Dominee Mulder neemt afscheid Trainingspakken dames HV Holten Holtens Nieuwsblad 20 Opnieuw primeur voor Dijkerhoek Ophalen huisvuil Verjaardag Sinterklaas met vrachtwagen naar Holterenkschool Aanrijdingen Orgelconcert met panfluit Lezing over schilder Jan Mankes Uitslagen teams BC Holten 'Dinsdag II december 2007 HOLTEN - Op de volgende feestdagen is de huisvuÜinza- meling gewijzigd. Dinsdag 25 december 2007 gaat de inzame ling naar zaterdag 22 december 2007 (grijze container) Woensdag 26 december 2007 gaat de inzameling naar zater dag 29 december 2007 (grijze container). Maandag31 decem ber 2007 start de inzameling om 6.00 uur (groene container). Dinsdag 1 januari 2008 gaat de inzameling naar zaterdag 5 ja nuari 2008 (groen). Houdt u er rekening mee dat de inzameling op de zaterdagen en op oude jaarsdag om 6.00 uur start. HOLTEN - De samenvoeging van de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk heeft meer tijd nodig. Dat zegt domi nee H.P. Mulder van de gerefor meerde kerk de Kandelaar. Op een heleboel terreinen wer ken we al gezamenlijk, maar het moet nog groeien." De 61-jarige Mulder neemt op 20 januari 2008 officieel af scheid als dominee. Naar een opvolger wordt nog gezocht. Mulder is een voorstander van eenwording van de protestant se geloven in Holten. Die kun- BC Holten 2 - Hoogerheyne BC Holten 2 moest afgelopen donderdag 7 december, uit te gen Hoogerheyne te Heino. Dit team staat strak bovenaan, de eerste wedstrijd hadden we ver loren met 8-0. Slechter kon het in ieder geval niet. De heren mochten zoals gebruikelijk het spits afbijten. Tweede heer Rob Veldhuis was helaas snel klaar met zijn partij 5-21 en 8-21. Eer ste heer Ismael Wind moest zijn partij goed aan de bak in 3 ga mes, maar die won hij dan wel, 18-21, 23-21 en 18-21. Een mooie en spannende partij! De dames mochten aantreden. Eerste dame Renate Oosterik had relatief weinig moeite met haar tegenstandster, 17-21 en 15-21. Tweede dame Marijke Offenberg had aanzienlijk meer moeite met haar tegenstandster en verloor helaas, 21-17 en 21- 13. Tussenstand 2-2, hoopvol. De dubbels waren aan de beurt, de herendubbel was helaas snel gebeurd 21-9 en 21-11. De da- mesdubbel ging in drie games verloren helaas: 19-21,14-21 en 15-21. Dan moesten de mixen maar uitkomst brengen. De eer ste mix was erg spannend maar ging door veel fouten van ons helaas totaal onnodig verloren (derde game 11-4 voor) 14-21, 21-10 en 21-16. De tweede mix ging helaas ook verloren met 21-8 en 21-9. Eindstand 6-2 ver lies. Holten 5 - Kwiek 2 De laatste wedstrijd in 2007 van het vijfde badmintonteam zou misschien wat punten kunnen opleveren. De uitwedstrijd was nipt verloren, dus. Helaas kwa men de heren in de single dui delijk te kort. Harry Knuiman en Henk Zeeman verloren beiden in 2 games. Alie Bijen won de eerste game duidelijk, verloor de tweede met 21-19 en won de derde met 22-20. Helaas kwam Marie Diepenbroek ook niet nen beter onder de gezamenlij ke paraplu van de PKN (Prote stantse Kerk Nederland) vallen, vindt de dominee. Dat er vol gend jaar een gezamelijke jeugdwerker komt, voor zowel de hervormden als de gerefor meerden, vindt Mulder 'mooi'. "En de roomskatholieken liften ook nog mee." Mulder is in totaal 33 jaar predi kant geweest, waarvan de laat ste veertien in Holten. "In 1971, toen ik nog theologie studeerde in Kampen, begonnen ze al aan me trekken, want er was een gi gantisch predikantentekort. In 1974 heb ik mijn studie afge rond en ben ik in Nieuw Buinen in zuidoost Groningen begon nen. Vier jaar later ben ik naar Ommen gegaan en in '85 naar Lunteren op de Veluwe. Dat was op zich een apart gebied, want het werd gedomineerd door de gereformeerde- bond, een hele zware richting. Maar we zijn er wel begonnen met een eigen schooltje en dat is nu een grote school. In Holten heb ik veertien jaar lang een goeie tijd gehad. Zeg maar zoals Jacob heeft moeten werken voor zijn bruid Rachel. Dominee zijn is mooi vanwege de veelzijdig heid. Je praat met mensen, je gaat om met mensen. Daar ligt het zwaartepunt. Je deelt eèn stukje levensverhaal van men sen. Ze laten je een eindje toe. De dramatische dingen blijven je het langst bij. Zoals het over lijden van een kind. Dat gaat het diepste. Dan voel je je heel klein. En ik heb natuurlijk een aantal begrafenissen meege maakt. Als je uitgaat van tien per jaar zijn het er 140 geweest, waarvan je je de meeste nog wel herinnert. Eigenlijk is het ooi een gek beroep. Je bent zeveJ dagen per week 24 uur beschik| baar. Je gaat om met oudererj en jongeren, met zieken en ge l zonde mensen. Er is geen be f roep zo veelzijdig. Dat vind i)| het leuke. Ik zal het ook gaanl missen, maar het lijkt me fanl tastisch om eventjes geen agen-j da te hebben. En ze zijn ook noj niet van me af, want de jonge ren catechese maak ik af tot pa sen. En verder weten ze me vasl wel te vinden." verder dan verlies in 2 games. De herendubbel van Harrie Menkhorst en Harry Knuiman ging niet slecht, maar werd net verloren met 21-17 en 21 -18. De dames deden het beter en won nen met 21-16 en 21-14. Ook deze avond zorgden Alie en Harrie voor de nodige gezonde spanning in de wedstrijd, de eerste game liep niet, werd dan ook verloren met 21-15. In de tweede game werd een aantal keren het matchpoint overleefd en deze werd uiteindelijk ge wonnen met 27-25. Blijkbaar was de weerstand bij de Raalte- naren toen gebroken, want de derde game ging zonder proble men naar Holten (21-8) Marie en Henk speelden een goede partij, maar kwamen te snel op achterstand. Dit kon in de eerste game niet meer goed gemaakt worden, verlies met 21 -16. Een tweede game, die he laas verloren ging met 25-23. REGIO - Diverse aanrijdingen waarbij in totaal negen auto's betrokken waren op de A35 en de Al ter hoogte van Bome heb ben op donderdagavond 6 de cember een kilometers lange fi le veroorzaakt. Op donderdag 6 december kreeg de politie om streeks 18.00 een melding van een aanrijding op de A35 ter hoogte van Bome in de richting van Hengelo waarbij vijf auto's betrokken waren. Op het punt waar de A35 en de Al samenko men ontstond er in eerste in stantie een kop staart aanrijding tussen een 32-jarige automobi liste uit Enschede en een 36-ja- rige automobilist uit Hengelo. Als gevolg van de 18 km file op de Al en A35 ontstond een kop- staart botsing op de zuidbaan van de Al ter hoogte van Rijs- senHolten raakten drie auto's betrokken. VERVOLG VOORPAGINA DIJKERHOEK - "Daarnaast moest het zo innovatief zijn, dat het lichthinder en lichtvervui ling tegen zou gaan gaan. Bo vendien moesten de armaturen passen bij de omgeving van Dij kerhoek", aldus Tinnemeier die met de cosmopolislamp al een Nederlandse prijs heeft gewon nen en ook een Europese nomi natie op zak heeft voor de Euro pean Environment Award. Volgens Tinnemeier is het be langrijk dat er op grote schaal wordt overgeschakeld naar de milieuvriendelijke lamp. "Je moet je bedenken dat er in Eu ropa nog zo'n 135 miljoen kwi klampen zijn. Als we die vervan gen door de cosmopolislamp HOLTEN - In een goed gevulde sporthal 't Mossink werd vorige week zondag de sponsor van de trainingspakken van de dames 1 van HV Holten in het zonnetje Na afloop van de wedstrijd te gen HV Foreholte uit Voorhout, welke door Holten overigens met 25-14 werd verloren, bood Jan ten Hoeve namens het be stuur van de handbalvereniging Holten sponsor Bert Wansink van Albert Heijn Wansink een bos bloemen en een cadeau cheque aan. Op de foto de selectie van da mes 1 HV Holten. Staand v.l.n.r.: Bert Wansink Albert Heijn, Jo- landa Hoogland (teambegeleid ster), Jeanet Markvoort, Eline Berends, Monique Plantinga, Muriël Kok, Jolanda Karsten, Anita Bieleman, Judith Tiekink, Paulien Schooien. Zittend v.Ln.r.: Daan Jolink (trainer), Ellen Klein Koerkamp, Lonneke Kok, Dörte van Ooyen, Bianca Smit en Renée Kolkman. Op de foto ontbreekt Jessica Smit. die veel milieuvriendelijker is, dan is de energiereductie dus danig groot dat we al bijna aan de Kyoto-normen voldoen." In totaal wordt Dijkerhoek opge sierd met 45 nieuwe lichtmas ten die volgens Tinnemeier 350 euro per stuk kosten. De Phi lips-man is vol lof over installa teur Abbink die de klus binnen vier weken heeft gerealiseerd. HOLTEN - In de gereformeerde kerk De Kandelaar wordt vrij dag 14 december om 20.00 uur een orgelconcert met panfluit gegeven. Dit concert zal een sfeervol ins trumentaal kerstconcert zijn. Dick Slagman uit Rijssen zal het orgel bespelen en Leon Koppel man de panfluit. De toegang is 5 euro per per soon en de aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom om dit orgelconcert mee te ma ken. HOLTEN - Natuurlijk deed sinterklaas en zijn zwarte pieten de Holterenkschool aan. De kinderen stonden hem op zijn verjaardag, woensdag 5 december, al op te wachten. Maar er kwam alleen een grote vrachtwagen van Müller Transport aanrijden. Met voorop zwarte piet op een brommer. Maar was sinterklaas? Hij bleek in de truck zelf te zitten. foto: sander schepermas HOLTEN - In de Boschkamp aan de Tuinstraat 2 in Holten wordt woensdag 12 december om 20.00 uur een lezing gehou den over 'De schilder Jan Mank es'. "Hollands meest verstilde schil der", zo karakteriseerde R. Ro land Holst in 1923 Jan Mankes.j Hij gaf hiermee de kern van het werk van Mankes weer. Een oeuvre met grote liefde voor de natuur en aandacht voor het detail. Zijn oeuvre omvat schilderijen, prenten, schetsen en tekenin gen. De lezing biedt een breed per spectief op de kunstenaar, zijn omgeving en inspiratiebron nen. Er is tevens van 13 oktober tot 27 januari een tentoonstelling van zijn werk te zien in het mu seum voor moderne kunst in Arnhem. Kaartjes verkrijgbaar aan' de zaal. Entree 5 euro voor dona teurs, en 8 euro voor niet-dona- FOTO: JOHAN BOLINK keil. teurS.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20