Kerstdiner voor Holtense senioren Holtens Nieuwsblad Met Amerikaans bus van de ene naar andere kerstmarkt Holtens Nieuwsblad 5 telefoongids Winkel HMV gesloten Activiteiten NBvP Holten Plakkie geen probleem met contract over huiselijk ketengebruik Après Ski-avond in 't Keuntje Al met stip op 1 Dinsdag 11 december 2007 'Voorbeeld andere keten' XSf8 HOLTEN - De jongeren van de drinkkeet aan de ügtenberger- weg hebben er geen probleem mee als ze een contract met de gemeente moeten onderteke nen. Dat zegt 'Plakkie', één van de grondleggers van de keet waar zo'n twintig personen in de leeftijd tussen de twintig en dertig jaar geregeld bij elkaar komen. "Maar als ze willen dat de tent om elf uur 's avonds dicht moet, of op zondagmiddag, dan lijkt me dat geen optie", aldus Plak kie. De gemeente is van plan met de bezoekers van de drink- keten een contract op te stellen waarin wordt verklaard dat het om huiselijk gebruik gaat. Daar door wordt de keet persoonsge bonden en mag niet iedereen er zomaar even een biertje gaan vatten. Daarnaast wil de ge meente de keten enkel op een eigen terrein gedogen, mag het onderkomen geen caravan meer zijn en mag er geen sterke drank worden geschonken. Plakkie zegt nog niet gehoord te hebben van een dergelijk con tract, maar is er op voorhand niet op tegen.'Opzich is het wel goed, maar er gebeurt hier nooit iets. Het moet ook wel een beet je vrij blijven, vind ik. Alle aan- dacht is een beetje overdreven. De brandweer is wel eens bij ons geweest en heeft ons ook tips gegeven. Zo hebben we nu twee grotere brandblussers en is de nooduitgang vrijgemaakt. Die was een beetje geblok keerd", aldus Plakkie die al ze ven jaar samenkomt met zijn vriendenclub. Het onderkomen is een oude directiekeet van een wegenbouwbedrijf van zo'n tien bij zeven meter.'Deze keet staat er al vijf jaar, daarvoor hadden we een oudere", zegt Plakkie die de keet vooral op donderdagavond en zondag middag bezoekt. "Wij zijn niet echt zoals de re guliere drinkkeet, want die is meer voor de jeugd. Wij zijn al langer bezig, we zijn een beetje blijven hangen. Hoe vaak we bij elkaar komen wisselt. De ene week twee keer en de andere week misschien helemaal niet. Meestal gaan we na de voetbal een paar biertjes drinken. Het heeft meer een sociale functie. Hier is de laatste paar jaar nie mand dronken weggekomen. De meesten hebben ook verke ring. Er zijn nog een paar vrijge zellen en die spreken wel eens op zaterdag af voordat ze naar Dieka gaan, maar dat is meer om te verzamelen dan om in te drinken. We zijn al zeven jaar open zonder problemen. We liggen goed in de buurt en hou den een keer per jaar een feestje voor ze. Eigenlijk zijn wij een voorbeeld voor de andere ke ten." HOLTEN - De gemeentegids Rijssen-Holten bevat sinds en kele jaren ook een lokale tele foongids. Wie onlangs van provider is ge wisseld, kan het voorkomen dat de gegevens niet goed zijn over gekomen bij de gemeentegids 'Lokaal Totaal'. Mocht men niet vermeld staan in deze lokale telefoongids maar dit wel wensen, dan kan men het volgende doen: een brief sturen naar: KPN Nummer Informatie Dienst, Postbus 8357, 3503 RJ Utrecht of faxt de gegevens naar: 020-408 6250 of mail naar: info@lokaaltotaal.nl HOLTEN - Woonzorgcentrum Diessenplas houdt vrijdag 21 december een smaakvol en sfeervol kerstdiner. Alle senioren uit Holten zijn vanaf 10.45 uur van harte wel kom. Het diner zelf begint om 12.15 uur. De koks van het Holtense zorg centrum maken er wat moois van. Het menu blijft nog even ge heim, maar het is veelbelovend. De keuken van Diessenplas be hoort ten slotte tot de vijf beste van Nederland en dat willen de koks u graag laten proeven tij dens dit kerstdiner. Seniorenorkest Happy Days verzorgt een muzikaal optre den. Alle senioren uit Holten zijn van harte uitgenodigd deel te ne men aan het kerstdiner. Men kunt zich tot 14 december opgeven bij de receptie van Diessenplas, telefoon 0548- 362505. De kosten voor gasten bedragen 18 euro per persoon. HOLTEN - In café 't Keuntje wordt zaterdag 15 december om 21.00 uur een Après Ski-avond gehouden. De entree is gratis. DJ Botox Productions maakt van de avond een grote mix van après ski, Nederlandstalig soul en na tuurlijk de foute nummers en dance classics van de jaren '70 en '80 niet te vergeten. En omdat er kerstmarkt is, wordt het Keuntje 15 december omgetoverd tot een volledig uitgedoste après ski are na met alles wat een echte après ski nodig heeft: sneeuw, ski's, zonnebrand, drank en goed ver klede Heidi's und Rudi's. Trek dus allemaal een skipak of leder- hosen aan en kom zaterdag 15 december naar café 't Keuntje om een fantastische avond te be leven. Bij binnenkomst staat er gratis welkomstschnaps voor ie dereen klaar. HOLTEN - Het bedrijfsleven start met de campagne 'Al met stip op 1'. In de verschillende regio's langs de Al zullen ludie ke Al- koekjes worden ver spreid onder publieke diensten, bestuurders en bedrijven om aandacht te vragen voor de tra ge aanpak van de Al door mi nister Eurlings. De campagne benadrukt het belang om tijdig te investeren in de toekomst van de Al. Nu minister Eurlings pas in 2020 de doorstromings- problematiek van de Al wil aan pakken, neemt het bedrijfsleven actie om hem en de Tweede Ka mer ervan te overtuigen dat ac tie op korte termijn noodzake lijk is. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W H. Beyerc, secretans, KoBingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Diessenplas stond afgelopen vrijdag in het teken van kerst. Zo konden er verschillende kerstartikelen worden gekocht tij dens de kerstmarkt. Maar was het ook mogelijk om bijvoorbeeld zelf kerststukjes te maken. Maar ook was er een midwinterhoorn te horen en kon er worden genoten van warme erwtensoep. foto: sander scheperman HOLTEN - Zowel de kringloop winkel aan het Zwartepad als de loods aan de Jeurlinksweg van Supportersverenging HMV houdt een winterstop. Op de vrijdagen 21, 28 decem ber en 4 januari en op de zater dagen 22, 29 december en 5 ja nuari zijn de winkel en de loods gesloten. Daarna is de winkel weer als vanouds open. HOLTEN - NBvP Vrouwen van Nu Holten is zaterdag 15 de cember met de bekende knie- pertjeskraam aanwezig op de kerstfair. De kerstviering wordt dinsdag 18 december om 19.45 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Maandag 7 januari om 19.45 uur is de nieuwjaarsbijeenkomst in ge bouw Irene. Voor inlichtingen, telefoon 0548-363600. HOLTEN - Smidsbelt en het Holterbergplein bij Woody's zijn zaterdag 15 december van 12.00 tot 20.00 uur helemaal in kerstsfeer gedompeld. Dan wordt op deze twee plaatsen namelijk een kerstfair gehou den. Sneeuwkanonnen zorgen voor sneeuw en is het mogelijk om met een arrenslee een tochtje te maken. Voor de kin deren is er een draaimolen en zorgt een draaiorgel voor gezel lige muziek. De markt zelf wordt groter dan ooit. Vele ge zellige kerstkramen staan opge steld op Smidsbelt met veel ex tra aandacht voor eten en drin ken. Zo is er op verschillende plekken wat te proeven. Zoals gerookte zalm, paling, crêpes, wentelteefjes en natuurlijk glühwein. Naast de grote kerst markt op Smidsbelt, staan er ook zo'n tien kramen opgesteld op het Holterbergplein bij Woody's en Natuurdiorama Holterberg. Wie niet te voet wil, Er zal worden gezorgd voor een echte kerstsfeer tijdens de kerst fair in Holten. Zo wordt er sneeuw gemaakt. foto: johan bolink kan gratis gebruik maken van een Amerikaanse schoolbus om tussen de twee plekken heen en weer te rijden. Toneelvereni ging OCH verzorgt op de berg de hele dag een levende kerst stal, compleet met ezels en schapen. Het hele verhaal rond de geboorte van Jezus wordt uitgebeeld. Maar ook is het mo gelijk om mee te doen aan de fakkeloptocht, die op de par keerplaats van Albert Heijn be gint.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5