Kermishorlogekoning Holtens Nieuwsblad 24 Met emmers vol geld in achterbak van auto Hockey Club Holten gaat kappen Holtense dames Gerdien Ophof en Susan Boode schaatsen voor water Onnodig verlies Blauw Wit Toernooi voor straten Hoofdprijs FredUenk Martijn Hage wint schaken Sponsoring goed doel het kermishorloge ge noemd, maar dat vindt Boy Heddendorp 'een beetje overdreven'. Kies zelf de mooiste kerstboom Dinsdag 4 december 2007 HOLTEN - In Doetinchem heeft Blauw Wit een onnodige 4-2 ne derlaag geleden tegen S.V.D.W. '75. Geleidelijk kreeg Blauw Wit wat meer vat op de wedstrijd, het geen helaas maar van korte duur was. Nadat Blauw Wit en kele hoekschoppen mocht ne men welke verder voor geen ge vaar zorgden kwamen de gas ten alsnog onverwacht op voor sprong. De aanvoerder van S.V.D.W. '75 kreeg de bal net over de middenlijn aangespeeld en mocht, zonder al te veel weerstand te ondervinden, doorstomen tot net buiten de zestien en met een droge knal de 1-0 binnenschieten. Het duurde tot de vijfentwintigste minuut alvorens de 2-0 op het scorebord stond. Even later scoorde Blauw Wit uit het niets de 2-1. Uit een vrije trap schoot Gerwin Schalk onhoudbaar de 2-1 binnen. Het was Blauw Wit dat uit een goed opgezette aan val gelijk had moeten maken, doch een drie tegen één situatie werd slecht uitgespeeld. Hierop speelde S.V.D.W. '75 direct de lange bal waaruit de 3-1 werd gescoord. Bij aanvang van de tweede helft kwamen zowel Maarten Kruimelaar als Bennie Schoenmaker in het veld. Daar dit niet direct het gewenste re sultaat bracht kwam ook Gert- Jan Ulfman de aanvalslinie on dersteunen. Blauw Wit zocht steeds meer de aanval zonder dat ze echt veel kansen wisten te creëren. Het was dan ook type rend voor deze wedstrijd dat uit de eerste de beste goede aanval in de tweede helft S.V.D.W. '75 wei direct wist te scoren. Hier mee was de wedstrijd beslist. Boy Heddendorp met zijn gouden handel: kermishorloges. i ora sander scheperman I HOLTEN - Hij wordt I (et was gouden handel voor wel eens de uitvinder van Heddendorp die nu zijn bedrijf Wel zorgde de Holtenaar er in de jaren tachtig voor dat miljoe nen 'kermishorloges' naar Ne derland kwamen. aan het afbouwen is en meer is gaan doen in onroerend goed. Volop genietend van de mooie natuur rond de Holterberg, waar hij een leuk optrekje heeft, blijkt Heddendorp nog goed bij de tijd te zijn. De pure handels geest van vroeger is de Holte- naar nog niet vergeten.'Ik haal de de horloges in 1980 op vanuit Hong Kong en ze kostten een gulden of twaalf. Later werden die digitale klokjes goedkoper en kostten ze nog maar 75 cent, maar in 1980 was een horloge nog een luxe artikel. Dat kreeg je bijvoorbeeld na veertig jaar trouwe dienst. Ik heb toen zo'n zes miljoen horloges naar Ne derland gebracht en ging ermee naar kermissen. Daar hadden ze van die grijpkranen en die schakelden toen bijna allemaal over van pluche beesten naar horloges. Dat ging om giganti sche aantallen. Als een kermis op een goede plek stond dan deed één zo'n grijpkraan zeker tienduizend horloges in een week. Ik werd 's nacht wel eens gebeld om een uur of twee of ik de volgende dag nog even vijf duizend horloges kon brengen omdat ze zonder zaten. Het wa ren heel aparte tijden. Bij het af rekenen met die kermisklanten kreeg ik in losse guldens uitbe taald. Dat ging in emmers. Als je die afstreek zat er ongeveer 7.000 gulden in. Het was teveel werk om het geld te tellen. De emmers gingen achter in de au to. Soms had ik wel voor een kwart miljoen guldens achter in de auto liggen. Als het dan don ker was moest ik eerst de kop lampen van de auto bijstellen. Het was eigenlijk gewoon bela chelijk. Bij de bank zagen ze me ook liever niet dan wel, want het duurde uren om al die guldens te tellen. En als er een beetje zand tussen zat liep de telma chine vast", blikt Heddendorp genoegzaam terug. Dat hij zich de koning van het kermishorloge mag noemen komt omdat hij het anders aan pakte dan andere importeurs. "Er waren er nog twee of drie in Nederland die horloges impor teerden, maar het verschil was dat ik honderd procent garantie gaf. Ik was niet de uitvinder van het kermishorloge, maar ik had wel de markt. Ik leverde aan grossiers in Duitsland, Frank rijk, Engeland, Spanje, Dene marken, noem maar op. Echt heel Europa. Het enige nadeel was dat de kermissen ook wel eens slecht liepen vanwege een regenseizoen of een zomer met gigantisch mooi weer. Zo zat ik op een gegeven moment met drie miljoen horloges in mijn maag die over waren gebleven. Maar net op dat moment viel in Berlijn de muur en al die Ossies hadden allemaal geen horloge. Toen was ik in een week tijd van twee miljoen horloges af. Een beetje geluk moet je soms ook hebben. Zonder geluk vaart men niet wel", aldus Hedden dorp die in die tijd ook voor werkgelegenheid zorgde in Hol ten. "Omdat ik garantie gaf op de horloges kreeg ik er op het eind van het jaar zo vijfduizend terug om te repareren. Als je vijf mijloen horloges per jaar omzet is dat niet zo veel, maar ze moesten wel gerepareerd wor den. Nou waren het wel goed kope horloges, maar de kwali teit was op zich wel goed. Meestal was het met een nieu we batterij erin wel opgelost. Er waren wel veertig gezinnen mee bezig om al'die horloges te repa reren. Al die kinderen van toen weten denk ik nog steeds pre cies hoe ze het batterijtje moe ten verwisselen", aldus Hed dendorp die nu niet meer han delt in horloges. Alhoewel? "Laatst werd ik nog gebeld door een klant uit Finland die om hoog zat omdat hij geen horlo ges meer had. Dan regel ik dat via een collega..." HOLTEN - Hockey Club Holten verkoopt zaterdag 8 december, van 10.00 tot 14.00 uur, haar eigen ge kweekte kerstbomen. Het verkooppunt is gelegen achter het trainingsveld van de hockeyclub, naast het spoor, ter hoogte van het NS-station. Ongeacht de maatvoering en het soort (onder meer Nordmann, Pi ce Abies) kunnen de bomen gekozen worden door de klant zelf. Het kappen of uit graven eventueel met kluit regelt de koper zelf. Van daar deze eenmalige spor tieve prijs van 10 euro per stuk. Uiteraard staat het kapteam van HCH stand-by om een handje te helpen. De opbrengst komt ten goe de van nieuwe clubinveste ringen. Route: met de auto te berei ken via de Molenbelterweg, langs het hockeyterrein. Of de overgangsweg bij het spoor via het Beukenlaantje richting het hockey terrein. Volg de borden. HOLTEN - Nog twee maanden dan is het zover. Op 25 januari gaan de Holtense dames Ger dien Ophof en Susan Boode met nog 28 andere Nederlandse dames de alternatieve Elfste dentocht schaatsen op de Weis- sensee in Oostenrijk. Met het rijden van deze tocht wil het team van dertig sportievelingen geld bijeenbrengen voor weten schappelijk onderzoek naar Cystic Fybrosis", ook wel taai- slijmziekte genaamd. De actie heeft de naam 'Schaatsen voor Lucht' gekregen. Gerdien is sinds een paar weken druk bezig met het benaderen van sponsors in Holten. "Het gaat heel goed", lacht Gerdien. "Eerst zag ik er wel wat tegenop. Maar ik sta zelf helemaal achter het doel, dus dan kun je ande ren er ook gemakkelijker en thousiast voor krijgen. "Het is allemaal begonnen tij dens een bijeenkomst van de patiëntenvereniging", vertelt ze. "Daar waren de initiatiefne mers van 'Schaatsen voor lucht'. Ik hou ontzettend van schaatsen en vond dit een ge weldig idee. Ik wist dat Susan ook ooit een keer de tocht op de Weissensee wilde schaatsen. Toen ik haar vroeg, was ze me teen enthousiast! Ik heb er wel meteen aan toegevoegd dat ze dan wel mee zou doen voor een goed doel en dat ze ook spon sors zal moeten proberen te vinden. Dat vond ze geen pro bleem. Een van de initiatiefnemers is net als ik moeder van een kind met Cystic Fybrose. Omdat je er dagelijks mee te maken hebt, weet je ook hoe belangrijk het is dat er onderzoek wordt gedaan naar de behandeling van deze ziekte." HOLTEN - Mintonette houdt vrijdag 4 januari van 19.00 tot 23.00 uur een recreatief volley baltoernooi. Het toernooi is bedoeld voor teams van verenigingen, vrien dengroepen, straten, families en bedrijven. Elk team moet minimaal uit zes personen bestaan, waarvan minstens twee dames. Maxi maal twee deelnemers mogen niveau tweedeklasse of hoger spelen. De uiterlijke inschrijfdatum is 18 december. De kosten voor deelname bedragen 15 euro per team. Opgeven kan via telefoon of e- mail: Corine Martens, telefoon 0548-362353 of e-mail robjaap- corine@home.nl; Marieke ten Velde, telefoon 0548-657793 of e-mail: jhtv@home.nl. HOLTEN - Holtenaar Fred Uenk ging er in Deventer met de hoofdprijs squash vandoor. Hij heeft voor de vierde keer in historie het Open Deventer Squash Kampioenschap (C) ge wonnen. In de finale op zater dag 24 november werd Deven- tenaar Marcel Maassen met 3-1 verslagen. HOLTEN - Bij de Holtense schaakvereniging vond vorige week maandag de tweede ron de van het Fischer schaak plaats. Een paar maanden gele den mocht Dinant van Beek zich de sterkste noemen bij de eerste ronde. De tweede ronde kende een wat vertrouwder beeld in de eindaf rekening. Martijn Hage werd eerste met een score van 10V4 uit 11. Alleen Jan Scheperman wist hem een halfje af te snoe pen. Ton van Oijen en Gerrit Luggenhorst werden op ruime afstand tweede en derde. Eind stand tweede ronde (11 ronden) 1. Martijn Hage IOV2,2. Ton van Oijen 8V2,3. Gerrit Luggenhorst 8, 4. Dinant van Beek 6V2, 5. Dick van der Knaap 6, 6. Jan Scheperman 5V4, 7. Ronald Klein Teeselink 5, 8. Bertus van Beek 5, 9. Erik Bosman 5, 10. Henk van Beek 4, 11. Johan Klein Teeselink 1, 12. Karl- Heinz Leisten 1. HOLTEN - Susan Boode en Ger dien Ophof gaan schaatsen voor het goede doel. "We heb ben een mooie informatiebro chure, waarin men kan lezen wie de actie allemaal onder steunen. We kunnen het be drijfsleven en de middenstand, die willen sponsoren sponsor pakketten aanbieden, uiteenlo pend van VIP-pakketten van 5000 of7500 euro tot persoonlij ke pakketten van 100 euro voor een individuele schaatser die 100 km rijdt. In ruil daarvoor kan het logo van de sponsor op de wedstrijdkleding en op de website www.schaatsenvoor- lucht.nl. En daarnaast zijn na tuurlijk alle bijdragen welkom. Alle onkosten voor training, reis en verblijf dragen we zelf, dus elke euro komt ten goede aan het onderzoek."

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 24