Holtenaren aan start crossloop Veiligheid terug in weg Dijkerhoek Start inschrijving triatlon Holtens Nieuwsblad 32 Nevenactiviteiten rond Triathlon Holten 2008 "ert t,en)ang ,ub,leum AV Holten met 45 deelnemers aan start Nijverdalsebergcross Kerst Kerstverhaal bij Dondertman AT j Levende Kerststal Dondertman Kantoor SWOH gesloten Dinsdag 11 december 2007 ESPELO - De Levende Kerststal bij kinderboerderij Dondertman wordt voor de tiende keer gehouden. Ook dit jaar zal de kinder boerderij tweemaal in het teken staan van het Bijbelse kerstverhaal. Zondag 23 en woensdag 26 december kan men er terecht. FOTO: JOHAN BOLINkl NIJVERDAL - De eerste cross loop van het OAD Reizen Crosscircuit, de Nijverdalse bergcross werd afgelopen zater dag gehouden. De atletiekver eniging Holten was met ruim veertig leden goed vertegen woordigd. Zowel bij de jeugd als bij de senioren werd er uitste kend gepresteerd. Als eerste gingen de jongens en meisjes tot en met 9 jaar van start voor de 1,5 kilometer. Luid aangemoedigd door ouders en andere AV Holten leden kwa men de meesten weer stralend over de finish. De jongens en meisjes tot en met 12 jaar volg den hetzelfde parcours. Vooral bij de jongens kan dit een span nende competitie worden met een grote Holtense inbreng. Na deze eerste, van in totaal vier crossen, staan er maar liefst zes AV Holten jeugdleden bij de eerste tien. In deze categorie be vond zich ook de enige Holten- se prijswinnaar: Koen Kaffener behaalde een mooie derde plaats. Na een korte pauze werd er gestart voor de 2,5 kilometer. Ook hier weer enkele jeugdle den aan de start. Wouter Jansen was de snelste Holtenaar op dit D1JKERHOEK - Op dit moment wordt nog hard gewerkt aan de weg bij Dijkerhoek, maar op 20 december wordt deze door on der andere gedeputeerde Job Klaassens geopend. "Een jaar geleden hebben we meegedaan aan de actie Ver- keersslang", vertelt Jan-Victor Dorlas, directeur van de basis school in Dijkerhoek. Met de leerlingen werd de gevaarlijke kruising met de provinciale weg richting Deventer onder de aan dacht gebracht. "We hadden ie mand van de Provincie uitgeno digd en wethouder Willem ter Schure", geeft Jan-Victor aan. Ter Schure kwam langs, maar de Provincie liet het afweten. Er werd een tekening uitgereikt die de kinderen hadden gemaakt over de gevaarlijke kruising. Het is daar namelijk erg moeilijk oversteken, omdat de vlucht- HOLTEN - Het kantoor van de Stichting Welzijn Ouderen Hol ten (SWOH) is gesloten van 21 december tot 3 januari. Mensen die een alarmtoestel van de SWOH gebruiken zijn al lemaal persoonlijk op de hoogte gesteld van het bereikbare nummer in geval van proble men met het toestel. Dit num mer staat ook op de telefoonbe- antwoorder van de SWOH. onderdeel. In geheel eigen stijl liep hij naar een mooie eindtijd van 8 min en 17 seconden. Goed voor een zevende plaats in het eindklassement. De 5,5 kilometer kende een onver wachts grote deelname vanuit Holten. Jong en oud kwamen hier elkaar tegen. Wat hier en daar zelfs leidde tot een waar generatiegevecht. Zo knokte Omar Comelis (14 jaar) zich, al vallend en struikelend, nog net voor Hans Uijen, inmiddels de veertig ruim gepasseerd. Ab Koetsier, 61 jaar, bereikte ook dit keer weer ijzersterk de finish. Stefan Paalman en Remco ter Brake, leden van de jonge garde getraind door Meindert Koop man, bereikten een fraaie vier de en vijfde plaats in het com petitieklassement. De middag werd afgesloten door de 10 kilo meter. Het zonnetje dat de hele middag zijn best gedaan had moest het afleggen tegen de be wolking. Het Ravijn leek er nog dieper en zwaarder door. Toch keken de 10 kilometer lopers van de AV Holten eveneens te rug op een geslaagde cross. Za terdag 22 december is de Ter Steege cross in Rijssen. weg naar Deventer. heuvels er enkele jaren geleden uit zijn gehaald. "Er moest ruimte worden gemaakt voor links afslaand verkeer", weet Dorlas. Maar volgens hem moe ten vooral veel kinderen deze HOLTEN - De Triathlon Holten zal op 28 juni 2008 opnieuw be staan uit wedstrijden voor de Elite, Senioren, Masters, Junio ren en de recreatieve wedstrij den voor de kwart en achtste triatlon. De Elite wedstrijd is ook vol gend jaar weer geplaatst op de Topsportevenementen kalen der van NOC*NSF. Opname van de Triathlon Hol ten in het European Premium De Stichting Triathlon Holten heeft besloten net als voorgaan de jaren op de vrijdagavond voor het evenement naast de Kinder Run-Bike-Run een zwem-loop te houden. Deze wedstrijd is zowel voor at leten op de wachtlijst als voor FOTO: SANDER SCHEPERMAN drukke weg oversteken om bij school te komen of wanneer ze gaan zwemmen in Bathmen. De actie van de kinderen heeft geholpen, want de Provincie re ageerde uiteindelijk. Er werden CUP circuit geeft Nederlandse topsporters de gelegenheid zich te meten met topsporters uit andere landen. De inschrijving voor alle wed strijden, zowel recreatief als de overige, gaat op 15 december 2007 van start. Evenals vorig jaar kunnen de belangstellenden voor de recre atieve wedstrijden voor de kwart en achtste triatlon zich tot 15 januari 2008 aanmelden via andere belangstellenden. In schrijven voor de zwem-loop kan op dezelfde wijze als voor de triatlon. Meer informatie over de Triath lon Holten is beschikbaar via de website: www.triathlonholten.nl bijeenkomsten georganiseerd in het Bonte Paard om het be stuur van de school en de buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek aan te horen. De be doeling was om in november de plannen te presenteren en vol gend jaar zomer de weg aan te pakken. Dit werd ineens een heel stuk eerder. "Bij Bathmen werd ook gewerkt aan de weg, waar pre cies dezelfde verandering aan een kruising is gekomen. De aannemer mocht van de Pro vincie ook meteen aan de slag in Dijkerhoek." Wel moest nog een stukje grond aan de Oude Stationsweg worden gekocht om een stukje fietspad aan te kunnen leggen, maar dat was snel bekeken. Naast vluchtheu vels, wordt de weg visueel smal ler gemaakt. internet (www.triathlonhol- ten.nl) of door het inzenden van een inschrijfformulier. De organisatie verwacht weer een enorme belangstelling. Indien zich evenals voorgaande jaren weer meer atleten aan melden dan er startplaatsen voorhanden zijn, zal er op 25 ja nuari 2008 onder toezicht van een notaris een loting worden gehouden. ESPELO - De voorbereidingen voor de Levende Kerststal van kinderboerderij Dondertman zijn alweer enige tijd in volle gang. Het evenement wordt gehouden op zondag 23 en woensdag 26 december. Dit jaar betreft het de tiende editie: een jubileum en biedt Dondertman nu al de moge lijkheid om met aanzienlijke korting een donateurskaart aan te schaffen voor het nog lopende deel van het seizoen 2007. Wie er gebruik van maakt, heeft eveneens recht op gratis entree. Ter gelegenheid van het tweede lustrum van de kerststal is er voor iedereen bij vertrek een bescheiden herin nering. Tijdens de tiende Levende Kerststal kunnen kinderen een gratis ritje met de kerstman in zijn arrenslee maken. (Groot)ouders krijgen daarbij vanzelfsprekend de gelegen heid om het tafereeltje op de gevoelige plaat vast te leggen. De Levende Kerststal staat op nieuw tweemaal op de activi teitenkalender: zondag 23 en woensdag 26 december (Tweede Kerstdag), beide da gen van 14.30 tot 19.30 uur. Vanaf de stadspoort met twee Romeinse wachters is er een wandeling over het traditiege trouw sfeervol verlichte ter rein naar de stal en komt men onderweg aartsengel Gabriël en herders tegen die hun scha pen en een vertelster die meerdere malen een korte versie van het kerstverhaal voorleest. Het kersttafereel wordt gecompleteerd door de os en de ezel en (onder voor behoud) het pasgeboren lam. In een grote legertent in het bos draait permanent de dvd Kroamschudd'n in Mariapa- rochie van Herman Finkers. Zoals gebruikelijk wordt het geheel muzikaal omlijst door koren en midwinterhoornbla zers. En voor de inwendige^ mens is er weer glühwein, warme chocolademelk en na tuurlijk heerlijke oliebollen, j Gratis parkeergelegenheid isl ruimschoots aanwezig. Op vertoon van hun kaart heb- j ben donateurs gratis toegang. Iedere extra persoon in het ge zelschap is 2 euro entree ver schuldigd. Niet-donateurs be- j talen eveneens 2 euro per per soon. Kinderen tot 4 jaar mo gen kosteloos naar binnen. Aangezien het seizoen 2007 voor het grootste gedeelte voorbij is, biedt kinderboerde rij Dondertman nu al de mo gelijkheid met aanzienlijke korting een donateurskaart voor de nog lopende periode van het seizoen aan te schaf- i fen. De kaart is geldig tot 1 april 2008 en kost slechts 5 eu ro. De voorwaarden zijn gelijk aan de gebruikelijke dona teurskaart: men mag de kin derboerderij op vertoon ervan met maximaal vijf personen gratis bezoeken. Dat geldt te vens voor het bezoek aan de Levende Kerststal. De kaarten zijn al verkrijgbaar in de kanti ne en aan de kassa van de Le vende Kerststal. Wie wil, kan zich bij de kassa tevens inschrijven als dona teur voor het seizoen 2008,; maar maakt dan geen gebruik van de mogelijkheid om de kerststal gratis te bezoeken. Inschrijfformulieren kunnen ter plekke wel worden inge-1 vuld. Betaling kan contant of via incasso. Bij een eenjarig! donateursschap betaalt men 22,50 euro. Wil men langer verbonden zijn aan Dondert- J man, dan bedragen de kosten 1 20 euro. De geldigheid van de donateurskaart 2008 start 1 april en duurt tot april 2009. De nieuwe kaart wordt in de loop van maart thuisgestuurd. Er wordt nog hard gewerkt om vluchtheuvels te maken in de

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 32