In de schuur Si op erf Oolbekkink Leerlingen sluiten renovatie Haar af Dagje kunst voor ouderen Holtens Nieuwsblad 11 Voetbalvereniging Holten huldigt eigen jubilarissen 'Eigenlijk zijn het buurtfeestjes, ut hef niks um de hakn' Nationale voorleesdag Kort nieuws Openbaar toilet rijp voor sloophamer Bekers voor Mike en Darm Bolink Veiling voor openluchtspel Barbershop Quartet Dinsdag 15 januari 2008 HOLTEN - Dat het adres Veld- dijk 9 van Henk Oolbekkink, achter het zwembad op de grens tussen Rijssen en Holten, op de lijst van drinkketen staat, vindt de bewoner zelf eigenlijk een beetje vreemd. Niet dat er niet gedronken kan worden in de schuur op het erf van Ool bekkink, maar'gezien de fre quenties van de bezoeken - een paar keer per jaar - en de leeftijd van de bezoekers - mannen tus sen de 30 en 35 jaar - voldoet de drinkkeet van Oolbekkink niet aan het doorsnee karakter van een drinkkeet. Volgens Oolbek kink (59) gaat het om een stuk of tien jongens uit de buurt die er wel eens barbecue houden. "En dan nodigen ze ons ook uit. Na tuurlijk wordt er dan ook wel een biertje gedronken, maar geen kratten vol of zo. Meestal gaat het 's middags van 'hé Henk, hej de deur lös?'. Dan drinken we er een paar met de buurman, maar om vijf uur is het dan wel afgelopen", aldus Oolbekking die op zich niets te gen de plannen van de gemeen te heeft om contracten af te slui ten met de beheerders cq be zoekers van drinkketen. In de overeenkomst wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat. Bovendien wil de gemeen te de keten enkel op een eigen terrein gedogen, mag het on derkomen geen caravan meer zijn, mag er geen sterke drank worden geschonken én is alco hol voor jongeren onder de zes tien jaar taboe. Oolbekkink voorziet weinig problemen. "Al hebben ze hier wel eens een ge heime zender gedraaid en dat mag natuurlijk niet. Maar ik heb er echt geen bezwaar tegen dat dingen op papier worden gezet. Zoals ik het doe, mogen ze er niks van zeggen. Kinderen van beneden de zestien die komen hier niet. De politie en de brandweer zijn hier geweest om te kijken of het brandveilig is. Ik heb er ook brandblussers han gen en er staan een paar koel kasten, maar verwarming is er niet en er staat ook geen tv. Bij mij is het heel anders dan bij die andere drinkketen. Als je er fri tuurpannen hebt staan, wordt het heel anders. En als het me niet aanstaat wat ze doen, is het 'oprotten!' Eigenlijk zijn het ge woon buurtfeestjes, ut hef niks umde hakn." HOLTEN - Tijdens de nieuwjaarsreceptie van W Holten, zaterdag 5 januari op sportpark Meermanskamp, werden enkele ju bilarissen gehuldigd. Bestuurslid Mark Lammertink had heel wat te vertellen in zijn speech, zoals ook in het Holtens Nieuws blad te lezen valt. Albert Meerman had speciaal een aantal anekdotes uit de oude doos gehaald over enkele jubilarissen en kreeg daarmee de lachers op zijn hand. Natuurlijk werden de bijbehorende speldjes en felicitaties vol trots ontvangen. Spe ciale aandacht werd er gevraagd voor twee leden die hun 60-jarig jubileum vierden. Het betrof lan Tante' Traanman en Ab FOTO: WWW.FOTOBOIJNIC.nl 'Boer Biet' lansen. HOLTEN - W Holten huldigde tijdens de nieuwjaarsreceptie op Meermanskamp hun jubila rissen. Henk Eshuis, Freek Bek- kemens, Tonnie Geerling, Har- rie Klein Horstman en Harry Scholten zijn 25 jaar lid; Egbert Wissink, Bert Knapen, lan Nik- kels en Anton van Beek 40 jaar lid; Johan Veneklaas, Wim Ve neklaas, Gerrit Paalman, Albert Oolbekkink, Gerrit Soer, Alle Klein Velderrrtan en Gerrit Tui- tert zijn 50 jaar lid; Jan Traan man en Ab Jansen zijn 60 jaar lid van de voetbalvereniging. HOLTEN - Leerlingen van groep zes van de Haarschool hebben afgelopen woensdag 9 januari symbolisch de renovatie van woonwijk de Haar afgeslo ten. Zij deden dit door een okker noot te planten op het veldje te genover Erve Deijk aan de Churchillstraat, waar nu ZoZijn in zit. Verder hielpen ze mee om zwerfvuil te verwijderen in de omgeving van de school. Wethouder Willem ter Schure hielp hen mee door de eerste scheppen modder op de wor tels van de boom te gooien. "Hiermee is een traject van vier jaar afgesloten", vertelt Willem. Met de hulp van onder meer twee bewonersgroeperingen is de renovatie tot stand geko men. "Het is een jaren zeventig wijk die in 2002 echt aan een opknapbeurt toe was", geeft de HOLTEN - Het Nationale Voor leesontbijt vindt woensdag 23 januari de vijfde editie van plaats, tevens het startsein voor De Nationale Voorleesdagen 2008. Ook tijdens deze editie zullen prominente Nederlan ders voorlezen op basisscholen, peuterspeelzalen en kinderdag verblijven. Dit jaar is gekozen voor gasten die afgelopen jaar Leerlingen van de Haarschool hielpen mee om zwerfvuil rond hun school op te ruimen. foto, sander scheperman wethouder aan. "Zo werd de Kenemansstraat, Nagelhout straat en de Ab Jansenstraat on der handen genomen. Daarna volgden de Churchillstraat, Ver- zetstraat en de Canadastraat." Voor beide fasen werden ook de bewoners betrokken. "Soms waren er heftige discussies", weet Ter Schure. Maar uitein delijk is er een breed gedragen plan uit voortgekomen. Zo zijn de wegen aangepakt, is er ge werkt aan de parkeergelegen heid en zijn er snelheidsrem mers aangelegd. Ook is er veel verbeterd aan groenvoorziening, openbare verlichting en speelgelegenhe- den voor kinderen. "Met elkaar heeft het 490 dui zend euro gekost, waar Spec trum Wonen 40 duizend euro aan meebetaald heeft". Ter Schure vindt het alleen jammer dat er soms nog in de voortuin wordt geparkeerd. De gemeente heeft geen moge lijkheid hier iets tegen te doen en hoopt dat omwonenden el kaar daar op gaan aanspreken. "Want het doet afbreuk aan het project", vindt hij. HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen heeft twee arrange menten samengesteld met de Museum Plus Bus. Een maandag naar de Hermita ge en het Van Goghmuseum in Amsterdam en een woensdag of donderdag naar het Kröller Müller Museum op de Veluwe. De Museum Plus Bus is een nieuw initiatief bestemd voor senioren. Het hele jaar verzorgt naar zeven deelnemende mu sea voor senioren die zelf de tocht naar het museum niet meer kunnen of willen onder nemen. De deelnemers moeten zelf voor hun lunch zorgen: bo terhammetje mee of lunchen in het museumrestaurant. Verder zijn er geen kosten. Welzijn Ouderen hééft de aan vragen ingediend en hoopt op toekenning. De busorganisatie doorgaat, kunnen maximaal tweemaal 45 mensen mee, in clusief drie begeleiders per groep. Ook mensen die rolstoe- lafhankelijk zijn kunnen mee. Zij moeten wel een eigen bege leider meenemen. In de baga geruimte is plaats voor tien rol- latoren of ingeklapte rolstoelen. Opgeven kan via telefoon 0548- 364910. Bereikbaar: maandag en donderdag van 9.00 tot 12.00 h(3>hetnet nl NAUWELIJKS GEBRUIKT HOLTEN - Het openbare toilet op Kalfstermansweide wordt niet of nauwelijks gebruikt. Daarom heeft de gemeente be sloten om het toilet te gaan slo pen. De Holtense Handelsvereniging heeft als vertegenwoordigers van de Holtense middenstan ders al vaker bij de gemeente geklaagd over het toilet. Dit is vaker kapot, dan dat het gebruikt wordt. Het liefst zag de vereniging dan ook dat de openbare gelegenheid werd ge sloopt Het winkelend publiek zou ge bruik kunnen maken van toilet ten in winkels en de horeca. En straks eventueel in het Kul- turhüs. Ondertussen is het openbare toilet acht jaar oud en daarmee afgeschreven. De kosten voor de gemeente zijn elk jaar 4.700 euro. Mocht er later worden besloten om een nieuw toilet neer te zet ten, dan worden die kosten ge raamd op zo'n 100 duizend eu ro. Met een afschrijving in tien jaar. En daarnaast nog de jaarlijkse lasten. De verwijdering kost zo'n twee duizend euro. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HOLTEN - Mike Bolink mocht de grootste beker in ontvangst nemen in de klasse 65cc grote wielen. Hij won het clubkampioen schap van motorclub Arnhem. Zijn broer Dann Bolink mocht dit bij de klasse 85cc kleine wie len doen. In deze klasse waren de rijders dit seizoen het meest aan elkaar gewaagd en toch wist Dann vijf van de zes manches te winnen. COED BEGIN VAN JAAR VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - Top-of-the bill van de veiling was echter het ka merconcert van de Reeperbah- ner Stimmungsmacher zelf dat 1500 euro opbracht. "Het is ge kocht door twee Dijkerhoekers die ons wilen laten spelen bij een feest. De datum moeten we nog prikken", aldus Janssen die en passant nog een doosje ei eren aan de man bracht voor 25 euro. "Dit is natuurlijk een prachtig begin van het nieuwe jaar. Het enthousiasme is groot", zegt Johan Wiersma die ook blij is met de nieuwe websi te www.openluchtspel-dijker- hoek.nl. Daar kan men zich ook aanmelden als 'Vriend van het Openluchtspel'. Wiersma: "Er hebben zich al negentig perso nen aangemeld. Voor tien euro mag je gratis naar de première." Het Openluchtspel Dijkerhoek vindt plaats in het laatste week end van augustus 2009. HOLTEN - In" de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 wordt woensdag 16 januari om 20.00 uur een bijzondere avond ge houden. Het Barbershop Quar tet Rehearsing for Paradise treedt dan op. Zingen, zingen en nog eens zingen was bij de oprichting twee jaar geleden het doel. Vooraf is nooit geheel dui delijk waar het naar toe gaat en dat bevalt de groep erg goed. Op het Barbershopfestival van 2006 behaalden zij de tweede plaats. Men zal ook vertellen over deze aparte vorm van close-harmo- nymuziek. De lead wordt ge zongen door Pieter de Jong, de tenor door Tjitte Wever, de bari ton door Erik Schurer en de bas door Koen Faber uit Holten. En tree 5 euro voor donateurs Stichting Kunst Cultuur en 8 euro voor niet-donateurs.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 11