Geen echte drinkkeet Espelodijk HV Holten kan eindelijk weer winnen Keunedarpse carnavalsoptocht Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 10 Opgeven kan nog voor miniplaybackshow Carnaval Zeer geslaagd Keunedarp Lacht in de Poppe Expositie Woestenenk HOLTEN - Zeer trots was Leo Thiele als mede organisator van Keune darp Lacht! Dit werd af gelopen zaterdag voor het eerst in De Poppe ge houden. Dinsdag 22 januari 2008 Aaltje Trijntje openden het programma van Keunedarp Lacht! met een keuvelsketch. foto: johan bolink HOLTEN - De drinkkeet aan de Espelodijk is geen echte drink keet. Dat stelt Gerrit Jan ten Dam die bij de gemeente te boek staat als contactpersoon. "Het is helemaal niet waar dat we een drinkkeet zijn", zegt Ten Dam. "We zijn een gewone keet. Het heeft niks met drank te maken. Afgelopen zondag waren we hier nog met zijn zes sen samen en waren er maar twee die alcohol dronken. We drinken hier wel, maar niet al tijd alcohol. Ik wil ons dan ook niet onder een drinkkeet scha ren. Als we dingen willen orga niseren, zoals een paasvuur, dan vergaderen we hier. Ze ne men altijd het woord drinkkeet in de mond, maar je kunt nu eenmaal niet altijd bij iedereen thuiszitten", aldus Ten Dam wiens groepje bestaat uit zo'n tien buurtgenoten in de leeftijd rond de 22 jaar. Ze komen al ongeveer acht jaar bij elkaar in een caravan in het bos aan de Espelodijk. Hoewel het woord caravan ook niet van toepas sing is volgens Ten Dam. "Ik weet niet of het wel een caravan is. Je kunt het ook een schuur noemen. Het is maar de vraag hoe je het noemt. We staan op de grond van de ouders van een jongen die bij ons in de groep zat, maar naar Canada is ver huisd." Dat de gemeente van HOLTEN - In de thuiswedstrijd tegen het Haagse Wings wist het damesteam van handbalvereni ging Holten wat het te doen stond, in een goed gespeelde wedstrijd werd verdiend ge wonnen met 19-17 en blijft Hol ten in de race om klassenbe- houd. In de eerste helft begon HV Hol ten goed geconcentreerd en tot halverwege de eerste helft was het qua spel en stand een gelijk opgaande wedstrijd. Hierna liep het even wat stroever bij Holten. Wings wist een drie doelpunten voorsprong te nemen 5-8. HV Holten bleef echter in zichzelf geloven en bleef goed haar ei gen spel spelen. Vanuit een goed verdediging en een su bliem keepende Jeanet Mark voort in het doel, wist HV Hol ten weer in haar spel te komen. Bij rust was Wings achterhaald HOLTEN - Jo Woestenenk - ten Tije uit Markelo houdt tot 28 fe bruari een schilderexpositie in woon- en zorgcentrum Dies- senplas. De tentoonstelling is gericht op de winter. Er zijn schilderijen in diverse technieken te bekijken. De expositie is gratis te bezichti- J£Ii plan is met de bezoekers van de drinkketen een contract op te stellen waarin wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat, is bij Ten Dam deels be kend. Daardoor wordt de keet persoonsgebonden en mag niet iedereen er zomaar even een biertje gaan vatten. Daarnaast wil de gemeente de keten enkel op een eigen terrein gedogen, mag het onderkomen geen ca ravan meer zijn en mag er geen sterke drank worden geschon ken. Ten Dam doet de plannen van de gemeente af als 'een beetje gezeur'. "Iedereen moet toch zelf weten wat ie doet. De betutteling slaat gewoon door. Iedereen is slim genoeg om zelf te weten wat voor schade alco hol kan aanrichten. Er wordt ook gerookt in de keten. En als we elke week tien zakken chips leeg vreten is dat ook niet goed voor de gezondheid. Ik weet niet goed wat we gaan doen als we een contract van de ge meente krijgen. De brandweer en politie zijn vorig jaar al langs geweest. We hebben brand blussers en de vluchtwegen wa ren ook redelijk oké. Ik heb ge hoord dat we hier tot en met 2009 mogen blijven zitten, maar als ze moeilijk gaan doen, dan zien we het wel. Voor over last hebben we in ieder geval nog nooit gezorgd." tot een doelpunt 8-9. In de rust werd er op gewezen dat winst tot de mogelijkheden behoorde door goed te blijven HOLTEN - De grootse Keune- darpse carnavalsoptocht start zaterdag 2 februari. Evenals voorgaande jaren zal de carnavalsoptocht worden geo pend door een grote schare kin deren. Alle deelnemende kinderen krijgen een aandenken en een cadeautje van Prins Suvee van Pampus en zijn adjudant KiKi. In tegenstelling tot andere jaren wnrdt er veen slartPeld meer HOLTEN - Carnavalsvereniging De Fienpreuvers houdt maan dag 4 februari de miniplayback show in Irene- De zaal gaat om 15.00 uur open, waarna het spektakel om 15.30 uur begint. Opgeven kan nog tot en met woensdag 30 januari. Dit kan FOTO: JOHAN BOLINK spelen en de uitgespeelde kan sen te verzilveren (in de eerste helft werden toch zeker vijf 100 procent kansen niet benut). In verstrekt, maar zijn het prijzen geld en het aantal prijzen ver hoogd. Zo is er een klasse voor groepen van kinderen en een klasse wa gentjes/ skelters. Verder wordt er door een des kundige jury gejureerd wie de mooist verklede kinderen zijn. Opstellen is om 13.00 uur, en vanaf die tijd kan men een start nummer afhalen bij de tafel op door het formulier uit het car navalsboekje De Fienpreuver in te vullen en in te leveren bij Fo to Ten Velde of Blokker Van de Maat. Ieder kind mag maar met één act meedoen. Er kan wor den gekozen om alleen op te treden of als band. het begin van de tweede helft bleef een gelijk opgaande wed strijd. Toch zag Wings kans we derom een voorsprong van twee tot drie doelpunten te ne men. HV Holten miste in deze periode wederom enkele riante mogelijkheden maar het spel bleef goed. Het team bleef een enorme vechdust en karakter uitstralen. Het basisteam waar de 2e helft mee begon, bleef staan en straalde vertrouwen uit. Dit liet het ook zien aan het weer trouwe en vrij talrijk opge komen publiek. HV Holten kwam gelijk en nam gelijk een voorsprong. De pijntjes en on gemakken werden even verge ten en aan de kant gezet. HV Holten speelde zich hierdoor naar een 19-16 voorsprong en speelde een gewonnen wed strijd! Wings scoorde de laatste treffer 19-17. heidslaan. Kinderen die als groep of met een wagentje of skelter mee wil len doen, kan zich de komende periode opgeven bij Erik Spen- kelink, telefoon 0548-366014. Kinderen kunnen zich gratis la ten schminken van 10.00 tot 12.00 uur bij de Haarschool. Na afloop van de optocht is er het Keuntjescamaval in gebouw En daar was ook reden genoeg voor, want de grote zaal waa he lemaal vol. Het leek er bijna op dat er zelfs stoelen bijgehaald moesten worden. Voor de eer ste keer in een andere zaal bui ten Holten, blijft het toch af wachten hoeveel mensen er ko men. Aan de artiesten hoefde het in elk geval niet te liggen: De Hoolter Korhanen, Aaltje Trijntje van Twente Plat, dans groep van Hester Paalman, Sp- loder Revue, Karei van de Kate en de Heeren van Twente. Maar de zaal liep helemaal vol en het publiek genoot met volle teu gen. De naam Keunedarp Lacht! werd dan ook veelvuldig eer aan gedaan. Bijvoorbeeld met de Sploder Revue, die vele Holtense actuele onderwerpen op de hak wisten te nemen. "Ik bin in Riessen e west", zegt de een. "Oei! Ik heb Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of Mtiail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 8L Holten overal een oplossing voor, maar dit wordt wel heel moeilijk. Dan moet er wel wat meer wezen, want daar ga je niet voor je ple zier heen!" Hij moest dan ook naar de se cretaresse van de burgemees ter. "Ik moest namelijk de da tum van het Sploder Feest door geven, zodat ze daar rekening mee kon houden met het plan nen van de vakantie van de bur gemeester. Want vorig jaar was ie er niet en dat kan natuurlijk niet. Want als je tramalant wilt dan moet je dat doen: wel naar Dijkerhoeks Feest en niet naai' Splo!" Karei van de Kate sloot het pro gramma af. Ook hij kwam bin nen als boer met vierkante klompen. Hij had het onder an dere over zijn opa die een groot feest heeft gehouden omdat hij 99 jaar werd. "M'n opa ging naar de slager en vroeg om een meter worst. "Dat verkopen we niet in meter maar per kilo". "Oh, doe dan maar een kilometer." De Heeren van Twente namen daame het stok je over, zodat bezoekers konden genieten van bekende num mers en konden dansen. (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener. Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HV Holten liet thuis zien wat het behoort te doen: winnen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 10