c Zorg bij u in de buurt In het belang van uw veiligheid: de Carinova-legitimatiepas Carinova Informatiebon fZk rï fï f\\IZI januari 2008 dichterbij dan u denkt Video-hometraining: hulp bij het opvoeden Extra zakcentje verdienen? carinova Zorg voor uw welzijn Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.tarinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). Cursusprogramma februari - maart 2008 Bankpasje gestolen en telefoon vah neppolitie In Dalfsen is op twee verschil- lende adressen onder het mom ^d,,n toiq *00' uw w 1 van "de thuiszorg" ongewenst bezoek geweest. Het betref hier twee "dames", die "over de thuiszorg kwamen praten". WÊamMË 1 Op één van de twee bezochte 1 1BBMP I adressen had dit koppel succes en wisten ze een bankpasje I te ontvreemden. Later werd nEC 201 3 deze client gebeld door "de politie" met de mededeling dat het ontvreemde pasje was terug gevonden. Of mevrouw misschien haar Alle medewerkers van Carinova hebben pincode wilde geven om te controleren een legitimatiepas met daarop hun pas- dat het inderdaad haar bankpasje was... foto. Daaraan kunt u dus te allen tijde zien dat u inderdaad met een medewer- Door alerte familieleden is gelukkig ker van Carinova heeft te maken. Dus erger voorkomen en is zelfs het vraag altijd om die legimitatie; Carinova- kenteken van de ongewenste bezoekers medewerkers zijn verplicht u hun genoteerd. De politie (in dit geval de legimitatiepasje te tonen. Accepteer ook echte politie) heeft de zaak in onder geen smoesjes, zoals pasje vergeten zoek. Dus onthoudt u alstublieft: of pasje kwijt. U kunt in zo'n geval gerust de betreffende medewerker Elke Carinova-medewerker heeft een vragen terug te komen als deze wel een legitimatiepas met daarop zijn/haar Carinova-legitimatiepas kan tonen. Ook naam en pasfoto. Elke Carinova- belangrijk: een Carinova-medewerker zal medewerker is verplicht u deze nooit onaangekondigd bij u op bezoek legitimatie te tonen komen; er ligt aan zijn of haar komst Een Carinova-medewerker komt nooit altijd een eerdere gemaakte afspraak "zomaar" bij u op bezoek, maar alleen ten grondslag. Waarom we dit nogmaals op basis van een van tevoren met u benadrukken? Omdat er nog steeds gemaakte afspraak kwaadwillenden zijn die de goede naam Als u twijfelt, laat dan de bezoeker van Carinova gebruiken, maar minder buiten wachten en bel Carinova goede bedoelingen hebben. Een recent (0800) 8662 of voorbeeld uit Dalfsen. Neem contact op met de politie. Opvoeden gaat niet altijd vanzelf. Als de problemen zo groot worden dat ouders en kinderen geen plezier meer aan elkaar beleven kan video-home training helpen de problemen op te lossen. Bij video-hometraining worden videobeelden gemaakt van alledaagse situaties in het gezin. Bijvoorbeeld tijdens de maaltijd, bij het naar bed gaan van de kinderen of bij het doen van een spelletje. De v ideobeelden laten zien hoe ouders en kinderen in het dagelijks leven met elkaar omgaan. Dit kan eiden tot verrassende inzichten, vooral omdat de nadruk wordt gelegd op de positieve momenten. Twee voorbeelden Een gezin met drie kinderen van 2, 4 en 6 jaar. De kinderen huilen cij het minste of geringste. De ouders kunnen er niet meer tegen en worden via de huisarts verwezen naar video-hometraining. Na een kennismaking wordt het gezin een paar keer thuis gefilmd. De beelden worden met de ouders teruggekeken. Besproken wordt hoe de ouders de kinderen benaderen en hoe zij hun gedrag kunnen veranderen. Door positief gedrag te belonen en ne gatief gedrag (huilen) te negeren wordt het steeds gezelliger in huis. Een kind van 4 jaar is s nachts veel wakker. Het kruipt bij de oudets in bed waardoor deze ook slecht slapen. Overdag is geen enkel gezinslid meer uitgeslapen. In de opnames is te zien dat een positieve en consequente benadering overdag rust en structuur brengt. De ouders oefenen hierop en de positieve verandering overdag werkt door naar de nacht en langzaamaan slaapt iedereen weer en lukt alles betec Informatie of aanmelden? Voor meer informatie of verwijzing naar video-home training kunt u contact opnemen met Carinova, Kom Carinova helpen in de vakantie Voor de maanden juli, augustus, september, maar vooral in de bouwvakantie (week 29, 30 en 31) is Carinova op zoek naar: Thuishulpen A Vind je het leuk om in de thuissituatie van mensen huishoudelijke werkzaamheden te verrichten? Voor deze functie heb je geen diploma nodig, wel affiniteit met ouderen. Verzorgenden C Voor deze functie, waarin je hoofdzakelijk verzorgende taken verricht, vragen wij een diploma Verzorgende niveau 3 of gelijk waardig hieraan (MBO-V of HBO-V, 1e jaar afgerond, basisfase). Ziekenverzorgenden Als ziekenverzorgende verleen je zorg aan (chronisch) zieken, gehandicapten en ouderen in de thuissituatie. Verplicht is een diploma Verzorgende niveau 3 IG of diploma ziekenverzorgende of je hebt het 3e jaar MBO-V/HBO-V afgerond (verpleegtechnisch handelen). Verpleegkundigen Deze functie richt zich op verpleegkundige zorgverlening in de thuissituatie. Voor dit werk heb je een diploma Verpleegkundige niveau 4 of 5 nodig. Auto Voor de functies Verzorgende C, Zieken verzorgende en Verpleegkundige moet je ochtend- en avonddiensten draaien. Het bezit van een rijbewijs en bij voorkeur een auto is dan ook een pré. Belangstelling? Op www.carinova.nl vind je een sollicitatie formulier. Deze kun je downloaden. Print het formulier uit, vul het in en stuur het op naar: Carinova, afdeling Personeel Er Organisatie, Postbus 49, 8100 AA Raalte en vermeld daar bij de plaats waar je wilt werken (Carinova is werkzaam In de gemeenten Dalfsen, Deventer, Hardenberg, Ommen, Olst-Wijhe, Raalte, Staphorst en In de plaats Holten). Voor nadere informatie kun je ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Personeel Organisatie via telefoon (0900) 8662. T (0900) 8662 (lokaal tarief) I www.carinova.nl Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpapetweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart latyrusstraal 12c, Schuttevaer 39. Devenlei Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, fnkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H j P Fesevurstraai 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoortaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraal 31, Lemelerveld Ds C Keerstraat 1, Luttenberg Wispelweg 2 B (de Parel), Maliënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg, Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Marktstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr. Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E. Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a Naam: Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalatmering O Particuliere zorg O Servicepakketten O Mantelzorg O Vrijwilligerswerk Stuur mij gratis documentatie. Voorletters: de heer/mevrouw Adres: Postcode: Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Plaats; Telefoon:. Kind en veiligheid, Raalte Startdatum: 14 februari Leren masseren, Ommen Startdatum: 14 februari Themabijeenkomst 'Regels en grenzen', Hardenberg (Heemse), Datum: 20 februari Borstvoeding, de beste start, Nieuwleusen, Startdatum: 5 maart Aanstaande ouders, Dalfsen Startdatum: 5 maart Borstvoeding, de beste start, Deventer Startdatum: 6 maart Kind en veiligheid, Deventer Startdatum: 6 maart Babymassage, Raalte Startdatum: 7 maart Masseren, niet verleren, Deventer Startdatum: 10 maart Muziek op schoot, Deventer Startdatum: 11 maart Kind en veiligheid, Hardenberg (Heemse) Startdatum: 12 maart

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 22