„DIJKERHOEK 'We kennen elkaar al van basisschool' Beemd- en Bergtoer WV Holten Receptie Schoolkring Dijkerhoek Holtens Nieuwsblad 11 Receptie W Holten Vrienden Van Kip-caravan naar kapschuur Kerstmiddag met gedichten bij bejaardensoos Holten Ingezonden brief DIJKERHOEK - "Als ze die drinkketen aan de kant wil len doen, dan zit er denk ik niks anders op, maar wij pro beren er alles aan te doen om dat te voorkomen." Freddie Paalman moet boegbeeld Radio 350 blijven Maandag 31 december 2007 HOLTEN - W Holten zal zater dag 5 januari om 20.00 uur haar Nieuwjaarsreceptie houden op Meermanskamp. Het bestuur nodigt alle leden, donateurs en sponsoren uit om samen een toost uit te brengen op het nieu we jaar. Tijdens deze receptie zullen jubilarissen in het zonne tje worden gezet. Hierbij zijn twee leden die 60 jaar lid zijn HOLTEN - Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek houdt dinsdag 8 januari om 20.00 uur een nieuwjaarsreceptie in het Bonte Paard. De avond zal dit keer worden opgeluisterd door een zeer spe ciaal muzikaal optreden. Deze rasmuzikanten, welke zich ook tussen het publiek begeven, spelen geen vast repertoire maar reageren op de dingen die ■ÉÉÉÉtH^ÜÉH^ÜÜÜÉHMiiÉaÉÉÉHÉHHBai zorgt ervoor dat elk optreden van hun zeer verassend ver loopt. Het stamppotbuffet met diverse soorten stamppotten staat deze avond op het menu. Om in te schatten hoeveel er klaar gezet moet worden is het van belang dat u zich hiervoor opgeeft. Dit kan tot en met zondag 6 ja nuari bij een van de bestuursle- De kosten van het stamppot buffet inclusief een kop koffie zijn 9,50 euro per persoon. Verder zal deze avond de offi ciële presentatie van het open luchtspel plaatsvinden. Het stichtingsbestuur en de PR- commissie van dit geweldige spektakel zullen aanwezigen uitgebreid infonneren over de plannen wat moet leiden tot een daverende show eind au- HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten hield haar kerstmiddag. De kerstliturgie werd afgewerkt. Mooie gedichten werden afge wisseld met bijbelgedeelten uit het Lucas Evangelie. Na de pauze kwamen drie meis jes langs voor een muzikaal ge deelte van de middag. De leden genoten met volle teugen. Me vrouw Van Ieperen vertelde een mooi verhaal van Antje, Het is bijna kerstfeest. De begeleiding op de samen zang lag in goede handen van Henny Kruk-Aanstoot. Het zijn de woorden van Gerard van den Brink (21) uit Dijker hoek. Van den Brink is een van de elf vaste bezoekers van de drinkkeet aan de Oude Sta tionsweg in Dijkerhoek. Van de plannen van de gemeente om de drinkketen wat strakker aan te pakken heeft Van den Brink gehoord, maar dat is dan ook al les. 'Ik weet niet precies wat het inhoudt." De gemeente wil met de bezoekers van de drinkketen een contract aangaan waarin wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat, waardoor de keet persoonsgebonden wordt en niet iedereen er zom aar even een biertje kan gaan vatten. Bovendien wil de ge meente de keten enkel op eigen terrein gedogen, mag het on derkomen geen caravan zijn, mag er geen sterke drank wor den geschonken én is alcohol voor jongeren onder de zestien jaar taboe. Van den Brink voor ziet weinig problemen, want zijn club van jongens van 20 tot 24 jaar maakt gebruik van een kapschuur bij het huis van zijn moeder en drinkt geen sterke drank. "Sterke drank hebben we nergens voor nodig", zegt Van den Brink. "Bij ons wordt alleen maar bier gedronken. En aan indrinken doen we niet. Ik snap ook niet dat ze het daar al tijd over hebben. Wij zitten ge woon gezellig bij elkaar." De club van Van den Brink komt meestal op vrijdagavond, zater dagavond en zondagmiddag bijeen. Alleen op zaterdag volgt er nog wel eens een tripje naar Dieka of Bill's Bar. "Of in de zo mer naar een of ander tent feest." Van den Brink en zijn ka meraden komen al bij elkaar sinds hun veertiende. De huidi ge keet is al hun derde onderko men. 'We kennen elkaar al van af de basisschool. We zijn be gonnen in een kleine Kipcara van. Daarvoor zaten we vaak op zondagmiddag bij iemand thuis met de ouwe lui erbij, maar op een gegeven wil je iets voor je zelf. En je kunt hier verder ner gens heen. Ja, naar het café, maar dan ben je een dief van je eigen portemonnee. De burge meester en de brandweer zijn al eens bij ons geweest om te pra ten. Was wel gezellig. We heb ben vloerbedekking aan de muur en ons is gezegd dat het beter is dat te impregneren, dus dat gaan we ook doen. Je hebt er niks aan als de boel af likt." DIJKERHOEK - Gerard van den Brink en zijn vrienden drinken wekelijks gezellig met elkaar in een kapschuur in Dijkerhoek. "We kennen elkaar al vanaf de basisschool. We zijn begonnen in een ldeine Kip-caravan." foto: johan bolink Tijdens de cultuurdag stond ik op de Smidsbelt te kijken naar de stand.van Radio 350. De opmerking dat ik het boegbeeld van Radio 350 voor Holten miste, bezorgde mij een verhaal, dat me zorgen baarde. Freddie Paalman zou minder voor Holten worden ingezet en meer voor Rijssen. De desbetreffende meneer heb ik toen al ge zegd dat daar het laatste woord dan zeker nog niet over gezegd zou zijn. Vandaag bereiken mij berichten, dat het rechtstreekse verslag van het carbid schieten niet meer de ether in gaat. Kennelijk is de zend tijd, die Freddie had de afgelopen tijd al minder geworden. Een in terview met de burgemeester bij de Holtense Kerst-inn schijnt in eerste instantie geweigerd te zijn voor uitzending. Kennelijk is de populariteit van Freddie Paalman een doom in het oog van ande ren. Hij is voor Holten 'Radio 350' en daar heeft hij jaren aan ge werkt. Hij geeft er zijn ziel en zaligheid voor. Het lijkt er griezelig veel op dat hij voor Radio 350 en voor Holten, voor wat deze vele werkzaamheden aangaat, weg gedrukt wordt. Het lijkt er op dat Holtenaren zich terugtrekken van Radio 350. Hij is één der laatste Mohikanen. Als dat zo is, wordt Radio 350, Radio 3X0. De uitzendingen betreffende de verenigingen, diverse feesten en instellingen in Holten dreigen in het gedrang te komen. Het lijkt er op dat door de ontwikkelingen, Freddie en nog belangrijker, het Holtense luisterpubliek hierdoor te kort gedaan gaat worden. Dit zou ook maar zo kunnen gebeuren met de activiteiten rondom je eigen vereniging, feest of instelling. Met ons allen doen we ons best om een wankel loopbruggetje te slaan naar Rijssen. Ik weet dat er fervente bruggenbouwers zijn, die deze brug steviger willen maken. Deze verhalen, die in het dorp de ronde doen, zullen er aan bijdragen dat deze verbinding nog wan- keler wordt of geheel verbroken gaat worden. Freddie Paalman, de grootste bruggenbouwer bij Radio 350, mag niet wegkwijnen of verdwijnen. Teun Deijk Gert van Eiertjes HOLTEN - Wielervereniging Holten opent het nieuwe jaar met de Beemd- en Bergtoer. Deze landelijk goed aange schreven veldtoertocht, die ook op de kalender van Nederland se Toer Fiets Unie (NTFU) staat, wordt zondag 6 januari verre den. De laatste jaren kwamen er ruim dertienhonderd fietsers aan het vertrek. Fietsers die geen lid zijn van een wielerver eniging kunnen ook deelne men. Dankzij de medewerking van vele landeigenaren, waar onder Staatsbosbeheer, voert de fietstocht door heuvelachti ge gebieden die normaal zijn af gesloten voor terreinfietsers. Naast een 30 en 50 kilometer lange route wordt er, op veler verzoek, dit jaar voor het eerst ook de mogelijkheid geboden om een 40 kilometer lang traject te fietsen. Deze afstand gaat De jaarlijkse veldtoertocht van WV Holten gaat onder meer over de Holterberg. foto: johan bolink evenals de 50 kilometer lange route onder andere door de Beuseberg. Hier passeert men de koeienstal van boer Schutte. De kortste afstand rijdt uitslui tend over de Holterberg. Op de ze Holterberg lopen alle routes samen en maakt men ook ge bruik van de zelfde controle post, hier wordt warme bouil lon, thee en een krentenbol ver strekt. Alle routes kunnen in ei gen tempo worden afgelegd en zijn met pijlen en linten uitge zet. Ruim zestig vrijwilligers, meest lid van de Wielervereni ging Holten, zijn ingeschakeld om het evenement vlekkeloos te laten verlopen. Er zal ook een fotograaf aanwezig zijn die alle deelnemers onderweg vastlegt op de gevoelige plaat. Start- en eindpunt van de Beemd en Bergtoer is sporthal 't Mossink aan de Keizersweg. Deelnemers kunnen vertrekken tussen 9.00 en 10.30 uur. Leden van de NTFU en de KN- WU betalen 3 euro voor de deel name, overige deelnemers be talen 1 euro extra wegens een dagverzekering. Voor verdere informatie: www.wvholten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11