Ruime nederlaag handbalsters Enkco sponsort vrijwilligers Blauw Wit Holtens Nieuwsblad 31 Computercursus Vista en XP Voorspelen leerlingen Verlies voor VV Holten 1 Schieten Team Gervedink Nijhuis wint Zaagmolen Trofee Sint en Piet op bezoek? Kaartverkoop spektakel David HOLTEN - Handbalda mesteam 1 moest afgelo pen zondag op bezoek bij de koploper, Westlandia, in Naaldwijk. Van tevo ren was al zeker dat dit een erg zware pot hand bal zou worden, maar goed je weet maar nooit. Holtense selectie verre van fit tijdens wedstrijd tegen Klarenbeek TEN - W Holten heeft zondagmiddag in 35 mi nuten niet kunnen voor komen dat de drie pun ten in Olst bij Overwete- ring bleven. Dinsdag 27 november 2007 HOLTEN De leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum houden vrijdag 30 november vanaf 19.30 uur een voorspeel avond in de Dorpskerk. Iedereen is hartelijk welkom om hierbij aanwezig te zijn en te kij ken hoe de leerlingen het er van afbrengen. Alle instrumenten zullen aan de beurt komen. Na afloop kan men muziekins trumenten zelf uitproberen. Zo krijgt men een idee welk ins trument men leuk vindt om les voor te volgen. De entree is gratis. Misschien konden de Holtena ren voor een verrassing zorgen. Niets werd helaas minder waar. De hele wedstrijd keek Holten tegen een achterstand aan. Daarbij moet wel worden aan getekend, dat de Holtense se lectie met een verre van fitte speelstergroep naar Naaldwijk was gegaan. Monique Plantinga is nog steeds geblesseerd, Jessica Smit (blessure) en Judith Tiekink en Jolanda Karsten ook niet geheel fit (grieperig). De eerste helft verliep net als ve le andere wedstrijden chao tisch. Door veel balverlies kreeg West landia veel mogelijkheden tot scoren. Met driemaal een zeven meter en twee doelpunten van Jessica (afstand) en Judith (onder schepping) ging Holten de rust in met een stand van 19-5. Vooral in het eerste gedeelte van de tweede helft lieten de da mes van Holten toch weer een aantal fraaie acties zien. Onder andere een fraaie treffer van de butante Renee. Toch bleken de dames van Westlandia niet voor niets titel- kandiaat en konden we met een eindstand van 37-17 weer huis waarts keren. Jolanda Karsten werd nog in het zonnetje gezet. Zij scoorde vorige week tijdens de wedstrijd tegen NOAV de honderdste treffer dit seizoen. Scores: Jessica Smit7, Judith Tiekink, Bianca Smit 3, Anita Bieleman 2, Paulien Schooien en Renee Kolkman 1. Zondag 2 december spelen de dames van Holten thuis tegen Foreholte. Na een goede start is het team wat weggezakt. Met een hopelijk weer fitte se lectie zijn er mogelijk kansen voor Holten om het puntenaan- tal te verhogen. Holten - Foreholte zondag 2 de cember om 13.15 uur. Sporthal 't Mossink. In het restant van de wedstrijd, die eerder dit seizoen gestaakt werd bij een 1-0 achterstand vanwege een beenbreuk van Martijn Tiekink, was Holten de bovenliggende partij, maar kon het die rol niet uitdrukken in doelpunten. Trainer Harthoorn had geko zen voor een ploeg met een groot jeugdig elan. Maar liefst drie junioren uit de A's ston den aan de aftrap, waaronder debutant Frank Gruijters. Het was een rare aanloop naar de wedstrijd die zou beginnen met een stuiterbal in de 55e minuut. Holten behandelde een fanatieke warming-up als de eerste helft en wilde vanaf minuut één druk zetten. Ach terin werd gekozen voor een één-op-één opstelling zodat de thuisploeg bij de opbouw meteen in de problemen zou moeten komen. Deze opzet slaagde aardig en Holten speelde ook veelal op de helft van de tegenstander. In de counter moest het wel iets meer ruimte weggeven dan de defensie normaal doet, maar dat was evident aan het gekozen strijdplan. Koetsier behoedde na vijf minuten Hol ten al voor een onoverbrugba re achterstand van twee doel punten door in oog in oog met de spits zijn hand goed tegen de bal te plaatsen. Hierna was het Holten dat van zich liet spreken op de helft van de groen-gelen. Edwin Knapen, die veel ruimte kreeg van de thuisploeg, mocht aanleggen met buiten kant rechts, maar zag zijn schot geblokt worden. Ook Freek Knapen en Maarten van der Wal kregen kansen maar konden de Holtense suppor- tersschare niet laten juichen. Tussen de aanvallen van Hol ten door bleef Overwetering gevaarlijk en kopte de spits van de gastheren vanuit een dood spelmoment nog een keer op de kruising. Holten leek vlak na dit hache lijke moment de openings treffer te maken via Gruijters. Maar de grensrechter beoor deelde dat de jonge linksbui ten vanuit buitenspelpositie de bal had ontvangen en stak zijn vlag in de lucht toen Gruij ters de bal in het doel schoot. De arbiter nam het signaal van zijn assistent over en zo zag Holten de gelijkmaker in rook opgaan. Ondanks de korte speeltijd bleef Holten combineren en ging het niet geforceerd met de lange bal spelen. De verdedi gers raakten steeds meer ge wend aan de man tegen man duels en vooral Rick Oolbek- kink liet zien dat zijn eerste ba sisplaats niet onterecht was. Vijf minuten voor tijd was Hol ten nog één keer dichtbij een treffer na een hoekschop van Freek Knapen. Stoevebelt leek de bal bij de tweede paal schit- .terend binnen te koppen, maar een van de verdedigers wist het leder voor de doellijn weg te koppen. Niet lang hier na floot de goed fluitende scheidsrechter af en kon Hol ten met opgeheven hoofd het veld verlaten. Ondanks het resultaat heeft Harthoorn kunnen zien dat de jeugd nadrukkelijk op de deur van het eerste klopt en dat de ploeg over een grote portie vechtlust beschikt. DIJKERHOEK - De Dijkerhoekse schietvereniging De Zaagmolen heeft afgelopen vrijdag de prijzen bekendgemaakt van de Zaagmo lentrofee. Het heren team 1 van Gervedink Nijhuis ging er met de wisselbeker vandoor. Bij de heren werd Okia 1 tweede en Ikkinks- buurt 1 derde. Bij de dames werd Hakkertsweg team 1 eerste, buurtvereniging Holterbroek tweede en Plattelandsvrouwen Dijker- hoek derde. Bij de junioren werd Iklanksbuurt eerste en de Beusebergerweg tweede. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk houdt vrijdag 30 november een nieu we computercursus: de mini cursus Windows XP - Vista. Het nieuwe besturingspro gramma Vista komt op steeds meer computers te staan, maar er blijken toch vele vragen over te zijn. In deze nieuwe minicur sus zullen de verschillen tussen Windows XP en Vista behan deld worden. De cursus is ge richt op mensen die al enige kennis over Windows XP bezit ten en zal vragen beantwoor den als: wat is er anders in Win dows Vista ten opzichte van Windows XP, hoe werkt de ver kenner in Vista (hoe maak ik bij voorbeeld een nieuwe map) en welke (leuke) mogelijkheden zitten er extra in Vista. De cursus bestaat uit twee les sen, die worden gehouden op vrijdag 30 november en vrijdag 7 december, van 09.30 tot 11.30 uur. De lessen vinden plaats in De Boschkamp en staan onder leiding van G. van Zeijts. De kosten bedragen 10 euro voor twee lessen. Voor meer infor matie telefoon: 0548-36 27 55. HOLTEN - Wie bij Blauw Wit op zaterdag het clubhuis binnen loopt haalt ze er zo uit. De vrij williger die het clubhuis mede helpt runnen. Aan dat runnen worden echter steeds meer eisen gesteld. Zo moet de vrijwilliger een avond een cursus volgen om het 1VA (Instructie Verantwoord Alco hol gebruik) te halen. Zonder het volgen van deze cursus mag de vrijwilliger geen alcohol schenken. De vrijwilligers ont vingen van De Enkco nieuwe polo's, zodat ze als clubhuis medewerker goed herkenbaar zijn. Hier liet de Enkco het niet bij. Het bedrijf keek ook naar de jeugd, zodat de groeiende jeugdafdeling kader heeft dat goed herkenbaar is. De aange boden coachjassen zijn dan ook welkom. Blauw Wit is blij met dit stukje ondersteuning en hoopt ook in de toekomst op de steun van het bedrijfsleven, zo dat de sport in het algemeen, maar de voetbalsport in het bij zonder ook voor de kaderleden aantrekkelijk blijft en de be- stuursvrijwilligers het kader in de vereniging ook op dit gebied iets kunnen bieden. Medewerkers van het clubhuis kregen nieuwe polo's. FOTO: JOHAN BOUNK HOLTEN - Sinterklaas heeft zijn persoonlijke goedkeuring gege ven aan de hulpsinterklaas van de Holtense toneelclub OCH. Wie ook een bezoekje van Sin terklaas en zijn Piet wil, kan even bellen. Dan wordt er ge zorgd dat de goedheiligman een persoonlijk bezoek kan gaan brengen. Bel wel snel, want Sin terklaas heeft het natuurlijk be hoorlijk druk in deze weken voor zijn verjaardag. Voor meer informatie wil, kan kijken op de website van OCH www.toneelcluboch.nl of bellen met telefoon 0548-363207. HOLTEN - De officiële kaart verkoop begint pas op 1 febru ari. Maar wie nu al verzekerd wil zijn van een plaatsje bij het Theaterspektakel David, kan zich opgeven als Vriend van Da vid. Ook is het mogelijk om ie mand een waardebon cadeau te doen. Deze bonnen zijn te koop bij VW Holten en boekhandel Heusinkveld. "Een heel leuk idee als Sinterklaascadeau of met kerst", vindt Hendri Mark voort. "Voor 25 euro krijg je dan niet alleen een entreekaartje, maar ook een kussen om op te zitten tijdens de voorstelling, een T-shirt met het logo van het theaterspektakel, een unieke tas, een programmaboekje en enkele consumptiebonnen". Voor hetzelfde geld en verras singspakket is het mogelijk je zelf op te geven als Vriend van David. Dit kan op de website www.theaterspektakelholten.nl Wel moet daarbij meteen wor den opgegeven voor welke voorstelling wordt gereser veerd: die van 25 of 26 april.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 31