Henk en Dika vieren zestig jaar huwelijk Holtens Nieuwsblad 17 Tijdelijke bewoning in leegstaande panden Ook dit jaar weer een bijzonder programma met goede artiesten Keunedarper van het jaar 2007 Lezing over opvoeden Toneel OCH brengt het blijspel Verkeerd verbunden Stichting Roos investeert in digitale schoolborden Gemeente HOLTEN - Met een keur aan artiesten op het programma, wordt Keu nedarp Lacht zaterdag 19 januari weer veelbelo vend. Aanvragen en vergunningen Dinsdag 15 januari 2008 Keunedarp Lacht! HOLTEN - Tijdens Keunedarp Lacht! van carnavalsvereniging De Fienpreuvers, dat zaterdag 19 januari wordt gehouden, wordt de Keunedarper van het jaar 2007 bekendgemaakt. Elk jaar kiest de vereniging een Keunedarper die het voorgaan de jaar zich voortreffelijk heeft ingezet voor de Keunedarpse gemeenschap. Dit kunnen per sonen zijn, maar ook verenigin gen. Zo werden voorgaande ja ren de EHBO, HMV, Eb van Schooten, huisarts Van Couwe- laar en Ab Paalman van kinder boerderij Dondertman al in het zonnetje gezet. Deze keer niet in Vosman, maar in De Poppe. Dit heeft als groot voordeel, dat veel mensen kun nen gaan genieten van een avondje uit. Het Sploder Revue komt langs, net als dansgroep Hester Paal man, de Braandheultjes, de Hoolter Korhanen met solisten en de Heeren van Twenthe. Daarnaast twee creaties van Twente Plat: Karei van de Kate en Aaltje Trijntje. Met andere woorden: dat wordt gegaran deerd lachen, Keunedarp! Bij het binnenkomen van de zaal krijgen alle bezoekers een welkomstdrankje aangeboden. Oud-Prins Leo I zal het evene ment openen, waarna het weer ouderwets gezellig wordt. Leo Thiele is erg blij met de ar tiesten die optreden, alhoewel het programma noodgedwon gen op het laatste moment nog moest worden aangepast. "We konden Arne Jansen krijgen, want die was bezig met een pro motietour", zegt Leo. Alles was rond, totdat het dramatische nieuws kwam, dat de artiest een eind aan zijn leven had ge maakt. Maar volgens Leo zijn de Hee ren van Twenthe een zeer goed alternatief. "Ze komen als trio en weten wat muziek maken is. Ze zingen net zo gemakkelijk nummers van de Rolling Sto nes, Stevie Wonder, The Bee Gees, Van Morrison, Billy Joel als The Beatles". Het Holtense koor de Hoolter Korhanen weet ook hoe ze een feestje in de zaal moeten bouwen. Velen kennen de groep van het Meedeinfes tijn tijdens de Keunefeesten. Gezellige (Hollandse) meezin gers die iedereen laat meedei nen. Ook tijdens Keunedarp Lacht zijn ze van de partij. Naast het hele koor, zullen ook enkele solisten nummers zingen. Dansgroep Hester Paalman laat zich steeds vaker zien op evene menten. Zo ook op Keunedarp Lacht. De meiden dansen streetdance, dat erg populair is. De zaal gaat om 19.00 uur open, waarna het programma om 20.00 uur begint. De toegangs prijs voor niet-leden bedraagt 5 euro per persoon in de voorver koop en 7,50 euro aan de zaal. Leden hebben gratis toegang. Vanuit Holten rijden bussen naar de Poppe. HOLTEN - De Holtengroep. houdt woensdag 23 januari om 20.00 uur een lezing vanuit bezie ling in De Kandelaar. In Nederland is men gewend om het accent vooral te leggen op wat er mis is met kinderen en wat er ontbreekt. Maar ouders, on derwijzers en hulpverleners zijn bij uitstek in staat om hier veran dering in te brengen. De kinde ren en jongeren van deze tijd zijn intuïtief en zelfbewust en heb ben een sterke behoefte aan zelf verwezenlijking. Wat ze met na me nodig hebben is dat ze wor den ondersteund bij het benoe men en ontwikkelen van hun in dividuele kwaliteiten. Carla Muijsert heeft vanuit haar ervaring als moeder, hulpverle ner en woordvoerder van de stichting Nieuwetijdskinderen een andere visie gekregen op het gedrag en de ontwikkeling van kinderen en op de begeleiding die ze nodig hebben. Van haar hand verschenen Nieuwetijds kinderen, Ieder kind z'n eigen kl acht en positief ouderschap. Carla geeft veel praktische advie zen, ze geeft aan welke kwalitei ten kinderen kunnen hebben en hoe je ze kunt herkennen. Ze maakt ook duidelijk welke in vloed intuïtief bewustzijn op hun gedrag en ontwikkeling kan HOLTEN - De coulissen zijn geschilderd, de spelers zijn klaargestoomd. Toneelclub OCH speelt vrijdag 18 januari om zu.uu uur in zaal Irene het blijspel Verkeerd verbunden. De vrolijke types zullen de avond vullen. Luuks Bergma, altijd op pad, zit geregeld ach ter de borrel bij Jans Meijer samen met Hans Jansen, de boerenzoon. Fenne Holting zet haar zinnen op Hans om zo haar dochter Ebelina te koppelen. Hans, die geen zin heeft om net zo te eindigen als Hermannes Holting, onder de duim van de dames Holting. Hij heeft meer interesse in Truus Meijer, de dochter van 1 ans en Ria. Hoe wordt dit opgelost? En wat heeft Geert Kamphuis, de zwa ger van Jans hier mee te maken? Kaartjes zijn nog verkrijgbaar bij de leden, bij het VW-kantoor aan de Dorpsstraat in Holten en na tuurlijk aan de zaal. F0T0: '0HAN B0UNK HOLTEN - Gisteren (maandag 14 januari) was het de dag dat Henk (83) en Dika (82) Egberts Nijmeijer zestig jaar getrouwd waren. Burgemeester Bort Koe- lewijn bracht hen daarom een bezoekje aan het diamanten echtpaar. Vanwege de afne mende gezondheid van Dika wordt er verder geen feestje ge houden. Dika is geboren in Markelo en Henk is een gebo ren en getogen Holtenaar. Het echtpaar kreeg drie zonen en ze hebben inmiddels vijf kleinkin deren. Vanaf hun huwelijk wo nen ze op hetzelfde adres in Holten. "Dat was eerst een vrij ruim kookhuis wat we later heb ben verbouwd tot een wat gro ter woonhuis". Henk is vijftig jaar slager geweest. "We hadden dertig jaar een winkel die afge huurd werd voor noodslach- ting. Daar heeft mijn vrouw des- HOLTEN - Het bestuur van de Stichting ROOS in Rijssen inves teert de komende twee jaar maar liefst ruim 150 duizend euro in de aanschaf van digitale schoolborden voor alle aange sloten openbare basisscholen in de gemeenten Hellendoorn, Wierden, Rijssen-Holten en Twenterand. Hiermee geeft het bestuur een duidelijk signaal af dat het digitale schoolbord niet meer weg te denken is in het moderne onderwijs en dat alle ROOS-scholen een nieuwe di mensie toevoegen aan hun on derwijs. Binnen Stichting Roos zijn veertien openbare basis scholen actief en alle scholen gaan de komende twee jaar fors investeren in de aanschaf van digitale schoolborden. den Henk en Dike met hun 60-jarig huwelijk. FOTO: SANDER SCHEPERMAN den. Tot vorig jaar klom hij nog op de stalen ros maar omdat hij steeds minder goed kan lopen, valt dit niet meer mee. In de n oldti- motorclub de Holterberg en binnen de vereniging is er nog een Oldtimer Club". Dika heeft jaren gedanst bij de Boerendan- sers en heeft heel wat buiten- HOLTEN - Woningen die leeg staan, worden straks tijdelijk bewoond om zo verpaupering tegen te gaan. De gemeente neemt hiervoor Kabath Vast- goedbeheer in de arm. Het gaat om woningen die zijn opgekocht door de gemeente, maar niet meer bewoond zijn. Zoals bijvoorbeeld enkele hui zen in Lokerbroek, waar plan- rein te bouwen. Door deze woningen weer tijde lijk te 'verhuren' zorgt dit voor een betere uitstraling van de omgeving en voorkomt dit dat de staat van de huizen verslech tert. Kabath biedt diverse vormen van tijdelijke bewoning, waarbij een vrije oplevering van dertig dagen na opzegging wordt ge- Wijzigingsplan Het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Overijssel heeft het volgende goedgekeurd: wij zigingsplan ex. artikel 11 WRO 'Buitengebied Holten, omge ving Deventerweg 75a', datum besluit GS: 11 december 2007, kenmerk besluit GS: 2007/ 0578285. Dit plan maakt bedrijfsverplaat- sing van het agrarisch bedrijf aan de Lichtenbergerweg 2a in Rijssen naar omgeving Deven terweg 75a in Holten mogelijk. Men kan het wijzigingsplan en besluit inzien bij de gemeente winkel, loket Ruimte, aan de Elsenerstraat 20 in Rijssen. Bouwaanvragen Mossinkserf 41, gedeeltelijk vergroten berging/carport Nagelhoutstraat 35, wijzigen van een gevel Schuttersweg 15, plaatsen dakkapel op woning Broekweg 26, bouwen var- kensschuren Broensweg 2A, bouwen lig- boxenstal Erve Broekhuis 30, vergroten woning Handelsweg ong., bouwen be drijfshal Lageweg t.h.v. nummers 31- 35, bouwen van 6 woningen Waagweg 5, plaatsen opslag tank Bouwvergunningen Mr. G. Vixseboxsestraat 10 en 10A, bouwen 2 woningen Valkenweg 14, 03-01-08, bou wen woning Wildweg 63, 02-01-08, vergro ten recreatiewoning Sloopvergunning Fazantenweg 11, slopen gara ge/ berging Vergunningen APV Plaatsen reclameborden, Bi zon Buitenreclame, 1 februari tot en met 28 februari 2008, in de gemeente Rijssen-Holten Carnavalsoptocht en afzetten gedeelte Dorpsstraat, Carna valsvereniging De Fienpreu vers, 2 februari 2008, centrum van Holten Wet milieubeheer Maatschap Veltkamp, Bor- keldsweg 22 in Holten. De ver andering betreft: de nieuwe stal wordt op ongeveer een meter afstand van de bestaande stal gebouwd in plaats van tegen de

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 17