Holtens Nieuwsblad 23 Lampionoptocht voor koningin Beatrix Veldtoertocht over Sallandse Heuvelrug Beiden genomineerd voor Sportvrouw van het jaar Dagje met de kunstbus op pad voor ouderen Klinge snelschaakkampioen Meisjes a Overige uitslagen handbal Opgeven voor Open Podium Koninginnedag Even geen geld? Waander Companje helpt André Manuel in Reggehof Handbal heren 1 Nipt verlies dames 2 Winst voor dames 3 HOLTEN-Zowel rij- vereniging de Bergruiters als ponyclub De Bergrui- tertjes hebben een nomi natievoor 'Sportvrouw van het jaar'. Niet alleen is Beau Barvelink (17) van de Bergruitertjes is genomineerd, maar ook Malou Hofman (20) van de bergruiters. Sportagenda Dinsdag 29 januari 2008 HOLTEN - Stichting Viering Na tionale Feestdagen houdt op de geboortedag van de koningin op 31 januari, een lampionop tocht. Er wordt vertrokken van af zorgcentrum Diessenplas om 19.00 uur. Deze optocht is spe ciaal bedoeld voor kinderen tot en met groep vier van de basis school. Ook kinderen die nog niet op school zitten mogen na tuurlijk meelopen. De lam pions, voorzien van een lampje HOLTEN - Handbalmeisjes BI kwam tekort tegen SDOL 3. Een matige eerste helft leverde een 1-18 achterstand op. De tweede helft was beter, maar meer dan de 6-28 nederlaag zat er niet in. Handbalmeisjes C2 speelde een goede partij tegen Overwete- ring. Bij rust stond Holten met 3/1 voor. Na rust ging het nog beter en won Holten met 11 -2. Dalfsen D was net iets sterker dan de D-tjes van Holten. Bij rust was het 0-3. De 2e helft ging gelijk op. Eindstand 2-5. HOLTEN - In verband met Ko ninginnedag roepen Stichting Viering Nationale Feestdagen nu al deelnemers op zich op te geven voor het Open Podium op 30 april. Alle Holtenaren die zich op kunstzinnige wijze wil len presenteren, bijvoorbeeld muziek, dans of cabaret, wor den daartoe in de gelegenheid gesteld op het podium in de Dorpsstraat. Voor inlichtingen: Joke Voordes, telefoon 0548- 362306. HOLTEN - 'Toffe jongen heeft hulp nodig'. 'Stoere meid op zoek naar judopak': de flyers van de stichting Waander Com panje zijn te vinden in de bibli otheken, bij scholen en de zorg- loketten. Kinderen waarvan de ouders even geen financiële armslag hebben, kunnen voor zaken als sportschoenen, een (school)excursie, een schooltas, een fluit en een grafische reken machine terecht bij de stichting. Meer info: Willemien Riezebos, telefoon 0548-542659. met batterij, worden door de Stichting Viering Nationale Feestdagen uitgereikt aan de deelnemende kinderen. De Holtense Muziekvereniging loopt voorop. Het is slechts een korte tocht, Diessenplasstraat, Haarstraat, Larenseweg, Dorps straat, Smidsbelt, zodat ook de hele kleintjes, al of niet in de buggy meekunnen. Na afloop is er voor de kinderen nog een kleine gezonde verrassing. GOOR - De Diepenheimse ca baretier André Manuel staat za terdagavond 9 februari in theater De Reggehof in Goor met de reprise van zijn tiende programma "Burger". Deze voorstelling oogstte vorig sei zoen alom lof, vandaar dat André Manuel opnieuw in De Reggehof staat, maar nu brengt hij, heel bijzonder, deze voor stelling in het Twents! De voor stelling begint om 20.00 uur. NIJVERDAL - FTC CC'75 houdt zaterdag 2 februari de laatste veldtoertocht van dit wintersei zoen. Na jarenlang min of meer de zelfde route is vorig najaar de route aangepast. Wat niet ver anderde: de reacties van de deelnemers. De route werd unaniem gezien als fantastisch mooi, prachtige natuur en een stukje reclame voor het Natio naal Park "De Sallandse Heu velrug". De afstanden zijn 35 en 55 kilo meter. De start is tussen 9.00 en 10.00 uur Locatie: camping Noetselerberg Holterweg in Nijverdal (beweg- wijzerd) Afspuitplaats en douchegele genheid aanwezig. Info: www.cc75.nl of Vincent Hegeman, telefoon 06- 50223406. Malou en Beau Malou Hofman en Beau Barvelink zijn beiden genomineerd voor Sportvrouw van het jaar in de gemeente Rijssen-Holten. Zij moe ten het daarnaast opnemen tegen de Rijssense turnster Gaby Schuurman. ja Malou Hofman werd vorig jaar met haar paard Otara in Lutten- berg Overijssels kampioen in de dressuur, klasse Zl. Het jaar er voor werd ze tweede. Ook op het Nederlands kampioen schap was Hofman aanwezig in de Zl. Het leverde haar een tiende plaats op in een veld van dertig deelnemers. Tegenwoor dig komt de Holtense in de Z2- klasse uit en vanaf maart doet ze mee aan landelijke wedstrij den. "Of ik Anky van Grunsven achterna ga? Nou, dat vind ik wel hoog gegrepen hoor. Als je goede paarden hebt, dan zou het misschien wel kunnen", al dus Hofman die graag in de paardensport wil gaan werken. Daartoe volgt ze ook een oplei ding bij het AOC Terra in Mep- pel. "De opleiding duurt vier jaar en ik zit nu in het derde jaar. Als je klaar bent, mag je lesge ven en kun je ook een eigen stal beginnen." Hofman hoopt in februari opnieuw hoge ogen te gooien bij het Overijssels kam pioenschap. Met haar eigen paarden Otara en Da Vinei heeft ze zich al geplaatst. Verder heeft Hofman, die op haar twaalfde bij de Bergruiters begon, dit jaar ook de beschikking over de paarden Twiggy en Zozo van Anton Wolterink. Beau Barve link verdiende haar nominatie door in Bathmen Overijssels kampioen eventing te worden bij de pony's in de klasse L. "Ei genlijk was dat wel een verras sing, want bij de dressuur ging het niet zo goed. Maar omdat mijn cross wel goed was kon ik nog eerste worden. Of ik ooit de FOTO: JOHAN BOUNK Military in Boekelo ga rijden? Dat zou wel leuk zijn, maar dat zit er voorlopig nog niet in. Ik rij nu vijf jaar bij de Bergruiters en pas de laatste twee jaar doe ik aan eventing. Eërst heb ik dres suur gedaan en later springen. Maar de cross bij eventing is ge woon het leukste om te doen. Dat heeft iets unieks", aldus Beau die met haar tweelingzus jes Britt en Myrthe (15) ook een nominatie heeft ontvangen voor de titel 'meest talentvolle sportploeg'. Het trio werd bij de verenigingskampioenschappen eventing tweede van Neder land. Beau: "Of ik sportvrouw ga worden of Malou? Malou is wel héél goed." HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen heeft twee arrange menten samengesteld met de Museum Plus Bus. Een maandag naar de Hermita ge en het Van Goghmuseum in Amsterdam en een woensdag of donderdag naar het Kröller Müller Museum op de Veluwe. BLAUW WIT Zaterdag 2 februari Kloosterhaar BID - Blauw Wit BI 12.30 Oefenwedstrijden: Blauw Wit 1 - juliana '32 1 14.30 Blauw Wit 2 - Juliana '32 2 12.30 Blauw Wit 2 - sv Enter 8 14.30 Blauw Wit Dl - Witkampers D3 10.30 Witkampers D2 - Blauw Wit D2 09.30 Witkampers E2 - Blauw Wit El 10.15 Witkampers E3 - Blauw Wit E2 10.15 Blauw Wit E3 - Witkampers E4 09.30 Blauw Wit E4 - Witkampers E5 09.30 Witkampers F2 - Blauw Wit F1 11.30 Witkampers F3 - Blauw Wit F2 11.30 Blauw Wit F3 - Witkampers F5 10.30 Blauw Wit F4 - Witkampers F6 10.30 Witkampers F7 - Blauw Wit F5 11.30 HOLTEN - Na de nederlaag van vorige week tegen Adantis had den de handbalheren van Hol ten wat recht te zetten tegen de nummer 3 Plus Heeten 2. Holten startte geconcentreerd en met vlotlopende aanvallen werd Heeten al snel binnen een kwartier op een 10-5 achters tand gezet. Holten hield de voorsprong eenvoudig vast en leidde bij rust met 16-10. Na rust werd Holten steeds sterker. Met name Thys Jeurissen had het vizier bijzonder scherp staan - hij scoorde maar liefst 12 keer - waardoor Holten de voorsprong makkelijk wist uit te bouwen. Heeten scoorde van tijd tot tijd tegen, maar moest toch met een 33-24 nederlaag de punten aan Holten laten. HOLTEN - Handbaldames 2 van Holten speelde een goede wedstrijd, maar kwamen op de belangrijke momenten net iets te kort. Wesepe leidde bij rust met 7-9. NA rust bleef Holten goed bij, maar zag het Wesepe telkens op tijd weer de voor sprong vergroten. In de slotfase leek Holten nog een kans op een gelijkspel te krijgen, maar 2 tijdstraffen zorgden ervoor dat Holten meteen 17-19 nederlaag de punten aan Wesepe moesten laten. HOLTEN - Handbaldames 3 verloor eerder van Klarenbeek 2 met een onvolledig team. Nu was het Holten dat meer wissels had. Holten speelde goed en nam bij rust een verdiende 6/4 voorsprong. Na rust bleef Hol ten goed spelen maar miste het de durf om definitief afstand te nemen. Met nog 10 minuten te spelen kwam Klarenbeek terug tot 8-8, maar in de slotfase pak te Holten 9-8. nieuw initiatief bestemd voor senioren. Het hele jaar verzorgt deze bus dagarrangementen naar zeven deelnemende mu sea voor senioren die zelf de tocht naar het museum niet meer kunnen of willen onder nemen. Opgeven kan via telefoon 0548- Jim Klinge wederom snel schaakkampioen. Dezelfde kop als verleden jaar en weder om geen verrassing. Voor de vijfde maal won Jim Klinge het open Holtens snel schaakkampioenschap. Dit jaar ging het toch wel gemak kelijk. Hij won al zijn partijen al waren daar enkele bij waarbij ontsnapte. Ook de ereplaatsen waren niet verrassend; Ton en Martijn legden hier beslag op. Dick van der Knaap werd heel netjes vierdde en Erik Gerve- dink Nijhuis, naast Jim het eni ge oud-lid, werd vijfde. Eind stand na 11 ronden: 1 Jim Klin ge 11, 2 Ton van Oijen 9, Mar tijn Hage 8'/2, 4 Dick van der fink Nii- huis TA, 6 Gerrit Stevens 6V2, 7 Gerrit Luggenhorst 6, 8 Teun Scheurwater 5'/2, 9 Erik Bos man 51/2, 10 Alrik Baltus 5V2,11 Dick van de Griendt 5, 12 Jan Scheperman 5, 13 Henk van Beek 4'/2, 14 Ronald Klein Tee- selink4'/2,15 Bas van Beek 4,16 Karl-Heinz Leisten 3, 17 Roelf de Jonge 2 (uit 6), 18 Johan Klein TeeselinkO. HOLTEN - Handbalmeisjes A treft het niet met het keepers- probleem. Het team beschikt deze competitie niet over een vaste keepster en ondanks de goede inzet van alle speelsters was het gebrek aan ervaring ook zondag de oorzaak van een ne derlaag. De dames speelde een leuke wedstrijd waar Holten bij rust nog met 8-7 leidde. Holten verloor uiteindelijk met 16-18.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 23