Acht leeravonden C Geslaagde heidebrand 'rtéskoop [BEiaaaia-nmaEaa Geboren Overlijden Uitslagen schaken 1.98 MWMBiW www.wielewaal.nl Bas r~ Hendrik Jan Aanstoot Jan Nijland Maria van de Ridder-Meuldijk PATAT FRITES SLAGROOM PUNTEN 7.98 HOLTEN - Vereni ging Natuurmonu menten heeft als be- heermaatregel drie kleine percelen heide in het Nationaal Park de Sallandse Heuvel rug afgebrand. f Dinsdag 8 januari 2008 Uw geboorte-, huwelijks-, jubileum- en overlijdensberichten kunt u telefonisch, per fax of e-mail aanleveren bij ons kantoor in Enschede tot maandag 09.00 uur. Voor nadere informatie over o.a. formaten en tarieven kunt u contact opnemen met onze media-adviseurs. Telefoonnummer: (053) 484 24 50 Faxnummer: (053) 484 24 63 E-mail: familieberichten@whk.wegener.nl Geboren Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Hij is geboren op 30 december 2007 Erik Pots en Jolande Wesselink Larenseweg 31 7451 EL Holten Geborgen in Gods liefde. Thuisgehaald door zijn Heer en Heiland, waar hij zo naar verlangde. Verdrietig maar met warme en dankbare herinneringen blijven wij achter na het toch nog plotselinge overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader en opa echtgenoot van Janny van Ettinger eerder getrouwd geweest met Derkje Bertha Hakkert t Holten, t Holten, 17 augustus 1925 6 januari 2008 Henk Truus Koen Bennie Alberta Gerrit Ineke Gerda Jan Dick And ré Leo Greetje klein- en achterkleinkinderen Diessenplasstraat 20 7451 DC Holten •Wij nodigen u uit voor de dienst van Woord en Gebed die vrijdag 11 januari 2008 om 11.45 wordt gehouden in "de Kandelaar" Stationsstraat 4 te Holten. Voor aanvang van de dienst is er van 11.00 tot 11.30 gelegen heid tot condoleren en afscheid nemen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Nieuwe Algemene begraafplaats aan de Oude Deventerweg te Holten. Liever geen bloemen Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat hij zolang in onze familiekring mocht zijn, is he den na een afnemende gezondheid van ons heengegaan onze broer, zwager en oom Holten: Steenwijk: H.K. Lubbersen-Nijland E.J. Lubbersen J. Veneklaas Slots-Landuwer t J.H. Veneklaas Slots J.H. Veneklaas Slots-Landuwer G.J. Veneklaas Slots Nieuw Heeten: A.G. Lubbersen-Landuwer H.B. Lubbersen Neven en nichten Op 100-jarige leeftijd is na een korte strijd ingeslapen Vlaardingen, t Holten, 15 januari 1907 30 december 2007 Ik ben niet ik. Ben deze die ongezien gaat aan mijn zij. die ik somtijds bezoeken ga, en die 'k somtijds vergeet. Hij die rustig zwijgt als ik praat; hij die goedig vergeeft als ik haat; hij die wandelt waar ik niet zwerf; hij die nog staan blijft als ik sterf. Namens allen die haar dierbaar waren Onze dank gaat uit naar het personeel en vrijwilligers van "Diessenplasvoor hun liefdevolle verzorging. Correspondentieadres: Joke Herms, Industriestraat 28, 7451 BB Holten De begrafenis heeft vrijdag 4 januari jl. plaatsgevonden. HOLTEN - De Holtense schaakvemiging is na twee weken winterstop weer vo lop bezig. Afgelopen maan dagavond (7 januari) speel de het tweede team alweer haar vierde wedstrijd van het seizoen thuis tegen het Wierdense Mat Ador. Het eerste speelt a.s. vrijdag haar vierde wedstrijd uit te gen Almelo 3. Op maandag 14 januari vindt dan het eerste hoogte punt van het seizoen plaats, namelijk het 35e Holtense snelschaak kampioenschap Iedereen uit Holten kan mee doen,en zich op de avond zelf voor 8 uur aan melden of via e-mail schaakclub@planet.nl Deelname is gratis. Ook ex- leden zijn welkom. De par tijen zullen worden ge speeld met een bedenktijd van 5 minuten per persoon. RUSSEN - Het Oecu menisch Platform houdt dit jaar een serie van acht leerhuisavonden. De eer ste vier avonden worden gehouden op de maanda gen 14 januari, 11 febru ari, 10 maart en 7 april in het parochieel centrum De Rozengaarde, Rozen- gaarde 59 en beginnen om 19.30 uur. Belangstellenden kunnen zich vooraf aanmelden maar dat is niet verplicht. De afzonderlijke avonden kunnen ook zonder voor- opgave worden bijge woond. De opzet van de avonden is thematisch, echter niet dogmatisch. Het Oecumenisch Plat form werkte voorheen on der de naam Oecu menisch beraad van ker ken te Rijssen. Leidraad voor de acht nieuwe leerhuisavonden is het boek van ds. Peter Hendriks: 'Ontmoetingen met God'. Hendriks om schrijft zijn boek als "een pelgrimstocht langs kern verhalen in de christelijke geloofstraditie". Het programma van de avonden is als volgt: het eerste half uur is bedoeld om onder het genot van een kop koffie of thee bij te praten of nader met el kaar kennis te maken. Een inleider zal vervol gens het onderwerp, dat die avond aan de orde is, introduceren. Zij of hij doet dit niet al leen vanuit haar of zijn ei gen kennis, maar ook van uit haar of zijn ervaring. Tijdens de inleidingen wordt er gebruik gemaakt van PowerPoint presenta ties van hoogtepunten uit de rijke christelijke kunst geschiedenis of een intro ductiefilm. Na een pauze wordt in één of meerdere groepen verder gepraat. In de eerste bijeenkomst staat het begrip geloven centraal. Wat verstaan we onder geloven? Op de tweede avond wordt er nagedacht en gepraat over vragen als 'Wat zegt ons de Bijbel?' en 'Wie is God?' Tijdens de twee vol gende avonden gaat het met name over 'De ont moeting met Jezus'. Na de zomerperiode wordt er verder ingegaan op begrippen als 'geest' en 'inspiratie' en voor de zevende avond is het the ma 'Op welke manier speelt geloven een rol in ons leven?' De laatste bij- eenkohist is gewijd aan het perspectief dat gelo ven aan mensen kan bie den. De avonden zijn be doeld voor iedereen. Zo wel voor mensen binnen als buiten kerk en geloofs gemeenschap. Om de kosten te bestrijden wordt er een vrijwillige bijdrage gevraagd. Voor informatie en eventuele opgave kan gebeld worden naar René Otten, telefoon 0548- 520632, Hennie Vrijen, te lefoon 0548-514720 of Gerard Kroeze, telefoon 0548-517336. diepvriesprodukten Frikandellen Horeca, 40x85 gr,-&60.. 7.98 MaxxOSuper Kroket, 28x100 gr, nu... 7.98 Joppiesaus Elite, knijpfles a 850 ml... 2.98 Aardappelblokjes, 1 kiiozak,T95 0.99 Boerenkool, deelblokjes, 2'/2 kilo, 235.. 1.98 Hollandse Snijbonen, 2% kiiobaai3.95 Slavinken, extra mager, 8x90 gr., 3^Ï53.45 Hamburgers Minute, 10x90 gr., 436. 3.98 Gelderse rookworsten, 10x100 gr.. 5.95 Kipkrokantschnltzels, 10x100 gr.5.95 Kabeljauwfilet, 750 gr., 5/6 stuks, 8*53.98 Mini-saucijzenbroodjes, 30 stuks... 5.95 Aanbiedingen zijn geldig van 7 t/m 19 januari 2008. Uitgebreid assortiment; snacks, vlees, groente, soepen, ijs, gebak, salades, gourmet- en barbecueprodukten. topmerk, 2V2 kilobaai assortiment, 12 stuks Vrieskoop Diepvrieshal Holten Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein De Haar) OPENINGSTIJDEN: maandag: 13.00-17.30 donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.30 woensdag 09.00-17.30 vrijdag: zaterdag: 09.00-20.00 09.00-17.00 Voor nog meer voordeel: www.vrieskoop.nl Z0R6 JIJ DAT IK ZORGELOOS NAAR OE ZOO KAN? E AWW ISHB g wielewaal VERPLEEGKUNDIGEN GEZOCHT! Stichting Wielewaal wordt gesteund door: revalidatiefoflds In totaal gaat het om een oppervlakte van één hecta re in het gebied Sprengen- berg, in beheer bij Natuur monumenten. Uit ervarin gen die in het recente ver leden zijn opgedaan in an dere gebieden, blijkt dat er na het branden mooie jon ge heide en diverse krui den terugkomen. Dit is goed voor bijvoorbeeld het korhoen, de nachtzwaluw, de zandhagedis en de glad de slang. In het volgend voorjaar zal blijken of de beheermaatregel ook hier daadwerkelijk betere na- tuurresultaten oplevert. Natuurmonumenten no digt mensen van harte uit om het eerste resultaat én de ontwikkeling zelf te ko men bekijken, In informa- tieschuur De Pas aan de Oude Deventerweg hangt informatie over hoe er te komen. In totaal zijn drie perceel tjes afgebrand. Het eerste perceel werd om elf uur aangestoken. Het derde perceel doofde om drie uur 's middags. De percelen van ongeveer 50 bij 50 me ter werden opgedeeld in vier brandstroken van ie- André Knobben, medewerker Natuurmonumenten, steekt de heidebrand aan. De brandweer staat paraat met bluswagens. Door een góede samenwerking hoeft de brandweer niet in te grijpen en wordt de heide gecontroleerd afgebrand. T 'WWaÊi FOTO NATUURMONUMENTEN/ RUUD PLOEG der ongeveer 10 meter breed. Eén voor één wer den deze stroken met een kleine gasbrander aange stoken. Een tegenvuur- strook, dwars op het einde van de brandstroken, zorg de ervoor dat de brand aan het einde van de brand- strook vanzelf stopte. Voor extra veiligheid was tevens een brede strook rondom het gehele perceel ge ploegd en gemaaid. Door deze aanpak was de brand continu onder controle. Het branden is dankzij een goede samenwerking tus sen diverse partijen als Staatsbosbeheer, Brand weer, Gemeente Hellen- doorn, Gemeente Rijssen- Holten, Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug en Provincie Overijssel goed verlopen. Het branden werd uitgevoerd door me dewerkers van Natuurmo numenten. Medewerkers van Staatsbosbeheer en vrijwilligers stonden toe vallige passanten te woord en zorgden dat zij op veili ge afstand bleven. De brandweer was tijdens de uitvoering van de werk zaamheden aanwezig met drie blusvoertuigen. Door de nauwe samenwerking tussen brandweer en Na tuurmonumenten in de voorbereiding van de werkzaamheden hoefden de bluswagens, zoals ver- wacht, niet ingezet te wor den. Uit onderzoek in 2005 bleek dat de heide op de Sallandse Heuvelrug welis waar mooi is, maar weinig structuurrijk. Oude heides truiken, zanderige plek ken, kruidenrijke stukken en ruige delen met bramen en distels komen weinig voor. Staatsbosbeheer en Natuurmomenten hebben op grond daarvan afspra ken gemaakt om het heide- beheer te optimaliseren. Naast het branden wordt er kleinschalig geplagd, spontaan opgekomen boompjes verwijderd en scherpe bosranden glooi- ender gema.

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 2