Overijssel anno 2007 in cijfers De Staat van Overijssel Wist u dat... Kort nieuws Landschap i\iPo rdoost- Overijssel doet mee aan starters- fonds Overijsselaars méér gezond bewegen dan bewo ners van de andere provinciesWilt u weten of Overijsselaars zich veilig voelen? Wat kan er gezegd worden over werkgelegenheid? En hoe zit het met de migratie in Overijssel? wiel f/OHcïc)/ .twOrliC? OO v* Donderdag 21 februari zendt de NCRV op Nederland 2 omstreeks 19.50 uur een bijzondere documentaire uit over het Nationaal Landschap Noordoost-Twente. De NCRV heeft een serie gemaakt over Nationale Landschappen in Nederland, Noordoost-Twente is er één van. In de documentaire krijgt u een duidelijk beeld van het bijzondere landschap van Noordoost-Twente. Daarom raden we u allen aan te gaan kijken naar deze mooie documentaire over dit unieke gebied! Overijssel De provincie Overijssel neemt vanaf 1 januari dit jaar deel aan het Overijssels Startersfonds en trekt hiervoor tien miljoen euro uit. Woensdag 15 januari ondertekenden gedeputeer-de Rietkerk en mevrouw Van Sluis- Barto de overeen komst die hierbij hoort. De provincie Overijssel heeft tot deelname aan het star tersfonds besloten naar aan leiding van een motie van de heer Morskate (CDA). De starterslemng is inmiddels een bekend instrument om een woningaankoop mogelijk te maken. Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn), gemeenten en VROM dragen bij in de financiering van deze regeling. De provincie wil nu een Overijssels Startersfonds oprich ten met daarin een bedrag van tien miljoen euro. Het fonds kan worden ingezet door gemeenten die aangesloten zijn bij de SVn. Door de instelling van het Overijssels Startersfonds kunnen er 600 extra sta.rtersle- ningen worden verstrekt in de provincie. Provinciale Staten van Overijssel hebben het Uitwerkingsplan recon structie Losser vastgesteld op 14 november 2007 en ter goedkeuring gezonden aan de ministers van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De ministers hebben via artikel 17, lid 3 Reconstructiewet Concentratiegebieden, goedkeuring aan het besluit verleend. Het Uitwerkingsplan reconstruc tie Losser is een uitwerking van het Reconstructieplan Salia-nd Twente voor het deelgebied Losser volgens artikel 18 van de Reconstructiewet. Het uitwer kingsplan vormt de wettelijke basis voor herverkaveling van dit gebied, in het plan wordt een beeld gegeven van de knelpunten in het gebied, de voorgenomen maatregelen, de hiermee beoogde effecten en de daarmee gemoeide investeringen. Het besluit is gepubliceerd in het Provinciaal blad nr. 2008-7 van 29 januari 2008 en treedt In werking op 3D januari 2008 Mogelijkheid van inzien U kunt het besluit inzien tijdens kantooruren van 30 januari 2008 tot 13 maart 20.08 in het provinciehuis te Zwolle, Luttenbergstraat 2. Mogelijkheid van beroep Belanghebbenden kunnen van 30 januari 2008 tot 13 maart 2008 beroep instellen tegen het besluit bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroep schrift moet worden ondertekend en bevat tenminste: de naam en het adres van .de indienen de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht en de gronden van het beroep. Verder .moet zo mogelijk ook een afschrift van het besluit waarop het geschil betrekking heeft worden overlegd. Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien omverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening aan te vragen bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat er een beroep schrift is ingediend. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen en het opvragen van een exemplaar van het -Provinciaal blad, kunt u zich wenden tot mevrouw mr J. Regtersdhot -van de eenheid Landbouw, -Natuur en Landschap telefoon 038 499 85 38. De nieuwste cijfers over Overijssel De antwoorden -op deze -en nog veel meer vragen vindt ta -in -de Staat -van Overijssel 2007, -Een overzichtelijk boek werk met de nieuwste cijfers over -Overijssel, Voor een beeld va--n Overijssel anno nu en ais naslagwerk voor de redactie. Gedeputeerde Carry Abbenhues, verantwoorde lijk voor 'beleidsinformatie -in Overijssel: "De Staat geeft veel interessante en nuttige 'infor matie over :hoe Overijssel er bij ligt. Daarmee staat -het aan de basis van het debat over het beleid van de provincie Overijssel," Vanaf voorjaar 2008: trends verkennen De provincie Overijssel 'heeft zich .als -doel gestéld om meer nuttige statisti sche informatie te bren gen. Carry Abbenhues: "Vanaf komend voorjaar gaan we trends verken nen Wat betékenen bepaalde ontwikkelingen op lange termijn? En hoe gaan -we daarmee om? Dus houd ons in de gatenl" De Staat van Overijssel kunt u online -lezen: Mtp:'//provimte.overijissel..fi!f/ sktahfaiweépset

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 24