Grootse optocht Fienpreuvers Holtens Nieuwsblad Z Podiumplekken Holtense crossers Crossloop Oad Holterbergcross is derde in Voorlezen kinderen Presentatie motorteam Putoline De Holterbergcross is de derde van vier Oad crosslopen die werd gehouden. HOLTEN-Ook het dertiende "Gerrit Dik kers" Zaalvoetbaltoer nooi in sporthal 't Mos- sink op vrijdagavond 25 januari is weer goed ge slaagd. Expositie over gemeentehuizen mmr? Dinsdag 29 januari 2008 Veel animo Holterbergcross HOLTEN - De Holterbergcross van AV Holten begint steeds meer naam te krijgen in hard- loopland. Die conclusie kon za terdag getrokken worden om dat er niet alleen veel regionale lopers aan de start verschenen, maar ook talrijke lopers van buiten de provinciegrenzen. Groningen, Utrecht, Ooster hout, zelfs Trondheim: ze kwa men overal vandaan, was ook Egbert Veneklaas opgevallen. Veneklaas organiseert de wed strijd al zo'n twintig jaar en telde in totaal 350 deelnemers. De meesten, bijna 150, kozen voor de langste afstand, de tien kilo meter. De vijf kilometer was goed voor 130 lopers. De rest liep de 2,5 kilometer of de 1,5 ki lometer. "We hebben in de loop der jaren een goede naam opge bouwd",-zegt Veneklaas. "Er waren best veel mensen van verder weg. De Holterbergcross heeft ken nelijk een goede uitstraling", al dus Veneklaas die over het weer niks te klagen had. "Het weer was perfect en het parcours ook, al zaten er een paar drassi ge stukken in. Maar op zich hebben we altijd al een zwaar parcours." Zowel de start als de finish vond plaats bij camping Holterberg. De tien kilometer leverde een overwinning op voor Mark Leeman uit De Bilt. Hij bleef in 33.03 Leon Sander- man uit Rijssen zeventien tellen voor. Udo Zwijnenberg uit Nij- verdal werd derde in 33.35, voor Pieter Mans uit Almelo (33.51) en Maykel Geerdink uit Henge lo (34.04). Pieter Baan was in 37.52 op de 22e plek de sneltste Holtenaar. Hans Janssen uit Rijssen werd 29e in 39.54. Snel ste vrouw was Klara Davina uit Oldenzaal in 42.42. De Holter bergcross was de derde wed strijd in het OAD Reizen Cross Circuit. In het klassement op de tien kilometer leidt Zwijnen berg voor Sanderman, Mans, Bert Kelder (Den Ham) en May kel Geerdink. Op de vijf kilometer liep Rob Detert Oude Weme uit Arnhem naar de winst in 16.31. Werner Wessels uit Markelo werd twee de (16.56), Alex van der Graaf uit Deventer derde (17.30). Jan Paalman uit Rijssen werd vijfde in 17.39. Ook Bert Jan Haarkamp uit Rijssen (17.50) en Stefan Paalman uit Holten (17.53) liepen bij de eerste tier De Boekelose Brigit Landew won bij de vrouwen in 20.15. Ii het klassement op de vijf kn leidt Wessels voor Jan Paalmai en Ruud Blikman uit Hellen doom. Op de 2,5 km werd Robbii Schulenburg uit Rijssen tweedi in 8.08. Op de 1,5 km (10- li jaar) iiep Koen Kaffener uit Hol ten naar de tweede plek in 6.37 Hylke Rensen uit Holten pakti in de leeftijdsklasse tot en met jaar een derde plek in 6.56. Met een goede opkomst van spelers van dames en heren veld en de zaalafdeling werd er op tijd afgetrapt voor dit gezel ligheid toernooi. Het dames teams kwamen uit onder de aansprekende namen van "De Rose Golf en "De Blauwe Knoop", terwijl veld 4 zich schijnbaar allen hadden laten insctirijven in het bejaarden te huis "Diessenplas 4A en 4B". Het vijfde met teams als "Mag Niks" en "Kan Niks", een lei ders/ trainers team "De Alles weters" en natuurlijk het mix team van de clubhuismedewer kers "The Bartenders" onder in spirerende leiding van Anita Bronsvoort, terwijl het 2de van de zaal speelden in hun reserve shirts "FutFlippen". De negen ingeschreven teams waren in drie poules verdeeld en moesten eerst twee wed strijdjes van 10 minuten spelen. Hierna werd een tweede sche ma opgesteld waarin de num mers eerste bij met elkaar, de tweede en de nummers derde ieder weer een poule vormden, zodat voor een ieder op niveau nog twee aantrekkelijke en spannende partijtjes zaalvoet bal gespeeld werden. Met soms hilarische buikschuivers en de toch fanatiek blijvende dames op deze avond bleef de tribune de hele avond druk bezet. Aan het einde van de avond mochten de "Futflippen" zaal twee met allemaal winstpartijen op deze avond de "Gerrit Dik- kers"-Bokaal in ontvangst nen- en na 4 jaar gewonnen te zijn door veld 4. Het team van Veld 5 "Mag Niks" pakte de 2de plek door in een spannende wedstrijd tegen "Diessenplas 4A" met 1-0 te winnen. Beide dames teams eindigenden op de 8ste en 9de plek, maar hadden duidelijk schik in het onderlinge wed strijdje en die tegen de "The Bartenders". - Alle wedstrijden werden in goe de banen geleid door de club- scheidsrechters Erwin Piek en Herman Schutte en man aan de klok Ab Aaftink en secretaris - spreekstalmeester Tonnie Beid- man. Tonnie Beldman met as sistentie van Gerrit Dikkers reik ten aan het einde van deze avond de prijsjes uit van pen- nen/barbecueschorten/ agen da's/ snickers of marsjes en voor de winnaar van deze avond een rondje bier van "Bar 't Mos- sink". Als beste speler/ keeper van de ze avond kreeg keeper William van Zon een bloemstukje in een oude voetbalschoen aangereikt. Verder bleef het nog lang gezel lig in "Bar 't Mossink" onder ge not van drankjes, stukjes kaas en bitterballen. HOLTEN - In het gemeentehuis van Holten wordt van 11 tot en 25 februari een expositie gehou den over gemeentehuizen in Twente. Het Architectuurcen trum Twente heeft de stand van zaken opgenomen in onze re gio. In Twente kromp het aantal gemeenten van 22 naar 14 ge meenten en dat betekende meestal verbouwen, uitbreiden of nieuwbouw. Zij willen het Twentse publiek deze ontwikkelingen tonen, daarom hebben ze gemeend een expositie over de gemeen tehuizen van Twente te moeten maken. PPM HOLTEN - De Oad Holterbergcross is onderdeel van vier crosslopen. Na Nijverdal en Rijssen, was Holten de derde loop. De laatste wordt gehouden op 1 maart in Goor. F0TO. IOHAN BÜLINK LOCHEM - In Lochem vond in het laatste weekeinde van janu ari de jaarlijkse indoorwedstrijd plaats. Mike Bolink mocht het spits af bijten daar de 65cc kleine wie len klasse was geschrapt van het programma. Mike liet in de trai ning zien er zin in te hebben. De eerste manche reikte hij tot een vierde plaats, de tweede man che was een ware thriller waarin Mike uiteindelijk de winst wist te pakken. De derde manche ging het mis bij de start en als laatste en met een afgebroken versnellingspook moest hij aan deze wedstrijd beginnen. Ge lukkig duurde deze laatste man che een ronde langer en wist hij in de laatste ronde nog de vijfde plaats te behalen. Dit alles was totaal voldoende voor de derde plaats. De bekers in deze klasse waren beschikbaar gesteld door ADS Rioolreiniging. Ook Holte- naar Ismo ten Velde reikte in de MX2 A-finale tot het podium. Ook hij mocht na een solide ge reden finale op een derde plek plaats nemen hetgeen in deze druk bezeete klasse een goede prestatie was. KEUNEDARP - Ook dit jaar is er de grootse carnavalsoptocht. Op zaterdag 2 februari om 14.00 uur zal de grote carnavalsstoet zich in beweging zetten onder de leiding van onze veldwachter "Tik van de Blonde". Zoals het er uitziet zal ook dit jaar de deelnemerslijst nog weer groter zijn, dan voorgaan de jaren met ook enkele deelne mers uit Heeten, Nieuw-Hee- ten, Keunedarp Oost, Gelselaar en Enter. We zijn er dan ook van over tuigd dat de deskundige jury het ook dit jaar weer erg moeilijk krijgt om de mooiste wagens en loopgroepen te kiezen. Nieuw dit jaar is de actualiteits- prijs, waardoor er ook de nodige zorg aan de hedendaagse actu aliteit zal worden besteed. Als alle kinderen, muziekkorp sen, wagens en loopgroepen Prins Suvee van Pampus en zijn gevolg hebben toegezwaaid bij het Gemeentehuis, zal de gezel ligheid verder toenemen in de diverse hofbars in Keune- darp.De avond zal ook weer een gezellige bonte stoet van verkle de Keunedarpers worden, want dan is er Slingeroamd. De kleurrijke carnavalsstoet gaat zaterdag weer door Keunedarp. HOLTEN - De Nationale Voor leesdagen wordenvan 23 janu ari tot en met 2 februari gehou den. Dan worden er veel activi teiten ondernomen door de verschillende instellingen die betrokken zijn bij peuters en hun ouders. Ook binnen de ge meente Rijssen-Holten wordt veel aandacht geschonken aan de Nationale Voorleesdagen. Zo komt een dezer dagen de peu- terwijSer bij alle gezinnen met kinderen van 0 tot 4 jaar. Het is de vijfde keer dat dit boekje met veel nuttige informatie voor de peuters in de bus valt. HOLTEN - Het MXN Segers Putoline Team werd zondag in Zutphen voorgesteld. Ondanks het slechte weer ging de veer tiende teampresentatie van het -MXN-Segers Putoline Team vanzelfsprekend wel door in Fort Bronsbergen in Zutphen. Ook dit jaar was het door de sponsoren van het team weer mogelijk gemaakt dat het team werd voorgesteld. De hoofd sponsoren van het team zijn de firma's ADS Rioolreiniging Twente Achterhoek, Putoline Olie en MXN Sport. Hierbij wer den ook de Holtenaren Dann en Mike Bolink aan de landelijke motorsportpers gepresenteerd. Dann zal komend seizoen gaan starten bij zowel de KNMV als MON in de klasse 85cc grote wielen daarnaast zal hij deelne men waar mogelijk aan de Jum bo ONK's en EK wedstrijden dit alles op een Yamaha. Mike Bo link zal van start gaan bij zowel de MON als KNMV in de klasse 65cc grote wielen op de reeds vertrouwde GasGas.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 22