Holtens Nieuwsblad 17 Weerman Freddie Paalman viert vijftigste verjaardag uynockftcfof huis Endmbuiün Je Ent hous'fi lijnmst me ei m tie stüitEn Kerstzang met koren en HMV Kaarsen maken Blazen op winterhoorn Jeugd gebruikt drinkkeet niet om zich vol te laten lopen Sinterklaas Ulfman krijgt eindelijk haar stempel Voorleesmiddag en spannende zoektocht Bewoonster ligt te slapen inbreker ziet kans schoon Gemeente Vergunningen en aanvragen Dinsdag 11 december 2007 HOLTEN - De volkskerstzang wordt woensdag 19 december in de gereformeerde kerk de Kandelaar gehouden. Het thema van deze dienst is Kind en Koning. Voorganger van deze dienst is ds. H.P. Mul der. Medewerking aan deze dienst wordt verleend door het koor Amazing, interkerkelijk kinder- kook Mozaiëk en muziekvereni ging HMV. Aanvang van de dienst is om 19.30 uur. Vijftien minuten voor aanvang van de dienst is mu ziek. Iedereen is van harte wel kom. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106 wordt donderdag 20 december van 10.00 tot 17.00 uur kaarsen gemaakt. Ook zal Gerrie Mars man nieuwjaarsrolletjes gaan bakken en is te zien hoe kaas wordt gemaakt. Iedereen is wel kom om langs te komen. De en tree is gratis. Zorgvliet is te vin den, door de Larenseweg te vol gen en net voor de provinciale weg N 332 de parallelweg te ne men, richting Laren. Net voor de viaduct is Zorgvliet. HOLTEN - Bij boerderij Zorg vliet aan de Larenseweg 106, wordt zondag 23 december om 19.30 uur op de midwinter hoorn geblazen. Maar liefst vier blazers zullen de speciale geluiden van de hoom laten horen. Er wordt op het erf maar ook vanaf het grasdakhuis van Aloys Meulenbroek gebla zen. Iedereen is van harte wel kom om dit mee te maken. De entree is gratis. De blazers ge ven graag uitleg over hun mu ziekinstrument. J ongerenontmoetingsplek VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Het contract dat de gemeente de eigenaren van zo'n ontmoetingsplek wil laten ondertekenen heeft als doel om later problemen te voorkomen, waardoor de plekken misschien toch allemaal geruimd moeten worden. "Er mag alleen bier vanaf 16 jaar worden gedronken", geeft Koelewijn aan. "Daarnaast mag er geen sterke drank worden ge vonden". Brandweer, politie en de jeugdwerker kunnen ge vraagd en ongevraagd langsko men om een praatje te maken en de plek te controleren. Het moet om een legale plek. En daar hoort een caravan niet bij. Deze mag wel op eigen terrein geparkeerd staan, maar niet worden bewoond. Ook moet de ontmoetingsplek op eigen terrein van de eigenaar staan om het te kunnen aan merken als huiselijk gebruik. Vijf van de zeventien bij de poli tie bekende ketens zijn nu cara vans. Deze jongeren zullen dus een andere plek moeten gaan zoeken. Bijvoorbeeld in een schuur. "We willen graag de namen van alle gebruikers op papier heb ben staan", zegt de burgemees ter. "Het is namelijk niet de be doeling dat iedereen zomaar binnen kan komen lopen, want dan is het een openbare gele genheid". Ook mag het niet zo zijn dat po litie veelvuldig dronken jonge ren over straat aantreft. "Want dan gaat het niet meer om huiselijk gebruik en zal er wor den opgetreden". De eigenaren blijven aanspra kelijk en moeten er op blijven toezien dat de plek voldoet aan de regels. Bijvoorbeeld brand veiligheid, drankgebruik en wie gebruik maakt van de plek. Koelewijn: "Het gaat om een ei gen voorstel van de gemeente. Keten die openbaar toeganke lijk zijn, komen bij ons niet voor". En om dit zwart op wit op papier vast te kunnen leggen, ESPELO - Sinterklaas en zijn pieten deed afgelopen woensdag ook de Bosschool in Espelo aan. Mevrouw Ulfman werd naar voren geroepen, want de sint had het grote boek er eens op nageslagen. Hierin stond dat zij in 1975 had verteld graag goed te willen leren schrijven. En als ze dat kon, dat ze er dan graag een stempel vóórwilde. Zwarte piet gaf haar 32 jaar later maar al te graag alle stem pels. FOTO: SANDER SCHEPERMAN ESPELO - Kinderboerderij Don- dertman biedt kinderen nog een leuke en tegelijkertijd span nende activiteit aan op het ter rein aan de Meester Bosweg. Woensdag 12 december is er om 14.30 uur een leuke vertel ling, waarbij de kinderen onder het genot van een kop warme chocolademelk luisteren naar een boeiend verhaal. Na afloop is er een spannende zoektocht. De voorleesmiddag is met na me geschikt voor kinderen tot 6 jaar. Ouders en begeleiders zijn welkom. Kinderen kunnen zich tot woensdagochtend 12 de cember aanmelden: 0548- 361169 of www.kb-dondert- man.nl. Naast de normale toe gang geldt een deelnameprijs van 1 euro per kind. Freddie Paalman werd vorige week vijftig. Dat ging natuurlijk niet zomaar voorbij zonder Abra hams in de tuin. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - Freddie Paalman, bekend als Holtense weerman en radioman bij lokale omroep Radio 350, werd vorige week 50 jaar. Dit ging natuurlijk niet onge merkt voorbij. Zo stonden er twee Abrahams bij hem in de tuin aan de Gaardenstraat. Daarnaast een groot spandoek met de tekst: 'Je blijft ook actief thuis en daarbuiten. Je en thousiasme en inzet zijn haast niet te stuiten. Freddie 50.' HOLTEN - In een woning aan de Waagweg in Holten bleek dat er dinsdag 4 december omst reeks 17.00 uur was ingebroken. De bewoonster die lag te slapen op de bank, hoorde een kamer deur dichtgaan. Zij zag vervolgens dat een man via een raam naast de voordeur naar buiten ging en wegreed in een gereedstaande auto. Signalement van de man: onge veer 1.55 of 1.60 meter lang. Hij had een smal postuur en droeg een zwarte jas. Vermoedelijk een jas van leder met een capuchon. Verdere gegevens van de auto zijn niet bekend. De politie is op zoek naar even tuele getuigen. Zij kunnen zich melden op het telefoonnummer van de politie: 0900-8844. komt de gemeente met het con tract regels voor verantwoord ketengebruik. "Ik kom zelf ook oorspronkelijk van een boerde rij, waar ik vrienden in de schuur ontmoette, een drankje dronk en daarna ging stappen", vertelt Koelewijn. Die het dan ook belangrijk vindt dat deze ontmoetingsplekken voor jon geren blijven bestaan. Het voorstel zal opiniërend worden voorgelegd aan de raadscommissie Algemene Be stuurlijke Zaken. Sloopaan vraag De Marke 3-5, slopen woning en drie stallen. Fazantenweg 11, slopen gara ge/berging. Sloopvergunning Dorperdijk 11, slopen woning. Dorpsstraat 61slopen woning met diverse opstallen. "Larenseweg 102, slopen vier voormalige agrarische opstal len. Kapvergunningen 'Dorperdijk nabij nummers 11/11A, het kappen van vijf bomen. Jeurlinksweg 22, het kappen van twee bomen. Korhoenderweg 23, het kap pen van diverse bomen. Larenseweg ong., het kappen diverse bomen ten behoeve van het plan De Liezen. 'Postweg 42, het kappen van vijfbomen. 'Vtanenweg 128a, het kappen van drie bomen. 'Vianenweg 211, het kappen van vijftien bomen. Vergunningen APV Standplaats visboer, de heer J. Zwaan, van 1 december 2007 tot en met 1 december 2008, Kalfstermansweide in Holten Reclameborden, Kerk in Actie, van 11 december 2007 tot en met 24 december 2007, ge meente Rijssen-Holten. Wet milieubeheer 'Maatschap A.J. en R.W.L. Hutten, Okkenbroekseweg 8 in Holten, op grond van het besluit landbouw milieube heer. Maatschap Groteboer, Rus- sendijk 4 in Holten. De ver anderingen betreffen: de spoelplaats aan de noordzij de van stal 1 wordt niet gere aliseerd: de spoelplaats aan de westzijde van stal 4 is aan de zuidkant van stal 4 gereali seerd; de opslag van vaste mest vervalt; de kuilvoerop- slag vervalt; de afdelingen voor 21 en 45 vleesvarken: zijn niet gerealiseerd in stal 2. Deze ruimte is in gebruik als berging; in de ziekenafdeling van stal 4 zijn behalve zieke dieren ook 24 vleesvarkens gehuisvest; 2 silo's ten wes ten van stal 1 staan op een andere plaats; in de guste zeugenstal zijn 4 zeugen minder, in de dekafdeling zijn 4 zeugen meer. Het totaal aantal dieren blijft ongewij zigd.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17