Winterafsluiting Toeristenweg Holtens Nieuwsblad Slenteren langs sfeervolle kraampjes op kerstfair Holtens Nieuwsblad 14 ^3 Dijkerhoek Vuurlint van ene kerstmarkt naar andere HOLTEN - PvdA-raads- lid Rob Meijerink kan weinig met de aantijgin gen vanuit de oppositie aan het adres van wet houder Wim Stegeman. Kerstfeest op Haarschool HOLTEN - Het jaarlijks kerstfeest op de Haar school wordt donderdag 20 december, vanaf 17.45 uur gevierd. Dinsdag 12 januari 2007 Onderzoek overbodig Stegeman kondigde vorige week zijn aftreden aan omdat er bij de oppositiepartijen WD, SGP, CU ernstig getwijfeld wordt aan de integriteit van de wethouder. Naar de handel en wandel van Stegeman komt een extern onderzoek, maar volgens Meijerink is dat eigenlijk over bodig. "Mijn idee is dat de op positie niks in handen heeft", zegt Meijerink. De PvdA'er duidt vooral op de kwestie Enk- co. "Daar is een vergunning ver leend zonder een verklaring van geen bezwaar van de provincie. Dat is gewoon een vergissing geweest van een ambtenaar. Het college heeft het ter goeder trouw aangenomen. Volgens mij is er met de provincie nu overeenstemming over deze zaak. De verklaring van geen bezwaar is binnen en daarmee is deze kwestie afgedaan. En ie dereen is nu blij, zelfs de oppo sitie die zelf schrijft dat 'ze zeer ingenomen zijn met het feit dat het bedrijf Enkco voor Rijssen- Holten behouden is gebleven en daarmee de werkgelegen heid'. Me dunkt: een compli ment aan het college uit onver wachte hoek", aldus Meijerink die wel vindt dat de volledige in formatie sneller op tafel had moeten komen. "Maar dat komt helaas wel eens vaker voor in bestuurlijk Nederland." Met de kritiek op de afwikkeling van de asbestbrand kan Me ijerink ook niet veel. Het college vond dat de bedrijven mee moesten betalen, maar de raad wilde daar vanaf en nam een amendement aan dat vervol gens met door het college werd uitgevoerd. Meijerink: "De raad neemt, tegen de zin van het col lege, een amendement aan. Moet het college dan onmiddel lijk en onverwijld dat amende ment of die motie uitvoeren? Mijn antwoord luidt nee, niet onmiddellijk. Het college heeft het recht alsnog te proberen de raad van haar standpunt te overtuigen. Vervolgens is het aan de raad hoe zij hier mee om wenst te gaan. Dwingt zij het college het amendement uit te voeren of anders af te treden, of laat zij zich alsnog overtuigen? Dit laatste is in dit dossier ver volgens gebeurd. Gemeentebe lang Rijssen-Holten heeft de aanvankelijke steun aan het amendement ingetrokken, waardoor de meerderheid aan het amendement is ontvallen. Geen enkel college, zelfs dit col lege niet, hoeft een motie of een amendement uit te voeren waar geen meerderheid (meer) voor is. Frustrerend misschien voor de voorstanders van de motie, maar je moet je frustraties niet met je op de loop laten gaan. Het ligt gevoelig, maar je moet niet zeuren als er geen meerder heid is." DIJKERHOEK - Vrouwen van Nu Dijkerhoek houdt dinsdag 18 december om 20.00 uur een kerstbijeenkomst in Het Bonte Paard. De kerstcommissie van Vrou wen van Nu is druk bezigge- weest om een gezellige avond te houden om alvast in kerstsfeer te komen. Ook dit jaar wordt er een collec te gehouden. Deze keer gaat de opbrengst naar Stichting vrienden van de Diessenplas. Deze stichting houdt voor de ouderen in Holten gezellige bij eenkomsten. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Cor Schagen van Na- tuurdiorama Holterberg en res taurant Woody's is verheugd dat de gemeente niet heeft doorgezet de wintersluiting nog deze winter in te voeren. "Ik vind het verstandig van de gemeente dat ze niet hebben doorgezet, anders hadden we naar de rechter gemoeten. Maar we blijven het oneens met het besluit. We hebben zoveel geïnvesteerd in de Holterberg dat het ge woon doodzonde is om de weg maandenlang om vijf uur 's middags op slot te doen. Wat ons betreft is het ook zeker nog geen gelopen koers", aldus Schagen die net als zijn collega's een teruggang aan klandizie vreest. Ook voor het woon-werkver- keer tussen Holten en Nijverdal heeft de winterafsluiting nadeli ge gevolgen, zo vinden de te genstanders van de vervroegde afsluiting. De kinderen vieren kerst in hun eigen klas met de leerkracht. Ze genieten gezamenlijk van een buffetje waarna elke klas op hun eigen manier een invulling aan het kerstfeest geeft. Tijdens de viering voor de kin deren, kunnen de ouders hun eigen kerstfeest vieren op het in kerstsfeer omgetoverde school plein. Er komen kramen te staan waar de ouders glühwein, koffie of thee namens de ouderraad krij gen aangeboden. Tegen een kleine vergoeding wordt er een heerlijke kop erwtensoep of een broodje hamburger geserveerd. Om de sfeer helemaal compleet te maken zullen de Hoolter Kor- hanen worden ingezet om met hun zang het kerstgevoel een extra impuls te geven. Zoals elk jaar wordt de avond afgesloten met het zingen van kerstliedjes op het schoolplein door de kinderen en de ouders. Dit jaar wordt het gezang on dersteund dooi de Hoolter Kor- hanen. De directie en de ouderraad van de Haarschool nodigt de ouders uit om met z'n allen aanwezig te zijn om zo voor hun kinderen het saamhorige gevoel com pleet te maken. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hms-aaohuiskranten BV, behorende tot Wegener NV, ïi samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W,H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - De fakkeloptocht van de ene kerstmarkt naar de andere, blijft een grote hit. Ook afgelopen zaterdag trok een lange sliert met brandende fakkels de Holterberg op, om uiteindelijk uit te komen bij de kerstmarkt op het Holterbergplein. Hier werden ze toegezongen door Amazing en speelde OCH in een levende kerststal. Natuurlijk waren er gezellige kraampjes en kon men er lekker eten en drinken. foto: johan bolink diverse ouders werden in het zonnetje gezet met een bloeme tje. Marianne Nijenhuis mag met haar oma en Jaron Kolk man met zijn buurvrouw een bezoekje brengen aan het na- tuurdiorama op de Holterberg. De gehele dag reed er een gele Amerikaanse schoolbus af en aan naar de kerstmarkt bij Woody's op de berg om mensen heen en weer te pendelen. Hier van werd volop gebruik ge maakt. Bij de markt aldaar was er de mogelijk om een ritje te maken in een arrenslee, ston den diverse kraampjes en er was een levende kerststal te be zichtigen. 's Avonds vond er op het Smidsbelt nog een demon stratie plaats van het Jumpteam Holten. Aangezien de muziek van de jongens erg slecht te ver staan was, kwam de aanwezige zalmboer op het idee om met zijn hoed rond te gaan en geld in te zamelen voor een nieuwe geluidsinstallatie. HOLTEN - Zowel in het cen trum als op de Holterberg, ter hoogte van Woody's, werd afge lopen zaterdag 15 december de jaarlijkse kerstfair plaats. Vanaf 11.00 uur tot 20.00 uur was er op de beide locaties voor jong en oud wat te beleven. In het cen trum was er de gehele dag een actie voor de diverse Holtense goede doelen. (Dorcas, De Op kikker, Rambura Cystic Fibro se) Elke stichting had een eigen kraam. Daar kon men de bezoe kers informeren en onder het bordes van het gemeentehuis stonden een viertal bakken waar men hun donatie in kon werpen. In het gemeentehuis was er een wijnproeverij en konden mensen een wijn/ spijs- advies krijgen. Helaas was de bezetting in het gemeentehuis matig. Door een aantal afzeg gingen op het laatste moment was de organisatie er niet in ge slaagd om de gaten op te vullen. In de kerk was er vanaf 13.00 De gezellig aangeklede kraampjes zorgden voor echte kerstsfeer op Smidsbelt. foto: johan bolink uur een gevarieerd progamma met onder meer HMV, Marian ne Oldenburg en Amazing ver toonden daar hun muzikale kwaliteiten. Rientje van Iperen vertelde het kerstverhaal en was er de bekendmaking van de wensenactie. De Holtense ba- sisschooljeugd kon op een briefje zijn of haar wens in vul len. Hierbij was het de bedoe ling om de kerstgedachte in het achterhoofd te houden en wat voor een ander te wensen. Veel wensen zijn uit gekomen. Elke basisschool kreeg een voetbal,

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 14