Volgend iaar Maaktu geen ruzie meer! Neem de JanvFlor Kira Aleen bij Ian Nijhuis TAP11T mwmmmu Spreid onderhoud in Doel (Wm) bijleenregeling waardering (500 cm breed 98.75) CccfrX ItZcrl Nog even en het is zover. De champagne- kurken knallen dat het een lieve lust is. U wenst elkaar het al Ier-allerbeste en spreekt bijvoorbeeld af om nooit meer ruzie te maken. Da's een goed en leuk voornemen en weet u wat ook zo leuk is? Op een gezellig tapijt wordt minder ruzie gemaakt dan op een kale harde vloer. Dus snel naar Jan Nijhuis Tapijt en in 2008! 400 en 500 cm breed - 20 fantastische kleuren - luxe gesneden super pool -100% Polyamide - het makkelijkst in onderhoud - tapijt is gezond, schonere lucht - Value for money per str. mtr 400 cm breed 79. ENSCHEDE Minkstraat 134 Tel. 053 - 435 80 54 HAAKSBERGEN OLDENZAAL Blankenburgerstraat 33 Nijverheidsstraat Tel. 053 - 572 29 00 Tel. 0541 - 51 67 14 De grootste tapijtzaken van N.O. Nederland www.jannijhuistapijt.nl Sinds 1 januari 2008 vindt de waardevaststelling voor de Woz jaarlijks plaats. Voor 2008 geldt als peildatum de waarde van het onroerend goed op 1 januari 2007. Instanties die voor het inkomen afhankelijk zijn van de WOZ-waarde ho pen daarmee het aantal be zwaarprocedures te vermin deren. De WOZ-waarde vormt onder meer de basis voor de hoogte van het eigenwoning- forfait (fictief inkomen voor de inkomstenbelasting), de on roerende zaakbelasting en de waterschapslasten. De Wet waardering onroerende zaken gaat uit van de waarde van het onroerend goed in een vrije staat, de zogenoemde waarde vrij van huur en gebruik of vrije verkoopwaarde. Afhan kelijk van de bestemming van het onroerend goed (woning, niet-woning, monument, et cetera) kunnen andere of aan vullende maatstaven worden gehanteerd. De waarde wordt meestal verkregen aan de hand van vergelijkingen met een zogenoemde referentie woning: vergelijkbaar onroe rend goed wat betreft ligging, karakter, uitstraling, grootte en aard. Recente verkoopprij zen aan de hand van de kadas- tergegevens kunnen dan als uitgangspunt dienen bij de onderbouwing van -de Woz- waarde. Hoe vaker en nauwkeuriger de huiseigenaar zijn woning inspecteert en onderhoudt, des te kleiner de kans dat hij voor dure verbete ringen komt te staan. De huiseigenaar is bo vendien dief van zijn eigen portemonnee, als hij zijn woning verwaarloost. De huiseige naar die zijn woning als goede huisvader be heert lacht in zijn vuistje ais hij de goed on derhouden woning verkoopt. Maak een on derhoudsplan voor bijvoorbeeld vijfjaar. Leg vast wat er elk jaar moet worden aangepakt en wat niet jaarlijks onderhoud behoeft. Zo kunnen kosten en werk over een aantal ja ren worden verdeeld. Houd bij het opstellen van een onderhoudsplan rekening met de leeftijd van het huis en de in het huis ge bruikte materialen. De hypotheekrenteaftrek is bedoeld om het eigen- woningbezit te stimuleren en om tegelijkertijd de vermogensvorming in de eigen woning te bevorde ren. De bijleenregeling is eigenlijk een logische stap, want de regeling houdt het fiscaal stapsgewijs opgebouwde vermogen in de eigen woning in box 1 vast. Bovendien trekt de regeling de ongelijkheid in behandeling tussen eigenarenbewoners van een eigen woning die niet verhuizen en eigenaren die dat wel doen recht Met de bijleenregeling beoogt de overheid bovendien de betaalbaarheid en houd baarheid van de hypotheekrenteaftrek in toom te houden. In dat opzicht is het van belang dat het aangaan van hypotheekschuld specifiek wordt ge richt op de financiering van de eigen (eerste) wo ning. De beperking van de hypotheekrenteaftrek levert dus ook een bijdrage aan de budgettaire houdbaarheid van de hypo theekrenteaftrek.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 36