WMO Michelin-schildje Swarte Ruijter Hooglanders bij Dondertman Holtens Nieuwsblad 7 Levende kerststal bij Zwarte Piet leert naar huis Verwolde in Laren sch°o1 voor Pietendiploma Wisselvallig herfstweer Pinkert wint giraffe Stichting Welzijn Ouderen helpt bij invullen formulier Verhuur sportlokaties nsiS» i HOLTEN-Veel men sen maken gebruik van voorzieningen die de ge meente verstrekt in het kader van de WMO, de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Dinsdag 4 december 2007 - - .7" Enquête over Dit kan bijvoorbeeld huishou delijke hulp, een scootmobiel of rolstoel, een aanpassing in huis, een vervoerspas voor de regio taxi of een invalidenparkeer- kaart zijn. De gemeente wil van de gebrui kers van deze voorzieningen graag weten of ze tevreden zijn over de afhandeling van hun aanvraag en over levering van de voorziening. Om de tevredenheid van de cliënten te onderzoeken heeft de gemeente uit alle gebruikers er 875 willekeurig gekozen en hen een vragenformulier toege stuurd. De gemeente vraagt om dit for mulier in te vullen en voor 15 december terug te sturen. Stichting Welzijn Ouderen vindt het belangrijk dat zoveel moge lijk formulieren worden inge vuld en teruggestuurd. Dan pas komt er een goed beeld van de tevredenheid van de burger over de voorzieningen van de gemeente. Op het formulier hoeft geen naam te worden ingevuld. Het oordeel over de voorzienin gen heeft dan ook geen enkele invloed op de hulp die men krijgt; men kan gewoon eerlijk mening geven. Als men het te ingewikkeld vindt om het formulier in te vul len zijn de seniorenvoorlichters van de Stichting Welzijn Oude ren graag bereid te helpen met het invullen. Voor hulp kan men bellen: tele foon 0548-364910. Als er niemand aanwezig is, wordt het telefoonnummer op geslagen. Men belt dan zo spoe dig mogelijk terug. De Stichting Welzijn Ouderen Holten is te vinden in het Ge meentehuis aan de Smidsbelt 6 in Holten. Op 6, 13 en 20 december is de stichting op donderdagmiddag aanwezig. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - "Maar ik ben er heel erg blij mee. Zo werd het een hele leuke week", aldus De Mönnink die de eervolle ver melding toeschrijft aan het hele team van De Swarte Ruijter. "Esther, mijn vrouw, en ik heb ben een dijk van een team om ons heen. Zonder die mensen hadden we de vermelding echt niet verdiend. We werken met 21 mensen in full- en parttime verband. En wat ik echt heel be langrijk vind is dat we een leuk team hebben en goed preste ren. Het moet vooral gezellig blijven. Uiteraard gaat het om de gasten. Daar moet je goed naar kijken en luisteren. De gas ten moeten tevreden de deur uitgaan. Zij moeten een leuke avond hebben. Echt plezier ma ken is belangrijk. Je moet het HOLTEN - Voor verhuur van de binnensportaccommodaties kan men bellen naar de sport hallen. Voor de gymnastieklo kalen aan de Lageweg, de Vrij heidslaan, de Rietbergstraat en sporthal 't Mossink belt men naar 't Mossink, telefoon 0548- 363 180. Men kan alleen bellen op de volgende tijden, werkda gen van 09.30 tot 10.30 uur en van 18.30lot 21.30 uur. HOLTEN - Tijdens de zeer succesvolle kerstfair van Wereldwinkel Holten deden zo'n honderd bezoekers mee aan een de prijsvraag. Hiermee maakten ze kans op de giraffe, gemaakt van geitenleer. Wilco Pinkert had het juiste antwoord ingevuld en werd als win naar getrokken uit alle formulieren waarop het juiste antwoord was aangekruist. Wilco en vriendin Martine waren erg blij met de prijs. Ze hebben er al een plekje voor in gedachten, in de hal van hun huis. Bij de overhandiging van de giraffe lieten ze nog eens weten dat ze erg genoten hadden van de kerstfair en wensten ze de vrijwilligers van de LAREN - Op Eerste en Tweede Kerstdag wordt het kerstverhaal levensecht vertolkt bij huis Ver wolde in het Achterhoekse La ren (Gld.). Bezoekers kunnen een route wandelen door een sfeervolle omgeving waar de Enterse Kloomp'n Daansers de kerststal uitbeelden en verschillende ac tiviteiten plaatsvinden. Geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Entree 4,50, begunstigers van Geldersch Landschap en Geldersche Kasteelen 4.00 en kinderen t/m 12 jaar 2,00. HOLTEN - Op de Holterenkschool in Holten kwam woensdag 28 november een Zwarte Piet zonder veer op bezoek. Dit was een he le verrassing voor de kinderen. Zoals iedereen weet, heeft een Zwarte Piet zonder veer nog geen pietendiploma. Het was dus heel belangrijk om dit diploma te halen zodat hij een veer op zijn pet kon zetten en Sint goed kan helpen. Het pietendiploma moest hij gaan verdienen door het doen van allerlei kunstjes bijvoorbeeld pakjes inpakken, rijmen en klimmen. Het was een groot succes; hij is bij de groepen 0,12,3 en 4 in de klas geweest en heeft daar heer lijk pepernoten gestrooid. Wat de luchtdruk betreft, die wordt deze week bepaald door komen en gaan van lagedrukgebieden die vanaf de Oceaan over de Britse Eilanden en de Noordzee naar Denemarken naar Scandinavië trek ken. Fronten van deze depressies trekken geregeld over ons land en brengen ons wisselvallig herfst weer. Door deze ontwikkeling zitten we in een sterke westelijke circulatie met aanvoer van zachte en on stabiele lucht vanaf de Oceaan. Dit betekent voor ons dat er elke dag veel bewolking is met enkele opklaringen en nu en dan zon. Ook valt er elke dag regen of regenbuien. De zuidwesten tot westen wind is meest matig tot vrij krachtig. Het blijft dus zacht weer. Dins dag wordt het rond de 8.0 tot 10.0 graden. Woensdag maarliefst 12.0 a 14.0 graden; superzacht dus. De dagen ema enkele graden la ger maar nog te zacht. Voorlopig is er nog geen zicht op echt winter weer. Weerman, Freddie Paalman ESPELO - Kinderboerderij Don dertman beschikt sinds begin november over drie Schotse hooglanders. Een stiertje: Mat- thijs en twee vaarskalveren: Ma rijke en Irene. Matthijs is van eind september, de twee vaarzen van begin okto ber. De drie zijn afkomstig van de Veluwe (Gelders Landschap) en zijn te bewonderen in de weide tegenover de kinderboer derij - direct aan de overkant van de weg bij de daar gelegen boerderij. Het gaat om een roodbruin runderras dat oor spronkelijk uit Schotland stamt. Schotse hooglanders hebben grote horens. Een volwassen stier weegt 800 kilo, een koe - het vrouwtje - 500 kilo. Het ver schil tussen de twee is eenvou dig. Bij een stier krullen de hoorns naar beneden en bij een koe staan ze overeind. 'Highland Cows' worden over het alge meen achttien jaar oud. In die tijd kan een koe, vijfden kalve ren ter wereld brengen. Schotse hooglanders zijn geschikt om het hele jaar door als grote gra zers in natuurgebieden te lo pen. Ze hebben weinig zorg no dig en zijn niet agressief. Kinderboerderij Dondertman is tot en met 31 maart alleen geo pend op woensdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het personeel van de Swarte Ruijter is maar wat blij met het on verwachte predikaat van Michelin. foto: sander scheperman niet te stijf maken. Niet met te veel etiquette, maar zorgen voor een warme sfeer. Er hoeft niet tig bestek te liggen. Ik heb zes jaar bij Cas Spijkers gewerkt en daar heb je toch etiquette. De afstand is er groot tussen gast en gastheer. Ik maak liever kwali teit op een leuke manier", aldus De Mönnink die de Bib Gour mand heeft verdiend met zijn driegangenmenu voor 32,50 eu ro met tekens een keuze uit mi nimaal twee gerechten. "Wij willen niet te duur zijn. Het gaat om de prijs-kwaliteitverhou- ding. In Twente hebben maar drie bedrijven een Bib Gour mand. Droste's in Tubbergen, de Oude Raadskelder in Olden- zaal en wij. Ik vind het prachtig dat wij de vermelding hebben, maar ik wil niet dat mensen denken dat we alleen voordure gasten' zijn. Wij hoeven echt geen sterren, dan gooi je je drempel zo omhoog. Een ster is mooi voor de kok, maar niet voor de ondernemer. Ik vind het mooi om gewone mensen nieu we gerechten te laten proeven. Er voor zorgen dat die dankbaar zijn. Dat is de drive."

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7