Prima aanvalsspel handbalsters OCH is Verkeerd verbunden Fietsen over berg en door koeienstal Helabeda wint volleybaltoernooi Holtens Nieuwsblad li Proeverij Gall Gall met tien Schotse whisky's Handbaldamesteam leidt onnodig verlies tegen Hellas 2 Artiesten Piratenfeest Eerste thuiswedstrijd van het nieuwe jaar ms& HOLTEN - De eerste thuiswedstrijd in het nieuwe jaar speelde handbaldamesteam Hol ten thuis tegen de num mer 5, Hellas 2, uit Den Haag. HOLTEN - Toneelver eniging OCH speelt vrij dag 18 januari om 20.00 uur in Irene het stuk Ver keerd verbunden. Handbal HOLTEN - De Wieler vereniging Holten kreeg zondag 1367 fietsers aan het vertrek van de jaar lijkse Beemd en Berg- toer. Deze werden soepel verwerkt door bijna 60 vrijwilligers, meest lid van de club. HOLTEN - Gall Gall Holten houdt woensdag 23 januari om 20.00 uur een Whisky-proeverij bij restaurant De Oale Toone aan de Stationstraat 9. Tijdens deze avond kunnen gasten genieten van een tiental heerlijke Schotse whisky's. Gall Gall-beheerder Aaldrik Vos zal tijdens de diverse berei dingswijzen, waardoor de unie ke kenmerken ontstaan, uitleg geven. De belangstelling is groot. Toegangskaarten kosten 5 euro per stuk en zijn verkrijg baar bij de Gall Gall in Holten. Dinsdag 8 januari 2008 Holten startte uitstekend, stond verdedigend goed en wist vanaf het begin met goed aanvalsspel het doel van Hellas regelmatig te vinden. Dit leidde na 12 mi nuten spelen tot een onver wachte maar verdiende 5-1 voorsprong. In de loop van de eerste helft kreeg Hellas echter meer vat op het Holtense spel. Het had daar wel de nodige ste vige overtredingen voor nodig, die echter correct door de man nen in het zwart werden be straft. Holten wist met een fraaie on derschepping door Judith Tiek- ink de eerste helft in haar voor deel te beslissen met een 11-9 ruststand. Na rust kwam Hellas als snel ge lijk. Daarna slopen er slordighe den in het Holtense spel. Een te recht gegeven strafworp aan Holten leverde toch nog een tijdstraf op door commentaar op de leiding over een niet gege ven twee minuten straf. Holten miste de strafworp en kreeg in de ondertal situatie nog eens twee treffers om de oren. (12- 15) Hellas liep nog even verder uit, maar daarna pakte Holten de draad weer goed op. Helaas stond het vizier niet scherp meer. Maar liefst drie breaks eindigden op paal, lat of in han den van de keepster. Ook twee strafwörpen werden helaas niet verzilverd, waardoor Holten in de slotfase tegen een onnodige 16-20 achterstand aankeek. Holten kreeg nog twee kansen, maar liep ook nog tegen een te gentreffer op waardoor de wed strijd met 18-21 verloren ging. Op zich speelde Holten een goede partij, maar met iets meer concentratie had er meer in gezeten. Komende zondag speelt Holten in Poeldijk tegen Verburch. Thuis werd ruim ver loren, maar Holten zal toch ook in uitwedstrijden moeten pro beren punten te halen. Scores: Judth Tiekink 8; Jessica Smit 6; Ellen Klein Koerkamp 2, Bianca Smit, Jolanda Karsten 1. ESPELO - Wolter Kroes, Jeroen van der Boom en Peter Koele- wijn zijn geboekt om op het ko mende Piratenfeest in Espelo te komen optreden. Dit tentfeest wordt vrijdag 6 juni gehouden op het feestterrein aan de Espe- lodijk. De onderhandelingen met de band zijn overigens nog in volle gang. Hiervan is op dit moment dan ook nog geen naam bekend. Het blijspel is geschreven door Martin Domreither en vertaalt door Henk Karstens. Hans Jansen heeft zijn zinnen gezet op Truus Meijer, maar haar ouders zijn daarop tegen. Boverdien hebben de ouders van Hans al een huwelijk gere geld voor hun zoon met Ebelina Holting. Jans Meijer zet elke avond een ladder tegen de -muur bij 't slaapkamerraam van Truus. Zo lijkt het alsof er al een vrijer bij haar is. Hans wil wel eens weten wie er 's nachts bij Truus is en zaagt daarom de poten van de ladder De volgende morgen wordt dui delijk wie de insluiper is, maar daarmee heeft Hans zijn Truus nog niet. Gelukkig krijgt hij hulp. Kaartjes kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar bij de leden, of bij het VW-kantoor, Dorpsstraat 27 in Holten en natuurlijk via de site te bestellen. Het adres is www.toneelcluboch.nl het e- mailadres info@toneelclub- orhni. HOLTEN - Het handbaldamesteam van Holten speelde afgelopen weekend de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe jaar. Zij speel den tegen HeUas 2 uit Den Haag. Alhoewel het spel uitstekend was, verloor Holten tegen de Hagenezen. foto: johan boijm De vele fietsers waren enthou siast over de prachtige routes. Er kon worden gekozen uit een 39, 40 en 50 kilometer lange route. Alle afstanden gingen door het Nationaal Park de Sal- landse Heuvelrug. De twee langste afstanden gingen daar naast ook nog door de Beuse- berg. Hier was weer de passage door de koeienstal van boer Schutte. Zowel voor de koeien als wiel- gemaakt. Daarnaast kostten de vele klim- metjes op de Zuurberg, Beuse- berg en de Holterberg ook flink wat energie. Bij de rust, halverwege het par cours, werd er bouillon, thee en een krentenbol verstrekt. Er deden zich geen ernstige val partijen voor, de EHBO moest alleen in actie komen bij wat lichte kwetsuren. Er was daarentegen meer me chanische schade, de fietsen- hersteller moest regelmatig in actie komen. Er nam ook een grote groep jeugdleden van de Wielerver eniging Holten deel aan de tocht. Onder begeleiding fietsten zij de dertig kilometer lange route. Een hele prestatie van de jong ste leden van Wielervereniging Holten. HOLTEN - Het jaarlijkse recre atieve volleybaltoernooi voor straten en verenigingen in sporthal 't Mossink is vrijdag avond gewonnen door het team 'Helabeda' van Arjan van Langen. Zij kregen een grote fles champagne uitgereikt. De tweede prijs, een door 'Björn van de kantine' beschikbaar gestelde plateau met patat en bittergarnituur viel ten prooi aan de leden van het team 'Er ve Broekhuis' van Meino van Beek en Willem Ossewaarde. De poedelprijs, een taart, ging naar het team 'Veld 1' van Wil- co Hebeis. Aan het toernooi na men zestien teams deel die elk uit maximaal twee competitie spelers mochten bestaan. Ze werden ingedeeld in vier pou les, waarna de nummers één onderling weer drie wedstrij den speelden, net als de num mers twee, drie en vier. Het toernooi werd dit jaar georga niseerd door volleybalvereni ging Mintonette en volgens Marieke ten Velde was er spra ke van 'een perfect geslaagd toernooi'. "Iedereen was heel enthousiast en er werd goed gestreden om de punten", al dus Ten Velde die zelf uitkwam in het team 'Het beste team'. Ten Velde: "Maar dat was niet echt zo. Ik geloof dat we zesde zijn geworden. Maar het gaat ook om de gezelligheid en met zestien teams was het echt vol le bak." Voor het toernooi be gon was er voor alle deelne mers koffie die gesponsord werd door De Vries Advies groep. Na het toernooi was het vooral gezellig in de kantine. "Björn heeft ons eruit moeten zetten", aldus de speelster van Mintonette dames 1 dat uit komt in de tweede klasse. Ten Velde is aan haar vierde seizoen bezig bij Mintonette dat in to taal vier damesteams heeft en drie herenteams. "We staan nu op de vijfde plaats, maar we hoeven ook niet zo nodig te promoveren. Het ontbreekt ons een beetje aan jeugdspeel- sters die ons op kunnen volgen Als je promoveert moet je er nieuwe speelsters bij hebben Met Anouk Bruggink en Ellen Wielaard heeft dames 1 wel de beschikking over twee jonkies, maar de kar wordt nog altijd getrokken door de wat oudere garde met de 51-jarige Fenny Ebrecht voorop. "Fenny heeft vroeger nog met Mintonette in de eerste divisie gespeeld", al dus Ten Velde die er nog op wijst dat haar club wel een gro te aantrekkingskracht heeft op de allerjongste volleyballers, de mini's. "We hebben een jeugd C-team dat in de competitie speelt, maar we hebben ook heel veel mini's. Dat zijn er wel veertig of vijftig." Wielervereniging Holten fiield afgelopen zondag haar Beemd en Bergtoer. foto: johan bolink renners een aparte gewaarwor ding. De veldtoertocht voerde over vele bospaden die normaal zijn afgesloten voor terreinfiet-. sers. Het was mooi fietsweer met zo nu en dan een zonnetje. De regen van de voorgaande dag had het parcours erg zwaar

Holtens Nieuwsblad | 2008 | | pagina 12