Bijeenkomsten van NBvP Holten 'Wat een lawaai als je er meteen naast staat' Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 5 Holtenaar rijdt voetganger aan Jubileum Jan en Dine Honcoop 55 jaar getrouwd President stopt ermee Koelewijn wint carbidschieten HOLTEN - Bakkerij Dikkers gaat dicht en verhuist naar Vletgaars- maten. Huidige bakkerij moet wijken voor uitbreiding van supermarkt Cl000 Dikkers Adam, Eva en de slang Dinsdag 8 januari 2008 Bakkerij Dikkers verhuist De bakkerij van Schuitema is vorige week verkocht aan Cees Lammertink BV, een consorti um van bakkers dat gelieerd is aan de C1000. Johan Pater uit Avenhorn iri Noord Holland wordt de nieu we beheerder. Hij laat een nieu we bakkerij bouwen op indus trieterrein Vletgaarsmaten. De nieuwe bakkerij houdt de naam Dikkers. De oude bakkerij wordt gesloopt en bij de super markt getrokken die een fikse verbouwing te wachten staat. Pater bereikte vorige week over eenstemming met Schuitema die eerder al de C1000 plus bak kerij van Annet Dikkers over nam. De zaak in Holten wordt de vijfde zaak van Pater die ook bakkerijen heeft in Geldermal- sen, Volendam en Blokker. De nieuwe bakkerij moet een op pervlakte krijgen van zo'n dui zend vierkante meter. "Het wordt een stuk groter dan de oude bakkerij. Die was wel heel erg krap", aldus de nieuwe eige naar. Pater verwacht dat de nieuwe bakkerij in juli of augus tus klaar zal zijn. "Maar dat hangt natuurlijk ook af van de medewerking van de gemeen te." Tot de nieuwe bakkerij klaar is, blijft de oude bakkerij in werking, zo laat Pater weten. Voor het personeel heeft de ver koop nauwelijks gevolgen, want zij kunnen mee naar de nieuwe locatie. "En wellicht is er nog ruimte voor twee of drie men sen meer", aldus Pater. De be doeling is dat de nieuwe bakke rij brood gaat leveren aan meer dere supermarkten in de regio. Net als Dikkers is ook Pater een familiebedrijf. Pater startte de bakkerij op in 1929. De winkel van Dikkers was liefst 157 jaar een begrip in Holten. Annet Dikkers verkocht haar C1000 Dikkers aan de Dorps straat aan Schuitema, de orga nisatie achter Cl000. Martin Binnendijk wordt de nieuwe bedrijfsleider met Johan Kui pers als assistent. Kuipers werkt al bij de C1000 in Holten, terwijl Binnendijk overkomt vanuit Colmschate waar Dikkers ook een C1000 had die ook werd overgedaan aan Schuitema. Dikkers concentreert zich nu op haar enige overgebleven zaak, de C1000 in Twello. Annet Dikkers liet in deze krant weten 'gemengde gevoelens' te hebben over de overname. "Aan de ene kant is het heel jammer dat het weggaat uit de familie, maar aan de andere kant ben ik blij dat het door gaat." HOLTEN - Op de Dorpsstraat in Holten werd vrijdag 28 decem ber om 17.00 uur een 30-jarige voetganger uit Wierden door de bestuurder van een personen auto aangereden. De voetganger had hierdoor kneuzingen aan haar rug, bek ken en elleboog. De bestuurder van de perso nenauto reed vervolgens door zonder zijn identiteit bekend te maken. Aan de hand van het kenteken werd een 19-jarige Holtenaar in zijn woning aangehouden. Tegen de Holtenaar zal een pro ces-verbaal worden opgemaakt. HOLTEN - NBvP Holten houdt verscheidene bijeenkomsten in gebouw Irene. De jaarvergade ring wordt woensdag 30 januari om 20.00 uur gehouden. Mar griet Gijsen vertelt daarnaast over haar werk bij de VBOK. Donderdag 28 februari geeft Ti neke Beishuizen om 20.00 uur een lezing. Gerrit Kraa vertelt woensdag 19 maart om 20.00 uur in het Twents. Vol met Twentse humor en gedichten. Donderdag 17 april brengen twee troubadours, om 20.00 uur oud-Hollandse muziek. Woens dag 7 mei om 20.00 uur gaat het over Cliniclowns. Remco Veld kamp en Nancy Veldman ver tellen maandag 8 september over hun verblijf in Nieuw-Zee- land. Marie Therese ter Haar geeft donderdag 9 oktober een lezing over Rusland anno nu. Corine Naranji vertelt donder dag 13 november over Bittere Thee. Donderdag 18 december is er de Kerstviering. Voor in lichtingen over NBvP Holten, telefoon 0548-363600. HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming en Toerusting houdt dinsdag 15 januari om 20.00 uur in Irene een lezing over 'Adam, Eva en de slang' HOLTEN - Jan en Dine Honcoop vieren vandaag (8 januari) hun 55-jarig huwelijksfeest waarbij burgemeester Bort Koelewijn hen een bezoekje brengt. Op zondagmiddag 13 januari hopen zij dit met familie, kennissen en buren te vieren bij De Biester bi Holten. Het echtpaar leerde elkaar kennen op de dansvloer. Jan Honcoop komt oorspronkelijk uit Nieuw Heeten en Dine Ulfman uit Hol ten. Na hun huwelijk in 1953 kregen ze zes kinderen en ze hebben inmiddels elf kleinkinderen en één achterkleinkind. Het paar woonde eerst in Dijkerhoek en nu al 35 jaar aan de Oranjestraat in Holten waar ze graag wonen. Jan heeft onder andere in de bos bouw gewerJrt, een plasticfabriek en daarna in diverse varkensslachterijen. Dine werkte thuis en zorgde voor de kinderen. "We zijn gelukkig nog gezond en als het mooi weer is fietsen we graag of een beetje tuinieren en we gaan wel eens een weekje op vakantie", aldus Dine. foto: iohan bounk 'Als het kwaad de goede mensen treft', luidt de titel van een boek van de joodse schrijver Harold Kushner. In alle tijden hebben mensen - gelovigen en ongelovigen - geworsteld met een verkla ring voor het ongeluk dat ons treft. Op basis van het bekende verhaal van Eva die verleid werd door een slang wisten onze voorvaderen er wel raad mee. Komt het misschien zo dat er een zondeleer, een genadeleer en een verzoeningsleer is ontstaan? Maar is het vraagstuk van het kwaad daarmee opgelost? Bij deze lezing worden bezoekers door Anne-Mey Wachters let terlijk aan de hand van beelden meegenomen in het verhaal en de overtuigingen daarover. Anne-May Wachters-van der Grinten is godsdienstwetenschap per, tekenaar en deed kunstgeschiedenis. Zij deed onderzoek naar het verbod op het maken van beelden in het jodendom, christendom en de islam en schreef daarover een boek. HOLTEN - Na negen jaar Presi dent te zijn geweest van carna valsvereniging De Fienpreu- vers, stopt Teun Deijk ermee. Op het veertigjarige jubileum van de vereniging, op 15 no vember, zal hij zijn functie neer leggen. Wie de opvolger van President Teun de Zwarte gaat worden, is nog niet bekend. De ze zal tijdens de Elfde van de Elf de bekend worden gemaakt. HOLTEN - Bort Koelewijn werd bij het Open Hoolter Kam pioenschap Carbidschieten nummer 1 bij de heren. Mevrouw De Ruiter uit Utrecht won bij de dames. Zij was toe vallig op vakantie op camping De Holterberg in Holten en kwam even buurten. Bij de jeugd won Pastajev uit Wit-Rusland. De poedelprijs BEUSEBERG - Het knalde vori ge week maandag weer goed in de Beuseberg op het terrein van Menum. De melkbussen, ge vuld met carbid, zorgden voor een luid uiteinde van 2007. Voor velen is het Open Hoolter Kampioenschap Carbidschie ten een mooie gelegenheid om met andere Holtenaren het jaar af te sluiten. Traditioneel opent Prins Carna val met zijn adjudant het spek takel door de eerste schoten te lossen. Prins Suvee van Pampus en Adjudant Kiki vuren dan ook strategisch de deksel zover mo gelijk het weiland in. "Ik ben meteen doof aan m'n oren. Wat een lawaai als je d'r meteen naast staat", lacht de Prins. Burgemeester Bort Koelewijn ging daarna de strijd aan met Radio 350-icoon Freddie Paal man. Gewed werd om een fles wijn, die uiteindelijk gewonnen werd door de burgemeester. Met een harde knal en een vuurwolk schiet het deksel weg van de met carbid gevulde melkbus. foto: johan bounk aan Freddie als dank voor zijn vrijwilligerswerk bij Radio 350. Ondanks alles weigerde de ei gen lokale omroep Radio 350 echter een live verslag uit te zenden van dit Holtense evene niet uit het veld slaan en had op dat moment contact met Radio Zwolle. Deze zender had er maar wat oren naar en zond daarna het verslag live uit en koppelde daar meteen een in- telewiin aan vast. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Koffingserf 4,7451 XC Holten. (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of ver5preidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 5