Wel of geen Wereldtijdpad? Goed bezochte loting voor Triathlon Holten Holtens Nieuwsblad 21 Voorleesochtenden voor senioren Open avond Spektakel David Spannende weken voor bedenker Floor Looy Gezondheid Bord 30 minuten bewegen bij rotonde Markeloseweg Inschrijven zwemloop Gezamenlijke bijeenkomst NBvP over dierziekten Gemeente Aanvragen en vergunningen Dinsdag 29 januari 2008 HOLTEN - Stichting Theater- spektakel Holten houdt don derdag 31 januari om 19.30 uur een open avond in de fabrieks hal van het voormalige Water loo, Industriestraat 3 in Holten. Tot nu toe gaven zich naast de benaderde verenigingen een kleine honderd jonge mensen op om mee te doen aan het Theaterspektakel David, dat op 25 en 26 april op de Kalfster- mansweide gestalte zal krijgen. Deze open avond is bestemd voor allen die zich al opgaven en voor mensen die overwegen een bijdrage aan het Theater spektakel David te geven. Deze avond is de laatste kans om mee te doen. Op de avond wordt de verhaallijn gepresenteerd. Een gedeelte van het decor staat al in de fabriekshal, zodat men de sfeer van het theaterspektakel al kan voelen. Overigens het hele decor kan niet in de hal, omdat ze te groot is voor deze niet te kleine fabriekshal. Op de avond van 31 januari worden ook afspraken gemaakt over wie, wanneer en voor welk onderdeel van het theaterspek takel oefent of aanwezig moet zijn om te bouwen, te schilde ren of een andere klus te doen. Vanaf 1 februari zijn de kaarten (7 euro) ook in de voorverkoop bij boekhandel Heusinksveld en het VW-kantoor. HOLTEN - Voor drs. Floor Looy blijven het spannende weken. De bedenker van het zoge naamde Wereldtijdpad wacht lijdzaam af of zijn recreatieve wandelroute met oog voor de geschiedenis ook daadwerkelijk tot stand komt. De gemeente Rijssen/Holten heeft al 160.000 euro beschikbaar gesteld, maar de provincie Overijssel moet nog beslissen over een bijdrage van 240.000 euro. In december zou de provincie een besluit ne men, zo was de algemene ver wachting, maar vooralsnog is er geen groen licht gekomen van uit de hoofdstad van Overijssel. "De ambtelijke molens draaien blijkbaar nog steeds langzaam", zegt Looy die nu medio februari een bericht verwacht vanuit het Zwolse. Hoewel het volgens Looy niet te voorspellen valt hoe de provinciale bestuurders zullen besluiten, zegt hij wel 'signalen' te hebben ontvangen dat er over het plan voor het Wereldtijdpad over het alge meen positief wordt gedacht. "Maar het blijft spannend of het door kan gaan", aldus Looy. "Maar het gaat natuurlijk om het uiteindelijke resultaat. En dat we dan wat geduld moeten uitoefenen, het zij zo." Het We reldtijdpad is een recreatieve wandelroute door de gemeente van zo'n vijftig kilometer lengte. De route is opgesplitst in acht kleinere, lusvormige routes. Elk van deze rondwandelingen heeft ongeveer een lengte van vijf tot tien kilometer. Om de zo veel meter staan paaltjes met daarop beschreven een hoogte punt uit de geschiedenis. Elke lus omvat een bepaalde periode in de geschiedenis. Het pad vormt een verbinding tussen het centrum van Holten met de Holterberg, maar ook van Rijs- sen met Holten. Het Wereldtijd pad is een afgeleide van het Mil lenniumpad dat Looy tien jaar geleden al bedacht ter gelegen heid van een millenniumprijs vraag van De fwentsche Cou rant Tubantia. Looy won de prijs, maar het pad kwam er HOLTEN - Naast de triatlon, die op 28 juni wordt gehouden, is een dag eerder het alternatief om aan de zwemloop mee te doen. Wie bijvoorbeeld is uitge loot voor de echte triatlon, kan toch nog even het gevoel krijgen hoe het is om aan te komen op Smidsbelt. De zwemloop be staat uit 500 meter zwemmen en 5000 meter hardlopen. In schrijven voor de zwemloop kan via de website www.triath- lonlrolten.nl en is mogelijk tot 15 juni. HOLTEN - Wethouder Willem ter Schure gaat vrijdag 1 februari officieel het bord '30 Minuten bewegen' openen, dat hangt op de hoek Markeloseweg-Oranjestraat. Met deze campagne wordt iedere Nederlander aangemoedigd de komende jaren in beweging te komen voor een gezonder en actiever bestaan. Voor de jeugd geldt zelfs tweemaal 30 minuten bewegen. De helft van de Nederlan ders beweegt te weinig. Veel van hen hebben te kampen met overgewicht Uiteindelijk kan dit ernstige gezondheidsproblemen ver oorzaken. '30 minuten bewegen' is er om Nederlanders te laten zien dat een kleine investering in tijd een groot verschil kan maken in de gezondheidstoestand. Bewegen is bovendien een verrijking van het dagelijkse leven. Het is zelfs 'in' om een gezonde en spor tieve levensstijl te hebben, foto: sander scheperman HOLTEN - Onder toezicht van notaris IJzerman werd vrijdag avond de loting verricht voor de deelname aan de 24e editie van de Triathlon Holten. Ruim tweehonderd belangstellenden volgden deze unieke triallonin- schrijving. Er moest worden geloot voor vier categorieën: de achtste en kwart triatlon voor Holtenaren en de achtste en kwart triatlon voor niet-Holtenaren. Voor de achtste hadden zich maar liefst 294 Holtenaren en 410 niet- Holtenaren ingeschreven; voor deze beide groepen zijn 210 plaatsen beschikbaar. Voor de kwart schreven zich 82 Holtena ren en 261 niet-Holtenaren in voor respectievelijk 70 en 210 startplaatsen. Holtense atleten die in 2007 podiumplaatsen hadden behaald hoefden niet mee te loten. Zij waren door hun resultaat van het vorig jaar verzekerd van een startbewijs. HOLTEN - De jaarvergadering van NBvP Vrouwen van Nu Holten wordt woensdag 30 ja nuari om 20.00 uur gehouden in gebouw Irene. Na de pauze zal Margriet Gijsen uit Holten vertellen over haar werk bij de VBOK. De agrarische commissie houdt 11 februari om 20.00 uur in het Bonte Paard samen met Dijker- hoek en Espelo een avond met als thema Nieuwe Dierziekten, en wordt verzorgd door Anita ten Wolthuis-Bronsvoort uit Dijkerhoek. Ze is werkzaam bij de Gezond heidsdienst Deventer. Voor inlichtingen telefoon 0548-363600. Het was voor de aanwezigen even spannend, toen bekend werd wie wel en niet mee mag doen aan de triatlon. Tijdens de loting hoefden de aanwezigen zich niet te verve len. Er was een presentatie van bondsarts Guido Vroemen en er was gelegenheid tot rondkijken bij de verschillende standhou ders. Ook vond er een verloting plaats van prijzen die door Bloemendal Fiets Plus en Run ning Center Enschede beschik baar waren gesteld. Zie verder: www.triathlonliolten.nl. HOLTEN - In de aanloop naar de boekenweek start de biblio theek in Holten met voorlees ochtenden voor senioren. Op 15,22,29 februari en 7 maart lezen W. Grobben en R. van Ipe- ren voor uit 'Altijd roomboter' van Nelleke Noordervliet. In het boek beschrijft Nelleke Noordervliet het leven van haar overgrootmoeder. In het ver haal zijn waargebeurde en ver zonnen gebeurtenissen knap gecombineerd. Veel oudere le zers zullen elementen uit hun eigen leven of dat van hun ou ders of grootouders herkennen. Het voorlezen is van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname is gratis. Men moet zich echter wel uiter lijk 8 februari opgeven in de bi bliotheek in Holten. Er is plaats voor maximaal vijftien deelne mers. niet. Er moest een bedrag van 12,5 miljoen euro op tafel ko men, waarna de provincie af haakte. Met de nieuwe opzet van het pad is een budget van ongeveer zes ton gemoeid. En dus lijkt het een stuk aanneme lijker dat de provincie mee wil doen. De gemeente reageerde eerder al enthousiast op de plannen en ziet het als een be langrijke toevoeging aan de re creatieve voorzieningen. Als het aan Looy ligt, kan het pad al in oktober aangelegd zijn. Bouwaan vragen "Looker Molen 12, vergroten woning Waardenborchstraat 20, ver groten woning met erker en carport Bouwaanvraag fase 2 Holten Evertjesweg 9, bouwen bijge bouw Sloopaanvragen/ meldingen Holten Broekweg 26, gedeeltelijk slo pen van de woning "Voormalige Nido-Iocatie, slo pen van de gebouwen Monumentenwet 1988 Burgemeester van de Borch- straat 29, restaureren woon huis Kapvergunningen Markollenweg 6, kappen acht bomen "Nagelhoutstraat 18. kappen boom Rijssenseweg 8, kappen boom Sloopvergunning Holten Evertjesweg 9, slopen drie op stallen Vergunning APV Crossloop, Atletiekvereniging Holten, 26 januari 2008, bij het sportpark Meermans kamp in Holten Lampionnenoptocht, Stich ting Viering Nationale Feest dagen, 31 januari 2008, in het centrum van Holten Vergunning Wet op de Kans spelen "Verloting, Z.V.V. Blauw Wit '66 Activiteitencommissie, 1 mei 2008, in Rijssen MER-beoordeling "Maatschap G.W. en W.N. Wijlhuizen, Schapendijk 2 in Holten, in verband met de uitbreiding van de inrichting. Bouwaan vragen Oranjestraat 73a, verbouwen van het pand; Van Holtenserf 39, lvergroten woning; Vijfhuizenweg 9, 2vergroten boerderij; Voorsboersstraat 5, vergroten woning; Winkelbergweg 13, vergroten recreatiewoning Bouwvergunningen Kolweg 13 en 15, vergroten wo ningen, plaatsen carport op nummer 13; Mossinkserf 41, verbouwen/vergroten berging.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 21