wonerionroerendgoed Humpie Dumpie korting op de wintercollectie Door gebrek regie te dure huizen Samen KOFI Aankoopkosten (van de afdeling vrijetijdskleding) voor dames- heren- en teenage (m.u.v. broeken, spijkergoed, jeans- rokken en basisartikelen). het hele Humpie Dumpie team wenst u een heel goed 2008 (afgeprijsde artikelen kunnen NIET geruild worden Maandag 31 december 2007 De huizen zijn zo duur doordat er te weinig en verkeerd wordt gebouwd. Het gebrek aan re gie bij de overheid heeft ertoe geleid dat de huizenmarkt verstoord is geraakt. In de afgelo pen 15 jaar zijn de huizenprijzen verdrievoudigd, dat is meer dan de inflatie en loonstijgin gen. Nederlandse huizen behoren tot de duurste van Europa. Dit wordt onder meer veroor zaakt door het niet inspringen op de wensen van huizenkopers, door de hypotheekrenteaf trek en doordat er te weinig nieuwe huizen worden gebouwd. Ook de startersubsidie drijft de huizenprijzen op. Door starters te helpen een duur huis te kopen, komt er minder goed koop nieuwbouwaanbod. Als een stel, dat in gemeenschap van goederen is getrouwd, samen een huis koopt, wordt de woning gemeenschappelijk eigendom. Als het stel ook een hypotheek afsluit met een KEW (kapitaalverzekering eigen woning) is het verstandig om zowel de hypotheek als de KEW op beide namen te zetten. Is het paar op huwelijkse voorwaarden getrouwd en het koopt samen een huis, dan is de eigen woning toch een gemeenschappelijk vermogensbestanddeel. Ook dan is het raadzaam om de hypothecaire lening en de KEW op beider naam te zetten. Het vergemakkelijkt de eventuele onderlinge verrekening bij beëindiging van het huwelijk. Aankoopkosten zijn eenmalige kosten die niet aftrekbaar zijn van de belastingen. Tot de aankoopkosten van de woning worden gerekend: kosten die de makelaar in rekening brengt voor de bemiddeling bij de aankoop van de woning; de overdrachtsbelasting van 6% van de aankoopsom van de bestaande woning; kosten die de notaris in rekening brengt voor de ei gendomsoverdracht van de woning (het opmaken van de transportakte). Makelaars hanteren voor de bemiddelingskosten geen vaste tarieven; hierover moet de con sument zelf afspraken maken. Ook notarissen hebben de vrijheid hun eigen tarieven vast te stellen. _Vraag daarom een aantal nptarissen vooraf naar de hoogte van hun tarieven. Grotestraat 55 - 57, Nij verdal, tel. 0548-61 00 36 (ook op maandagmiddag geopend) Hogepad 3, Rijssen, tel. 0548-51 82 15 (dinsdags gehele dag geopend) www.humpiedumpie.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 37