Opgaande lijn voor HV Holten Goede prestaties leden Marsruiters Holtens Nieuwsblad 29 Geen wedstrijd voor dameshandbalteam Schoonmaakactie reclameborden Voetbal Zwaar bevochten zege Blauw Wit '66 Poppenspel in Boschkamp HOLTEN - Uit recent onderzoek blijkt dat in de gemeente Rijssen- Holten steeds vaker ille gale reclame- en verwijs- objecten (borden) wor den aangetroffen op ge meentegrond. ffiUHttüÈwssainB «HHiiNillflittteHHH Dinsdag 29 januari 2008 ZOETERMEER - In Zoetermeer hebben de dames van HV Holten de opgaande lijn voortgezet en een verdiende overwinning be haald; de 2e op rij! Daardoor is weer aansluiting gekregen in de strijd om degradatie. Blauw Wit moest afgelopen zaterdag spelen tegen Harfsen. Moeizaam wist Blauw Wit de wedstrijd te winnen, foto: johaim bolink HV Holten wist het belang van deze wedstrijd. Er moesten punten gehaald worden tegen de hekkensluiter van de Hoofd klasse. HV Holten kwam dan ook goed en gedreven uit de startblokken en nam direct een 0-2 voorsprong. Dit kwam het spel ten goede. Verdedigend liet Holten in het midden af en toe een gaatje vallen, maar de jarige Jeanet Markvoort toonde zich weer de keepster in bloedvorm. Aanvallend speelde HV Holten - mede door de voorsprong - met overleg en geduld en met de nodige dreiging. Dit resul teerde in legio uitgespeelde mo gelijkheden en halverwege de eerste helft was de stand dan ook 4-9 in het voordeel van HV Holten. Het liep gesmeerd en Holten wist dit niveau tot de rust goed vol te houden. Bij het wisselen van speelhelft keken de dames van Holten tegen een riante 11-17 voorsprong aan. Ie dereen was ervan overtuigd dat er winst in zat, maar dat de wed strijd nog niet gespeeld was. De tweede helft wilde HV Holten de wedstrijd controleren en in de eerste minuten kreeg HV Holten 2 opgelegde kansen die NIEUW-HEETEN - De kring kampioenschappen van Sal- land zijn in januari verreden in Haarle, Heeten, en Luttenberg. Jorieke Meyerink werd 5 januari met haar pony William dres- suurkampioene in de klasse B categorie C. Hiermee mag zij ook naar de Overijsselse kam pioenschappen op 23 februari in Emmeloord. Op 6 januari werd Ll-dressuur gereden en hier won Kirby Nij- enkamp op Superstar de kam pioenstitel. Zij vertegenwoor digt de club in Emmeloord op 9 februari. Zondag 20 januari was het opnieuw raak voor Jorieke Meyerink en William, maar nu met het springen. Zij loodste William behendig en fouüoos door het parcours en daarmee maakte zij een sprong van vier de naar eerste in het klasse ment. Ook dankzij haar hoge HOLTEN - Poppenspeler Rik Rikken komt zondag 10 februari om 14.00 uur langs met een voorstelling in de Boschkamp. De voorstelling is gemaakt naar het prentenboek van het jaar 'Kleine muis zoekt een huis' van Petr Horacek. Kaarten kosten 4 euro en zijn te koop bij de klantenservice in de bibliotheek en bij de Bosch- kamp. helaas niet werden benut. HV Holten had hier de beslissende genadeklap uit kunnen delen. Gemini dat overigens over ge vaarlijke en dreigende opbouw- speelsters beschikte, gaf zich nog niet gewonnen. Via tussen standen van 13-19,15-20 en 17- 22 leek er geen vuiltje aan de lucht voor HV Holten. Hierna kende HV Holten een dipje en Gemini profiteerde hiervan door 5 keer op rij te scoren, zo dat het ineens 21-22 stond. HV Holten was op tijd weer bij de les en pikte het goede spel van eerder in de wedstrijd weer op. Dit resulteerde in 4 doelpunten op rij 21-26 en dit was wel de ge nadeklap. Bij deze laatste 4 doelpunten liet EIV Holten zien de aanvallen gevarieerd uit te kunnen spelen. Er werd van verschillende posities gescoord. Ook verdedigend stond het weer scherp. Gemini kwam nog terug tot 23-26, waarna Jolanda Karsten vanuit de opbouw de beslissende treffer scoorde 23- 27, de laatste twee doelpunten van Gemini waren voor de sta tistieken en de zege van HV Holten kwam niet meer in ge vaar. stijlpunten van 54 was het kam pioenslint in de klasse B catego rie C voor haar.'s Middags stond het L-springen op het program- De objecten zijn zonder vergun- ning geplaatst en veroorzaken HOLTEN - Het was een dik ver diende overwinning voor HV Holten. Belangrijk is ook dat er aansluiting is bij de overige teams. HV Holten komt de ove rige drie mede-degradatiekan didaten NOAV, Leudal en Kwiek nog tegen en met het getoonde ma. In de categorie C werd Ro- wie Lokate met Leander reser vekampioene. De provinciale kampioenschappen springen een rommelig beeld voor de omgeving. Daarom is een schoonmaakactie opgestart waarbij alle objecten op ge meentegrond zijn geïnventari seerd. De gemeente Rijssen- Holten geeft, als eigenaar van de grond, geen toestemming om dergelijke objecten te plaat sen. Daarnaast is in het harmo nisatiebeleid gebruik openbare ruimte voor winkeluitstallin- opwaartse spel van de laatste weken is er nog alle kans. Aan staand weekend is er geen com petitie wegens carnaval. Op 9 februari wacht een thuiswed strijd op zaterdagavond tegen Eurotech/ BEVO dat nog om het kampioenschap meedoet. pony's worden 15 en 16 februari gehouden in Genemuiden. Naast bovengenoemde twee springcombinaties wist ook Thijs Veneklaas met Chess een startplaats voor het L-springen te bemachtigen. Bij de paarden viel amazone Wanda Spoolder met Uno in de prijzen door het reserve-kampioenschap in de Ll-dressuur op haar naam te zetten. Zij vertegenwoordigt de Marsruiters op 16 februari in Emmeloord op de Overijsselse kampioenschappen. Tevens bemachtigde zij een startbewijs voor de Overijsselse springkam- pioenschappen te Genemuiden in de klasse L. In de B-klasse springen was er tevens een startplaats verdiend door Da nielle Lubbers met Welivia. Bei de combinaties gaan op 9 fe bruari in Genemuiden de strijd aan voor de Overijsselse titels. pen en terrassen opgenomen dat geen medewerking wordt verleend voor het plaatsen van reclame- en verwijsobjecten op gemeentegrond. De (voormali ge) eigenaren van de borden ontvangen in januari 2008 een brief waarin zij in de gelegen heid worden gesteld de borden te verwijderen. Wordt hieraan geen gehoor gegeven dan wor den de borden door de ge- HOLTEN - BlauwWit is er zater dag in geslaagd om de eerste competitiewedstrijd in 2008 te winnen. Op eigen terrein werd lage middenmoter Harfsen - zij het moeizaam - met 2-1 versla gen. Blauw Wit moest het deze wedstrijd doen zonder de ge blesseerde Gerwin Schalk en Jurrian Paalman. Wel was de van zijn Afrika-avontuur terug gekeerde Merijn Offringa weer beschikbaar. Onder leiding van scheidsrechter Brandenbarg uit Arnhem en onder toeziend oog van Frans Zelle, de trainer die volgend seizoen Blauw Wit on der zijn hoede gaat nemen, gin gen beide teams enthousiast van start. De eerste fase van de wedstrijd ging vrijwel gelijk op. Kansen waren aan beide zijden niet te noteren. Geleidelijk trok de thuisclub de wedstrijd meer naar zich toe en wist het tot twee riante kansen te komen, doch zowel Merijn Offringa als Stefan Aanstoot zagen hun in zet gestopt door de zeer ervaren Harfsen-goalie, Erik ten Have. Ook doelman William Kolkman moest enkele keren handelend optreden, maar ook hij liet zich niet verrassen. Toch was het Blauw Wit dat in de 40e minuut niet onverdiend op voorsprong wist te komen. Na een snelle aanval over rechts, bracht Me rijn de naar binnen gekomen Harald Beldman in stelling, die laag en snoeihard onhoudbaar raak schoot (1-0). Een mooie opsteker voor de thuisclub zo kort voor de rust. Harfsen nam na de rust direct het initiatief. Met grote inzet spelend werd Blauw Wit in de verdediging ge drongen. De prima spelende Blauw Wit- verdediging wist echter de situ atie steeds meester te blijven. Echter, in de 55e moest toch de gelijkmaker worden toegestaan. Na een mooie aanval over veel schijven, kwam de bal uiteinde lijk voor de voeten van Erwin Elkink die William onhoudbaar passeerde (1-1). Harfsen wilde meer en bleef doorgaan. Blauw Wit kwam maar moeilijk uit de verdediging, met name ook om dat de middenvelders en aan- lies leden. Echte kansen konden! de bezoekers uit het meerdere! balbezit echter niet uitspelen.! Trainer John-Paul Akkerman! probeerde met twee wissels - de I van een hamstringblessure her-1 stelde Arno Jager voor Remon Müller en Bennie Schoemaker voor Merijn - meer grip op de wedstrijd te krijgen. Hierdoor! slaagde BlauwWit er wel in wat meer balbezit te krijgen en werd I het initiatief enigszins overge-l nomen. Er werden enkele hoek- F schoppen geforceerd, waaruit I een Harfsen-verdediger een. keer op de doellijn redding! moest brengen. Het zag er naar! uit dat de wedstrijd in een ge-1 iijkspel zou gaan eindigen, doch tl de grillige linkerspits van Blauw Wit, Stefan Aanstoot, dacht daar anders over. In de 70e minuut speelde hij zijn directe tegenstander han- 'i dig uit, ontweek ook de laatste verdediger en scoorde vervol gens beheerst en onhoudbaar in de verre hoek (2-1). Harfsen gooide er daarna nog een offen sief uit, doch met veel inzet wist de verdediging van de thuisclub t overeind te blijven, zodat dej Blauw-Witters na het laatste fluitsignaal van de goed leiden- j de scheidrechter Brandenbarg, de eerste competitiezege in het jaar 2008 konden gaan vieren. Waarbij echter de eerlijkheid E gebiedt te zeggen dat een gelijk- spel de verhoudingen in het I veld misschien wel beter had-1 den weergegeven. Maar het is I nog altijd dat wie de meeste j doelpunten maakt de wedstrijd f wint. Door deze winst blijven de I Holtenaren meedoen in de I strijd om de 4e plaats, die mo- S gelijk goed is voor deelname aan de nacompetitie. Na twee thuiswedstrijden staan nu twee uitwedstrijden op het program ma, t.w. op zaterdag^ februari bij kampioenskandidaat Sp.Eef- de en een week later bij Oeken. Opstelling Blauw Wit: William Kolkman, Arian Vorkink, Gert- Jan Prins, Arjan Aanstoot, ert- Jan Ulfman, Maarten Kruime laar, Merijn Offringa (Bennie Schoemaker), Ton Veldhuis, Harald Beldman, Remon Müler Smssts De clubkampioenen van De Marsruiters.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 28