VWgaat weer lokaal Johan Bronsvoort neemt afscheid Activiteiten Natuurdiorama Holtens Nieuwsblad 23 Licht Nieuwe primeur voor Dijkerhoek Paardrijden Gehandicapten op zoek naar vrijwilligers slechte beurt Openingstijd VW Holten Dinsdag 18 december 2007 HOLTEN - De lokale WV Rijs- sen/Holten wordt een vereni ging en valt formeel onder het Twentse Bureau voor Toeris me. Dat zegt Cor Schagen, de voorzitter van het interimbe- stuur dat de overgang begeleidt van de regionale WV Sallandse Heuvelrug Reggeland in vijf lo kale VW's in Rijssen-Holten, Wierden, Twenterand, Hellen- doorn en Raalte. De regionale VW houdt per 1 januari 2008 op te bestaan en de lokale VW's gaan weer apart aan de slag. Volgens Schagen is voor de vorm van een vereniging ge kozen omwille van de onderne mers. "De ondernemers moe ten een belangrijke rol spelen", zegt Schagen. "Daarom heb ben we er voor gekozen om een vereniging te worden met een bestuur en de mensen uit de re creatiewereld als de leden. En in een vereniging zijn de leden de baas. De ondernemers vor men ook de basis voor de VW." Voor komend jaar zijn vooral veel praktische zaken te rege len, zoals een ledenvergade ring, de vorming van een nieuw bestuur en het draaiende hou den van de VW. "Voor de lan gere termijn hebben we de no dige ambities waarmee we in 2008 al met de uitwerking wil len beginnen. Zo willen we nieuwe producten ontwikke len. Een voorbeeld is een gidsje voor toeristen waar in staat wat er in de gemeente allemaal te doen is. Het is belangrijk om dat goed onder de aandacht te brengen", aldus Schagen die verder een manager wil aan trekken die zich bezig moet gaan houden met het evene- mentenbeleid. "Maar dat zijn ambities die niet meteen van de grond getild kunnen wor den." De begroting voor 2008 heeft Schagen rond, terwijl hij voor 2009 naar 'slimme combi naties' wil zoeken, zoals hij het omschrijft. Schagen baseert zich daarbij op het gegeven dat de gemeente veel aandacht wil schenken aan de pijlers recre atie en toerisme. '"We moeten goed kijken hoe we daar gel den voor vrij kunnen maken." Dat de lokale VW onder de vlag van het Twents Bureau voor Toerisme valt, houdt overigens niet in dat Rijssen/Holten niks met het Sallands Bureau voor Toerisme van doen heeft, zo laat Schagen weten. "Formeel horen we bij Twente, maar we willen de kans benutten om met één been in Twente te staan én met één been in Sal- land. Die nieuwe bureaus zijn mooi, maar ze moeten wel we ten wat er in Rijssen/Holten ge beurt." De regionale VW heeft onge veer vijf jaar gedraaid. DIJKERHOEK - Dijkerhoek heeft sinds vorige week weer een primeur. Na de glasvezel, is het dorpje ook de eerste in Overijssel met de nieuwste straatverlichting van Philips. Erg energiezuinig. Daarnaast geven de lampen mooier wit licht, waardoor het gevoel van sociale veiligheid wordt verhoogd. Afgelopen woensdag werden de lampen aan de Dijkerhoekseweg en de Boerendanssteeg officieel in gebruik genomen. FOTO: HARRY BROEZE HOLTEN - Stichting Paardrij den Gehandicapten verzorgt paardrijlessen voor gehandi capten. Als begeleiding zijn er vrijwilligers nodig. De stichting kan altijd nieuwe vrijwilligers gebruiken. Tijdens de lessen in manege Snorrewind, maken de ruiters onder meer rondjes door de managebak. Zij kunnen dat niet alleen. Het is belangrijk dat er naast elk paard een begeleider .meeloopt. Meer informatie Martha van Haagen-Procee, 0547-363983. HOLTEN - Eigenaar Johan Bronsvoort van manege Snorre wind heeft afgelopen zaterdag zijn laatste les gegeven voor Stichting Paardrijden Gehandi capten en omstreken (SPGH). Zijn zoon Rikus neemt het paardrijden voor gehandicap ten van hem over. Johan begon 24 jaar geleden vanaf oktober 1983 met de les sen, toen SPGH naar Snorre wind kwam. Hij heeft hiervoor een speciaal diploma gehaald. "Het is een voorrecht dat zowel Johan als zijn zoon Rikus dit di ploma hebben gehaald als in structeur", benadrukt voorzitter Gerard Kraaij van SPGH. Hier door kan er twee keer in de week les worden gegeven aan gehandicapten, die veel baat hebben bij het paardrijden. Juist het ritme van het bewe gende paard en het in even- HOLTEN - Het WV-kantoor aan de Dorpsstraat in Holten heeft wegens de feestdagen an dere openingstijden. Zo is de WV maandag 24 en maandag 31 december geo pend van 13.00 tot 15.00 uur. Op I en 2 januari is het kantoor gesloten. Op 2 januari vanwege inventariseren. Daarna is de WV weer gewoon open volgens de normale tijden. Johan Bronsvoort hield afgelopen zaterdag zijn laatste les voor SPGH. Zijn zoon Rikus neemt het over. foto: iohan bolink wicht proberen te houden tij dens het rijden, zijn zeer goed voor de berijder. Hij denkt altijd mee met de stichting. Het ligt hem na aan zijn hart. Hij vindt het gewel dig", zegt Gerard. "Johan was de spil. Ook tijdens de jaarlijkse Landdag, waar we vorig jaar zelfs de eerste prijs behaalden". Johan wordt 70 jaar en vindt het daarom tijd het rustiger aan te gaan doen. Zijn zoon zal zijn ta ken overnemen. "Mocht Rikus een keer niet kunnen of ziek zijn, dan zal Johan wel insprin gen. Hierdoor blijft de opvol ging gewaarborgd en kunnen de 'kinderen' toch blijven paardrijden". Zowel op zater dag van 12.00 tot 14.00 uur en woensdag van 16.00 tot 18.00 uur zijn er lessen bij Snorre wind. "Er doen dertig ruiters mee uit de regio, waarvan een enkeling zelfs meedraait met de normale lessen", vertelt Gerard. Als afscheid van Johan werd af gelopen zaterdag een feestje ge vierd in de kantine van Snorre wind. Als dank kreeg hij van de stichting een beeld, dat bestaat uit twee figuren. HOLTEN - In Natuurdiorama Holterberg is er tijdens de kerst vakantie een amateurschilder- stentoonstelling met liet thema 'Vogels en zoogdieren in Euro pese Nationale Parken' te be zichtigen met bijzondere wer ken van amateurkunstenaars uit onder meer Apeldoorn, Zwolle, Arnhem maar ook uit Duitsland. Voor kinderen zijn er geduren de de hele kerstvakantie diverse kinderactiviteiten en op vrijdag 28 december geeft houtbewer kingsartiest Remco Rensen een demonstratie met een ketting zaag. Op donderdag 27 en woensdag 3 januari kunnen gezinnen meewandelen met de winters- tamppotwandeling. Elke woensdag, donderdag en vrijdag in de kerstvakantie kun nen kinderen aan de slag met papier, ijzerdraad, hamer, en materialen uit de natuur. Onder begeleiding worden dierfiguren in elkaar geknutseld. Elke dag draait er een film over wilde zoogdieren. Na het bezichtigen van deze spannende film kunnen ze op zoek naar de grootste kat van Europa: de Lynx of een wolf en deze van heel dichtbij bekijken. Voor kinderen van alle leeftij den zijn er verschillende speur tochten In het laatste politiek café in het Keuntje heeft ondergetekende een beroep gedaan op de lokale politiek om de onderlinge ver houdingen te normaliseren. Die oproep betrof alle partijen van zowel coalitie als oppositie. Ik deed dat niet vanuit politieke overwegingen, maar als betrok ken en ongeruste Holtenaar en op basis van opvattingen, die ik van mensen hoorde. Vanuit die zelfde overwegingen kom ik tot dit commentaar. Het heeft klaarblijkelijk allemaal niet mogen baten. Er wordt onverminderd op. de man gespeeld. Dat is per definitie verkeerd. Het gevolg is, dat wet houder Wim Stegeman het voor gezien houdt. Partijpolitiek, Partijbelang en (politieke) frustratie voeren de boventoon. De polarisatie wordt steeds gezocht. Het harmonie model is verder weg dan ooit. Het belang van de gemeenschap wordt daarmee niet optimaal ge diend. Dat is een uitermate slechte zaak voor de gemeente Rijssen-Hol ten, voor de politiek, voor het be stuur en voor de burger. Politieke partijen hebben ver schillende opvattingen. Dat is een prima zaak. Die verschillen moet je ook breed uitmeten in het debat. Aan het eind van der gelijke debatten worden op een democratische wijze besluiten genomen. Democratische besluiten wor den bepaald door politieke meerderheden, ook al zijn die nog zo kléin. Als een besluit bij meerderheid is genomen of een motie is bij meerderheid afgewe zen, dan is dat een democrati sche realiteit. Dan is het daarmee een besluit van de raad gewor den en dan dient dat meerder heidsbesluit door een ieder te worden geaccepteerd als het ver trekpunt voor het vervolg. Je schudt elkaar de hand, je kunt elkaar recht in de ogen kijken en gaat over tot de orde van de dag. Die acceptatie is er ten opzichte van Stegeman niet bij de opposi tie in het algemeen en de SGP in het bijzonder. (Ik houd ervan om terwille van de duidelijkheid de verpakking er maar af te halen). De frustraties blijven over de de mocratische grenzen heen als een soort veenbrand doorwoe keren en steken bij elke gelegen heid de kop weer op. Dat is slecht voor het openbaar bestuur en voor het vertrouwen van de bur ger. Het opzeggen van het vertrou wen heeft niet de steun van een meerderheid gekregen. Dat bete kent dat de raad dus vertrouwen in het dagelijks bestuur heeft. Als dan vervolgens opnieuw openlijk wordt getwijfeld aan de integri teit, dan accepteer je democra tisch besluit niet en dan is dat een dolkstoot in de rug. Het openlijk in twijfel trekken van de integriteit van een be stuurder is wat mij betreft een onacceptabele wijze om een doel te bereiken, datje op democrati sche wijze niet voor elkaar krijgt. Zeker als het bewijs niet geleverd is. Laten wij met elkaar niet de schijn ophouden, dat de integri teit van het hele college in twijfel werd getrokken. Daar trapt nie mand meer in. De pijlen waren alleen gericht op Stegeman. Men kan tevreden zijn, het doel is bereikt, maar ten koste van veel onherstelbare schade. Alleen als straks uit het onder zoek mocht blijken, dat Stege man niets te verwijten was, dan is er wat mij betreft maar één mo gelijkheid. Dan rest diegenen, die dit spel op de wagen hebben gebracht, slechts de "eer" om zich dee moedig uit de politiek terug te trekken. Deze gang van zaken beschadigt iemand als persoon en dat is niet sociaal, niet fatsoenlijk en getuigt niet van respect. En dat zijn nu juist zaken, die de politiek van de burger vraagt. Een slechte beun van de politiek met als gevolg, dat er alleen maar verliezers zullen zijn. Wim Dalhuisen, Holten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 23