Boekje Mans van Sangel te koop voor speciale prijs Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 9 Lampionoptocht voor koningin Beatrix Wethouder Stegeman weer terug TV-serie over Rooftop Studio's Nieuwe kinderboetiek Dijkerhoek plant toekomst 'De artiesten willen allemaal graag mee doen, omdat het natuurlijk goed is voor de publiciteit' Nieuw Overijssels koor Voca Me ESPELO - Eind febru ari komt de eerste afleve ring van de nieuwe tv-so- ap 'Van Hoevelaak en Co' bij RTV Oost op televisie. Op TV Oost Dinsdag 15 januari 2008 Van Hoevelaak in soap Smit, Jannes, Imca Marina, Henk Wijngaard en de Haven zangers. De eerste opnames zijn inmiddels al geschoten en Van Hoevelaak heeft er veel plezier in. "Het is hartstikke leuk en ook niet vermoeiend of zo. Het heet wel een soap, maar het gaat toch eigenlijk om het werk van mij. Het gaat om het leven van Edwin en dat speelt zich toch hoofdzakelijk in de studio af. Ik ben nu eenmaal een druk baas je. Ze filmen vooral in de studio, maar ze gaan ook mee naar de optredens van de artiesten en als er bijvoorbeeld een clip wordt opgenomen. Ook als ik- zelf optreed wordt dat gefilmd. Ik zing al 25 jaar." De soap beslaat in totaal tien uitzendingen van elk een half uur. In elke aflevering staat een artiest centraal en in de eerste show is dat Dennie Christian. Andere artiesten die in de soap aan bod komen zijn Maribelle, Nick Simon, Jeroen van der Boom en Tatjana, zo laat Van Hoevelaak weten. "De artiesten willen allemaal graag meedoen omdat het na tuurlijk goed is voor de publici teit", aldus Van Hoevelaak die onlangs de plaat van Nick Si mon twee keer platina zag wor den. "Het gaat als een speer. Ook is het mooi dat 'Jij bent zo' van Je roen van der Boom 'Plaat van het Jaar' is geworden. Het heeft een Award gekregen van de Stichting Top 40 omdat het de meest gedraaide plaat van het jaar was. In maart verschijnt overigens het album van Jeroen van der Boom. Dat gaat ook 'Jij bent zo' heten en dat gaat enorm knallen." Eén van de nieuwe sterren waar Van Hoevelaak veel van ver wacht in 2008 is Bouke. "Hij komt uit Emmen is dus een soort buurman van Jannes. Hij gaat het heel goed doen, let maar op", aldus Van Hoevelaak die in maart zelf nog een optre den heeft bij een artiestenfeest in Oostenrijk. "Of ik nog een nieuwtje heb? Ja, Maribelle komt binnenkort met een nieu we single." RUSSEN/ HOLTEN - Wethou der Wim Stegeman is weer te rug op z'n post. In december moest hij van de arts rust houden, wegens een te hoge bloeddruk. Daarnaast kondigde hij zijn vertrek aan, omdat hij de druk niet meer aankon van de oppositiepartij en. Voornamelijk van de SGP. Deze partij heeft het vertrou wen in het college opgezegd en met name in wethouder Wim Stegeman. Hij zou volgens de partij belangrijke gegevens ver zwegen hebben tijdens de ver huizing van een deel van de Enkco naar Vletgaarsmaten. HOLTEN - Stichting Viering Na tionale Feestdagen houdt op de geboortedag van de koningin op 31 januari, een lampionop tocht. Er wordt vertrokken van af zorgcentrum Diessenplas om 19.00 uur. Deze optocht is speciaal be doeld voor kinderen tot en met groep vier van de basisschool. Ook kinderen die nog niet op school zitten mogen natuurlijk meelopen. De lampions, voorzien van een lampje met batterij, worden door de Stichting Viering Natio nale Feestdagen uitgereikt aan de deelnemende kinderen. De Holtense Muziekvereniging loopt voorop en daarachter de kinderen met een lampion in de hand, vergezeld door hun ou ders. Samen op pad naar Smidsbelt. Het is slechts een korte tocht, Diessenplasstraat, Haarstraat, Larenseweg, Dorpsstraat, Smidsbelt, zodat ook de hele kleintjes, al of niet in de buggy meekunnen. Edwin van Hoevelaak, in vroe ger dagen de rechterhand van Willie Oosterhuis in het mu ziekprogramma Regiotap, is de hoofdpersoon. Van Hoevelaak wordt gevolgd in zijn hoedanig heid als producer van verschil- lende artiesten. De Holtenaar is zeer succesvol met zijn piatenstudio Rooftop en begeleidt artiesten als Jan ESPELO - Edwin van Hoevelaak krijgt zijn eigen soap op TV Oost Gaat het bij andere beroemdheden meer om een KijKje acnter oe privé-schermen, de producer uit Espelo wordt tijdens zijn werk gevolgd. Zo is te zien hoe songteksten tot stand komen en hoe er nummers worden opgenomen in de studio van zijn bedrijf Rooftop Studio's. Van Hoevelaak begeleidt artiesten als Nick en Simon, Denny Christian, Marga Bult en Jeroen van de Boom. De eerste aflevering is dit voorjaar bij TV Oost te zien. foto: sander scheperman HOLTEN - Kinderboetiek Ge woon Leuk opent over enkele weken de deuren aan de Kerk straat 6a in Holten. "Voordat de winkel officieel opengaat, zullen er eerst de nodige werkzaamhe den verricht moeten worden", vertellen de nieuwe eigenares sen Erika Thalen en José Muller. Daarom is de datum wanneer de winkel echt opengaat, nog niet helemaal bekend. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek en Bethanië nodigen alle Dijker hoekers uit voor een brain stormsessie op dinsdag 15 janu ari om 19.45 uur in Het Bonte Paard. Alle Dijkerhoekers krij gen de mogelijkheid om hun ei gen ideeën te geven over hoe Diikerhoek en het nabiie bui- HOLTEN - Mans van Sangel - Teun Deijk - heeft onder de naam De Vèèrkaante Viefkop een bundel uitgebracht: Wis en waarachtig, De Vèèrkaante Vief kop 2006. Hierin staan de columns die in 2006 in het Holtens Nieuwsblad hebben gestaan. Natuurlijk in het Holtens dialect. Dit boek is dan ook mede bedoeld om het Holtens dialect vast te leggen. Het geeft een overzicht van wat er in 2006 in de gemeente Rijs- sen-Holten is gebeurd. De bele ving van de schrijver komt naar voren, maar ook wordt de lezer een spiegel voorgehouden. Het bevat leuke anekdotes over hoe het leven in Holten en omge ving zich afspeelt en afspeelde. Velen zullen zich herkennen in dit schrijven. De auteur werd geboren in 1947, in het hart van Holten. Na zeven jaar ging hij met zijn ouders wonen in de Mans van Sangel heeft de column uit 2006 gebundeld. Dit boek je is nu voor een speciale prijs te koop. HOLTEN - Het nieuw Overijs sels vrouwenkamerkoor Voca Me begint 21 januari met haar repetities. Dit is een initiatief van de stichting Voca uit Deventer Voca Me wordt een ambitieus Overijssels vrouwenkoor voor geoefende zangers met koorer varing of zangles onder leiding van dirigent Yt Nicolai uit En schede. Zij geeft op een zeer in spirerende manier leiding aan het koor. Daardoor haalt ze het beste uit elke zanger naar bo ven. De eerste concerten staan al ge pland. Zaterdag 31 mei: concer ten bij kaarslicht in Delden en zondag 1 juni in de Broederen kerk in Deventer. Het repertoire van het eerste concert zal bestaan uit werken van Nederlandse componisten lijk in 1975 verhuisde hij naar Bathmen. Hij bleef het vereni gingsleven in Holten trouw en heeft bij diverse verenigingen bestuurlijk zijn steentje bijge- zoals Bernard van Beurden, Daan Manneke, en Hendrik An- driessen In de toekomst zal het koor een werk uitvoeren van Joost Klep- pe, dat hij speciaal voor Voca Me zal componeren. Er wordt elke maandagavond in de even week van 20.00 tot 22.30 uur in gebouw Irene in Holten geoefend. Omdat het een Over ijssels koor wil zijn, is gekozen voor Holten. Het dorp is goed bereikbaar per auto en trein vanuit Enschede, Deventer en Apeldoorn. Wie het wat lijkt om mee té zin gen, kan zich aanmelden. Dit kan bij: Suzanne Wentink: swent@orange.nl; telefoon 0570-606687/ 06-13960580; Loes van Lingen: loesvanlin- gen@home.nl; telefoon 0548- 365215/ 06-38780318. Holtens Nieuwsblad is een'uftgave van Wegener Hutwan-buiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kottngserf 4,7451 XC Holten. dichten, liedjes en teksten on der de naam Mans van Sangel. Het boek is te bestellen bij boekhandel Heusinkveld in Holten. Tot 18 januari zelfs voor Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. lochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 9