Holtens Nieuwsblad 3 Qrsus voor Eginners n Bridge Cursussen Joschkamp Kinderboerderij Dondertman even Bethlehem Schaakvereniging Holten gaat met winterstop Expositie Tonn Krijt in Boschkamp jogain Agenda HOLTEN - Hoewel de ontkerkelijking overal in Nederland toeslaat, is het kerstverhaal bij de meeste mensen nog wel bekend. Column HOLTEN - Schaakver eniging Holten gaat de winterstop in. Maandag avond werd de laatste in terne schaakronde van 2007 gehouden. 'OLTEN - Bij voldoende be- |ngstelling start Stichting voor bciaal en Cultureel Werk begin hiuari met een cursus 'Bridge hor Beginners'. ie beginnerscursus bestaat uit •ertien lessen die plaatsvinden V woensdagavond van 19.30 5t 22.00 uur in dorpshuis De 'oschkamp in Holten en start 9 januari. Er wordt lesgege- i'ii in het 'Acol systeem'. De Wen bedragen 97,50 euro lus 10 euro voor het lesboek, pgave is mogelijk bij de Stich- mg voor Sociaal en Cultureel a"erk, telefonisch 0548-362755 Tf per e-mail (info@socuwehol- e'n.nl) of bij de docente Jannie atop 0546-577333. 45 )S OLTEN - In dorpshuis de oschkamp gaan in januari sneer diverse yogacursussen van a-art. jor de groepen op dinsdag- ond zijn nog plaatsen vrij. De ij-ssen starten dinsdag 8 januari. 07e eerste groep om 19.00 uur, ioe tweede om 20.15 uur. De [UDrsus bestaat uit twaalf lessen aarvoor de kosten 59 euro be- agen. _pgave is mogelijk bij de stich- rg voor sociaal en cultureel erk, telefonisch 0548-362755 per e-mail info@socuwehol- n.nl. et kantoor van de stichting is jsloten van 24 december tot i met 4 januari. Levende kerststal Een kinderkoor zorgde voor de muzikale sfeer bij kinderboerderij Dondertman. Josef en Maria, die voor de volk stelling vanuit Nazareth naar Bethlehem moeten reizen, is er geen plaats meer in de herberg. of Wis en waarachtig. Ik dache ijn, ech, da'k röstig het 661de joar lke uut könne goa met goeie llig vuurmemn's vuur twei- elfs duuzendachte. Het is mie kennelijk neet e gunt. Het or- hèèle joar hè'k mie röstig e ba- heuln of neet dan? Doar ge- tijd buurt noe dinge in Hoolt'n, ir is woe'k alderbassend helg um- de me kan word'n. Mien'n em- al- mer is vol. Dinge woet ze in en den poliüek'n hemel mar is net good oaver noar mött dèènk'n. Neet det die leu der ge- noe alles an könt doo, ma het de wordt tied det ze der óög'n j de good en wied vuur löss doot en die zaak'n dörft te be- r) is neum'n. Wie mött met zien zijn all'n neet dèènk'n det't zó ens good geet met Hoolt'n Ries- s'n. Ia, öönze bestuurders, ai aad die heurt, dan geet het good iger en hoe langer hoe better. Ma ai de leu in de straote belus- (17 tert, dan heurj wal aandere n de verhaaln. Het begint a met al adio die.kinderachtige pesterieje inks in de road en det ettert vedan s de in de Hooltense gemeen schap. Zukke dinge köi hèèl (17 lange verdrèèg'n, tut det het aan- te völle wordt en dan brekk j he het löss. Doarumme in dit al- renj' lerleste schriem'm van 2007 ong> schreeuw ik het uut, dit kan gaai! zóó neet veerder, doar mött wat an gebuur'n. Het is toch te gek urn oaver te proat'n ai heurt det Hoolter vriewilli- gers der uut scheidt umdet ze i ha bui I 01T ;em neet met mekaa oaverweg könt. Het is toch neet van disse tied ai heurt det leu wordt weg e pest. Het veuilt toch te beklaag'n ai leu, die hööge acht heurt proat'n, van loawe den hèèl'n poli- tiek'n kroam straks noar Riess'n hen doon en wier vuur ööns zelf beginn'n. Bin ik noe n'eenigsten den det amoal verkèèrd heurt of stek- ke wie amoal met mekaa de kop in't zaand? Ik hoppe da'k ut neet bie het goeie eine hebbe. Ik bin helg Umdet dis- se verhaaln het darp duur go- at. Ik schreeuwe um andach. Ik schreeuwe um, leu in de road, die't man en peerd dörft te neum'n. Ofwark'n met het wie en zie geveul. Wieze leu diet neet zó gauw helg bint ma wal een helder ööge hebt vuur alles wat ter spoilt. As't neet aans wördt geet het de verkèèrde kaante op. Det is het leste wawwe wilt. Misschien det den keerl den't toch a det öónderzeuk geet doo vuur de gemeente dit ök kan metnemm'n. Wie wèèt legge iets blóöt, zödaw- we der amoal wier een gat in zeet. Wie wèèt kump hij met ne oplossing. Miene heilig heid is noe a wier een stuk minder. Kan'k toch nog rö stig tweiduuzendachte in. Het geet oe amoal good. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop Het kindeke lezus wordt daar door uiteindelijk in een stal ge boren. Bij kinderboerderij Don dertman wordt dit verhaal tij dens de kerstdagen op een bij zondere manier verteld. Afgelo pen woensdag voor de tiende keer. Bezoekers worden dan ook bij de ingang opgevangen voor de volkstelling. Een Romeinse sol daat vraagt vriendelijk doch be slist naar plaats van herkomst en noteert dat vervolgens. Op het bord verschijnen natuurlijk Dijkerhoek, Holten en Rijssen, maar er staan ook opvallende plaatsen tussen als Deventer en zelfs Rotterdam. Een rij van lichtjes loodst de be zoekers via de herberg - die ui teraard vol is - naar de lange rij voor de stal. De kerstster staat te stralen aan de hemel en in de weide rijdt een arrenslee rond. De slee zelf is inmiddels niet meer te zien in het donker, maar het getinkel van de belle tjes draagt ver over het gras. Dan gaat plots een fel licht aan en daar, boven, tussen de bo men verschijnt de kerstengel, die de blijde boodschap verkon digt. Eenmaal in de kerststal, waar het lekker warm is, kunnen be zoekers luisteren naar het kerst verhaal. Extra verlevendigd doordat ze er zelf middenin zit ten: op balen stro en bankjes kunnen kinderen het kindeke lezus van heel dichtbij bekijken en even verderop zijn de os en de ezel echt te aaien. En wie voor een tweede rondje komt, hoeft niet hetzelfde verhaal nog eens aan te horen: een hele map vol met verschillende versies zorgt ervoor dat zowel het pu bliek als de dame die voorleest er lol in houden. Via de slang van lichtjes gaat het dan verder, langs de verschil lende dieren naar de herders. Zij warmen zich aan een vuur- korf, terwijl ze op de schapen passen. Nog iets verder is er weer even gelegenheid tot op warmen. In een grote tent kan jong en oud genieten van Her man Finkers Kroamschudd'n in Mariaparochie, terwijl een grote terrasverwarmer het verblijf wat veraangenaamt. Dan is er natuurlijk nog het kin derkoor, de oliebollen en de warme chocolademelk of glüh wein. En ook 's avonds is hier de speeltuin open. Een kabelbaan is spannend, maar een kabel baan in het donker, dat is nog veel leuker. Ook de kleinkinderen van Nan Bonnema vermaken zich best hier. "Mijn zoon en schoond ochter komen uit Spanje, maar wonen nu in Deventer, zijn hier. En mijn dochter en schoonzoon uit Amerika zijn er ook met hun kinderen. Bovendien hadden wij dit zelf ook nog nooit ge zien", legt ze uit waarom ze hier naartoe gekomen is. De klein kinderen zijn 10 maanden tot Uitslagen elfde ronde: Ton van Oijen - Dick van der Knaap 1- (1 Wiin li'i tijn Hage 0-1; fohan Klein Tee- selink - Gerrit Luggenhorst 0- 1; Henk van Beek - Gerrit Ste vens remise; Karl-Heinz Leis ten - Dinant van Beek 0-1; Bas van Beek - Dick van de Griendt remise. Bertus van Beek won tegen Erik Bosman de nog enige overgebleven bekerpartij uit FOTO: JOHAN BOI.INK 2,5 jaar oud, dus de rij voor de kerststal was wel erg lang. "Maar verder vinden we het hier enig, een erg mooie omge ving ook", zegt Bonnema, die sinds anderhalf jaar in Holten woont. Wil Fronenbroek kan namens de kinderboerderij bevestigen dat het druk is. "Zondag hebben we ruim 1.800 man gehad en vandaag? Zo'n 2.500 denk ik. Het loopt goed". En de kerststal beleefde vanmorgen haar eigen versie van het kerstverhaal, ver telt ze. "Er zou vanmiddag een koor komen zingen en dat heeft afgezegd. Zo vlak voor de kerst dagen. We hebben van alles ge probeerd en vanmorgen via Eg- bert van den Brink toch nog een a capellagroep gevonden. De groep uit Dijkerhoek is hier van middag geweest." Afgezien van deze kleine hobbel, loopt het organisatorisch ook dit jaar weer prima. Fronenbroek: "Ik heb nog geen wanklank ge hoord". HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp, exposeert Tonn Krijt van 14 december tot en met 31 januari. Tonn woont in Holten en schildert meestal met acrylverf op doek of papier. Soms ook in combinatie met andere materialen zoals draad, textiel of veren. Tekenen, schil deren en kalligraferen doet Tonn al heel lang. In beschei den mate, dat wel. Maar sinds een jaar of vier, heeft hij de smaak weer te pakken en is hij regelmatig aan het werk. Daar naast werkt hij af en toe ook in opdracht, wat hem nog steeds een bijzonder (trots) gevoel geeft. De expositie is te bekijken op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur. De Boschkamp is van maandag 23 december tot en DECEMBER Open Holtens kampioenschap carbidschieten, Beusebergerweg, maandag 31 december 2007, 15:00 JANUARI Nieuwjaarsreceptie met Diezei, Bonte Paard, dinsdag 1 januari 2008, 12:00 - 15:00 Winterstamppotwandeling, Na- tuurdiorama Holterberg," donderdag 3 januari 2008 Passage Holten: nieuwjaarsbijeen komst, Kandelaar, donderdag 3 janu ari 2008, 10:00 Recreatief volleybaltoernooi Min- tonette. Sporthal 't Mossink, vrijdag 4 januari 2008, 19:00 - 23:00 Nacht van Huus, Sporthal 't Mossink, zaterdag 5 januari 2008, 20:00 Nieuwjaarsreceptie VV Holten, Sportpark Meermanskamp, zaterdag 5 januari 2008, 20:00 Veldtoertocht 30 en 50 km Beemd en Bergtoer, Holten, zondag 6 januari 2008, 9:00 - 10:30 Oliebollencross, Meermanskamp, zondag 6 januari 2008, 10:00 Nieuwjaarsreceptie buurtvereni- ÓS6fe0r'fSK, Sdahgn1 januari 2008 Nieuwjaarsbijeenkomst Bejaarden sociëteit, Irene, dinsdag 8 januari 2008, 14:30 Koffieochtend met harmonicamu- ziek, Boschkamp, vrijdag 11 januari 2008, 10:00 Prinsenbal, Zaal De Poppe, zaterdag 12 januari 2008 Lezing Paradijsverhaal in Bijbel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 V&T Holten: drs. A.M. Wachters-van der Grinten over paradijsverhaal in Bij bel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Barbershopquartet Rehearsing for Paradise, Boschkamp, woensdag 16 januari 2008, 20:00 OCH speelt Verkeerd Verbunden, Irene, vrijdag 18 januari 2008 Keunedarp Lacht, Zaal De Poppe, zaterdag 19 januari 2008 Holterberg Classic, Meermans kamp, zondag 20 januari 2008, 9:00 - 11:00 Film Het leven van een Geisha, Boschkamp, donderdag 24 januari 2008, 20:15 Loting Triathlon Holten, Holten, vrijdag 25 januari 2008 Mindervalidencarnaval, Manege Snorrewind, zaterdag 26 januari 2008 Oad Holterbergcross, Holterberg, zaterdag 26 januari 2008, 13:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Kandelaar, dinsdag 29 januari 2008, 14:30 Passage Holten: jaarvergadering, Kandelaar, donderdag 31 januari 2008, 20:00 FEBRUARI Carnavalsoptocht, Holten, zaterdag 2 februari 2008, 14:00 Carnaval, Holten, zaterdag 2 februari 2008 - dinsdag 5 februari 2008 Liberale borrel met Henk Kamp (oud-minister van defensie), Woody's Holterbergweg 11 Holten, maandag 4 februari 2008, 20:00 Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 fe bruari 2008, 10:00 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irene, vrijdag 15 februari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 februari 2008 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Irene, dinsdag 19 februari 2008,14:30 Passage Holten: G. Kraa over de leu en de sproake in Overiessel, Kande laar, donderdag 28 februari 2008, 20:00 MAART ONK Enduro, Zuurberg Holten, za terdag 1 maart 2008, 8:30 Passage Holten: creatieve middag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 Bijeenkomst Bejaardensociëteit, Kandelaar, dinsdag 11 maart, 14:30 V&T Holten: de kruisweg, Kandelaar, dinsdag 11 maart 2008, 20:00 Koffieochtend met Hoolter Korha- .„nen^chl^,^

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3