motor naar Smidsbelt Meld vrijwilligers aan voor Vrijwilligersprijs Lezing door conservator van Drents museum Doedag voor jonge mantelzorgers II Thuiszorg Noord \/oel je beter QJJ Gezellige feitelijke sfeer op Smidsbelt Paard Sinterklaas gaat ervan door in rustpauze op Holterberg I HOLTEN - De jaarlijkse vrijwilligersprijs wordt niet in het gemeentehuis ge houden maar in de Rijssen- se bibliotheek. De uitrei king staat gepland op vrij dag 18 januari 2008. Dinsdag 27 november 2007 Op deze avond wordt gelijktijdig het Vrijwilligers Informatiepunt (VIP) geopend, dat ingericht wordt in de bibliotheek te Rijs- sen.ln tegenstelling tot eerdere jaren loopt de aanmelding en uitreiking nu via een andere weg. De voorbereiding hiervan is overgedragen aan Ema Meijer, coördinator van het Servicepunt Vrijwilligers Rijssen-Holten. In de gemeente zijn enorm veel vrijwilligers actief. Om in aan merking te komen voor de vrij- willigersspeld 2007 is als voor waarde gesteld dat het moet gaan om vrijwilligerswerk dat langer dan tien jaar verricht wordt. Van deze voorwaarde kan worden afgeweken als de intensi teit van het vrijwilligerswerk daar aanleiding toe geeft of het werk op zich hier aanleiding voor vormt. Het vrijwilligerswerk on der de jeugd tot en met 21 jaar wil de gemeente meer gaan stimule ren. Daarom is er een speciale aanmoedigingsprijs beschikbaar gesteld voor deze jeugd. Hiervoor geldt uiteraard niet de voorwaar de van tien jaar. De jury, bestaande uit drie onaf hankelijke personen, beoordeelt alle voordrachten en kiest daar uit de vrijwilligers van het jaar. Wie een vrijwilliger wil voordra gen, kan gebruikmaken van een voordrachtformulier. Dit formu lier kan men retourneren aan de gemeente of deponeren in de verkiezingsbussen bij de recep ties van het gemeentehuis in Holten, de gemeentewinkel in Rijssen, de beide bibliotheken, gebouw Bethanië in Dijkerhoek, 't Trefpunt in Espelo, gebouw De Boschkamp in Holten en alle ver- zorgings- en verpleeghuizen in Holten en Rijssen en het Service punt Vrijwilligers Rijssen-Holten. Ook is het mogelijk om een voor dracht digitaal in te vullen en aan te leveren. Dat kan via de website www.servicepuntvrijwilligersR- ijssen-Holten.nl, door middel van het downloadformulier op de startpagina. Of via de website www.rijssen-holten.nl. De Rabobanken Rijssen-Enter en West Twente stellen enkele geld prijzen beschikbaar voor de vrij willigers van het jaar. Daarmee brengen ze tot uitdrukking dat zij ook het belang van het vrijwilli gerswerk voor de samenleving onderschrijven. De vrijwilligers van het jaar kunnen deze prijzen besteden voor goede doelen die een relatie hebben met vrijwilli gerswerk. De gegevens van het servicepunt zijn: Servicepunt Vrijwilligers Rijssen-Holten, Erna Meijer, Prins Bemhardstraat 31,7462 GS Rijssen, telefoon 0548- 512 946, www.servicepuntvrijwilligersR- ijssen-Holten.nl. HOLTEN - Carinova Steunpunt Mantelzorg houdt zaterdag 15 december een sportieve dag speciaal voor jonge mantelzor gers van 16 tot 22 jaar. De dag vindt plaats aan de Ommerweg 150 in Hellendoom. Wie in de gemeente Harden- berg, Ommen, Dalfsen, Stap horst, Deventer, Raalte, Olst- Wijhe of in Holten woont en graag mee wil doen, kan zich opgeven vóór zaterdag 8 de cember bij Carinova, telefoon (0900) 8662 (lokaal tarief), in- fo@carinova.nl. Van alle jongeren groeit 10 tot 20 procent op in een gezin waar sprake is van een chronische ziekte, een handicap, psychia trische ziekte of een alcohol-of drugsverslaving. Deze jonge mantelzorgers heb ben vaak extra taken in huis en kunnen niet zomaar zorgeloos aan een activiteit meedoen. Ze moeten altijd rekening houden met degene die ziek of gehandi capt is. Voor deze jongeren or ganiseert Carinova nu deze sportdag. Wat is er zoal te doen? Er wordt begonnen met een ATB-tocht. Waarna er een lunch klaar staat, 's Middags is er boogschieten en 's avonds staat er een barbe cue op het programma. Houd de gehele dag vrij. Ook het be gin van de avond. Het program ma is wel afhankelijk van het weer. Bij ons zit u goed! Ontdek bij uw Thuiszorgwinkel wat lekker zitten is. Op donderdag 29 november staan allerlei stoelen voor u klaar tijdens onze speciale Zitdag. U mag ze allemaal proberen! Onze medewerkers adviseren u over de beste stoel en passen 'm perfect aan op uw maat. Zoekt u een mooie en comfortabele stoel waarin u kunt lezen, tv kijken, relaxen en waaruit u makkelijk kunt opstaan? Kom dan op donderdag 29 november naar de Thuiszorgwinkel aan de Grotestraat in Nijverdal van 8.30 tot 17.30 uur. U kunt dan profiteren van 10% korting op het complete assortiment seniorenstoelen. Of wat dacht u van de Carmenfauteuil, van 1.756,- voor 1.592,60? En hebt u een rollator, dan kijken we die meteen even na en repareren 'm zonodig. Helemaal gratis! Wesl Twente 9001 HKZ HOLTEN - Een groot aantal Holtense kinderen stonden af gelopen zaterdagmiddag onder toeziend oog van hun ouders te wachten tot de goed heiligman zijn intrede in Holten kwam doen. Natuurlijk ging dit niet zonder slag of stoot. Tijdens een korte rustpauze van de Sint op de Holterberg was zijn schimmel er vandoor gegaan en stond de Sint er alleen voor. Toevallig kwam burgemeester Bort Koe- lewijn op een motor met zijspan langs en zo kon Sinterklaas als nog richting de kinderen ko men. Nog maar net gestopt op de Dorpsstraat diende pro bleem twee zich aan. Zowel de goedheiligman als de burge meester hadden geen helm op en agent Bert van Eijk was daar om wel genoodzaakt om twee bonnen uit te schrijven aan de overtreders. Sinterklaas ver klapte later dat Bert van Eijk stiekem zijn verlanglijstje achter op de bon had geschreven. 'Hij wil graag een nieuwe compu ter.' Uiteindelijk kon de goedheilig man richting het podium op de Smidsbelt komen, waar dwei lorkest de 'Braandheultjes' de stemming er al goed in had ge kregen door het spelen van sin terklaasliedjes. Maar, de sint en de burgemeester kwamen er achter dat ze nog wat vergeten waren. De Pieten! Sinterklaas was zijn Pieten kwijt. De brand weer hielp hem uit de brand door de Pieten terug te bezor gen. Nu de hele club compleet was kon het feest beginnen. De Muziekpieten imiteerden op hun trompetten de sirene van de brandweerauto, waarop de brandweerauto dacht meer la waai te kunnen maken. En het hele plein zong 'het is stil aan de overkant'. De speaker liet door middel van juichen de kinderen beslissen wie er won en de kin deren besloten massaal dat de Muziekpieten wonnen ten op zichte van de brandweer(auto). Andere Pieten deden de 'ka- bouterdans' dat door iedereen leuk werd meegedaan en een heuse Circuspiet liet zien wat hij allemaal kon. Ondertussen was het tijd ge worden om weer afscheid te ne men. Iedereen kreeg nog een handje van de Sint en peperno ten van de Pieten. HOLTEN - Naast de echte Sinterklaas, waren er afgelopen zaterdag ook vele kleine Sinterklazen en Zwarte Pieten te ontdekken op Smidsbelt. Vele kinderen hadden zich namelijk toepasselijk gekleed. Dit zorgde voor een extra feestelijke stemming. FOTO: JOHAN BOL1NK HOLTEN - De conservator van het Drents museum: De schil der Jan Mankes, geeft woensdag 12 december om 20.00 uur een lezing in de Boschkamp. Hij is hier op uitnodiging van de Stichting Kunst en Cultuur Hol ten. De lezing biedt een breed perspectief op de kunstenaar en zijn omgeving. Meer informa tie: kc-holten@home.nl Volwassenen betalen 8 euro per persoon. Donateurs betalen 5 euro. Scholieren 3 euro. De prijs is inclusief een kopje koffie of thee.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3