Katja Burgstede geeft cursus in Holten Holtens Nieuwsblad 53 Opgeven voor Groot Dictee Rijssen-Holten Bedreiging met moord door leerling Optredens bluesband Stroef I 74' Handbal Spelers nodig spektakel David HOLTEN - Voor wie voor het eerst een kind krijgt, is alles nieuw. Maar ook voor wie een bevalling al eerder heeft meegemaakt, kan het tot verrassingen leiden. VERZEKERAARS VERGOEDEN CURSUS BC Holten Dinsdag 27 november 2007 HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch heeft I de politie ingeschakeld na een dreiging van een scholier om een meisje om het leven te brengen. De jongen zou op msn hebben gezegd, dat hij van plan was de scholiere op te zoeken. Dat bericht is bij de leiding van de school en vervolgens de poli tie terechtgekomen. Rector Bolink wil alleen kwijt dat het om een incident van j slechts één leerling gaat. I De school neemt de kwestie wel serieus en heeft daarom de poli tie gealarmeerd. DIJKERHOEK - De bluesband Stroef, met leden uit Dijkerhoek en Hellendoom heeft het ko mende weekend twee optre dens. Jan Broeze: gitaar, Bert Jansen: zang/slaggitaar, Marian Rensen: bas, Luc Blikmans: drum en Jos Stegeman: blues- harp, spelen vrijdag 30 novem ber 22.00 uur in het Bluescafé in Apeldoorn aan de Nieuwstraat Zaterdag 1 december gaat het dak er af in het Grand Café Cen traal in Haaksbergen aan de Markt 21. Dit optreden is een onderdeel van de bandjes avond. In alle cafés spelen die avond bands. Stroef begint rond 23.00 uur te spelen. Samen Bevallen Katja Burgstede: "Juist de partner is erg belangrijk als coach voor en tijdens de bevalling". FOTO: JOHAN BOUNK Niet alleen voor de vrouw, maar zeker ook voor de part ner. HOLTEN - De uitwedstrijd van de handbalheren te gen medekoploper Schuytgraaf Swift 4 heeft niet gebracht waarop werd gehoopt. De gastheren uit Arnhem traden in volle oorlogs sterkte aan met onder an dere spelers uit het tweede team. Holten moest drie spelers missen. Holten bood vanaf het begin goed partij en wist de stand tot 4-4 gelijk te houden. Het Arnhemse spel had iets meer raffinement, wat door de jonge scheidsrech ter niet altijd even goed werd beoordeeld. Met nog 10 minutne te spelen speelde Holten een sterke fase en wist het een opge lopen achterstand om te zetten in een 9-8 voor sprong. In de laatste 3 minuten in een ondertal situatie zag Swift kans door Holtense slordigheden de stand nog om te buigen tot een 12-9 voorsprong. Na rust bleven beide teams aan elkaar gewaagd. Hol ten had het vizier niet echt scherp staan, maar had een zeer sterk keepende Joris Jeurissen in het doel. Hij stopte maar liefst 3 strafworpen. Holten kreeg geen enkele strafworp en moest toezien hoe Swift in de slotfase de voorsprong van 2 treffers geslepen ver dedigde. In de slotsecon den scoorde Swift de 20-17 wat de eindstand werd. Scores: Tom Bakker 4; Freddy Wolterink, Jan Henk kamphuis 3; Menno Koerse, Thys Jeurissen 2; Arno Bunkers, Fabian Dor- las, Andy de Jongl. DAMES 2 Dames 2 leed een geflat teerde nederlaag tegen Achilles. Holten trad aan met enkele A speelsters die het prima deden, maai' de routine in het team was niet optimaal. Achilles scoorde veel van uit de hoeken. Via een 14-6 stand bij rust, wist Holten de tweede helft ging ander wending te geven en ging de partij met een ruime 33- 13 score verloren. DAMES 3 Dames 3 speelde een goe de eerste helft tegen Haarle 3 (de nummer 2) dat bij rust met maar 7-4 leidde. Na rust ging de thuisploeg meer op de break spelen waar Holten geen ant woord op had. Haarle liep toen redelijk eenvoudig uit naar een 19-6 zege. Daarom verzorgt Katja Burg stede uit Holten de cursus Sa men Bevallen. "Juist de part ner is erg belangrijk als coach voor en tijdens de bevalling", vindt ze. "Daarom is de cursus niet alleen voor de zwangere vrouw maar juist ook voor hem". Naast theorie, wordt ook de praktijk geoefend. Wat er tij dens een bevalling allemaal bij komt kijken. Zoals ademha lingsoefeningen en massage. Maar ook wat er gebeurt wan neer de bevalling toch niet zo verloopt hoe het zou moeten. "Je hebt alles van tevoren al ge oefend tijdens de cursus, dus je komt dan niet voor verrass ingen te staan", legt ze uit. "Je weet wat er komen gaat en hoe je daar het beste op kunt re ageren. Voor de partner is het geruststellend te weten wat al die doktoren met z'n vrouw aan het doen zijn. Daarnaast is hij haar coach wanneer de weeën beginnen en kan hij haar begeleiden en steunen bij de bevalling zelf. Voor de vrouw is dat een zeer gerustel- lend idee, dat ze er niet alleen voor staat en dat hij ook weet wat er te doen staat". "Als je in maart bent uitgere kend, kan je op 6 december beginnen. Wie in april/ mei is uitgerekend kan op 22 januari starten", geeft ze aan. "De cur sus duurt negen weken. Een avond, van 20.00 tot 22.00 uur, per week". Steeds meer verzekeraars ver- Toch blijken Holtenaren nog niet echt warm te lopen voor de cursus. Zwangere stellen uit de omgeving, zelfs uit Almelo en Enschede, des te meer. Kat ja weet niet waar dat aan ligt. "Ik geef de cursus hier nu zo'n dikke vijf jaar. En heb daar een mooie ruimte voor onder kin derdagverblijf Kakelbont aan de Hoffesstraat. Als ik mensen tegenkom die net zwanger zijn geweest, vinden ze het jammer dat ze niet eerder van de cur sus hebben géhoord. Anders hadden ze die graag willen vol gen." Volgens haar zou er wel een beetje een zweverig imago aan de cursus vastkleven. Maar niets is minder waar. Katja: "Ik ben zelf zo nuchter als wat en noem alles gewoon bij naam. Er is dan absoluut goeden de cursus gedeeltelijk. Drie grote verzekeraars gaan de cursus zelfs in z'n geheel vergoeden. Dit sluit volgens Katja Burgstede helemaal aan bij het idee dat een cursus waar alleen de zwangere vrouw naartoe gaat, niet meer van deze tijd is. ook niets zweverigs aan. Het zorgt er juist voor dat zowel de vrouw als haar partner voorbe reid zijn op wat komen gaat en niet voor verrassingen komen te staan. Dat je juist goed kunt reageren op onverwachte situ aties. Omdat je het hebt geoe fend tijdens de cursus". Wie mee wil doen aan de cur sus, kan zich bij Katja Burgste de inschrijven. Dit kan via e- mail: katjaburgstede@home.nl. RIJSSEN - De bibliotheek houdt donderdag 13 december een grote dicteewedstrijd. Alle in woners van Rijssen en Holten die htm kennis van de Neder landse taal willen testen worden uitgenodigd mee te doen. Journalist/ leraar Nederlands Gerrit Dannenberg is al druk bezig met het opstellen van de tekst. Het verhaal gaat over de werkzaamheden van een bur gemeester. Het ligt daarom voor de hand dat de burgemeester van Rijs- sen-Holten, Bort Koelewijn, het dictee zal voordragen. De orga nisatie verwacht dat enkele pro minente medewerkers van de burgemeester mee zullen schrijven. Een deskundige jury zal het dictee nakijken, waarna de deelnemers op een discrete manier hun werk terug krijgen. Het gemiddelde aantal fouten in tien lange zinnen was vorig jaar 35,5. Denkt u dat u het beter kunt? Meldt u dan voor 6 de cember aan bij de balie van de bibliotheek in Rijssen of Holten. Dit kan ook telefonisch. Het dictee begint om 20.00 uur. De presentatie zal op deze avond verzorgd worden door Arjo Mantel. HOLTEN - Theaterspektakel David is voor Holtenaren, met Holtenaren, door Holtenaren en een ieder uit de omgeving die wil en kan participeren. Na oktober 2007 starten er workshops waaruit de spelers zullen voortkomen. Die zijn nu nog niet bekend. Ook muziekw orkshops zullen worden opge start, omdat de muziek een be langrijke rol speelt in dit theaterspektakel. Muziek die origineel voor David zal worden gecomponeerd. De organisatie op zoek naar mensen vanaf 11 jaar. Zo zijn er toneelspelers, zangers, acrobaten, figuranten, decorbouwers en muzikanten nodig. Het Theaterspektakel David wordt 25 en 26 april 2008 gehouden op Kalfstermanswei- de. Voor meer informatie: www.theaterspektakelholten.nl BC Holten 2 BC Holten 2 mocht naar Har- denbergl.dat was nog wel even zoeken. Eenmaal aangekomen mochten de heren zoals ge woonlijk de spits afbijten. Eerste heer Ismael Wind won zijn sing le in drie games 21-18,10-21 en 10-21, zijn eerste overwinning. Tweede heer Rob Veldhuis had helaas erg veel last van de be lichting en besloot de single maar te laten lopen, 21-6 en 21- 8. Eerste dam Renate Oosterik had helaas ook veel moeite met haar tegenstandster en verloor met 21-15 en 21-7. Onze inval ster Hermanna Boode had een 3 gamer nodig omdat ze de tweede game nipt verloor met 25-23. De derde won zij met 21- 10, tussenstand 2-2. De dubbels waren aan de beurt zowel de dames (19-21, 17-21) als de he- rendubbel (21-19, 11-21 en 15- 21)werden gewonnen. Dat was vooral erg leuk voor Rob Veld huis die zijn eerste wedstrijd ooit won in competitieverband. Tussenstand 4-2 voor holten. De tweede mix werd verloren, maar er werd wel met 5-3 ge wonnen. BC Holten 4 Maandag kwam het eerste team van Heeten om te spelen tegen BC Holten 4. Harko Bouwens mocht het spits afbijten en trof een zeer snel spelende heer Joop Met. Dijkstra speelde een zeer sterke single maar moest er toch drie games over doen om in winst om te zetten. De damesenkel van Yvonne Beuker moest ook in drie games gespeeld worden, maar had een positief resultaat tot gevolg. Toen mochten de heren hun dubbel spelen, maar de Heetense jongens waren te sterk voor Harko en Joop. De damesdubbel werd verrassend gewonnen door de Holtense dames. Deze overwinning had den de Heetenaren niet ingecal culeerd, ze hadden in deze competitie geen enkele dames partij verloren. Uitslag: 3 - 5. BC Holten 5 Het vijfde team van badminton club Holten startte zoals vaker dit seizoen niet goed. Harry Kn- uiman kreeg geen vat op het spel van z'n tegenstander en verloor met duidelijke cijfers. Henk Zeeman maakte er een spannende pot van, die helaas nipt verloren ging in drie games, ondanks een 19-16 voorsprong in de derde game ging deze toch naar Den Ham met 21-19. Ook Alie Bijen vond het nodig om drie games te spelen. Ook zij had de eerste gewonnen, de tweede verloren en in de derde gingen de beslissende punten naar de eerste dame van Den Ham 1. Ria Matti was op het laatste moment opgetrommeld voor de zieke Marrie Diepen- broek. Ria behaalde een keurige overwinning in twee games, zo dat de stand na de enkels 3-1 in het nadeel van Holten was. De herendubbel van Harrie Menk- horst en Harry Knuiman leek in eerste instantie naar den Ham te gaan. De eerste game werd verloren, maar de tweede en derde game ging naar Holten met tweemaal 21-18. de dames bleven niet achter en wonnen in twee games met21-14en21-16. de mix van Alie en Harrie werd weer een spannende pot die na een 20-17 achterstand in de be slissende derde game werd om gebogen naar een 22-20 over winning. De mix van Ria en Henk won: 21-14 en 24-22.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 53