Heel mooi zakcentje sportclubs Troubadour bij koffieochtend Speciale kaarsen op begraafplaats Holtens Nieuwsblad 9 Stam wint rugzak met actie Susan's Haarmode Actie Sportverenigingen blij met extra geld Centen voor goed doel 'Deze actie komt ineens als een geschenk uit de hemel' HOLTEN-Gery Groot Zwaaftink zorgt vrijdag 14 december voor een sfeervolle invulling van de maandelijkse koffie ochtend in dorpshuis De Boschkamp in Holten. HOLTEN -W Holten wist tijdens de dertien actiesponsorweken de meeste muntjes binnen te halen. Ze kregen van Annet Dikkers van de C1000 afgelopen vrijdag in café 't Klavier dan ook een cheque overhandigd met een bedrag van maar liefst 2.239 euro. Dinsdag 11 december 2007 OIKKfHS 01KKIRS IKMIH', i 452.. oiKKtfta DIKKtBS DIKKERS HOLTEN - J.H. Stam aan de Kieftenbelt 23 in Holten heeft een supergrote zitzak gewon nen bij Susan's Haarmode. Er deden zo'n tweehonderd klanten van de kapperszaak mee aan de actie, die tot en met 30 november liep. Het ging om een samenwerking met Bon- bonbloc, die een nieuw soort chocolade wilde laten voor proeven. Klanten kregen bij de koffie een stuk chocolade waar over zij een formulier konden invullen. Hieruit werd Stam als winnaar getrokken. HOLTEN - Marco Rensen en Annet Dikkers speelden afgelo pen vrijdag in café '1 Klavier even voor sinterklaas. Ze deel den namelijk cheques uit aan verschillende Holtense sport verenigingen, die mee hadden gedaan aan de Sponsoractie van de C1000. "De C1000 in Twello bestaat dertig jaar. Daarnaast stoppen we in Holten", geeft Annet als reden van de actie aan. "Het leek ons daarom wel leuk om voor Holten nog zo'n actie te kunnen doen." Marco en Annet sporten zelf ook veel. Daarnaast zit sport dichtbij de mensen. Annet: "Ie dereen kent wel iemand in de eigen omgeving die aan sport doet". Klanten van C1000 kregen bij el ke besteding van 10 euro een muntje. Deze kon worden gede poneerd in een speciale mun- tenorgel. Voor elke deelnemen de sportvereniging was er een buisje te vinden, waarbij de klant zelf mocht kiezen wie de munt zou krijgen. "Klanten vonden het een heel leuk initia tief en discussieerden soms welke sportvereniging het muntje zou moeten krijgen", lacht Annet. "Want de ene zoon of dochter zit bij die sportver eniging, terwijl de andere juist weer bij een andere club zit". Uiteindelijk was er elke week duizend euro te verdelen onder de vijftien meedingende vereni gingen. Hoe meer muntjes, hoe meer geld. En dat dertien weken lang. Voor de sportclubs een heel mooi afscheidscadeau van C1000 Dikkers, die vanaf 7 janu ari wordt overgenomen door Schuitema. Voor even, want Schuitema is zoekende naar een geschikte franchisenemer voor de Holtense supermarkt. "De sportverenigingen waren erg enthousiast over de actie. Op de websites en clubblaadjes stimuleerden ze de leden om de muntjes vooral in hun buisje te stoppen", geeft Annet aan. Er waren zelfs meerdere aanvra gen, maar Annet en Marco heb ben zich beperkt tot de officiële Holtense sportverenigingen die bij de Kamer van Koophandel staan ingeschreven en in de ge- meentegids staan. Hierdoor bleef het aantal beperkt tot vijf den, waardoor voor elke vereni ging uiteindelijk een leuke duit in het zakje was te vinden. De Wielervereniging Holten was ook benaderd om mee te doen, maar heeft hiervoor bedankt. Annet: "Ze hebben zelf geen kosten als vereniging. De leden zorgen zelf voor een fiets. En gunden daarom het geld liever aan andere Holtense sportver enigingen die het geld wel goed kunnen gebruiken". HOLTEN - Op de kerstfair van 15 december in Holten wordt men in de gelegenheid gesteld om van alle muntjes van één en twee eurocent af te komen. Voor het gemeentehuis zullen buizen, voorzien van de naam van een aantal goede doelen, waarin men al het kleingeld {groot mag natuurlijk ook) kan storten. Deze professionele troubadour biedt al vele jaren een geva rieerd program ma vol met won derlijke verhalen, afgewisseld met liedjes waarvan de teksten soms humoristisch, soms ont roerend zijn. Door zijn manier van vertellen en zingen geeft hij kleur aan de alledaagse dingen van het be staan. Voor deze ochtend heeft hij een programma samengesteld van vertellingen en liedjes die allen te maken hebben met het nade rende kerstfeest. Deze zullen uitstekend tot hun recht komen in het helemaal in kerstsfeer ingerichte dorpshuis. Het programma van deze och tend, georganiseerd door de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk en de Stichting Wel zijn Ouderen begint om 10.00 uur. Vanaf 9.30 uur zijn bezoekers welkom voor een kopje koffie en het bezichtigen van de kerst versiering. HOLTEN - Annet Dikkers en Marco Rensen deelden cheques uit aan Holtense sportverenigingen. Zij hadden meegedaan aan de sponsoractie van de Cl000 en gaven aan het geld goed te kunnen gebruiken. De een voor de jeugd en de ander om schade te kunnen herstellen. foto: johan bolink De voetbalvereniging gaat het geld gebruiken om twee doe len te kunnen kopen, zodat er een derde pupillenveld kan worden ingericht. "Doelen zijn erg kostbaar en dan komt deze actie ineens als een geschenk uit de hemel", zegt een verte genwoordiger van de club die de cheque in ontvangst nam. Blauw Wit bleek goede tweede te zijn. De voetbalvereniging kreeg een cheque van 1.933 euro. "We gaan er trainings- ballen voor de jeugd van ko pen. Want deze slijten snel en zijn aan vervanging toe". Aan de sponsoractie van de C1000 deden vijftien Holtense sportverenigingen mee. Klan ten van de supermarkt kregen dertien weken lang bij elke tien euro aan boodschappen een muntje mee. Zij konden deze naar eigen in zicht deponeren in een mun- tenbuis van een van de vijftien sportclubs. Hoe meer muntjes, hoe meer geld de club kon ver wachten. De Tafeltennisvereniging Hol ten was als eerste aan de beurt om de cheque in ontvangst te nemen. Helaas kon Annet deze club telefonisch en via de e- mail niet meer op tijd berei ken, waardoor er geen verte genwoordiger bij café 't Klavier aanwezig was om de cheque in ontvangst te nemen. De tafel tennissers hadden een bedrag van 417 euro bij elkaar ge spaard. Tennisvereniging Hol ten kreeg 432 euro en gaat er een balkanon voor de jeugd voor kopen. Hockeyclub Hol ten 'verdiende' 452 euro. Jeu de Boules club Butenboel ont ving 458 euro. "We zijn blij dat jullie ook aan de oudjes heb ben gedacht. Op dit moment hebben we een perfecte locatie bij Okia op 't Vletgoor. Maar de gemeente denkt daar helaas anders over, waardoor we moeten verhuizen. Hierdoor zullen we vast voor hoge kos ten komen te staan en dan kunnen we dit bedrag goed ge bruiken". Badmintonclub Holten kreeg 470' euro en gaat het gebruiken voor materiaal en kleding voor de jeugd. Ruitervereniging De Bergruiters mocht een bedrag van 597 euro in ontvangst ne men en gaat dit gebruiken voor de Z-dressuur, samen met ponyclub De Bergruiter- tjes. Zwemclub Twenhaars- veld kreeg een cheque van 706 euro. Volleybalvereniging Mintonette ontving 741 euro. De Bato besteedt het bedrag van 814 euro aan hun groep le den in de leeftijd van 4 tot en met 80 jaar. De Atletiekvereni ging Holten ontving 832 euro. "We hebben in de zomer scha de gekregen aan onze accom modatie. Dit bedrag kunnen we mooi gebruiken om deze te herstellen". Okia gaf als dank een vaantje voor op kantoor en een aandenken aan Annet. De touwtrekkers kregen een be drag van 870 euro. Ponyclub De Bergruitertjes gaan het be drag van 938 euro gebruiken voor het verbeteren van de vei ligheid van het terrein aan de Borkeld. Handbalvereniging Holten wil de gekregen 1.101 euro gebrui ken voor de aankoop van min- idoeltjes voor de jeugd. HOLTEN - De Canadese Be graafplaats in Holten wordt maandag 24 december, kerst avond, wordt verlicht door kaarsen die bij elk graf zullen branden. De Stichting Viering Nationale Feestdagen nodigt iedereen uit op 24 december om 16.30 uur aanwezig te zijn bij het plaatsen van de brandende kaarsen. Naar alle verwachting zullen dit jaar extra speciale kaarsen ge brand worden. Leerlingen van de Ermineskin Community Pri mary School in Hobbema, Al berta in Canada hebben kaar sen gedecoreerd en willen graag dat deze kaarsen tijdens de ce remonie branden. De kaarsen zijn onderweg per schip en de organisatie hoopt dat ze op tijd aankomen om, namens de leerlingen van deze school, de verbondenheid met Er zullen speciaal gedecoreerde kaarsen uit Canada komen om tijdens kerstavond te laten branden op de Canadese Begraaf plaats. Canada extra te bevestigen. De ze kaarsen zal men bij de ingang van de begraafplaats en bij het kruis op de begraafplaats aan treffen. Schoolkinderen zullen onder muzikale begeleiding van mid winterhoornblazers en doedel zakspelers bij ieder graf een kaars zetten. Gezien de grote opkomst vorig jaar is in overleg met de ge meente het volgende besloten: vanaf 15.00 uur is er slechts een richtingsverkeer mogelijk van en naar de Canadese begraaf plaats. Men kan via de Molenbelter- weg, Holterbergweg naar bo ven. De Wullenbergweg, tegen over het Losse Hoes, is eenrich tingsverkeer. Men dient de aan wijzingen van de verkeersrege laars op te volgen, ook in ver band met het parkeren. Na afloop gaat men via de Eek hoornweg, Nijverdalseweg en de Forthaarsweg weer richting dorp. De organisatie vraagt om, in dien mogelijk, zoveel mogelijk per fiets of lopende naar de her denking te komen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9