Z02Z Award 2007 Gall en Gall gaat voor de whisky's Settanta Sette schenkt lekkerste huiswijn Bert Wansink beste ondernemer van Overijssel Nieuwe bus bij Rijschool Henk Seppenwoolde Autoservice Jan ten Hove uitgebreid met Autoparts een zelfstandig ondernemer schuil gaat achter een landelijk bekende winkelformule, zoals Al- bert Heijn bij Bert Wansink. In de eerste ronde om de Z02Z Award 2007 heeft het gerenommeerd onderzoeksbureau EIM Stratus de deelnemers beoordeeld op de dimensies ondernemerschap, marketing, ver nieuwing, bedrijfseconomisch rendement, klanttevredenheid, medewerkers en sociaal maatschappelijke betrokkenheid. Er werden onder meer vragen gesteld over de manier van leiding geven, de wijze van inspelen op de con currentie, hoe om te gaan met nieuwe trends en inzichten en hoe de ondernemer een bijdrage levert aan maatschappelijk projecten. Een grootscheeps digitaal klanttevredenheidsonder- zoek speelde ook een belangrijke rol. Tot slot van de eerste competitiefase zijn alle deelne mers beoordeeld door een accountmanager van een A-merk-fabrikant (Campina, Coca Cola, Friesland Foods en Heineken) en de ING Bank. Iedere deelnemer ontvangt van brancheorgani satie Vakcentrum een individuele rapportage van de uitkomsten van de eerste beoordelings ronde. De provinciale winnaars scoorden op ve le onderdelen bijzonder hoog. Zij hebben een duidelijke visie op de toekomst en hechten veel waarde aan de mening van hun klanten en medewerkers. HOLTEN - De kwaliteit van het onderne mersschap van Bert Wansink is de afgelopen weken streng beoordeeld. Albert Heijn-on- dernemer Wansink neemt deel aan de com petitie om de Z02Z Award 2007. Het aantal deelnemers, zo'n 300, is groter dan ooit. Bert werd als winnaar gekozen. De prijs is bestemd voor de beste zelfstandige in de levensmiddelenbranche. Trendsettend on dernemersschap is een belangrijke voorwaarde voor een modem succesvol bedrijf dat het soci aal-economisch middelpunt van zijn marktge bied is. De strijd om de Z02Z Award is er ook om te zeggen 'zie ommezijde' en te laten zien dat er Bert Wansink was zeer verrast toen hij hoorde, dat hij de prijs had gewonnen, (foto: Harry Broeze) HOLTEN - Met Aalderik Vos heeft de Gall en Gall aan de Dorpsstraat 17 een nieuwe be heerder gekregen. Vos nam de slijterij drie weken geleden over en het bevalt hem uitste kend, zo Iaat hij deze zaterdagmiddag weten. Aan klanten geen gebrek. Als een mevrouw net 11,90 euro heeft afgerekend volgt een vriendelijk 'Wilt u het bonnetje mee?'. "We zijn er voor de klant", vertelt Vos die voor dien 29 jaar bij de Albert Heijn werkte. Bij de AH was hij teamleider, maar eigen baas zijn, bevalt beter. "Het is zeker een droom die is uitgekomen. Ik heb nu eindelijk mijn eigen winkeltje. Ik was er al anderhalf jaar mee bezig. Toen deze positie vrij kwam, heb ik ja gezegd. Ik neem veel tijd voor de klant. Ik wil met ze in gesprek gaan en ze advise ren", zegt Vos voordat hij de volgende klant helpt. "Dat is dan 6,70 euro, alstublieft. U wilt pinnen? Dat kan." Eén van de dingen die Vos wil veranderen is de extra aandacht voor whisky. Nu staan er al achttien planken vol met whisky, in totaal on geveer honderd verschillende soorten, maar str aks komen er nog zes planken bij. "Dan heb ben we er 36 whisky's bij", zegt Vos die zich zelf een aardige whiskykenner mag noemen. "We willen het grootste whisky-assortiment in de regio hebben. We gaan proberen meer men sen te enthousiasmeren voor whisky. Ik denk dat dat wel gaat lukken. We gaan regelmatig proeverijen houden voor de klanten. Ik ben nogal een fan van whisky en weet er vrij veel van, dus ik kan er wel wat over vertellen. Wat de lekkerste whisky is? Die is er niet. Ze zijn al lemaal lekker. Maar de lekkersten komen wel uit Schotland", weet Vos die dan een cadeautje moet inpakken. "Ik zal er even iemand bijroe pen..." Met de whiskyproeverijen wil Vos na de feest dagen beginnen. Maar morgen (woensdag- vond) staat de eerste proeverij al op het pro gramma. Dan houdt Vos in Am Bahnhof aan de Stationsstraat een proeverij Beaujolais Primeur. De speciale wijn gaat volgens traditie op de derde donderdag in november in de verkoop en de dag ervoor is de Beaujolais te proeven bij Vos. De Beaujolais-proeverij is van 20.00 tot 22.00 uur. De Gall en Gall is open van 8.00 uur tot 20.00 uur en op donderdag en vrijdag een uur langer. torrijlessen worden er opleidingen voor het rijden met aanhangers verzorgd. „Elk jaar worden we in de maanden mei en juni ge beld door mensen die nog net voordat ze op vakantie gaan hun E-gedeelte willen halen.,, vertelt de oud-nationaal motorcross kam pioen. „Maar dan hebben we het vaak zo druk dat dit niet meer lukt.,, Sinds een aantal jaren is een rijbewijs-BE verplicht wanneer men met een aanhanger boven de 750 kilo achter zijn auto wil rijden. Wie dus met een paardentrailer, caravan of aanhanger wil rijden moet in het bezit zijn van een geldig BE-rijbewijs. Dat geldt ook voor een lege aanhanger die is ingericht voor meer dan 1000 kilo. Door de politie wordt dit de laatste tijd veelvuldig gecontroleerd. Automobilisten die in de jaren zeventig en begin tachtig van de vorige eeuw hun rijbe wijs B haalden, kregen daar automatisch het E-gedeelte bij. In 1984 is dat als gevolg van de Europese regelgeving veranderd en moet het E-gedeelte apart worden gehaald. Voor automobilisten, die al ervaring hebben met het rijden met een aanhanger of caravan heeft Autorijschool Henk Seppenwoolde een opleiding van een dag. ,,'s Morgens lessen en 's middag examen doen.,, legt Seppen woolde uit. „Ook komt het regelmatig voor dat automobilisten, die in het bezit zijn van het juiste rijbewijs, met hun nieuwe caravan of aanhanger bij ons komen voor bijscho ling-,, Voor verdere informatie kan gebeld worden naar Rijschool Henk Seppenwoolde, tele foonnummer 0548-54 17 70 of mobiel 06-533 994 10. RIJSSEN - Autoservice Jan ten Hove aan de Kryptonstraat 30 is uitgebreid met Ten Hove Autoparts. Door de overname van Vrielink auto-onderdelen aan de Wat tstraat heeft Jan ten Hove nu ook een be drijf dat allerlei soorten auto-onderdelen van verschillende merken verkoopt aan zijn onderneming toegevoegd. Naast re paraties en de verkoop van alle merken occasions is Ten Hove autoparts en prima aanvulling voor Autoservice Jan ten Ho ve. Ten Hove Autoparts is een bedrijf dat zowel aan particulieren als aan garagebe drijven levert. Het kantoor en magazijn van Ten Hove Au toparts, dat officieel 1 oktober van start gaat, is gevestigd boven de showroom van Jan ten Hove autoservice aan de Kryptonstraat. De heer H. Vrielink, die jarenlang het auto-on derdelen bedrijf aan de Wattstraat heeft ge had, is nu ook diegene die Ten Hove Autop arts gaat runnen. „We kunnen onderdelen voor alle soorten en merken auto's leveren.,, vertelt Vrielink. „Onderdelen die niet in voorraad zijn heb ben we binnen één dag in Rijssen. Door goe de afspraken met toeleveringsbedrijf zijn onderdelen die we 's middags bestellen de volgende dag in ons bedrijf. Naast het repareren van alle merken auto's, APK-keuringen, schadetaxaties en lease kan Ten Hove nu ook alle soorten auto-on derdelen leveren aan garagehouders en doe- het-zelvers die een nieuw achterlicht, een nieuwe bumper of ander onderdeel voor hun auto nodig hebben. Binnenkort staan alle verschillende producten op de website van Autoparts Ten Hove en kunnen onderdelen van verschillende automerken via Internet besteld worden. Jan ten Hove: „We hebben plannen om Au toparts in de toekomst verder uit te breiden met allerlei autoaccessoires en aanhangers, die door ons verhuurd, verkocht en onder houden kunnen worden.,. Zolang de website nog niet klaar kan voor informatie via tenhoveautoparts@hotmaiI.com contact worden gemaakt met Ten Hove Autoparts of bellen 0548-51 99 22 of Autosercive Jan ten Hove telefoon 0548-54 06 60 RUSSEN - In het restaurant „Settanta Sette,, van het Sandton hotel De Rijsser- berg aan de Burgemeester Knottenbelt laan wordt de beste huiswijn van noord oost Nederland geserveerd. Althans dat was de mening van een jury tijdens een wijnproeferij, die op maandag 24 septem ber plaats vond op Landgoed Lauswolt te Beetsterzwaag. Een leuke opsteker voor directeur Tom Falkmann, die sinds afge lopen juni in het Sandton hotel De Rijs- serberg werkzaam is. Het toonaangevende wijnmagazine Proef schrift organiseert jaarlijks een wedstrijd waarbij in diverse categorieën, zoals cafés, restaurants en elite restaurants, de beste huiswijnen worden gekozen. Uit in totaal tweehonderd verschillende huiswijnen wer den uiteindelijk in elke categorie een win naar gekozen. In de categorie restaurants koos de jury voor de huiswijn van Restau rant „Settanta Sette,,, het restaurant van het geheel gerenoveerde Sandton Hotel de Rijs- serberg in Rijssen. Het betreft hier een Itali aanse wijn van het eiland Sicilië, te weten 2005 Epicuro, Nero d'Avola. De inzending van deze huiswijn gebeurde in samenwer king met de leverancier van de wijn, Wijn- koperij Verbunt. De jury was lovend over het krachtige karakter van deze wijn met een lichte vanille smaak. In januari 2008, tijdens de jaarlijkse Horeca- va in de RAI, wordt uiteindelijk de beste huiswijn van Nederland gekozen. Samen met drie andere restaurants strijdt „Settanta Sette,, dan om de nationale eer. Het vorig jaar door de Nederlandse-Sandton Hotelgroep van de Bilderberg-groep overge nomen Hotel Rijsserberg heeft het afgelopen jaar een flinke renovatie ondergaan. Het res taurant gedeelte, de bar en de hotelkamers en andere ruimtes werden opnieuw ingericht. Sandton Hotel De Rijsserberg heeft nu tien luxueuze landhuiskamers en ruim veertig luxe kartiers. Daarnaast zijn er acht multi functionele ruimtes en zalen tot voor twee honderd personen. Ook het restaurant werd geheel vernieuwd en kreeg de naam „Settan te Sette,,. Deze naam is afgeleid van het huisnummer van Sandton hotel De Rijsser berg, namelijk 77. Veel gerechten op de kaart van dit restaurant zijn gebaseerd op de mediterrane keuken. Diverse Italiaanse, Spaanse als ook Franse invloeden zijn dui delijk herkenbaar. Chefkok Henri ten Hoop- en voert de scepter in de keuken van Sand ton hotel De Rijsseberg. Het totaal vernieuwde culinaire restaurant valt op door het strakke, maar toch landelij ke interieur met prachtige eiken vloeren, een groot werkstation met glazen wijnkast en als optimale sfeerbrenger een grote granieten open haard. I om Kalkman van restaurant Settanta Sette is erg blij met zijn predikaat beste huiswijn, (foto: Sander Scheperman) RIJSSEN - Henk en Marianne Seppen woolde kregen eind december door gara ge Zonneheld de sleutels overhandigd van hun nieuwe Volkswagen T5-Iesbus. „Deze hebben we speciaal aangeschaft voor au tomobilisten die hun gewone rijbewijs B uitwillen breiden met tot een rijbewijs- BE. Heel veel mensen staan er niet bij stil dat zo'n BE-rijbewijs nodig is wanneer men voor werk of met vakantie met een aanhanger of caravan rijdt.,, Henk en Marianne Seppenwoolde hebben al heel veel jaren een rijschool aan de Spinner straat 27. Dagelijks zijn er drie lesauto's op de weg en wordt er door meerdere instruc teurs lesgegeven. Ook worden er motorrij lessen gegeven en organiseert de rijschool all- en offroadcursussen. Naast auto- en mo- \uto,service Jan ten Hove gaat nu ook auto-onderdelen verkopen, (foto: Sander Scheperman) Henk en Marianne Seppenwoolde kregen door garage Zonneheld de sleutels overhandigd van hun nieuwe Volkswagen T5-lesbus (foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 27