ontwikkeling Arturo Dalhuisen beste jonge kok bij vakbeurs Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Liberaal Café WD in Woody's Schoonmaak Ambtenaren helpen stichting Zozijn een handje CUXSllS illtllïtiCVC Dronken achter stuur Openstaande bekeuringen Lokale VW wil helpende hand gaan bieden bij opzetten evenementen iV\\ Toneelstuk vereniging Beusehe Leden spelen zelf in blijspel HOLTEN - Een des kundige jury wees de uit Holten afkomstige Artu ro Dalhuisen (23 jaar) aan als de beste jonge kok tijdens de horeca vakbeurs Fine Food Fair in Maastricht. Dinsdag 29 januari 2008 VW en evenementen HOLTEN - De lokale VW wil meer bemoeienis hebben met het evenementenbeleid in de gemeente. Daarbij moet vooral worden gedacht aan een coör dinerende rol. Dat stelt Jos Kamphuis die deel uitmaakt van het tijdelijke bestuur van de VW's in Rijssen en Holten. Vol gens Kamphuis komt het nogal eensvoordat organisatoren van evenementen het moeilijk heb ben om hun plaatje financieel rond te krijgen. Bij een geza menlijke aanpak wordt niet al leen het draagvlak breder, maar zijn er volgens Kamphuis ook fi nancieel meer mogelijkheden. "We kunnen een soort van buffer creëren om het organise ren van evenementen makkelij ker te maken. En dan denk ik aan evenementen in de breed ste zin, zoals een oogstdag of een wasdag, maar ook aan nieu we evenementen. We moeten zorgen dat we hier een leuk pro gramma hebben. Niet alleen voor de toeristen, maar ook voor de eigen bevolking", aldus Kamphuis die samen met Cor Schagen, Roel Smelt, Bert van de Maat en Jacob Lindenberg junior het bestuur vormt van de vereniging, want dat is rechts vorm waarvoor gekozen is na de overgang per 1 januari 2008 van de regionale VW in lokale VWs, Die overgang verloopt volgens Kamphuis tot nu zon der problemen. De acht perso neelsleden zijn overgenomen door de lokale VW en ook is er een nieuwe licentie verkregen om de naam VW te mogen voe ren. "Dat was nog even de vraag", aldus Kamphuis. Ook zijn veel praktische kantoorza ken als nieuwe bankrekenin gen, nieuw briefpapier en af spraken met de belastingdienst inmiddels geregeld. Kamphuis: "We proberen voorlopig eerst de winkels op orde te maken. Het zijn vooral informatiepun ten, maar de verkoop van ac- commodatiegidsen, folders, fietskaarten en agenda's gaat gewoon door. Verder zijn we bezig met het ontwikkelen van nieuwe produkten zoals een wervende folder voor de ge meente zelf, waarbij ook bedrij ven zich kunnen presenteren. Maar 2008 is vooral een over gangsjaar. We zijn tijdelijke be stuurders, maar misschien dat er mensen blijven zitten. Dat weten we nog niet." Op de vraag of er bij de overgang ook zogenaamde lijken in de kast worden aangetroffen is Kamp huis duidelijk. "Hoe de finan ciële afwikkeling van de regio nale VW afloopt is nu nog niet bekend. Maar ik verwacht op dat gebied geen problemen, want de verschillende gemeen tes hebben ingestemd met de plannen." HOLTEN - WD Rijssen-Holten houdt maandag 4 februari een Liberaal Café in restaurant Woody's aan de Holterbergweg 11 in Holten. Als spreker is die avond uitge nodigd Henk Kamp Oud minis ter van Defensie, thans Tweede Kamerlid voor de WD. Het onderwerp waarover Kamp die avond zal spreken luidt: Im migratie en Integratie. Natuurlijk gaat Kamp in op de politieke situatie op dit moment en kan men hem na de pauze vragen stellen. Iedereen is van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. HOLTEN - Er wordt vanaf maart een cursus intuïtieve ont wikkeling gehouden in Holten. Dagelijks krijgen mensen inge vingen binnen, maar in hoever re wordt hier iets mee gedaan? Als men de intuïtie niet herkent als een begrip waarop kan wor den vertrouwd, dan wordt er geen gebruik van deze kwaliteit gemaakt. In onze samenleving wordt ver stand veelal als belangrijkste ei genschap van de mens be schouwd en de rol van het ge voel en intuïtie worden daar door op een zijspoor gezet. Intuïtie draagt veel wijsheid in zich en kan veel helderheid en inzichten. Wie zin heeft om zich hier meer in te verdiepen of om de intuï tieve vermogens te vergroten, kan zich opgeven voor de cur sus. Er bestaat de mogelijkheid om zich op te geven voor de ochtend of de avond. Bel voor inlichtingen en opgave naar Thea Veldman, telefoon 0570-523387. IN CAFE DE WIPPERT HOLTEN - Onder het motto "wie goed doet, goed ontmoet" hielpen gemeenteambtenaren van de afdeling Wonen en Ondernemen afgelopen vrijdag 25 januari de stichting Zozijn uit Holten. Zij deden dat in hun vrije tijd. Ongeveer 35 gemeenteambtenaren van de (nieuwe) afdeling Wonen en Ondernemen staken hun handen uit de mouwen bij Erve Deijk aan de Churchillstraat in Holten. Naast Erve Deijk werden ook de andere locaties van stichting Zozijn aan de Haarstraat en de Schoolstraat aangedaan. De ambtenaren voorzagen muren van een nieuw kleurtje, maakten de perkjes netjes en de ruiten schoon. Afdelingshoofd Jan Hofstede: "Naast een stuk teambuilding is het heerlijk om zo iets te doen voor deze inwoners. De groep ambtenaren die vanuit onze nieuwe afdeling mee gaat is zeer enthousiast en betrokken." foto. gert perdon HOLTEN - Op de snelweg Al bij Holten vond woensdag 23 janu ari om 3.00 uur een controle plaats. Een 52-jarige bestuurster uit Alkmaar werd daarbij aange houden voor het rijden onder invloed van alcohol. Aan het politiebureau blies zij 365 ug/1. Een proces-verbaal is opgemaakt. HOLTEN - Op de Rijssenseweg in Holten werd vrijdag 25 janu ari om 01.20 uur de bestuurder van een personenauto gecon troleerd. De bestuurder, een 34- jarige man uit Losser, had nog tien vonnissen openstaan met een totaalbedrag 819,39 euro. Aangezien de 34-jarige man het geldbedrag niet direct kon beta- Jen, moest zijn auto aan heg)- BEUSEBERG - Leden van Buurtvereniging Beuseberg brengen vrijdag 8 februari en zaterdag 9 februari het toneel stuk Aan het eind van de regen boog, van Hans van Wijngaar den. Het spel gaat om mevrouw Stam, een goede gastvrouw (weduwe) met haar vlotte zoon Hans (student), die kamers ver huren om een centje bij te ver dienen. Gasten zijn de familie Enkelaar, vader Wout, een hebberig snel aangebrand kereltje met zijn vrouw Ada, een onhandige maar lieve vrouw en hun aardi ge, moderne dochter Karin. Zij logeren hier echter met bij bedoelingen. Verder logeren bier ook tante Bep, een krasse dame op hoge leeftijd, goed bij de tijd maar erg hardhorend en die van meer dingen weet dan menigeen doorheeft. De laatste gast is de ruwe bouwvakker Bram die met ziekteverlof is maar ook mis schien nog kan helpen met het zaakje van Wout... Het wordt opgevoerd in Café de Wïppert en het begint om 20.00 uur. De entree is voor leden gratis. Niet-leden betalen 2 euro. Meer informatie: Anja Bruijn te lefoon 0548-366700 Van vier finalisten werden de culinaire prestaties beoordeeld op smaak, compositie, creativi teit, presentatie en werkwijze. Al tien jaar wordt deze wedstrijd georganiseerd door Euro-To ques, een internationale bran cheorganisatie, waarbij vele Eu ropese restaurants zijn aange sloten. Deelname staat open voor jonge koks tot dertig jaar. Via een voorronde en een halve finale worden vier finalisten uit genodigd om op de betas ten overstaan van publiek en jury hun kunnen te vertonen. Dal- Arturo Dalhuisen werd door een deskundige jury gekozen tot beste jonge kok. in Almelo. Hij liep onder meer stage bij de Poppe, De Rijsser- berg, de Bloemenbeek en De Swarte Ruijter. Momenteel werkt hij in Venlo bij restaurant Valuas van de gebroeders Swag- Michelinster. Hij volgt daar naast de steropleiding aan het Koning Willem I College in Den Bosch. Arturo won naast de be geerde Award ook een geheel verzorgde stage bij een Euro- Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5