NATUURSTEEN TOTAAL B.V. Kom 1 laat u langs, en Kom 1 laat u Lente inee Even een kale plek wegwerken? Ambulancebroeders te gast bij Radio 350 Natuursteen vloeren Ruime keuze uit dan ÏOO soorten. SHOWROOM KEUKENS 50% korting of meer., Regio Oost Keukenimport Www.natuursteentotaal.com Www.rokeukenimpoirt.nl Controle op snelheid Gemeente geeft goede voorbeeld Geen vergunning bij kamperen Rijssen K*ypto*»straat 9b, 7463 PB Rijssen, 0548-521151 Kryptonstraat 9a, 7463 PB Rijssen, 0548-544525 Dinsdag 29 januari 2008 7 RUSSEN/ HOLTEN - Het' programma Vrijwilligers voor Vrijwilligers van Radio 350 heeft dinsdag 5 februari twee medewerkers van de ambulan cedienst Oost te gast, tussen 11.00 en 12.00 uur. Zij gaan HOLTEN/ RIJSSEN - De ge meente gaat het goede voor beeld geven door werkzoeken den een werkervaringsplek bij de gemeente zelf aan te bieden. De gemeente probeert sinds 2005 om jaarlijks zeven erva- ringsplekken te realiseren voor werklozen. Het is onderdeel van de Wet sociale werkvoor ziening (wsw) om mensen met een arbeidshandicap aan een baan te helpen. Een baan die past bij hun mogelijkheden en beperkingen. Het liefst in een gewoon bedrijf met eventueel ondersteuning van een bege leider. Vanuit de raadscom missie werd gevraagd waarom de gemeente zelf niet het goe de voorbeeld geeft richting be drijven toe en ervaringsplek- ken beschikbaar stelt. Het gaat dan bijvoorbeeld om functies bij het zwembad, sporthal, de kantine of administratieve ta ken. Wanneer er nu een vaca ture is, zal eerst worden geke ken of een wsw'er deze zou kunnen opvullen. Pas daarna wordt een advertentie gezet om iemand van buiten aan te trekken. luisteraars meer vertellen over hun werk, wat men kan doen bij ongelukken, wat men voor al niet moet doen als toeschou wer, wat men eigenlijk moet doen als men blauwe zwaai lichten ziet in de autospiegel of als men de sirene hoort. Wie vragen heeft voor de heren, kan bellen tijdens de uitzending 0548-681010. Ook staan ze even stil bij Project Elf met de hemelboom en dat heeft te ma ken met Kjka en het grote Ki- kaFiat-evenement op 10 mei. Kijk voor meer informatie op www.radio350.nl/vrijwilligers HOLTEN/ RUSSEN - Door het vervallen van de Wet Openlucht Recreatie hoeven kampeerbedrijven sinds 1 ja nuari geen exploitatievergun ning meer te hebben. Dit betekent echter niet dat er ineens overal maar gekam peerd kan worden. Dit hangt af in hoeverre het bestemmings plan hiervoor is aangepast. Alhoewel de gemeente het niet veiplicht is, wordt er wel ge werkt aan nieuw beleid rond het kamperen. De bedoeling is om dit in april vast te stellen. In de tussentijd geeft het be stemmingsplan uitsluitsel waar wel en waar niet mag worden gekampeerd. Voor het plaat sen van caravans is daarnaast de Algemene Politie Verorde ning van toepassing. Je kan nog niet zonder jas naar buiten, maar toch hebben we in het nieuwe jaar al wat zonnige momenten gehad en dan is het al weer genieten op balkon of terras. Het wordt nog aangena mer met hyacinten, blauwe druifjes of tulpen. Deze bloeien de bloembollen zorgen name lijk wekenlang voor het vrolijke voorjaarsgevoel, terwijl de echte lente nog even op zich laat wachten. Hyacinten, kievits bloemen en narcissen die bijna in bloei staan, zijn nu overal verkrijgbaar. Deze (en vele an dere) bloeiende bloembollen zijn de ideale manier om het balkon of terras een lenteboost te geven. Neem een paar potten of balkonbakken en stop ze vol met lentebloeiers. In no-time heb je een balkon vol voorjaar waar je wekenlang van geniet! FOTO: ELECTROLUX.COM RIJSSEN - Buiten de bebouwde kom op de Holterstraatweg in Rijssen vond dinsdag 22 januari tussen 16.30 en 18.30 uur een snelheidscontrole plaats. Van de 1888 passanten krijgen er 27 een bekeuring. De hoogst ge meten snelheid was 94 kilome ter per uur. Een lege wintertuin kan er heel deprimerend uit zien. Na de gezellige decembermaand verlangen we echt weer naar het voorjaar waarin de natuur weer tot le ven komt. Maar dat laat nog even op zich wachten. Gelukkig is er een een voudige manier om de tuin in lentesferen te brengen: met oer-Hollandse voorjaarsbolle tjes. Ze trakteren je weken lang op de vrolijkste lentebloe men. De ideale oplossing voor ieder een die in het najaar vergeten is bloembollen te planten! Een kale plek in de border werk je in een handomdraai weg: haal de bollen uit hun potje en stop ze direct in de grond. Ze kunnen bovendien prima tegen een paar graden vorst. Wanneer je ze na de bloei laat zitten, komen de meeste soorten volgend voorjaar weer tot bloei! Zo creëer je in korte tijd je eigen Hollandse lentetuin waar je jarenlang plezier van hebt! Inspiratie opdoen? Dat kan vanaf 20 maart tot en met 18 mei 2008 op Keukenhof, de grootste bollentuin van de wereld. Kijk voor meer informatie op www.keukenhof.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 7