Mindervalidecarnaval memorabel voor Prins Kiest u maar! Koperdraad langs spoor gestolen .andelaar Afscheid dominee Mulder Bieb zoekt bestuurslid Bijeenkomst NBvP D'hoek Nieuwe wethouder blijkt toch niet zo heel erg gemakkelijk te vinden Voorleesochtend voor senioren Van boodschappenservice tot cursus zwangerschapsbegeielding ■Dinsdag 22 januari 2008 Opvolger Wim Stegeman - HOLTEN - Met de opvolging van wethouder Wim Stegeman wil het nog niet zo vlotten. Vol gens CDA-fractievoorzitter Har- jry Dul heeft de partij drie kandi daten in spe op het oog, maar is nog niet met ze gesproken. "We zijn nog aan het zoeken naar kandidaten", zegt Dul. i"We kijken goed wat het beste past, maar tot nu toe heeft nie mand zich spontaan aange meld. Het is ook geen sinecure om wethouder te zijn. Het is geen erebaantje, dat is echt niet to. De portefeuille van Stege man is flink zwaar. Je moet aar dig kundig zijn wil je mee kun nen praten", aldus Dul. De frac tievoorzitter zoekt als opvolger van Stegeman iemand die zich niet door de ambtenaren laat ringeloren.'Je moet echt van de toeters en bellen weten, anders krijg je het beleid niet uitge voerd." Dul sluit niet uit dat de nieuwe wethouder 'van buitenaf komt'. Van de drie namen die tot nu toe genoemd zijn binnen de partij, zit ook iemand van bui ten de gemeente, zo laat Dul weten. Dat een van de raadsle den zich gaat opmaken voor het wethouderschap, daar gelooft Dul niet in. "Of ik zelf wethou- der wil worden? Nee, ik koester mijn vrije tijd", aldus de fractie voorzitter die hoopt half febru ari wat duidelijker te kunnen zijn over de kandidaten voor de wethouderspost. Temeer, om dat het goed zou zijn dat de nieuwe wethouder ingewerkt kan worden door Stegeman die op 31 mei vertrekt als wethou der. Stegeman is overigens op 7 januari weer aan de slag gegaan op het stadhuis. Zijn bloeddruk heeft weer normale waarden aangenomen. Eind vorig jaar gaf Stegeman de bekende pijp aan Maarten na de aanhouden de kritiek vanuit de oppositie. Van het onderzoek dat is inge steld naar kwesties waarbij Ste geman betrokken is (Akor, de Telgen, Medisch Centrum, as- bestbrand, Enkco) wordt eind maart de uitslag verwacht, zo vertelt Dul. "Het integriteitson- derzoek loopt nog, maar we HOLTEN - Tussen Bathmen en Rijssen zijn de koperdraden van de palen verwijderd waaraan de bovenleidingen hangen. Het gaat hierbij om aardekabels. ProRail deed pas donderdag 17 januari een aangifte, terwijl de diefstal 26 november 2007 al werd ontdekt. Periodiek wordt hier controle op gehouden en er mag vanuit worden gegaan dat het koper op 1 november 2007 nog niet was verwijderd. In to taal is er ongeveer 600 meter ka bel verwijderd. Dit koperdraad is een centimeter dik en zeer ge wild bij metaaldieven. De scha de, inclusief reparatie, bedraagt hebben vertrouwen in een goe de afloop", aldus Dul. De porte feuille van Stegeman" behelst onder anderen: economische zaken, industrieterreinen, de tailhandel, markt- en midden- standszaken, grondbeleid, re creatie en toerisme, horeca, platteland, beleid vrijkomende agrarische bebouwing en re constructie/ gebiedsvisies, be stemmingsplannen, bouwver gunningen, volkshuisvesting, monumenten, openbaar ver voer, parkeernota, project Ltw, project VSP, project De Kol, project De Liesen en project Veeneslagen West. HOLTEN - De aanleg van de nieuwe carpoolplaats bij de Ho ge Haspel aan de Markeloseweg is stilgelegd. Er zijn namelijk stukken asbest gevonden. Nu wordt eerst met de Provincie overlegd om te kijken wat er ge daan moet worden. Daarna zal het gebied hoogstwaarschijnlijk worden gesaneerd, voordat er verder kan worden gegaan met de aanleg. Op dit moment is het terrein afgeschermd met hek ken en linten. Het huidige carpoolplein ligt aan de andere kant van de weg en zal verdwijnen wanneer het nieuwe plein gereed is. HOLTEN - In de aanloop naar de boekenweek start de bibliotheek in Holten met voorleesochtenden voor senioren. Op 15,22, 29 februari en 7 maart lezen W. Grobben en R. van Ipe- ren voor uit 'Altijd roomboter' van Nelleke Noordervliet. In het boek beschrijft Nelleke Noordervliet het leven van haar overgroot moeder. In het verhaal zijn waargebeurde en verzonnen gebeurte nissen knap gecombineerd. Veel oudere lezers zullen elementen uit hun eigen leven of dat van hun ouders of grootouders herken nen. Het voorlezen is van 9.30 tot 11.30 uur. Het is de bedoeling dat het gezellige ochtenden worden, waarbij er ook ruimte is om her inneringen van vroeger met elkaar uit te wisselen. Deelnemers kunnen het boek voor 13,50 euro in plaats van 15 euro aanschaffen bij boekhandel Heusinkveld. Op 12 maart geeft Nelle ke Noordervliet een lezing in de Boschkamp in Holten. Deelnemers aan de voorleesochtenden betalen hiervoor 3,50 euro in plaats van 7 euro. Deelname is gratis. Men moet zich echter wel uiterlijk 8 februari opgeven in de bibliotheek in Holten. Er is plaats voor maximaal vijf tien deelnemers. Omgaan met een bepaalde ziekte, gezond bewegen, heerlijk koken, zwan gerschap, rollatortraining... er is bijna geen onderwerp of wij hebben een bijpassende cursus. Als het even kan dicht bij u in de buurt. Nog dichterbij komen we met onze services. Bij u aan huis als u wilt. Bijvoorbeeld met onze boodschappenservice of de opticien en kapper aan huis. Het volledige aan bod vindt u op onze website www.tnwt.nl. Heeft u vragen? Bel 0900-0678 (lokaal tarief). jH Thuiszorg Noord West Twente l/OSl jë 'w c HOLTEN - H.P. Mulder nam afgelopen zondag officieel af scheid als dominee van de Kandelaar. In totaal is hij 33 jaar predikant geweest, waar van de laatste veertien jaar in Holten. Als dank kreeg hij een aandenken aangeboden. BOTO JOHAN BOLINK HOLTEN - De Stichting Open- tare Bibliotheek Rijssen-Holten s, in verband met verhuizing ran een van haar bestuurste len, op zoek naar een nieuw testuurslid. Het nieuwe be- ituurslid moet woonachtig zijn in Holten. Het gaat om de func- ie van algemeen bestuurslid, /oor meer informatie over deze ünctie: directeur Karen Penne- vaard, telefoon 0548-513431. DIJKERHOEK - Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt donder- dag24 januari haar jaarvergade- jóng en nieuwjaarsbijeenkomst in partycentrum het Bonte ffaard. De gastspreekster is plaatsge- pote Nicole Wijnberg. Zij zal aan de hand van' dia's ;}taar reisverslag van Afrika Jrvaaronder Kenia laten zien. Het mindervalidecarnaval wordt zaterdag gehouden in manege Snorrewind. foto: johan bolink HOLTEN - Het mindervalide carnaval wordt zaterdag 26 ja nuari vanaf 15.00 uur gehouden in manege Snorrewind. Carna valsvereniging De Fienpreuvers organiseert dit feest in samen werking met de Stichting Paard rijden Gehandicapten. Vooral voor Prins Suvee van Pampus zal dit een memorabel evenement zijn, want zijn vader Prins Ian Andries I organiseerde het mindervalidecarnaval voor het eerst op 9 februari 1985. Hij was de grote initiator en stimu lator van dit feest. Onder leiding van Prins Willem I van de Oran jeboom werd er feest gevierd. Diens Adjudant was André Schuchard, de huidige Prins. De Braandheultjes zullen de toon zetten voor deze middag. Tonnie Turner en z'n drive-in show, Circus Coentini, Zoer and Zoer, Het Pannenorkest en na tuurlijk 'Corrie Konings' zullen zorg dragen voor een prachtige sfeer. Dat er ruimte is voor eigen op tredens zal blijken uit de deel name aan de play-back show van de mensen met een beper king, Zij verhogen de feeststem ming en genieten met volle teu gen van alle aandacht. De belo ning bestaat uit de Prinsen-me daille, die flonkerend op de borst zal worden gedragen. Deze grandiose middag zal, als vanouds, door DJ Wim van 't Proatiezer worden gepresen teerd.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5