Toneel COV: Oud gaat voor goud Activiteiten rond carnaval Whiskyproeverij blijkt schot in roos Holtens Nieuwsblad 18 jsMÈUÊëêê Expositie Woestenenk in zorgcentrum Diessenplas Voorstellingen op vrijdag 28 en zaterdag 29 maart in Kandelaar Bijeenkomst Passage December te nat maar zonnig HOLTEN - Toneel groep COV (Christelijke Ontspannings Vereni ging) komt vrijdag 28 en zaterdag 29 maart in de Kandelaar met de avond vullende voorstelling Oud gaat voor goud. Dinsdag 29 januari 2008 HOLTEN - Kunstenaar Jo Woes tenenk - ten Tije uit Markelo houdt tot 28 februari een schil derexpositie in woon- en zorg centrum Diessenplas. De tentoonstelling is gericht op de winter. Er zijn schilderijen in diverse technieken te bekijken. De expositie is gratis te bezichti gen. Iedereen is van harte welkom om tijdens de openingstijden van Diessenplas langs te komen en te genieten van de expositie in de gang. Met deze voorstelling hoopt COV zelf ook 'goud' in handen te hebben. Het stuk is geschre ven door Lianne Jongsma, een van de eigen leden van de to neelgroep. Ook tekent zij voor de regie van deze-komedie. Lianne heeft in middels al enige naamsbekend heid opgebouwd rondofn het zelf schrijven en regisseren van kindervoorstellingen, waarvan de uitvoeringen stuk voor stuk een groot succes waren. Deze keer heeft ze zich voor het eerst aan een avondvullende to neelvoorstelling voor volwasse nen gewaagd. Een totaal andere manier van schrijven, maar met één be langrijke overeenkomst: de hu mor staat centraal. En dat er veel gelachen gaat worden, blijkt al snel tijdens de repetities. Rake typetjes, leuke humor en een vleugje misdaad staan centraal in deze komedie die zich afspeelt in een bejaar dencentrum. Zes bewoners besluiten om niet meer afhankelijk te zijn van hun AOW-tje. Ze maken plannen om de juwe lierszaak tegenover het bejaar dencentrum te overvallen. Om goed voorbereid op pad te gaan houden ze 's nacht een 'generale repetitie'. Onder de bejaarde overvallers bevinden zich onder andere een oude oorlogsveteraan, een klokkenmaker en een voorma lig Miss Nederland. Na de echte overval blijkt dat er iets is misge gaan. Er is iets buit gemaakt maar wie heeft deze in zijn of haar bezit? De vraag rijst wie de verrader is in de groep. Wantrouwen, ruzie en verraad maakt zich van de vrienden groep meester. Kaarten kosten 5 euro per stuk en zijn nu al te reserveren op de website van COV: www.toneel- groepcov.nl. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 31 januari haar jaarvergadering. De bijeenkomst wordt gehou den in de Kandelaar en begint om 20.00 uur. Na het huishoudelijke gedeelte gaat men zich bezighouden met het project: Gelijke kansen we reldwijd. Nieuwe leden en belangstellen den zijn van harte welkom. VERVOLG VOORPAGINA KEUNEDARP - In Bierlokal am Bahnhof gaat het feest om 20.00 uur verder met het Kielenbal. In beide zalen wordt gezorgd voor muziek. Daarnaast is om 21.11 uur de prijsuitreiking van de Grote Keunedarpse Carnavals optocht. In de Stadskelder wordt maan dag 4 februari om 14.00 uur ka- raokewedstrijden gehouden, terwijl de mini-playbackshow om 15.00 uur begint in Irene. Het thema van de Rosenmon- tagviering, die om 20.00 uur be gint, is: 'Loat goan!' en wordt ge houden bij elke hofbar. Dinsdag 5 februari is het dan weer vroeg op. Om 12.30 uur begint dan namelijk het frühs- hoppen en biertapwedstrijden in 't Keuntje. Vele gastvereni- gingen zullen hierbij aanwezig zijn om mee te kunnen strijden. Dan begint om 20.00 uur de af sluitingsavond in 't Klavier mét als hoogtepunt Het Geding. Het rondreizend tribunaal stelt alle misstanden aan de kaak en oor deelt. Tijdens de avond is er het keun- verbranden: een heel varken aan het spit. Precies om 24.00 uur gaat het doek over de tap en is het carnaval van 2008 aan z'n einde. HOLTEN - Toneelvereniging COV brengt het blijspel Oud gaat voor goud. Vorig jaar speelden ze het stuk Wat is er mis met Juttemis? Kaarten voor het nieuwe stuk, zijn inmiddels in de voorverkoop, foto: johan bolink De gemiddelde temperatuur van december is uitgekomen op 3.4 graden in Holten, Espe- lo noteerde 3.1 graden en De Bilt kwam op 3.8 graden uit te gen het langjarig gemiddelde van 4.0 gra-den. December 2007 had twee verschillende gezichten. De maand ging zeer zacht en uitermate wisselvallig van start. De eerste tien dagen waren in De Bilt de op vijf na zachtste sinds 1901 met een gemiddelde temperatuur van 8.6 graden. Op de eerste plaats in deze lijst staat de eerste de cade van de december 2001 met een gemiddelde van 9.9 graden. Op 5 en 7 december werd het in Holten en Espelo ruim 12.0 graden. Holten no teerde 12.7 graden en Espelo 12.5 graden. Dit was ook te vens de hoog-ste maximum temperatuur van de maand december. Van 11 tot en met 24 december was het onder invloed van een krachtig en standvastig hogedrukgebied rustig, droog en vrij koud win- ter-weer. In Holten werden in dit tijdvak 13 aaneengesloten vorst-dagen gere-gistreerd (minimumtemperatuur lager dan 0.0 graden) normaal telt de maand 12 vorstdagen. Op 19, 20 en 21 december kwam de temperatuur het gehele et maal niet boven het vriespunt uit, we noemen dit ijsdagen. Holten noteerde 3 ijsdagen over de maand tegen 2 ijsda gen normaal. Het waren in Holten de eerste drie ijsdagen dit jaar. Op 22 december vroor het in de vroege ochtend ma tig met -7.3 graden in de weer- hut, aan de grond werd het - 9.0 graden. Dit was de laagste temperatuur van deze maand. Espelo kwam aan -8.0 graden. De laatste week van decem ber verliep wisselvallig en vrij zacht. Gemiddeld over het land viel er in december 73.0 mm neerslag tegen 79.0 mm nor-maal. December ging zeer nat van start. In de eerste tien dagen viel vrijwel de complete maandsom van 77.0 mm. In Holten viel toen 80.0 mm, Es pelo kreeg 80.5 mm in de re- genme-ter. De Bilt kreeg 71.0 mm. Zeer natte dagen waren de 2e de 7e en de 8e. Op de 2e viel er in Holten maarliefst 20.0 mm, Beuseberg 19.5 mm, Rijssen 18.5 mm, Dijkerhoek 17.0 mm en Espelo 13.0 mm. Op de 7e was het weer raak: Buurtschap Beuse-berg en Dij-kerhoek kregen allebei 22.0 mm, Holten 16.8 mm, Es pelo 18.3 mm, Rijs-sen 21.0 mm. Ook op 8 december weer veel neerslag, Beuseberg no teerde 15.0 mm, Holten 13.4 mm, Rijssen 16.0 mm, Espelo 13.0 mm en Dijkerhoek 12.0 mm. Van 12 tot en met 24 de cember viel er in grote delen van het land geen meetbare hoeveelheid neerslag. Wel was ervan de 19e tot en met de 21e sprake van forse rijpafzetting en lokaal uitsneeuwende mist. Op zaterdag 21 december was het een stralende dag, de zon scheen toen de hele dag en met die prachtige dik berijpte bomen gaf die een super mooi natuur plaatje. Vele mensen maakten dan veel foto's van het fantastische landschap, want dit komt niet zo vaak voor. Dan nu nog de maand neerslag van december: Buurtschap Beuseberg kreeg het meeste met 104.0 mm, daarna Rijssen met 99.5 mm, Dijkerhoek met 94.5 mm, Hol ten 90.2 mm, Espelo 86.0 mm en tot slot De Bilt 77.0 mm te gen het normaal gemiddelde van 77.0 mm. Gemiddeld over het land scheen de zon 72 uren tegen een langjarig ge middelde van 43 uren. Daar mee was december zeer zon nig. Het meest scheen de zon met 97 uren in Vlissingen. In de Bilt scheen de zon 72 uren tegen 44 uren normaal. Daar mee eindigde de maand op de derde plaats in de rij van de zonnigste decembermaanden sinds 1901. Een maand met een wisselend karakter. se kleding geeft Aaldrik uitleg over de verschillen tussen de whisky's uit Schotland, Ierland, Canada en de Verenigde Staten. Maar ook uit Japan en zelfs Ne derland. Japanners staan be kend als meesters in de na maak, Dat geldt ook voor whis ky's. Soms gaan ze daar zover dat de smaak zelfs beter uitvalt dan het equivalent uit Schot land. De proeverij was helemaal uit verkocht en er moesten zelfs mensen worden teleurgesteld omdat de avond al was volge boekt. Whisky blijkt populair, ook in Holten. In de Gall Gall is dan ook extra ruimte inge ruimd voor verschillende soor ten. "Is het geen idee om een whiskyclubje op te richten?", vraagt een bezoeker. Aaldrik neemt de ideeën mee en zal er zeker wat mee gaan doen. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Voor wie gestopt is met roken, kan ik deze whisky zeker aanraden", benadrukt Aaldrik. "Met slecht weer, als ik de hond nog moet uitlaten, neem ik eerst een Talisker. Dat maakt het een stuk aangena mer, als je die rokerige smaak nog in de mond hebt zitten." Aaldrik: "De Laphroaig (spreek uit als La Froig, red.) is de sigaar onder de whisky's. Als je de dop van de fles afhaalt, komt de rooklucht je al tegemoet." Deze rooksmaak ontstaat tijdens het productieproces waarbij de gerst wordt drooggestookt met turf. Een dienbord vol met tas ting glasses gevuld met een laagje whisky gaat langs de ta fels. Bezoekers kijken naar de placemats op de tafel waarop de voorbijkomende whiskyflessen Bezoekers van de uitverkochte whiskyproeverij probeerden ver schillende soorten whisky's uit. foto: johan bolink staan afgebeeld. Ruiken, proe- ook is het hout te proeven van ven en daarna aantekeningen de vaten waarin de drank in maken over de smaak. Een heeft liggen rijpen, vleugje honing zit erin, maar Uitgedost in authentieke Schot-

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 18