mm&i Uitgifte kavels Zestien teams doen mee aan Nacht van Huus Holtens Nieuwsblad Holtens nieuwsblad 8 bij paasvuur Annemieke en Albert ter Avest blij met hun koffer Taxipas ook geldig in bus Kunst maken van hout HOLTEN-Tijdens het bloedstollende program ma Postcode Loterij Mil joenenjacht van 23 de cember bij RTL 4 heeft mevrouw Ter Avest een bedrag gewonnen van 21.000 euro. Zij won deze geldprijs in de eerste ronde. Annemieke Ter Avest wist de goede koffer eruit te halen en won 21.000 euro Loterij Maandag 31 december 2007 Ter Avest wint grote prijs "Hier ben ik erg blij mee", aldus Ter Avest. "We gaan lekker op vakantie naar Kreta en we ko pen een nieuwe bank!". In het spectaculaire spelpro- gramma Postcode Loterij Mil joenenjacht is elke vraag een etappe in een onverbiddelijke afvalrace. Vijfhonderd mensen in het pu bliek zijn potentiële winnaars. Na een paar spannende rondes blijft er uiteindelijk één finalist over. Hij of zij gaat het Gouden Koffer Spel spelen met presen tatrice Linda de Mol. De hoofd prijs: 5 miljoen euro. De overige 25 spelers krijgen een koffer met hierin een geld bedrag, variërend van 5 miljoen euro tot 1 eurocent. Geen van de kandidaten kent het bedrag in zijn of haar koffer. De finalist gaat in onderhande ling met de bank, die op basis van de wetten van kansbereke ning een bod doet op de geld- koffer van de finalist. Slaat hij of zij dit af, dan worden steeds meer koffertjes geopend. Grote vraag blijft: welk bedrag zit er in het koffertje van de fina list? Postcode Loterij Miljoenenjacht is te zien op zondagavond bij RTL 4 om 20.30 uur. Van de bruto-opbrengst van de Nationale Postcode Loterij is maar liefst 50 procent bestemd voor het goede doel. Dankzij 2,4 miljoen deelnemers aan de Nationale Postcode Lo terij is er in 2006 een bedrag van ruim 217 miljoen euro verdeeld over 53 goede doelenorganisa ties. Deze organisaties zijn werk zaam op het gebied van mens en natuur. Dit zijn onder meer Artsen zon der Grenzen, Free Voice, Na tuurmonumenten, Oxfam No- vib, Vluchtelingen Werk Neder land, het Wereld Natuur Fonds en Stichting DOEN. Wie zelf mee wil spelen met Miljoenenjacht, kan dat ook vanachter de computer doen. Via de website www.miljoenen- jachtonline.nl kan men zelf ook meespelen. Ook al is dat dan niet vanuit de tv-studio in Aalsmeer, maar vanuit eigen huis. HOLTEN - Wie de oude kerst boom kwijt wil, kan deze zater dag 29 december en zaterdag 5 januari van 13.00 tot 16.00 uur kosteloos kwijt bij het paasvuur van de Beuseberg aan de Flier- matenweg. Daarnaast organi seert buurtvereniging De Beus eberg volgend jaar een mara thon 24-uur Poasvuur slep'n. Deze marathon zal in het week end vóór Pasen worden gehou den op vrijdag 14 en zaterdag 15 maart. Om hiervoor voldoende hout te hebben is elke kerstboom wel kom. Van groot tot klein en van dik tot dun. HOLTEN - Houders van een Re- giotaxipas kunnen vanaf 1 janu ari op werkdagen na 9.00 uur en op zaterdagen, zon- en feestda gen in heel Twente gratis reizen met bussen van Syntus en Con- nexxion. Alleen voor de buurt bussen geldt dit niet. De pas houder mag gratis een reisge noot mee laten reizen. Dit kan een (medisch noodzakelijke) begeleider zijn, maar ook de buurman/ -vrouw. Regio Twen te heeft dit in overleg met de veertien Twentse gemeenten besloten. Regio Twente, verant woordelijk voor het openbaar vervoer in Twente, wil mensen met een Regiotaxipas het open baar vervoer laten (herontdek ken. In 2007 is deelgenomen aan een landelijk project betreffende doelgroepenvervoer. Samen met de gemeente Enschede heeft de Regio een proef uitge voerd met gratis openbaar ver voer op lijn 7 in Enschede. Mo menteel maken Regiotaxipas- houders ongeveer 2000 ritten per maand met lijn 7. HOLTEN - Voor de achtste editie van het zaalvoetbal toernooi Nacht van Huus hebben zich zestien teams in geschreven. De aftrap van het jaarlijkse toernooi van de Knetterzoepers is op 5 januari en de locatie is sporthal 't Mossink. Robert Akkermans is een van de deelnemers. De voorzitter van carnavalsver eniging de Fienpreuvers voet balt mee in het team van de Knetterzoepers. "Ik ben een veelscorende spits, ik ga altijd voor de goal en meer doe ik niet", zegt Akkermans die al zijn voetbalenergie heeft op gespaard voor dit ene toer nooi. "Vroeger heb ik wel ge voetbald bij Holten, maar dat mag eigenlijk geen naam heb ben. Met de Knetterzoepers hebben we wel een aardig team, met Marnix van der Molen, Michel Nijenhuis en Berry Kamperman, de slager. Hij zit in het vlees, maar is ook in het veld verschrikkelijk hard", aldus Akkermans. Het toernooi is ontstaan van uit het carnaval, maar van ver kleed voetbalen is volgens Ak kermans geen sprake. "Het voetbal an sich is gewoon in sporttenue. De wedstrijden beginnen om zeven uur 's avonds en de finale is rond middernacht. Daarna is er een feestavond tot een uur of vier. Het zijn allemaal vrienden clubjes die meedoen. Ze bou wen ook allemaal carnavals wagens voor de optocht. Eén keer per jaar gaan we met z'n allen voetballen. De naam 'Nacht van Huus' komt van de Nacht van Truus, de vroegere beheerster van de kantine van de sporthal. Het betekent dat je een nacht van huus bent", aldus Akkermans die Club Corruptus als grote favoriet voor de toernooizege aan wijst. Corruptus, met onder anderen Arno en Edwin Kna pen en Erik Rijlink in de gele deren, won het toernooi vorig jaar. Andere kanshebbers zijn volgens Akkermans Club Gi gantisch (met Rik Dijk en Joop Arfman) en Suffendo dat spe lers heeft als Erik van Beek en Marco Spekreijse. "Maar ze missen hun topscorer, Her- bert Beldman, want die zit op Curasao voor zijn werk", weet Akkermans die de Delta Club met Bart Soer en coach Theo Rietberg als een gevaarlijke outsider ziet. Op de deelnemerslijst staan verder fraaie namen als de Goudzoekers, de Kratvinders, de Babyloniërs, B.A.F. dat staat voor de Beusebargse Ar mee Fraktion en DIS (De Ideale Schoonzonen). De lo ting van het toernooi is op 1 januari tijdens de nieuwjaars receptie in bierlokal Am Bahnhof. D1JKERHOEK - Er worden aan de Essensteeg in Dijkerhoek in janu ari vier kavels uitgegeven. Wie hierin is geïnteresseerd kan hiervoor een inschrijfformulier downloaden van www.holten.nl of ophalen bij de gemeentewinkel aan de Elsenerstraat 20 in Rijssen. Het volledig ingevuld inschrijffor mulier kan uiterlijk 11 januari per soonlijk worden ingeleverd bij de gemeentewinkel. Inschrijfformu lieren die per mail, post of in de brievenbus van gemeentewinkel, gemeentehuis of elders binnen komen, worden niet in behande ling genomen. Het inschrijfgeld bedraagt 50 euro per persoon en dient woensdag 16 januari op de rekening van de gemeente bijge schreven zijn. Alleen degenen die zich op tijd, op de goede manier inschrijven en tijdig het inschrijf geld betaald hebben, komen in aanmerking voor de kaveluitgifte. Ook als men in het verleden al een keer bij de gemeente ingeschre ven stond, moet zich opnieuw in schrijven. Men wordt niet auto matisch uitgenodigd voor de uit gifteavond. De avond van de uit gifte is gepland op 21 januari. In-| schrijvers ontvangen een per-! soonlijke uitnodiging. Voor meer informatie over de kavels, kan men terecht bij de gemeentewin kel aan de Elsenerstraat 20 in Rijs sen. Naast de gewone opening stijden in de week van 17 decem ber, is het loket Ruimte in de ge meentewinkel rond kerst en oud nieuw geopend op maandag 24 december van 10.00 tot 12.00 uui en op donderdag 27 decembei van 10.00 tot 12.00 uur. Op maan dag 31 december geldt de gebrui kelijke openingstijd van 830 tol 12.30 uur. Nieuwjaarsdag is de ge meentewinkel gesloten. Het colle ge van B en W heeft besloten on: gegadigden vóór de uitgifteavonc mee te delen wanneer zij op basi: van het puntenaantal niet wordei geloot Dan is het mogelijk de in schrijving te annuleren, waam; 35 euro wordt geretourneerd. Di bedrag wordt ook geretoumeert aan gegadigden die naar aanlei ding van de loting geen keuzt hebben kunnen maken. HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg was afgelopen vrij dag een hout- kunstenaar be zig met zijn ket tingzaag. Hij wist de mooiste figuren te fabri ceren. FOTO: SANDER SCHE PERMAN Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kolbigseif 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl Annemieke en Albert ter Avest uit Dijkerhoek waren blijverrast toen Annemieke de goede koffer eruit koos bij Miljoenenjacht van de Postcodeloterij. Er zat maar liefst een prijs van 21.000 euro in. Ze dacht zelf met haar antwoord op een door Linda de Mol gestel de vraag, het verst af te zijn van het echte antwoord en wat de andere kandidaten als antwoord hadden gegeven. Daarom koos ze ei eren voor haar geld en stopte. Het bleken uiteindelijk gouden eieren te zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8