Nu: 18x MoWeek voor slechts 18 3 5 8 6 8 1 6 5 9 3 2 7 7 3 2 1 8 4 3 6 9 8 4 5 1 4 6 B 9 8 Klntkl lezersfactie en win een Fiat Grande Puntn! ModelConvention geeft talent de kans om door te breken www.deweekkrant.nl dé Weekkrant zoekt talent Kaarten Dinsdag 29 januari 2008 Bodil de Jong weet hoe hard een carrière in de modellenwereld kan gaan. Ze is het gezicht van de ModelConvention, een voor Nederland uniek evenement waar jong talent de kans krijgt zich te presenteren aan geren ommeerde modellenbureau's. Voor de twintigjarige Bodil de Jong is een carrière als model een droom die uitkomt. "De shows vind ik het leuk ste om te doen. Die adrenalinekick als je over de catwalk loopt. Dat mis ik bij een fotoshoot maar daarvan is het leuk als je jezelf later tegen komt in bladen of op een billboard." Toch is het niet allemaal glitter en glamour. "Vooral castings vallen me soms tegen. Zit je heel de dag te wachten zonder te weten of je de op dracht krijgt." Mooi volkje Nederlandse modellen zijn zeer ge wild, weet Bastiaan van Schaik, Fas hion Director van AvantGarde. "We wonen in een land met een mooie mix van culturen en we zijn lang." Hij volgt de mode op de voet en put zijn inspiratie niet alleen uit modeshows, waarvoor hij heel de wereld over vliegt, maar ook uit de persoonlijke stijl van mensen op straat. Een model moet volgens hem de goede 'attitu- dé Weekkrant gaat op zoek naar mannen en vrouwen die het willen ma ken als model. Per provincie kiezen we drie talenten die op 23 februari gra tis naar de ModelConvention gaan in het World Forum Convention Cen ter in Den Haag. Ben je tussen de 14 en 35 jaar, geef je dan op voor Het Mo del van dé Weekkrant via de internetsite: www.modelscoutsnetwork.com. Bij de vraag 'hoe heb je van ons gehoord', vul je in via huis-aan-huiskrant. Ook als je alleen aan de wedstrijd mee wilt doen, moetje het inschrijffor mulier invullen. De winnaars ontvangen bericht. Heb jij de goede uitstral de' hebben. "Het gaat om het karak ter. Een speeltje tussen de tanden, een beetje scheve neus is spannend om naar te kijken. Het trekt de aan dacht en daar gaat het tenslotte om in de bladen. Soms komen mensen met een heel mooi gezicht op de foto niet tot hun recht en andersom kan het voorkomen dat mensen, aan wie je zo voorbij kan lopen, heel fotoge niek zijn. Attitude Met attitude bedoelt hij ook werkin- stelling. "Modellenwerk is ook ge woon werk. Af en toe een feestje is goed voor je netwerk. Maar als je na drie dagen feesten om zes uur op de set moet zijn, zie je er niet fris en vro lijk uit. Dat pikt een opdrachtgever niet. Dat is misschien ook het voordeel van Nederlandse modellen. We zijn nuchter en laten ons niet zo snel meeslepen." Maar als je het aan kan, heb je een prachtige job. "Het is leuk Werk. Je ziet wat van de wereld en het ver dient ook niet slecht. Ik ken genoeg modellen die op hun 27ste met pen sioen zijn gegaan." Bodil de Jong is het gezicht van de ModelConvention. foto caru hermés De ModelConvention biedt een unieke kans om als model door te breken. Kaarten kosten 395 euro. Voor 50 euro mag je een introducé meenemen. Inschrijven via de website www.modelscoutsnetwork.com

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 14