Prins Suvee geniet met volle teugen van zijn feestje Holtens Nieuwsblad 3 Mindervalidencarnaval met Zoer and Zoer Lezing Adam, Eva en Slang in Kandelaar Opgeven voor Open Podium Koninginnedag Gezellige brunch voor ouderen I De brugge is an bölle schött'n HOLTEN - Maar liefst 3500 ballonnen versier den de grote zaal van de Poppe, afgelopen zater dagavond. Hier werd het Prinsenbal van carna valsvereniging De Fienp- reuvers gehouden. Agenda Gezellig Prinsenbal - Dinsdag 15 janauari 2008 - HOLTEN - In afwijking van hel bericht in deze krant van verle den week zal de lezing over 'Adam, Eva en de slang' in de 1 Kandelaar aan de Stationsweg worden gehouden en dus niet j in gebouw Irene. j Godsdienstwetenschapper en kunsthistorica Anne-May Wachters uit Gorssel zal deze avond aan de hand van veel in- 8 teressant beeldmateriaal een i bijzonder verhaal vertellen. Hierdoor kan men het bekende if bijbelverhaal over de zondeval met andere ogen bekijken. I Aanvang van de lezing is nog steeds 20.00 uur. J HOLTEN - In verband met Ko- I ninginnedag roepen Stichting Viering Nationale Feestdagen I nu al deelnemers op zich op te geven voor het Open Podium op 30 april. Alle Holtenaren die zich op kunstzinnige wijze wil len presenteren, bijvoorbeeld muziek, dans of cabaret, wor den daartoe in de gelegenheid gesteld op het podium in de 1 Dorpsstraat. Vorig jaar was het een groot succes en de organi satie hoopt dat er dit jaar nog meer deelnemers zijn. Voor in lichtingen: Joke Voordes, tele foon 0548-362306, Charles Vo- gely, telefoon 0548-362344 of Margriet Hanewinkel, telefoon I 0548-362777. Joa wisse, woe'k a bange vuur wasse, is gebuurd. Het gam mele bruggetje det ter was tuss'n Hoolt'n en Riess'n is an bölle schött'n. Det vuurspelt slech weer. Het zal wa ge buurt wèèr met 13 stemm'n vuur en twaalme tèèg'n. De echte brugg'nbouwers könt noe opstao en beginn'n te bouw'n an de Babelse Brug ge. Ja, de Babelse Brugge!! Ik krèège visioen'n. Ik dèènke det het is e kömm'n van de bloodkooke van vrouw Koop man uut'n Diekerhook. Det mött hoaste wa. Vuur't éérste in misschien wa vieftig joar hè'k wier bloodkooke e gett'n. Het smaak'n merakels. Ik kwamme der met in heugere regioon'n. Ik dreum'n det in Hoolt'n alles was veraandert Oavera wadd'n der öön- dergrööndse proatgroep'n e wes, umdet het zöö neet vèèr- der kón met de gemeente. Doar möss wat gebuur'n. Ge meentebelang en de WD hadd'n mekaa e vunn'n. Saam'n met Delahaye en Dul hadd'n ze ne grööte meerder heid in de road. Gen ne Noor delijken rööndweg, ök gen ne Zuudelijken, ma ne röönd weg dwas duur Hoolt'n hen. Zie hadd'n het vuur mekaa. Zie hadd'n de bouw van ne nieje brugge noar Riess'n duur de road henne jast en den wörd'n vandaage opent. Ik mögge as één van de De zaal was zeer goed gevuld. èèrst'n de brugge oaver rie. Ik snapp'n der niks van. Woe- rumme ikke? Woe ha'k det an te daank'n? Ik gung op tied van huus of en zagge det Die kerhook was umme deupt tut Gamorra. Bie Hoolt'n kréég ik de schrik van mie lèèm'n. So dom stund er op het bord. Èèrs dach ik nog det't carna val was. Was't ma woar. Het was völle arger. Bie de grööte poorte begun de nieje röönd weg, dwass duur't darp hen. Alles was vöt e brökk'n. Het ööle gemeentehuus en Boer Biet. Woet vrögger Vosman was, begun de nieje brugge noar Riess'n. "Babelse Brug ge" stund ter met grööte let ters bie. Rie ma drek duur zèèr'n ze tèèg'n mie. Ik veuln mie net de koneginne, ma det wörd'n rap aans. Ik wasse Hoolt'n nog neet uut of die brugge leup steil de löch in. Het zwèèt brökk mie uut. Ik kekke noar beneed'n. An'n Lech'nbargerdiek stunn ne kèèrl te zwaai'n en te schreeuw'n "Goat wierum- me, goat wierumme" Ikkekke nog een kèèr, het was Stège- man en toen döönder'n ik van de brugge of en wasse meteen kloar wakker. "Wöi nog wat bloodkooke" vreug de vrouwe. In gedach'n zèè'k van joa. Ik dagge terugge an die brugg'nbouwers op det gammele bruggetje, die't ter zó hard vuur e warkt hadd'n um det in staand te hóöl'n. Ja wisse. De Viefkop Vooral ook met jongeren. Prins Suvee van Pampus en Adjudant Kiki namen met de Raad van Elf plaats achter de lange tafel om te genieten van de stukjes die werden gebracht. Laurens Jan Stam presenteerde de acts onder de naam Een jaar tje Keunedarp. Zo kwamen de Holtense Star sisters voorbij. In legerpak, strakke decolleté, een toeter en op sokken, traden zij voor het publiek op. Zoon Bart van Prins Suvee kwam met zijn vriendengroep De Goudzoepers als de Raad van Tien op het podium. Zij gin gen in vergadering in de onder grondse Bacchusbar. "We hou den deze bijeenkomst vanwege de vergrijzing van De Fienpreu- vers. Wij van de Raad van Tien noemen ons geen 'boys', zoals de Raad van Elf dat doet. Want wij willen niet jonger lijken, dan we zijn". Mini-Suvee, zoals zoon Bart wordt genoemd, kwam met een oplossing voor het boekje De Fienpreuver. "Je weet wel, dat boekje van de carnaval met die kleurplaat in het midden. Dat was een stuk kleiner en is sinds enkele jaren vergroot. Dat zegt al genoeg. Daarom stel ik voor om het boekje volgend jaar op A0-formaat te drukken, met de tekst in braille achterop." Omdat burgemeester Cohen van Amsterdam van plan is om de Walletjes te sluiten, kwamen speciaal voor de Fienpreuvers de Mokumse Mokkels naar de Poppe. Gerda Brands en Joke HOLTEN - In Manege Snorre- wind wordt zaterdag 26 januari om 15.00 uur het Minderva- lidencamaval gehouden. Met Stichting Paardrijden Ge handicapten verzorgt CV De Fienpreuvers deze middag. Prins Suvee van Pampus en z'n Adjudant Kiki zullen met de Vruggink hadden zich ver momd als echte Mokumse mokkels en brachten een Am sterdamse medley ten gehore. Meteen werd in de zaal de polo naise ingezet. Toneelvereniging DAT uit Dij- kerhoek bracht een circusact. Als stoere acrobaten stonden ze met grote zwarte snorren op het podium. Maar de grote halter bleek te zwaar. Dan maar wat lichter maken door er twee bal lonnen aan vast te binden. Dit bleek met moeite te helpen, tot dat de acrobaten de ballonnen lieten knappen. Meteen liet de acrobaat de halter weer vallen. Een jonge kleine acrobaat kwam binnen en pakte de hal ter fluitend op, terwijl de ande ren hem verbaasd na zaten te kijken. President Teun de Zwarte heeft laten weten er dit jaar mee te stoppen. Daarom gingen Lau rens Jan Stam en Tjerk van der Mei al even op zoek naar een opvolger. In Loo-Batlrmen kwa men ze Klaas uit Spanje tegen die het wel graag wil overne men. "Ik wil wel graag President worden. Ik heb gedonder met m'n concurrent de kerstman. Ik zit daarom aan de grond en zoekwerk." Maar Albert van de Maat van de Blokker liet via een videobood schap weten, daar vraagtekens bij te zetten. "Klaas uit Spanje was altijd een goede klant van mij. Maar ik heb wel problemen met hem, want er moeten nog heel veel rekeningen worden betaald. Dat gaat om behoorlij- Raad van Elf, de Raad van State, de Senaat en de Niet-Geünifor- meerden en De Braandheultjes er een groot feest van maken. Tonnie Turner en z'n drive-in show, Circus Coentini, Zoer and Zoer, Het Pannenorkest en Cor- rie Konings zullen zorg dragen voor een prachtig carnaval. ke bedragen waar de honden geen brood van lusten. Voordat hij president wordt, moet dat wel even worden vereffend." Als nieuwe president moest Klaas ook laten zien of hij wel een goede buutredner is en beklom de buut "In Amerika krijgen ze misschien voor het eerst in de geschiedenis een zwarte president", zegt Klaas. "Dan zijn de Fienpreuvers toch veel vooruitstrevender, want daar nemen ze alweer afscheid van de Zwarte". Haas deed z'n best, maar of hij ook daadwerkelijk de opvolger van Teun gaat worden blijft nog afwachten. Maar er is nog tijd, want het afscheid is pas tijdens de Elfde van de Elfde. De Prins genoot met volle teu gen van de avond. Als klapper op de vuurpijl kwam Edwin van Hoevelaak binnen, om de avond af te sluiten met enkele meezingers waardoor het feest compleet werd. Daarna sloten The Cherry's het Prinsenbal af. HOLTEN - In dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten vindt zondag 27 janu ari de eerste gezellige brunch van 2008 plaats. Deze zondagse activiteit, speciaal bedoeld voor ouderen die zich in het week end vaak wat eenzaam voelen, wordt georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten en de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tussen half- twaalf en twee uur kunnen ruim dertig ouderen in een gezellige sfeer genieten van een uitge breide brunchtafel. Deelnemers betalen 6,50 euro. Dit bedrag is inclusief koffie, thee en een drankje na afloop. Aanmelden vooraf is noodzakelijk. Dit kan door te bellen naar de Bosch- kamp 0548-36 27 55, of stichting Welzijn Ouderen Holten 0548- 3649 10. JANUARI Ideeënavond Dijkerhoek 2020, Bonte Paard, dinsdag 15 januari 2008, 19:45 - 22:15 V&T Holten: drs. A.M. Wach ters-van der Grinten over para- dijsverhaal in Bijbel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Lezing Paradijsverhaal in Bij bel, Irene, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Barbershopquartet Rehearsing for Paradise, Boschkamp, woens dag 16 januari 2008, 20:00 OCH speelt Verkeerd Verbun- den, Irene, vrijdag 18 januari 2008 Keunedarp Lacht, Zaal De Pop pe, zaterdag 19 januari 2008 Holterberg Classic, Meermans kamp, zondag 20 januari 2008, 9:00-11:00 Film Het leven van een Geisha, Boschkamp, donderdag 24 janu ari 2008, 20:15 Loting Triathlon Holten, Hol ten, vrijdag 25 januari 2008 Mindervalidencarnaval, Ma nege Snorrewind, zaterdag 26 ja nuari 2008 Oad Holterbergcross, Holter berg, zaterdag 26 januari 2008, 13:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 29 janu ari 2008, 14:30 Lampionoptocht, Diessenplas, donderdag 31 januari 2008, 19:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 31 ja nuari 2008, 20:00 FEBRUARI Carnavalsoptocht, Holten, za terdag 2 februari 2008, 14:00 Carnaval, Holten, zaterdag 2 fe bruari 2008 - dinsdag 5 februari 2008 Liberale borrel met Henk Kamp (oud-minister van defensie), Woody's Holterbergweg 11 Hol ten, maandag 4 februari 2008, 20:00 Horen, zien, voelenwandeling met gids, Natuurdiorama Holter berg, woensdag 6 februari 2008 Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 februari 2008, 10:00 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 febru ari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 19 februari 2008, 14:30 Passage Holten: G. Kraa over de leu en de sproake in Overies- sel, Kandelaar, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 MAART Enduro, Beusebergerweg Hol ten, zaterdag 1 maart 2008 ONK Enduro, Zuurberg Holten, zaterdag 1 maart 2008, 8:30 Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Kandelaar, dinsdag 11 maart 2008, 14:30 V&T Holten: de kruisweg, Kan delaar, dinsdag 11 maart 2008, 20:00 Koffieochtend met Hoolter Korhanen, Boschkamp, vrijdag 14 maart 2008, 10:00 Marathon 24 uur poasvuur slep'n, Fliermatenweg Holten, vrijdag 14 maart 2008 - zaterdag 15 maart 2008 Toneelavond DAT, Bonte Paard Dijkerhoek, zaterdag 15 maart Voorjaarsconcert HMV, Kan delaar, vrijdag 21 maart 2008 Passage Holten: W.C. De Brui ne over het levensboek, Kande laar, donderdag 27 maart, 20:00 ONK Zijspannen, Zuurberg Holten, zondag 30 maart 2008, 13:00 APRIL Bijeenkomst Bejaardensocië teit, Irene, dinsdag 1 april 2008, 14:30 De Mokumse Mokkels gaven een Amsterdamse medley weg. Dit zorgde in de zaal meteen voor een polonaise. FOTO: JOHAN BOUNK

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 3