Tv's en computers Opruiming Steenbergen Af-Ilte moeten kansen krijgen Rijssen niet aan te slepen CHIROPRACTIE Levenslang leren H aarstraat 54 tel: 0548-51 26 52 Veranderen: Rugklachten? Nekklachten? 074-2569951 www.chirohengelo.nl SCHOENEN www.HERMINK.nl 75% echte korting GRAT|Sj Maandag 31 december 2007 18 Winkels in consumentenelektronica (witgoed, video- en ge luidsapparatuur, mobieltjes, computers en fotoapparatuur) doen goede zaken. De toenemende verkoop van deze arti kelen bezorgde de winkels de laatste jaren een sterke om zetgroei, Hiermee behoorde de branche tot een van de best presterende binnen de detailhandel. Er is al jaren sprake van een enorme omzetgroei, maar de explosieve toename is vooral toe te schrijven aan de popu lariteit van de platte televisies tijdens het WK voetbal van vo rig jaar. Overigens zakken de prijzen van deze artikelen snel. De we reld van de consumentenelektronica heeft te maken met ra zendsnelle technologische ontwikkelingen en daarmee sa menhangend snel dalende prijzen. De nieuwe dure compu ter, televisie, camera, MP3-speler of het mobieltje van van daag kan morgen alweer vervangen zijn door een mooier en beter model. Het oude model is dan al snel minder waard. Uit onderzoek naar het consumentenvertrouwen blijkt dat de Nederlanders 2007 zagen als een gunstige periode om grote, duurzame aankopen te doen. hengelo 9 Om te stimuleren dat de landbouw pro fessioneler, ondernemender en veelzijdi- ger wordt, heeft minister Verburg van Landbouw de Taskforce Multifunctione le Landbouw geïnstalleerd. De aandacht richt zich op verschillende boerenbedrij ven: van producenten van streekproduc ten tot boeren die recreatie, zorg, educa tie en dergelijke in hun bedrijf verweven. De komende vier jaar gaat de Taskforce initiatieven in de multifunctionele land bouw aanjagen en ondernemers en re giopartijen een duwtje in de rug geven. Kansrijke initiatieven worden onder steund en ruimte voor ondernemer schap wordt gestimuleerd. Hierdoor moet de plattelandseconomie verdubbe len tot 1,2 miljard euro. Men wil zo'n 3000 bedrijven helpen bij de ontwikkeling van multifunctionele landbouw en 12.000 bedrijven stimule ren om de resultaten en ervaringen hier van te benutten. Er komt een kennisnet werk om kennis over multifunctionele landbouw te ontwikkelen, te delen en toegankelijk te maken. Tevens effectief bij: Hoofdpijn Duizeligheid Hernia, ischias Bekkenklachten Hazelaarweg 60 Heup/schouder Vanaf februari gratis inloopspreekuur iedere eerste woensdag van de maand, 13.30-14.30 Schofing speeit een belangrijke rol bij het krijgen en behouden van een baan. Daar om komt er de komende drie jaar voor 90.000 volwassenen een zogenaamd ieerwerktraject'. Dat is vooral gericht op de sectoren waar de grootste personeelstekorten gaan ont staan: de zorg. techniek en riet onderwijs. Dat kai zip) n de vorm van een duaal traject teren en werken tegelijkertijd op de werkvloer) of een EVC -traject erkennen van verworven vaardigheden Het project Leren Werken' heeft de afge lopen twee jaar een aantal succesvolle stappen gezet rich ting levenslang leren, in tarn veertig regio's zijn ongeveer 40 duizend leerwerktrajecten tot stand gebracht. Zo worden er bi de zorgsector zeven proefprojecten gestart en in de tech nieksector gaat men nauw samenwerken met riet Platform Bèta Techniek. Voor de onderwijssector komen er. naast de uitwerking van het plan Leerkracht van Neoeriand. aanvul lende acties. Het ministerie van landbouw heeft aangegeven 10 procent van de 'leerwerktrajecten" te wffien realiseren. Kinder: Gattino, Geox, Twins, Track-style, Brakkies, Froxy, Freaks, Cruijff, Bo-bell, ext, ext. Dames: Tommy Hilfiger, Le Coq, Floris van Bommel, Hogi, All-Star, Esprit, Gabor, Clarks, Bronx, Spm, Begetti, JJ, Bladelli, Ecco, Verhulst, X-sensible, ext, ext. Heren: Van Bommel, Cruijff, Le Coq, Tommy Hilfiger, Van Lier, All-Star, Humberto, Avang, Esprit, Geox, Clarks, Mephisto, Jaguar, ext, ext. i Garmin Nuvi 200 Benelux ^er is al een* Ligier vanaf S. 9.690 euro 3 JAAfT garantie assistance Niet iedereen wordt timmerman, ict'er of directeur. Wij zijn op zoek naar mensen die miljonair willen worden in vijf jaar. Wij hebben het plan en de know how, wat u nodig heeft is een brandend verlangen en een wil om te doen wat nodig is. Bel voor een afspraak 0546-579820 06-38310485 Groothandel-keuken- inbouw-apparaten NU uit FAILLISSEMENT Vaatwassers, kookplaten, ovens, magnetrons, koelkasten, afzuigkappen, enz. Alles nieuw in doos tot Di. t/m vr. 10.00 - 17.00 uur. Smaragdstraat 18, afslag Hengelo-Zuid, straat t.o. Makro i GPS I 1 JAAR ONDERHOUD Bij aankoop van een nieuwe Ligier"' U bent welkom bii de Liaier Specialist: Autobedrijf Frans W0LTERS Fleuweweg 12 A-7468 AG ENTER Tel.: 0547 382 801 - www.franswolters.nl Om te bereiken dat meer kin deren uit arme gezinnen kun nen deelnemen aan sport, cul tuur of andere activiteiten, stelt het kabinet conform de wens van de Kamer in 2008 en 2009 jaarlijks 40 miljoen euro beschikbaar. "Het streven is erop gericht gemeenten zo te stimuleren dat het aantal kin deren dat maatschappelijk niet meedoet om redenen van ar moede deze kabinetsperiode met de helft afneemt", schrijft Aboutaleb. Hij maakt begin dit jaar afspraken met gemeenten om dat doel te bereiken. Ge meenten mogen zelf weten hoe ze het aanpakken, zolang het geld maar bij de kinderen terecht komt. Het geld moet daarom bij voorkeur worden ingezet voor concrete zaken: een computer, lidmaatschap van een sportclub of muziek school bijvoorbeeld. Ook sport- en cultuurorganisaties worden uitgenodigd mee te doen om deze kinderen te be reiken. Jaarlijks onderzoek moet de behaalde resultaten meten. Zo moet er een duide lijk beeld komen van het aantal kinderen dat in die gemeenten in armoede leeft en wat de ge meenten doen om hen te be reiken. Ook willen de be windspersonen onderzoek la ten doen naar de achtergron den en lange termijn effecten van armoede bij kinderen. "Ik vind het van belang dat kinde ren uit arme gezinnen dezelfde kansen hebben als kinderen uit rijke gezinnen. Kinderen moeten kansen krijgen. Kansen om de kwaliteiten te ontwikkelen die ze in zich hebben, ongeacht het in komen van hun ouders." Dit schrijft staatssecretaris Aboutaleb van Sociale Zaken mede namens minister Rouvoet van Jeugd en Gezin aan de Tweede Kamer.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18