kij ;c i kiez^wopen Met HIV valt te leven VANAF WOENSDAG 2 JANUARI Dames Combi restanten HELFT VAN DE HELFT Diverse heren colberts 50% KORTING Diverse heren overhemden vanaf 15eufO Heren pullovers al vanaf 15euro kijkenkiez Per 2008: Energielabel bij verkoop huis verplicht 'Ifbhdj Myynudy uwwmwir aju/ Oranjestraat 143 7461 DK Rijssen 0548-51 30 36 Ik heb met een vriend Jeroen afgesproken. Het gaat goed met hem. Ik vergeet vaak dat hij het hiv-virus heeft opgelopen. Daar merk ik namelijk bijna niets van! Hiv veroorzaakt op den duur aids. Het vims tast het afweersysteem aan. Daardoor kun je ziek worden van infecties waar gezonde mensen geen last van hebben. Gelukkig gebruikt Jeroen hiv-remmers: een combinatie van verschillende medicijnen die zijn weerstand op peil houdt. Jeroen is nu al vijfjaar ser opositief, maar hij heeft nog geen klachten. Hij weet dat hij z'n medicijnen trouw moet innemen, an ders wordt z'n afweer te slecht en krijgt hij aids. Hulp van de apotheek Opeens gaat Jeroens telefoon. "Mijn medicijnen," zegt hij, "Ik zet de wekker van mijn mobiel, want ik moet echt niet vergeten mijn medicijnen op de juiste tijd in te nemen." Jeroen heeft een heel handig doosje om al zijn medicijnen in te bewaren. Hij heeft dat bij de apotheek gekregen. De apotheker heeft samen met hem een inname-schema gemaakt. Ook houdt de apotheker een dossier bij waarin staat welke medicijnen hij gebruikt. Dit is erg belangrijk, omdat sommige combinaties bijwerkingen geven en andere combinaties juist minder goed werken. Jeroen heeft soms last van vervelende bijwerkingen zoals misselijkheid of diarree. Dan moet hij contact opnemen met de apotheek. Daar weten ze wat er gedaan moet worden of geven ze advies. Jeroen vond het eerst wel vervelend dat de apotheker zoveel over hem weet. Maar hij heeft gemerkt dat het fijn is dat hij zich geen zorgen hoeft te maken over zijn medicijnen en zijn energie in andere dingen kan steken. "En," vertelt hij, "als ik even wil overleggen bij de apotheek, kan dat in een aparte ruimte. Wel zo prettig, want niet iedereen hoeft te weten dat ik ser opositief ben." Meer informatie over hiv, aids en medicijnen staat op www.apotheek.nl Degenen die vanaf begin dit jaar zijn huis verkoopt heeft een energielabel nodig over de energiezuinigheid van de wo ning. Door deze nieuwe ver plichting is het extra aantrek kelijk om in goede isolatieldak, vloeren, ramen, muur) en energiebesparende installaties te investeren installaties (als een HR-combiketel of ventila tiesysteem).. Hoe energiezui niger de woning, hoe goedko per, gezonder en comfortabe ler het wonen is, dus: hoe meer het huis waard is. Zie voor meer informatie: www.vrom.nl energielabel. lm CRAIÜDIOZE Tassen zijn er voor alle doelen; winkelen, reizen of voor school en het werk, een tas helpt je op weg. New Look zet met haar trendy modellen een nieu we toon. Zo is er nu de Fashiontas met een gehei me fietshaak. Achter een speciaal klepje zit een handige ophanging voor de fiets. Zo kan je vanuit de bus trein of winkel je tas op een handige manier aan je fiets hangen. En voordat deze tassen aan de bagagedrager hangen denkt niemand aan een fiet stas. Het aloude fietskoffertje met overslagklep is pas sé. Met New Look heb je een fijne, sterke en multi functionele modetas. Oh, tijd voor mijn medicijn. Ik heb hier een nieuwe combinatie om uw weerstand te verhogen. Dossier

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7