Ntaiw-Heeten GasPedaal volle kracht vooruit A-team handbal krijgt nieuwe shirts Holtens Nieuwsblad 20 Mooi bedrag bij elkaar gefietst voor Doe Een Wens Kapotte auto en onbetaalde boetes Geen woningbouY op kavels Natuurfotograaf Friskorn naar Boschkamp HOLTEN - Wegener Multimedia, eigenaar van de occasionsite Au- toTrack.nl, ziet alsnog af van het hoger beroep in het kort geding tegen de autozoekmachine Gas- pedaal.nl. Hoger beroep tegen Holtense autosite GasPedaal gaat toch niet door 'Slimmeriken' verkopen land zonder bouwoptie Dinsdag 22 januari 2008 NIEUW-HEETEN - De span ning begint op te lopen bij de le den en de regisseur van Toneel vereniging SPOTS Nieuw Hee- ten die dit jaar weer in de kijker willen spelen met een onverval ste plattelandsklucht. Het stuk speelt zich af op een dorpsplein in het dorpje 'Oude Meer' en aan dat plein wonen een aantal gezinnen. Kaarten kunnen tele fonisch besteld worden op werkdagen van 18.30 tot 19.30 uur op 0572-321034 (René Hou- ben) De speeldata zijn 25 - 26 januari. De voorstellingen wor den gehouden in het Timmer manshuis in Nieuw-Heeten. Wegener stelde eind vorig jaar nog hoger beroep in tegen het vonnis in het kort geding. De rechtbank stelde daarin dat GasPedaal niet onrechtmatig handelt en geen inbreuk maakt op het databankrecht en het au teursrecht, door autoadverten ties te tonen die onder meer af komstig zijn van AutoTrack. Dat hoger beroep is nu door Wege ner ingetrokken. Uniek aan GasPedaal is dat de zoekmachine het occasionaan bod van zeven verschillende Nederlandse autosites combi neert in een totaaloverzicht en dubbele occasions als één re sultaat weergeeft. Bezoekers kunnen zelf de keuze maken bij welke autosite ze de occasion verder willen bekijken. Hiermee probeert GasPedaal het online occasion aanbod transparanter te maken. Jan-Willem Tusveld, directeur InnoWeb: "Blijkbaar heeft We gener ingezien dat de kans dat ze opnieuw bakzeil zouden ha len bij het hof erg groot was. Sinds de lancering nu bijna een jaar geleden, is GasPedaal uitge groeid tot een populaire zoek dienst. In december trok de site voor het eerst meer dan 350 dui zend bezoekers. Dit bewijst dat we inderdaad voorzien in de be hoefte de occasionmarkt trans paranter .te maken voor de con sument." Op het internet zijn vele autosites te vinden met elk een eigen en deels een overlap pend aanbod van occasions. GasPedaal is een onafhankelijke autozoekmachine die het occa sionaanbod van de verschillen de Nederlandse autosites door zoekt en de resultaten combi neert in een totaaloverzicht. De resultaten worden gefilterd, waarbij dubbele resultaten als één resultaat gepresenteerd worden. Als resultaat toont Gas Pedaal een aantal gegevens en een foto van de occasion. Wan neer een advertentie wordt aan geklikt, wordt de bezoeker doorgestuurd naar de specifie ke webpagina van de autosite waar de auto gevonden is. Geïnteresseerden konden een stuk grond kopen in Holten. In de Molenbelt in Holten werd door de eigenaar: "Overijsselse huizen en landbouwmaatschappij BV" grond aangeboden waar later eventuele landhuizen zouden (kunnen) verrijzen. Het ging om een stuk grond van 1,6 hectare. (16.000 vierkante meter) aan de Deven- terweg in het verlengde van de chinees: De Lange Muur. Gegadigden werd een tekening getoond waarop de locatie in zes landhuis(bouw)kavels was verkaveld. Auto's stonden klaar om met geïnteresseerden de locatie te bezichtigen. "Ik werd gebeld door twee geïnteresseerden die mij om advies vroegen", aldus Martin Kemper, eigenaar van architectenbureau Palazzo in Holten. "Ik- heb direct geadviseerd absoluut niet te kopen. Toen ik hoorde om welke locatie het ging heb ik het via kadaster gecheckt." Het gaat om de locatie buiten de bebouwde kom in de oksel van de twee provinciale wegen, binnen de 'rondweg' naar Raalte. "De kans dat hier ooit gebouwd mag worden is kleiner dan de kans dat ik ooit met Maxima trouw. De heren van de Overijsselse hui zen- en landbouwmaatschappij proberen hiervoor slachtoffers te vinden. In 2007 is de grond aangekocht voor 43.000 euro (land- bouwgrondprijs). Zaterdag werd de grond voor 10 euro per vier kante meter aangeboden (in totaal 160.000 euro) waardoor zij een ton in de zak steken. Zomer 2006 hebben zij hetzelfde gedaan in Hellendoorn. Daar werd 4 hectare bosgrond verkaveld in acht ka vels van 5000 vierkante meter. Deze bosgrond lag zelfs nog binnen de stankcirkel van een varkensboerderij. Daar hebben ze in dat weekend anderhalve ton verdiend. Dat de heren presenteren in het weekend is bewust want dan zit het gemeentehuis dicht om vragen te stellen, want er moet direct getekend worden. Toen ik het hoor de dat ze nu in Holten bezig waren ben ik er direct naar toe gegaan en de aanwezige geïnteresseerden gewaarschuwd. Hopelijk zijn er geen Holtenaren die gekocht hebben. Mochten er kopers zijn, dan ben ik bereid om gratis advies te geven, want misschien is er nog wat te repareren vóórdat het transport plaatsvindt bij de notaris", aldus Martin Kemper van Palazzo Oost te Holten. Martin Kemper, Palazzo Oost Holten HOLTEN - De politie zag dins dag 15 januari om 15.00 uur tij dens de surveillance een auto rijden over de Larenseweg in Holten. Van de auto ontbrak de voorbumper en kentekenplaat. De bestuurder, een 40-jarige man uit Hengelo, bleek nog een geldboete van 140,63 euro open te hebben staan waarvoor z'n rijbewijs kon worden ingeno men ingevolge de Wet Mulder. Dit bedrag is aan het politebu- reau in Rijssen betaald. De man had verder nog vonnissen open staan van 90 euro en 250 euro. Deze zal hij aan het politiebu reau in Rijssen gaan betalen in overleg met de dienstdoende politieagenten. Met betrekking I tot de auto is met de man afge sproken dat hij deze in orde maakt en binnen 28 dagen toont aan het politiebureau in Rijssen. Deel I van het kente kenbewijs is ingenomen. Verder moest de man nog ge hoord worden wegens oplich ting en verduistering van een HOLTEN - Op de Holterberg is zondag de Salland verzekeringen Holterberg Classic verreden. De tocht die sinds 2001 wordt georga niseerd en voor de zesde keer (vorig jaar is de tocht afgelast vanwege de storm) werd verreden wordt gehouden om elk jaar een goed doel financieel te ondersteunen. Was het in het verleden het Ronald McDonald Kinderfonds, dit jaar gaat de opbrengst naar de stichting Doe een Wens. Dit fonds vervult de liefste wens van kinderen van 3 tot 18 jaar met een levensbedreigende ziekte, de ver wachte opbrengst dit jaar is 28 duizend euro. foto johan bounk HOLTEN - WD-fractievoorzitter lan Kevelam waarschuwde bur- O JT HOLTEN - WD-fractievoorzitter Jan Kevelam waarschuwde bur gemeester Bort Koelewijn tijdens een raadscommissie over de praktijken van een makelaarskantoor. Deze zou zes kavels in Hol ten aan de man brengen voor 10 euro per vierkante meter, met daarbij de kans dat er een huis op kan worden gebouwd. "Ik krijg hier een naar gevoel bij", zegt Koelewijn. "Er is absoluut geen spra ke dat hier ooit woningbouw gerealiseerd kan worden." Het gaat om een perceel bij chineesrestaurant De Lange Muur bij de krui sing Deventerweg - Raalterweg (N 332). "Juridisch is er wel correct gehandeld", weet de burgemeester. "Dus, het valt niet te verbieden om een subjectieve verwachting te geven. Maar als B en W zijn we wel duidelijk: het is voor 99,9 procent zeker dat er op die plek géén huizen komen." Het is en blijft dus landbouwgebied. HOLTEN - De bekende Overijs selse natuurfotograaf Philip Friskorn komt donderdag 31 ja nuari om 20.00 uur naar de Boschkamp om zijn natuurfo to's te laten zien. Hij komt hier op uitnodiging van natuurfotografievereniging Natuurfocus. Natuurfocus is een nog jonge vereniging voor natuurfotografen in Oost-Ne derland. Philip Friskorn is van jongs af aan bezig met fotogra fie en sinds 1993 professioneel natuurfotograaf. Hij beoefent natuurfotografie in brede zin: van weidse landschappen tot de kleinste details, van zowel plan ten als dieren. Hij werk vooral in Nederland, Scandinavië en Noord-Amerika. Philip is als fo tograaf altijd op zoek naar drie elementen: schoonheid, licht en emotie. Hij zal niet alleen mooie beelden laten zien maar vooral ook veel vertellen over hoe die beelden tot stand zijn gekomen. Natuurfocus is ten slotte een fotoclub. Niet-leden van Natuurfocus be talen 5 euro en zijn van harte welkom. Meer informatie: www.natuuifocus.com HOLTEN - De meiden van het A-team van de Handbalvereni ging Holten hebben officieel de nieuwe shirts in gebruik mogen nemen. Deze zijn beschikbaar gesteld door Café 't Klavier. Samen met de sponsor werd er voorafgaand aan de wedstrijd tegen Heeten een mooie foto gemaakt met daarop de volgen de personen: Van links naar rechts, staand: Merthe Jansen, Aimee ten Hoe ve, Francien Oude Nijeweme, I Lisette Stoevenbeld, Dieuwke I Smit en Jos Kamphuis. Zittend: Muriël Kok, Marjolein Nijland, Helene Franke, Lonneke Kok en Jolien van Eijk. In de wedstrijd tegen Heeten begon Holten zeer voortvarend en drong Heeten flink in de ver dediging. Bij rust leidde Holten dan ook verdiend met 10-9. Ook na de pauze was het Holten dat voortdurend de leiding hield tot een stand van 17-15. Daarna bleek Heeten over een beter eindoffensief te beschik ken en verloren de meiden he laas met 18-21. Toch waren alle aanwezige supporters dik tevre den over het vertoonde spel en ook de sponsor. HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn kwam later aan bij Keunedarp Lacht! Maar hij had een goede reden: hij was zater dag voor het eerst opa gewor den. Zijn dochter kreeg een zoon van 7 pond. Met de naam Rowan Bort, en daar was de kersverse opa behoorlijk trots op. "Anneke en ik waren net bij de buren toen haar telefoon ging", vertelt Koelewijn. "De meta morfose naar oma, leek voor ADHD te zorgen", lacht hij. "Want we moesten daarna op

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 20