pust p game playgame Geesten vangen en spreken met doden Kom nu profiteren... Diepzeeduiken opdeWii m. lii JEANS - CASUAL - COLLECTION Rijssen: Grotestraat 4 en 10 Nijverdal: W. Alexanderstraat 62 en Grotestraat 95 gg Dinsdag 18 december 2007 43 Folklore Ace Combat VI Er is iets met straaljagers waardoor ieder jongetje er een wil besturen. En dat is dan nog voordat je wordt blootgesteld aan films als Top Gun en Iron Eagle. Ace Combat op de XBox 360 maakt al die dro men waar. De Ace Combat reeks is er één van tradities. Zo speelt het spel zich af in een fictief land, maar zijn de vliegtuigen en wapens uit de werkelijkheid geplukt. Daarnaast ziet iedere AC game er mis schien uit als een sim, maar zijn het pure arcade shooters. Deze elementen zijn opnieuw terug te vin den in dit laatste deel. Je bestuurt in de game een aantal straaljagers tijdens de invasie van jouw thuisland. Door missies te winnen verdien je geld waarmee je nieuwe toestellen en andere wapens kunt kopen. Wat dat betreft volgt Ace Combat een beetje het Gran Turismo model, wat gezien de setting vreemd is. OHMMNG JgBjjj 4 J betaalt het duurste artikel onafgeprijsd. Geldt niet op jeans en nieuwe collecties UNIQUE _l Hoe veel piloten ken jij die zelf bepalen waar het defen sie budget naar toe gaat? Natuurlijk geeft dat niet, want AC blijft een spel. Eenmaal in de lucht valt op hoe schit terend de omgevingen zijn. Muzikaal is AC zeer filmisch. Het spel dankt zijn levensduur vooral aan de multiplayer optie. In verschillende scenario's kun je in teamverband tegen elkaar vliegen. Dit is een jongensdroom die waar wordt. De besturing is heel intuïtief en omdat de tegen standers nu uit echte mensen bestaan, komt dit het dichtst bij die oude Top Gun fantasie van vroeger. Voor al als je een paar goede teamgenoten hebt is dit een zeer vermakelijke game. Wij zijn in elk geval regelmatig online te vinden, en we kunnen iedere wannabe Top Gun aan raden om hetzelfde te doen. Voor: Xbox 360 KORT GAMENIEUWS Game van het Jaar Dé Weekkrant reikt dit jaar voor het eerst de prijs 'Game van het Jaar' uit. De winnaar is binnenkort in deze krant te lezen, en ook op www.gamereporter.nl. Genomineer den zijn: Halo3, Super Mario Galaxy, Ratehett and Clank: Tools of Destruction, Bioshock, Lord of the Rings Online en Call of Duty 4. Divx voor 360 en PS3 De op internet populaire Divx standaard maakt het mo gelijk om films van DVD kwaliteit in kleinere bestanden te downloaden, net zoals MP3 met muziek. Zowel de PS3 als de 360 kunnen na hun laatste updates deze bestands formaten afspelen. Dit kan met zelfgebrande DVD's, via een memorystick of via je eigen lokale netwerk. In een mysterieus Iers stadje kunnen de levenden met de doden spreken. En niet alleen dat: er is een poort naar het dodenrijk waar monsterlijke geesten proberen te voorkomen dat de levenden een ge heim ontdekken. In Folklore kies je tussen twee personage, een man een vrouw. De speelstijl tussen deze karakters is iets verschillend (de man is meer actie georiënteerd en de vrouw moet het meer met het oplossen van puzzels doen) maar in de praktijk betekent het vooral dat je twee kanten van de ver haallijn kunt zien. Als je eenmaal in het dodenrijk bent, heb je de mogelijkheid om geesten (Folk ge noemd) te vangen en hun krachten te gebruiken om andere Folk te vangen. Inderdaad, er zijn echo's van Pokemon hier, al is het spel van een hele andere orde. Leuk is ook dat je de geesten vangt met een snelle beweging van de SIXAXIS controller. Het be langrijkste is de sprookjesachtige sfeer die doet denken aan films als Howls Moving Castle. Grafisch ziet de ga me er dan ook fraai uit, al haalt het zeker niet het on derste uit de PS3. De muziek is om te zoenen en sleept je helemaal mee in het verhaal. Folklore komt wat traag op gang, en de vreemde mix van Pokemon en Si lent Hill is zeker niet naar ieders smaak. Maar ben je in de stemming voor iets nieuws dan is dit een mooi avontuur. Voor: PS3 Enless Ocean Met Endless Ocean brengt Nintendo de zee bij je thuis. Als duiker heb je alle vrijheid om de onderwaterwereld te verkennen. Je speelt met de dolfijnen, fotografeert vissen en bestudeert verschillende soorten. Eigenlijk is Endless Ocean meer een soort interactief aquarium, en daar zit hem dan ook de kneep. Dit is geen spel voor de hardcore 'schiet ze neer' speler. Het tempo is bijzonder laag, en hoewel er een verhaal is en je enkele missies moet uitvoe ren, zijn beiden nooit ook maar enigszins van het type 'red de wereld'. Zo moet je af en toe duikers begeleiden, of een bepaald soort vis vinden. Is Endless Ocean dan een saai spel? Eh, ja. Eigenlijk wel. En dat is tegelijk ook de kracht. Het besturen van je duiker doe je met rustige be wegingen van de Wii remote en terwijl je op je gemakkie langs de schitterend vormgegeven zeedieren zwemt blijkt het een erg leuke ervaring. Wie op Animal Planet regel matig blijft hangen bij diepzee docu's kan met Endless Ocean zijn hart ophalen. Voor: Wii

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 43