Weer terug van weggeweest in wereldtop Twee diensten in kerstnacht Club speciaal voor kleuters Column Single Respect veur Dialect Agenda terug van weggeweest in de wereldtop. Dinsdag 11 december 2007 HOLTEN - De Open Deurgroep Holten houdt twee traditionele kerstnachtdiensten. Een dienst wordt gehouden om 21.00 uur in de Kandelaar en de ander om 23.00 uur in de Dorpskerk. Voorganger in beide kerst nachtdiensten is ds. Gijsen. Medewerking in de dienst om 21.00 wordt verleend door het Holtens Gemengd koor, die het kerstevangelie zingt. En verder veel samenzang. In de dienst van 23.00 uur zal de Holtense muziekvereniging HMV de samenzang begelei den. i Het thema van beide diensten is 'Kind van God'. HOLTEN - De Boschkamp staat elke woensdagmiddag bol van de kinderactiviteiten. Voor kleuters in de leeftijd van 4 tot 6 jaar is er nog een aantal plaat sen vrij op de kleuterclub. Elke woensdagmiddag zijn de kleuters van harte welkom in de Boschkamp om er samen met leeftijdsgenootjes een fijne mid dag van te maken. Meestal wordt begonnen met een leuke poppenkast of een verhaal, daarna gaan ze knutselen, klei en, koekjes bakken, spelletjes of andere creatieve dingen doen. De activiteit is van 13.30 tot 15.00 uur, de kosten zijn 1,50 euro per keer. Meer informatie: telefoon: 0548-362755. Wis en waarachtig hef vrouw Toomeman eur'n medaille verdeend. Dubbel en dwass, al was't allèène ma umdet zie het zó hèèl gewoon vindt um eur zuster viem'nzestig joar te verzörg'n. Det zet een mèènse an't dè- nk'n. Ai lange terugge dè-nkt, kóm ie vólle meer vuurbeeld'n tèèg'n van leu, met of zóónder gebrek, diet lange tied ver zórgt bint of wordt duur mooders, zusters, ki-nder of aandere femilie. Zie gung'n al lèène de duure uut, as't hèè- moal neet aans meer kón. De zórg was mèèstal vuur mooder de vrouwe. Bie me- kaa inwónn'n was schering en inslag. As ter e trouwt wörd'n, trökk'n de jong'n bie de óóld'n in. Zóó gung de zórg vaake oaver op mooder, de jonge vrouwe. Ai't good bekiekt was't in die vervleuig'n tied zóó, det alle vroole maan- telzörgers warn. De kèèrls gung an't wark, de vroole wark'n vaake met, deur'n de huusheulige en möch'n ók al le daag'n nog is vuur't ett'n zörg'n. S'oamds kwam de keerls döódmeu bie huus, scheum'n an, an toafel en de vroole móch'n het ett'n op- doon en noa de tied ók nog is de ofwasse en de wichter noar berre maak'n. Het was amoal hèèl gewoon. Zóó makkelijk Podiumplek Tuitert JANUARI Kerststollenactie supp. ver. der Roodzwarten, Holten, maandag 10 december 2007 - dinsdag 11 decem ber 2007 Koffieochtend met troubadour, Boschkamp, vrijdag 14 december 2007, 10:00 Mark Tuitert wist een mooie derde plek te behalen op de 1500 meter. I HOLTEN/ HEEREN- 1.45.54 en daarmee gaf hij slechts VEEN - Mark Tuitert is 034 seconden toe op de win- De in Holten geboren en getogen schaatser reed afgelopen week einde bij de werelbekerwedstrij- den in zijn woonplaats Heeren veen naar een mooie derde plaats op de 1500 meter. Tuitert zette in Thialf een tijd neer van en móói was't amoal neet. 'N- armood heul oe bie mekaa. Tèègnswoorig is det aans. Het bie mekaa öönder één dak wönn'n is ne uutzundering. Kèèrls en vroole goat beire hen wark'n. Zie hebt beire een inkomm'n. Zie mött beire zörg'n vuur't ett'n. Zie maakt beire de wichter noar berre. Zie bint geliek an mekaa. Ma heb z'ut vólle better? Één op de drei relaties löpp op de klipp'n. At zut oaver de wich ter hebt, geet het oaver de mien'n, de oen'n en de óónz'n. Is de weelde öóns de baas of is het nog net as vrog- ger, gróöt'n armood? Mangs dè-nk ik det n'armood grötter is. Mangs dè-nk ik det iederee- ne allèène mar an zich zelf dech. Det is netuurlijk neet zóó. Doar bint ók in disse tied leu diet an maantelzörg doot. Ma iedereene kan een betje met doo. Kiek mar is um oe hen. Vuural in disse duustere daag'n vuur karsfees en niejo- ar. Een bleumpke, een preuit- je, een betje andach kan aan- dem mangs zó good doon. Loat zeen dai ók maantelzör- ger bint. Ie kriegt der gen lintje vuur. Dine Toomeman is nen maantelzörger van n'öóld'n stèèmpel. Zie zórgt a viem'n zestig joar. Zie zeg, "doodge woon, doon". Doarumme hef zie det lintje meer dan verd eend, wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop naar, Sven Kramer (1.45.21). De Canadees Denny Morrison werd in 1.45.34 tweede. Tuitert was op 'zijn' mijl twaalfhonderdste snel ler dan de nummer vier, de Ame rikaan Shani Davis, die zondag de 1000 meter op zijn naam bracht. Tuitert reed in 1.09.04 ook een scherpe 1000 meter, maar werd met die tijd uiteinde lijk zevende, omdat er na hem nog zes rijders onder de 1.09 do ken. Behalve Davis (1.08.39) wa ren dat Morrison, Kyou-Hyuk Lee (Z-Kor), Erben Wennemars, Jan Bos en Joon Mun (Z-Kor). Tuitert was uiteraard enorm blij met zijn podiumplek op de 1500 meter, maar ook met zijn goede tijd op de 1000 meter. "Op de 1500 meter maak ik nu eenmaal meer kans om in de prijzen te rij den", aldus Tuitert die een paar weken weken geleden bij de we reldbekerwedstrijden in Calgary ook naar de derde plek op de 1500 meter reed. "Ik heb vorig jaar veel pech gehad, maar nu gaat het gewoon heel lekker. Ik ben mezelf nog steeds aan het verbeteren. En het is mooi om te voelen datje tot bepaalde dingen in staat bent." De volgende wedstrijd voor Tui tert is de WB-wedstrijd in Erfurt voor de kerst. Na de kerst staat in Groningen het NK Allround op het programma waar Tuitert een gooi wil doen naar kwalificatie voor het EK Allround. Want hoe wel hij zich dit jaar helemaal heeft toegelegd op de 1500 me ter, zit het allrounden nog steeds in zijn hoofd. "Ik heb mezelf nog niet kunnen testen op een vijf ki lometer, maar ik wil graag mee doen aan het EK Allround. We hebben in totaal vijf wereldbe kerwedstrijden en daarin richt ik me volledig op de 1500 meter, maar voor de world cups heb ik FOTO: GERHARD KOLKMAN ook wel allround getraind. Het langere duurwerk heb ik niet overgeslagen. We zien wel hoe het loopt. Misschien doe ik het NK Sprint ook nog. Maar het hoofddoel is het WK Afstanden in maart in Nagano." Kerstmarkt met fakkeloptocht, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00-20:00 Passage Holten: kerstavond door jo ke Verweerd, Kandelaar, maandag 17 december 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Kerstfair met De Hoolter Korhanen, Haarschool, donderdag 20 december 2007 Kaarsen maken en nieuwjaarsrolle tjes bakken, Zorgvliet Larenseweg 106, donderdag 20 december, 10.00 - 17.00 ANBO Holten: kerstmiddag. Bosch kamp, donderdag 20 december 2007, 14:30 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Natuurdi- orama Holterberg, zaterdag 22 de cember 2007 - zondag 6 januari 2008 Midwinterhoornblazen, Zorgvliet Larenseweg 106, zondag 23 decem ber, 19.30 Plaatsen kaarsen, Canadese Be graafplaats, maandag 24 december 2007, 16:30 Levende kerststal, Kinderboerderij Dondertman, woensdag 26 december 2007, 14:30 - 19:30 Winterstamppotwandeling, Na- tuurdiorama Holterberg, donderdag 27 december 2007 Driedaagse Documentaire Festi val, Boschkamp, donderdag 27 de cember 2007 - zaterdag 29 december Keunestatjesoamd, Bierlokal am Bahnhof, zaterdag 29 december 2007, 20:00 Open Holtens kampioenschap carbidschieten, Beusebergerweg, maandag 31 december 2007, 15:00 Winterstamppotwandeling, Na- tuurdiorama Holterberg, donderdag 3 januari 2008 HOLTEN - Vanuit de groep Re spect veur Dialect ontstond het idee om een kerstsingle te ma ken in alle dialecten, vertegen woordigd in het bonte gezel schap. Een mooi en sfeervol kerstnummer van Respect veur Dialect met de titel Mooie da gen. Omgaan met een bepaalde ziekte, gezond bewegen, heerlijk koken, zwan gerschap, rollatortraining... er is bijna geen onderwerp of wij hebben een bijpassende cursus. Als het even kan dicht bij u in de buurt. Nog dichterbij komen we met onze services. Bij u aan huis als u wilt. Bijvoorbeeld met onze boodschappenservice of de opticien en kapper aan huis. Het volledige aan bod vindt u op onze website www.tnwt.nl. Heeft u vragen? Bel 0900-0678 (lokaal tarief). Thuiszorg Noord West Twente ^HKz\

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3