Blijven sparen en toch kans op een hoger rendement? Holtense winnares Nelly Stevens-Krekel Vincent Keunedarper van het jaar Rabo RendeMix. Agenda Stel u bent een ervaren spaarder. Maar u zou best meer rendement willen halen met beleggen. Rabo RendeMix is dan de manier om naast het sparen stap voor stap te gaan beleggen. Uw adviseur wijst u de weg en zorgt ervoor dat de risico's nooit groter worden dan u zelf verantwoord vindt. Nieuwsgierig? Ga naar www.rabobank.nl/sparen of bel (0548) 37 30 00 voor het maken van een afspraak met uw adviseur. Datum VERVOLG VOORPAGINA Vrijwilligers van 2007 Bea Schreurs-De Wilde, Remko van de Maat en Nelly Stevens-Krekel werden gekozen tot de vrijwilligers van 2007. foto: harry broeze HOLTEN - Presentator van het Fiempreuversevenemenl oud- Prins Leo I, gaf tijdens zijn intro ductie enkele hints weg wie het zou kunnen zijn. "Jan Krekel startte in 1928 een aannemers bedrijf Holten", geeft hij. Later groeide dit bedrijf uit tot wegen bouwbedrijf Krekel. "Heel Hol ten was trots op Krekel en vele dorpen maakten gebruik van het bedrijf. Er ontstond dan ook grote consternatie toen bekend werd dat Krekel naar Rijssen zou gaan." Onder Eric en zijn vrouw Hetty groeide het bedrijf verder, nadat het later werd ver kocht aan Dura Vermeer. "Maar jullie gingen investeren in Holten. Zo gingen jullie aan de slag met de Hoge Haspel, al hoewel dat maar niet wilde vlot ten." Daarna volgden De Swarte Ruijter, Natuurdiorama Holter- berg en Woody's. I Eric was totaal verrast, toen hij hoorde dat hij "Als beste keun van het dorp" is benoemd. "Als oude keienvorst van Keu- nedarp wordt het nu tijd om omhoog te kijken. En wat doe je als de berg je aan je hart gaat en geld hebt... Echter kopen is een, maar exploiteren is heel wat an ders." I Maar de "wichters" zagen het idee wel zitten. RUSSEN - Vrijwilliger van het jaar voor de kern Rijssen is ge worden Bea Schreurs-De Wilde, De Keampe 37. Voor Holten ging de prijs naar Nelly Stevens- Krekel, Oude Deventerweg 41. De prijs bestaat uit een zilveren speld en een bedrag van 750 eu ro dat gebruikt moet worden voor de organisatie waar de winnaar als vrijwilligers werk zaam is. De aanmoedigingsprijs voor de jeugd was dit jaar voor Remko vrij groot van de Maat, 17 jaar, die nog bij zijn ouders aan de Graaf Otto- straat 100 woont. Hij kreeg een cadeaubon en mag 250 euro be steden voor zijn vrijwilligers- project. Alle overige genomineerden: De heren K. Van Bruggen en J. Lub- bersen uit Holten en uit Rijssen: de heren K. van der Velden en J. Rolleman, Elwin Wietsma en Marleen van Vondel kregen een mooie bos bloemen. De jury die uit de genomineer den de prijswinnaars koos be stond uit: Mevrouw H. Voort man en de heer E. v.d. Veen uit Rijssen en de heer H. Westerik uit Holten. Het geldbedrag dat de prijswinnaars mogen beste den voor hun organisatie wordt beschikbaar gesteld door de Ra- bobanken Rijssen-Enter en West Twente. De elasvèèzels in'n Diekerhook kraakt as kraant'npepier. Ja wisse, doa stunn wier ge woon Diekerhook op de bord'n. Alles is wier nor maal. Nöh ja, neet alles. Het kraakt ter de leste tied nog a merakels langs hen in'n Diekerhook. Noe dut't det oavera wal is, ma dit is wat aans. Belt ter mar is hen. De telefoon kraakt ter zöö hard, dait bie wieze van sprekk'n in Australië nog kont heurn. Meerdere Ieu hebt ter las van. Het schient, det ze ók nog neet al te vlot wordt e hölpn um de boel good trechte te krieg'n. Goat mar is te roade in'n Diekerhook vuur dai an de glasvèèzels begint. Het kraakt nog har der as kraant'npepier. Noe'k het toch oaver kraant'n heb- be. Wuss ie det ter Hooiter bint diet de Hooiter Kraante neet lèèst. Doar völlt wat vuur te zegg'n. Ie mött ter tenslotte vuur betaaln. Ma wuss ie det ter ök Hooiter bint diet de Riessense Kraante, diet vuur niks is, ök zöönder te lèèz'n bie't ööld pepier gööit. Doar völlt ök wat vuur te zegg'n. Het Hooiter gemeentelijk niejs heurt ök in de Hool- terkraante. Wuss ie det ter zelfs hèèle pakke met Ries- sner kraant'n neet bezorgd wordt. Ai good kiekt ligt ze mangs in de götte op stro- ate. Des aans neet zö arg, JANUARI Whiskyproeverij, Restaurant De Oale Toone Stationsstraat 9, woensdag-23 januari 2008, 20:00 Film Het leven van een Geisha, Boschkamp, donderdag 24 januari 2008, 20:15 Loting Triathlon Holten, Hol ten, vrijdag 25 januari 2008 Oad Holterbergcross, Holter- berg, zaterdag 26 januari 2008, 13:00 Mindervalidencamaval, Mane ge Snorrewind, zaterdag 26 janu ari 2008, 15:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Kandelaar, dinsdag 29 januari 2008, 14:30 Lampionoptocht, Diessenplas, donderdag 31 januari 2008,19:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 31 ja nuari 2008, 20:00 FEBRUARI Carnavalsoptocht, Holten, za terdag 2 februari 2008, 14:00 Carnaval, Holten, zaterdag 2 fe bruari 2008 - dinsdag 5 februari 2008 Liberale borrel met Henk Kamp (oud-minister van defensie), Woody's Holterbergweg 11 Hol ten, maandag 4 februari, 20:00 Horen, zien, voelen, wandeling met gids, Natuurdiorama Holter- berg, woensdag 6 februari 2008 Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 februari 2008, 10:00 Kindertheater Appelmuis, Boschkamp, zondag 10 februari 2008, 14:00 Voorleesochtend voor senioren, Bibliotheek Holten, vrijdag 15 fe bruari 2008, 9:30 - 11:30 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 februari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 ma zö könt alle Hooiter het gemeentelijk niejs neet lèèz'n en det is toch wa het minste woet ze rech op hebt. Loawe der toch met mekaa vuur zörg'n det het gemeentelijk niejs in beire kraant'n steet, zödet zö volle meugelijk leu det lèèst. Kraant'n in de götte det kan neet, doar mött wat an e do- ane word'n. Wuss ie trouwn's det ter meerdere roadsleed'n uut öönze ge meente, in huus de Hool- terkraante neet lèèst. Hoe könt ze dan wèèt'n wat ter in het Hoolt'nse lèèft en ge buurt is. Zie mött het amoal doon met det eene Hool- terkrèèntje wat ter op het gemeentehuus lig. Det is ne- tuurlijk völls te weinig. Det krèèntje is vaake a weg vuurdai um könt lèèz'n. Gen mèènse wèèt woet e is. Noe kan't wèèr det zem weg gööit umdet ter toch gen ge meentelijk niejs in steet. Het kan ök wèèr det ter roadsleu bint diet um stillekes met noar huus hen nemmt um det ze een klein betje Hoolt'ns wilt leer'n lèèz'n en dèènk'n. As't zelfde gebuurt met de Riessense kraante, loawet hopp'n, dan gebuurt ter in ieder geval wat goods. Hooltn's dèènk'n, Riessens dèènk'n en neet alles bie mekaa vermaal'n in één'n woss. Ja wisse. De Viefkop. Heils tijd voor de Rabobank. www.rabobank.nl Rabobank

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3