-Vin een ^roenRijk radeaubon even interieur Sabine Weghorst rijdt Le Dakar en houdt dagboek bij Extra keuken in de tuin ZWAARgewicht met karakter WGGGNeR huis-aan-huiskranten 1/ Sr 'lk heb me zo goed mogelijk proberen voor te bereiden' BI^FaHnaagoTTieroTTTÜerzüTTT &ssbsi8RMMMM r(! gezellige decemberdagen ;pt familie en vrienden zijn [,orbij. De kerstversiering e>rdt ingepakt, de kerstboom aat de deur uit en de kransen ^rdwijnen in de container. De ettige geur van dennengroen de natuurlijke ambiance in lis is daarmee verdwenen, rial en ongezellig dus! Hoogste Li om op zoek te gaan naar euwe sfeermakers. Kamer- Jnten zijn boeiendewoonob- :ten' en daarmee een groen- k alternatief voor de kerst- iom. Begin het jaar dus goed 'i haal planten in huis! Om de 'iede voornemens te stimule- geven wij 50 cadeaubonnen vv.v. €25,- weg, exclusief te be- '%den bij GroenRijk tuincentra. ejk voor een vestiging in de viurt op www.groenrijk.nl. s>k belangstelling voor zo'n ca- Laubon? Stuur dan vóór 12 ja- 'riari 2008 een mailtje naar fijsvraag@handreiking.com en i'rtel ons waarom jij vindt dat in aanmerking moet komen bor deze waardebon. Alleen e- «ails met naam- en adresgege- tns komen in aanmerking. Japanse invloeden beginnen een steeds grotere invloed op de Ne derlandse interieurs te krijgen. Daarbij kun je het natuurlijk zo apart maken als je wilt. En Basho is wei heel apart. Deze Sumo worstelaar is gemaakt van resin, een product waarbij twee harsen zijn samengeperst. Dit materiaal maakt deze tafel ook geschikt voor buiten. Basho is letterlijk en figuurlijk een zwaargewicht en dankzij het glazen blad neemt hij zonder problemen woonaccessoires op zijn rug. Kijk op www.de- signtoscano. com voor meer details. Eten wordt steeds belangrijker en vormt steeds vaker een rustpunt op de dag. Gezellig met familie of vrienden genieten van de heer lijkste gerechten. Lekker eten smaakt nog beter als er van genoten kan worden in de frisse buitenlucht. De aroma's van het eten mixen met de frisse geuren van buiten. En in de Cooking Cabin staat de kok altijd droog. Het middelpunt van deze halfopen, uit vurenhout vervaardigde, kook- en barbecueplek is het regaal; een solide tafel, speciaal gemaakt om BBQ en kookelementen op te zetten. Deze wordt geflankeerd door twee massief houten kabinetkasten. Bei den voorzien van een hardstenen werkblad. Zowel regaal als kabi netkasten worden standaard bij de Cooking Cabin geleverd. De overkapping houdt het droog voor de kok en het eten en door de beschutting van de zijwanden krijgt de wind geen vat, waardoor het vuur aanblijft en het stof buiten. De Cooking Cabin wordt gele verd als eenvoudig te monteren bouwpakket, inclusief duidelijke opbouwhandleiding. Bron: www.hillhout.com. lis kind droomde ze al van Dakar'. Vooral op tieuwjaarsdag was het Vachten geblazen tot de clanken van de Weense valsen van het nieuwjaars concert waren weggestor ven, waarna de start van de l'ally op televisie was te zien. Dakar was van jongsaf aan ,tl een droom voor me", zegt jabine Weghorst (42) uit Meesteren. "Samen met ,nijn broer en vader keken ve op 1 januari op tv altijd iaar de start van de rally. Dat vond ik helemaal ge- veldig. Ik heb altijd gezegd /an 'ooit ga ik de Daker rij den' en nu komt het ervan." /Veghorst rijdt de Dakar Rally liet als wedstrijddeelnemer, naar als persmedewerker. Spe- riaal voor Dé Weekkrant houdt te elke week een dagboek bij. 8ij terugkomst gaat ze druk de slag om. een mooi magazine over haar ervaringen te maken. Dat ze niet aan de wedstrijd meedoet, maakt haar droom niet minder mooi. "Eigenlijk doen we ook mee, want vanaf het moment dat je start in Lissabon tot je aankomt in Dakar rijd je wel de hele Da kar Rally. Wij rijden echt de hele route, al is het niet in wedstrijd verband. Wel moeten we zor gen dat we overal staan om fo to's te kunnen maken en verha- len te kunnen schrijven. We zit ten er echt middenin", aldus Weghorst die met een ploeg van zeven persmensen op weg gaat in twee auto's. De Toyota Landcruisers van de pers worden gereden door Leon Jansen en Emo van lies hout die allebei ervaring hebben in de Dakar Rallv. Weghorst is de schrijfster van de ploeg die verder bestaat uit de fotografen Ody Smaling en Robbert Maas, technicus Ewout Batstra en navigator Martin de Groot. "Met onze ploeg hebben we gelijk het grootste persteam van de rally", zegt Weghorst. "We zijn ook gevraagd door Mitsubishi om hun persteam te zijn. Dat is een grote eer, want ze hebben de laatste zeven keer de rally gewonnen." De dertigste editie van de Dakar Rally begint op 5 januari in Lis sabon. De race bestaat uit vijf tien etappes en heeft een totale lengte van 9.273 kilometer, waarvan 5.736 kilometer klasse mentsproeven. De door de ASO (Amaury Sport Organisation) georganiseerde wedstrijd gaat door vijf landen. Na de start in het Portugese Lis sabon worden Spanje, Marokko en Mauritanië aangedaan voor dat er gefinisht kan worden in Dakar in Senegal. Op zondag 13 januari is er een rustdag in Nou akchott, Mauritanië. Sabine Weghorst kan de start bijna niet afwachten. "Ik heb me zo goed mogelijk proberen voor te bereiden. Vooral wat materiaal betreft. Zo moet je wel een goede tent hebben, want in de Sahara kan het over dag wel veertig graden worden, maar 's nacht kan het vriezen. En dan moetje niet een uur be zig zijn met het opzetten van je tentje." Voor het eten wordt ge zorgd, weet ze te vertellen. 'De ASO regelt elke dag dat er in het bivak vers eten is. Dat wordt speciaal vanuit Parijs ingevlo gen om te voorkomen dat de mensen ziek worden", aldus Weghorst die blij is met de Sabine Weghorst houdt tijdens Le Dakar elke week een dagboek bij voor Dé Weekkrant. steun van haar werkgever We gener Huis-aan-huisMedia en met de steun van het thuisfront. 'Ik word heel erg gesteund door mijn familie en vrienden. Mijn vriend staat er ook voor 100 pro cent achter. Maar hij zegt ook dat ik straks op zoek moet naar een andere droom omdat deze uitgekomen is. Of ik zelf nog achter het stuur kruip? Onge twijfeld zal ik een stukje gaan rijden! Al is het alleen al om het gevoel te krijgen. Ik heb zelf een landrover en ik vind het thuis heerlijk om er mee door de modder te crossen", aldus Weg horst die zich bewust is van de gevaren van Dakar Rally. "Maar overal zitten risico's aan. Als ik hier op straat ga lopen, kan ik ook overreden worden. Dan kan het ook afgelopen zijn."

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 34