Indonesië biedt veel meer dan alleen eiland Bali l KERST 2007 Voordelige feestdagen Meer ruimte voor nabestaanden amilieberichten OUTDOORS BISTRO Jubileum Henken Dinie Willems Broer en Dine Nijkamp 'Wij zvensen iedereen Prettige kerstdagen en een voorspoedig 2008 verlijden Janneke Holterman-de Haas Zoals Liselotte was, was haar uitvaart www.vredehof.nl HOLTEN - Iskandar en Agus van reisbu reau Sunrise in Indo nesië zijn voor enkele weken in Holten. f Kerstdag - Kerstdiner 2e Kerstdag - Kerstbrunch www.outdoorsbistro.nl Langstraat 6 Holten tel: 0548-364545 Patat frites, Belgisch topmerk, 2Vi kilo 2.45 Soepgroente 10-mix, zv, wio, jr*6.... 2.45 Soepballetjes, Enkco,1 kilo, ca. 225 st. 6.50 GOURMET SCHOTEL 12.95 REGIO - Als de Eerste en Tweede Kamer de Wet op de Lijkbezor ging goedkeuren krij gen nabestaanden meer keuzevrijheid. Moest de uitvaart eer der uiterlijk op de vijfde dag na het overlijden plaatsvin den. De nieuwe wet rekent in werkdagen. Hierdoor behoort de vrijdag die favoriet is voor meer mensen tot de mogelijkheden. Dinsdag 18 december 2007 2 four seasons restaurant drinks Uw geboorte-, huwelijks-, jubileum- en overlijdensberichten kunt u telefonisch, per fax of e-mail aanleveren bij ons kantoor in Enschede tot maandag 09.00 uur. Voor nadere informatie over o.a. formaten en tarieven kunt u contact opnemen met onze media-adviseurs. Telefoonnummer: (053) 484 24 50 Faxnummer: (053) 484 24 63 E-mail: familieberichten@whk.wegener.nl Dankbetuiging §5 Hierbij willen wij iedereen bedanken voor alle felicitaties, bloemen, kaarten en cadeaus, die wij hebben mogen ontvangen. 0 Ons 50-jarig huwelijk is voor ons één onvergetelijke dag geworden. 7451 EW Holten Tuinstraat 7 Families Rietberg en Jansen ondersteunen Agus en Iskandar bij het opzetten van hun reisbureau Sunrise. Langs deze weg willen wij allen bedanken voor de felicitaties, in welke vorm dan ook, die u ons hebt toegewenst met ons 50-jarig huwelijk. Tevens wensen wij iedereen Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. s®®®®® Fam. Groteboer-Vosman Roudaalterweg 14 Markelo Na een afnemende gezondheid van enkele jaren is in alle rust overleden onze altijd optimistische schoonzuster weduwe van H.J, Holterman Wij zullen haar in ere gedenken. Fam. Holterman Eekelscharen 12 7451 WC Holten E. Lubberding Tel. 0548 - 36 43 00 J.G. Ulfman Tel. 0548 - 36 43 00 Het is wel behoorlijk wen nen voor de twee. Zo in eens van rond de dertig graden in Jakarta naar en kele graden onder nul in Nederland. Toch trotseren ze de kou in een T-shirt. Ze zijn op visite bij Johan Jansen. Met de familie Riet berg helpt Johan hen om in contact te komen met Ne derlanders die wel graag eens op vakantie willen naar Indonesië. "Peter Rozenberg uit Hol ten had een reisbureautje waarvoor Iskandar werkte. Met een busje reed hij in Indonesië de vakantiegan gers rond. Helaas kwam Peter in 2000 te overlijden en kwam Iskandar zo goed als zonder werk te zitten. Johan ging op vakantie in Indonesië en wilde Iskan dar wel helpen om de con tacten in Nederland op te gaan bouwen. "We hadden inmiddels een lijst met vakantiegangers die ooit met hen op vakan tie in Indonesië zijn ge weest", vertelt Johan. Deze werden gebeld, waardoor het weer begon te lopen. Johan Jansen en de familie Rietberg zijn inmiddels de contactpersonen in Neder land. Daarnaast proberen ze om de banden met Asia- link van Oad te verkerken. Johan: "Op dit moment worden ze door Oad inge schakeld wanneer er gasten zijn die meer willen zien dan de standaard toeristi sche route in Indonesië. Die verder willen kijken dan Bali." Want Indonesië blijkt duizenden kilometers groot te zijn, met heel veel interessante plekken om te bezichtigen. Agus: "De gas ten kunnen kiezen voor een groot of kleiner busje waar we ze mee rondrij den". Iskandar: "De gasten kunnen zelf aangeven wat ze graag willen zien. We rij den over kleine weggetjes door dorpjes en het platte land." En volgens Johan is er zelfs langs de weg al veel te zien. "De mensen bak ken stenen langs de weg, je kunt over de plantages lo pen en kroepoeksfabrieken bekijken. Je kunt je reis he lemaal zelf inplannen. Ho tels zijn er genoeg, dus is het niet nodig deze vooraf te reserveren". Een slaap plaats is er al voor rond de 10 euro per nacht. Een su perluxe hotel kost zo'n 70 euro. Voor weinig geld is het goed eten. Iskandar spreekt goed Nederlands, zodat vakantiegangers die geen Engels spreken ook met hem kunnen reizen. Iskandar: "Java is zo'n tweeduizend kilometer groot en Sumatra zeker zo'n drieduizend. Er zijn FOTO: SANDER SCHEPERMAN heel veel eilanden, maar de meesten hebben alleen van Bali gehoord." Terwijl er volgens hem veel meer is te bekijken. Johan is het daar helemaal mee eens. "Ze vroegen me in 2001 of ik niet bang was om daarheen te gaan ter wijl er in de Molukken oor log was. Ik zei nee waarom? Waren jullie bang toen er in Joegoslavië werd gevoch ten?" De afstand tussen In donesië en de Moluldcen is misschien nog wel groter en er zit een zee van water tussen. Voor Iskandar werd enkele jaren terug een actie ge houden. Atjeh werd toen getroffen door een tsuna mi. Hierbij kwamen zijn broer en het zoontje van zijn broer om. Iskandar ging erheen om te helpen, maar had geen geld. Johan: "Ga er maar heen om te helpen, zei ik. Als er reke ningen betaald moeten worden, dan betaal ik die wel." Johan zorgde ervoor dat Holtenaren hem kon den steunen en zorgde voor acties om geld binnen te halen. Nog steeds wordt hiervan jaarlijks een bedrag overgemaakt waarvan de familie van Iskandar schoolgeld kan betalen. Wie meer wil weten over het reizen naar Indonesië, kan bellen met Johan Jan sen. Telefoon 0548-366765 of e-mail joh.jansen(®pla- net.nl Kijk voor meer informatie op onze website 20%Vleeskroketten, 28x80 gr., 7^56.95 Sallandse gehaktballen, 12x125 gr. 6.95 MinisnackS, assortiment, 50 stuks6.95 Kipkluifjes, 1stuntprijs3.95 Aardappelnootjes, zak a 1 kiio,"M51.50 Broccolimix, menggroente, 7>h kilo.. 3.95 Friki Kiprollade, 6oogr.,ss54.95 Schouderfiletrollade, 1 kiio.^rss.... 4.95 Schnitzels, 1 wio, 4/8 stuks,5.95 Zalmfilet, zaka750gram,"fc$53.95 Appelpunten doos a 10 stuks,*35nu.. 3.95 Saucijzenbroodjes, doos a 12 stuks5.95 Super Roomijstaart, 1500 mi. 8 pers4.50 Bavaroise tulbanden, 750 mi. Diverse smaken, 2.45 per stuk, nu 2 stuks voor... 3.95 Elite SdladeS, diverse soorten, vanaf1.95 Aanbiedingen zijn geldig t/m 31 december2007. Uitgebreid assortiment; snacks, vlees, groente, soepen, ijs, gebak, salades, gourmet- en barbecueprodukten. ROYALE LUXE 4 pers., 9 soorten vlees Vrieskoop Diepvrieshai Holten Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein De Haar) OPENINGSTIJDEN: maandag: 09.00-17.30 donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.30 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag 09.00-17.30 zaterdag: 09.00-17.00 Voor nog meer voordeel: www.vrieskoop.nl De Wet op de Lijkbezor ging is de wet die van alles zegt over begraven en cre meren in Nederland. Dit varieert van het aantal ja ren grafrust tot het begra ven van onbekende do den. Dat de wet verou derd was bleek onder meer uit het gebruik van de term 'verbranden'. In de volksmond is dit toch echt 'cremeren'. De nieu we wet die naar verwach ting begin 2008 ingaat geeft nabestaanden extra keuzevrijheid bij het in vullen van de uitvaart van een dierbare. Een uitvaart is nu vaak op de vijfde dag na het over lijden. Als iemand op dinsdag overlijdt zou de uitvaart bijvoorbeeld op zaterdag zijn. Toch kiest 31 procent voor een uit vaart op maandag, zo blijkt uit onderzoek van Monuta Voor dit uitstel is toestem ming van de gemeente nodig. Waar de oude wet geen rekening houdt met weekenden en feestda gen, doet de nieuwe wet dit wel. Kiezen de nabe staanden voor een begra fenis of crematie op maandag (zes dagen na het overlijden), dan kan dit zonder toestemming. Uit hetzelfde Monuta on derzoek blijkt dat 22% van alle uitvaarten op vrijdag plaatsvindt. Vlak voor het weekend iets afsluiten, is een veelgehoorde reden. Ook zijn op vrijdag meer mensen vrij of kunnen ze gemakkelijker vrij nemen. Hierdoor kunnen veel vrienden en bekenden bij de uitvaart aanwezig zijn. Voor veel nabestaanden is dit belangrijk. Een andere belangrijke wetswijziging is het be perkt toestaan van thana- topraxie. Dit is een vorm van balseming waarbij het lichaam tijdelijk wordt ge conserveerd. De overle dene ziet er natuurlijker uit. Dit is zeker van belang als er bijvoorbeeld broers en zussen uit een ver land moeten komen. Zij kun nen dan ook op gepaste wijze afscheid nemen van de overledene. In ver schillende andere landen, zoals Engeland en Frank rijk, is thanatopraxie al langer toegestaan. Beheerders van begraaf plaatsen hadden de wet telijke plicht om de eige naar van een huurgraf te achterhalen. Ook als deze persoon na een verhui zing geen adreswijziging had gestuurd. Dit is bij voorbeeld belangrijk als de rechthebbende moet kiezen tussen verlengen of ruimen. Volgens de nieuwe wet moet de eige naar van het graf de be graafplaatsbeheerder op de hoogte brengen van een verhuizing. Monuta (www.monuta.nl) heeft al meer dan 80 jaar ervaring in het regelen enverzor- gen van uitvaarten vol gens de meest uiteenlo pende, persoonlijke wen sen. Dankzij een landelijk netwerk van uitvaartcen tra en betrokken mede werkers die ruimte geven voor eigen ideeën rond om de uitvaart is elke uit vaart bij Monuta in ver trouwde handen. Monuta uitvaartverzekeringen worden verkocht via meer dan 2.700 onafhankelijke tussenpersonen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 2