Nationaal Landschap IJsseldelta geeft 68.000 euro subsidie aan gemeente Zwolle 100 x 100-jarigen in het provinciehuis Vakantie Commissie op pad Zoekplaatje Oude telefoonnummers opgeheven Gemeente Zwolle en Nationaal Landschap IJsseldelta slaan handen ineen voor stadsrandzone. In het provinciehuis in Zwolle is momenteel een nieuwe expositie te zien. provincie Overijssel redactieadres Postbus 10078, 8000 CB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl De telefoonnummers van de provincie die beginnen met 038 425 bestaan in 2008 niet meer. Alleen het nummer van het Meldpunt Overijssel blijft ongewijzigd: 038 425 24 23. De overige nummers van de provincie zijn aangepast. De faxnummers blijven ongewijzigd. Voor meer informatie kunt u bellen met het nieuwe centrale nummer: 038 499 88 99. Ook kunt u terecht op onze website www.provincie.overijssel.nl Op 17 januari 2008 overhandigde gedeputeerde Theo Rietkerk een subsidie van 68.000 euro aan wethouder Kenkhuis van de gemeente Zwolle. Dit geld is bedoeld voor het opstellen van een landschapsplan voor de stadsrand van Westenholte 's-Heerenbroek tot en met Stadsbroek, De gemeen te Zwolle legt 22.000 euro bij. De stadsrand is voor veel bewoners van Zwolle het gebied waar ze hun rust zoeken en recreëren. Het land schapsplan vergroot de kwaliteit van dit gebied, waardoor er nog meer te genieten valt. Zo worden er meer fiets- en wandelpaden aangelegd. Daarnaast staan in het plan afspra ken over waar natuur en landbouw de ruimte krijgen. De randen van het Nationaal Landschap verdienen bijzondere aandacht. Een goede overgang van stad naar platteland is noodzake lijk, Gedeputeerde Theo Rietkerk: "Ontwikkeling van de stadsrand- zones is belangrijk en versterkt de herkenbaarheid van het Nationaal Landschap IJsseldefta. Het land schapsplan draagt bij aan een krach tige ontwikkeling in dit gebied." Door een mooie overgang tussen de stad en het Nationaal Landschap te maken, wordt een nieuwe mogelijk heid gecreëerd om het verhaal van dit unieke gebied te vertellen. Project IJsseldelta gaat over de toekomst van de IJsseldelta. Het bestaat uit twee deelprojecten: Nationaal Landschap IJsseldelta (ten noorden van Kampen tot aan Hasselt en Genemuiden) en IJsseklelta-Zuid (tussen Kampen en Zwolle). Het Nationaal Landschap IJsseldelta bestaat uit de Polder Mastenbroek, hef Kampereiland, de Mandjeswaard, Polder de Pieper, de Zuiderzeepolder, het rivieren land van de IJssel en het Zwarte Water, met de daaraan gelegen oude stads- en dorpskernen, en het Zwarte meer. De IJsseldefta met haar rivierenland, eeuwenoude pol ders, terpboerderijen en kreekrug gen is één van de 20 Nationale Landschappen van Nederland. 100 foto's van 100-jarigen van fotograaf Truus Groen Deze foto's heeft ze gemaakt voor baar boek 100 x 100. "Honderdjarigen zijn veel mondi ger dan je denkt", vertelt Truus Groen (61). De Haagse fotograaf en beeldend kunstenaar inter viewde en portretteerde hónderd eeuwelingen voor haar boek 100 x 100, "Maar ik denk wei dat ik alleen de kwiekste ouderen gesproken heb". Voor het organiseren van die ont moetingen met honderdjarigen heeft de beeldend kunstenaar een hele speurtocht op touw móeten zetten. Dat had te maken met de privacywetgeving. "Ik kreeg natuurlijk van geen enkele instan tie een telefoonnummer aange reikt. Uiteindelijk heb ik verschil lende gemeenten in het hele land aangeschreven, die op hun beurt mijn uitnodigingen aan de hon derdjarigen hebben doorgestuurd." Veel mensen gaan dit jaar met vakantie naar Duitsland, lees ik in de krant. Ik kan me dat goed voorstellen. Beroepshalve kom ik veel in Duitsland, vooral in Noordrijn-Westfalen. Het is altijd weer een bijzondere ervaring: het land schap, de mensen, de voorzieningen. Overijssel werkt veel samen met de ooster buren. Overheden, bedrijfsleven en kennisinstel lingen weten elkaar over en weer te vinden. Bundesprasident de heer Kohier verbaasde zich hierover tijdens zijn Staatsbezoek. Maar zelf vind ik het niet meer dan vanzelfsprekend. Immers, we maken allemaal deel uit van het nieuwe Europa. En we hebben veel gemeenschappelijke belangen. Denkt u maar aan de Berlijnspoorlijn en de A 1 Slagaders tussen Oost-Nederland en de Randstad en vitale transportverbindingen van Nederland met Duitsland en Oost-Europa. Belangrijk dus voor economie en samenleving. Ik ben blij dat het ons is gelukt om de A 1 opnieuw hoog op de Oplossing zoekplaatje november: Spinnekopmolen 'De Wicher' in De Weerribben. De winnaars hebben inmid dels een prijs ontvangen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bij voorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 15 februari 2008 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssei.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar nieuwsredactiemovertjssel.nl Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendin gen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Haagse politieke agenda te krijgen. Nu nog de Berlijnspoorlijn. Zodat u uw vakantiebestemming prettig en gemakkelijk kunt bereiken! Mr. Geert Jansen, Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel De provincie Overijssel komt naar u toe! De Overijsselse Statenleden gaan regelmatig op focatiebezoek om mensen te ontmoeten en zich rechtstreeks te laten informeren over wat er speelt in de provincie Onlangs reisden de leden van de provinciale Statencommissie Economie, mobiliteit en bestuur per trein of bus naar Hardenberg om te vergaderen over het openbaar vervoer. Komende week is het de beurt aan de volksverte genwoordigers van de Statenommissie Jeugd, sociale infrastructuur en cultuur om de provincie ,n te gaan. In Almelo staat een openbare vergadering gepland rondom het thema jeugdzorg. In de middag gaan de com missieleden naar Jongerenhuis Harreveld. Ook bezoeken zij Bureau Jeugdzorg waar een interactief programma plaatsvindt met als centraal onderwerp Eigen Kracht-conferenties. In een Eigen Kracht-conferentie wordt met familie en vrienden bekeken wat de eigen omgeving van het kind kan doen om de problemen op te lossen Ook via internet komt de provincie Overijssel naar u toe! Om een vergadering van Provinciale Staten, of de Statencommissies bij te wonen, hoeft men allang niet meer af te reizen naar het provinciehuis in Zwolle. De verqaderingen worden namelijk online uitgezonden op de website. Zo is de politiek laagdrempelig en voor iedereen toegankelijk. Op http://provincie.overijssel.nl/provincialejtaten kunt u de vergaderingen live bekijken of oude vergaderingen terugzien in het online archief.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 25