Geslaagde korenavond Holtens Mannenkoor Holtens Nieuwsblad 27 Expositiefestival voor amateurschilders Subsidie aanvragen evenementen in 2008 rstmarkt T 1 TT Luxe chalets in plaats van stacaravans op camping Sinterklaas op bezoek? Cursus salsadansen Speld Onderscheiding voor Wim Klein Nagelvoort Kaarsen bij graven HOLTEN - Camping De Keizer gaat in de toe komst de nadruk leggen op een luxe manier van kamperen. Mooie chalets in plaats van stacara vans, dat is de visie van Bert van der Maat die af gelopen zomer De Keizer overnam. Gemeente Aanvragen en vergunningen Dinsdag 27 november 2007 sïï, Verbouwing De Keizer HOLTEN - Ook dit jaar wordt er een sfeervolle kerstfair in het centrum en op de Holterberg gehouden. Op zaterdag 15 de cember van 11.00 tot 20.00 uur staat het centrum in het teken van kerst. Een gezellige sfeervol le kersmarkt in het centrum en op de Holterberg bij restaurant Woody's onder meer vuurkor- ven, kramen, een levende Kerst stal, midwinterhoornblazers, een arrestee en de kerstman. Er zal ook een fakkeloptocht wor den gehouden. Kraam huren? Telefoon: 06-20398685 (M. van de Maat), of mailen naar in- fo@ondernemendholten.nl HOLTEN - Het is bijna zover: Sinterklaas komt naar Neder land. In veel plaatsen komende zaterdag al, maar Holten moet nog een weekje wachten. Dan zal hij en zijn Pieten ook Smids belt aandoen. Wie Sinterklaas en Zwarte Piet gewoon thuis over de vloer wil, kan contact opnemen met De Hoolter Kor- hanen. Zij kunnen dat voor zon dag 2 en woensdag 5 december regelen. Voor meer informatie, kan men bellen met Tonnie Geerling: 0548-364126. Vorige week is een begin ge maakt met de eerste fase van de plannen. Er is een mooie vijver aangelegd waar omheen veer tien chalets worden gebouwd. Volgens Van der Maat gaat het om luxe chalets die te koop zijn vanaf zo'n 60.000 euro tot onge veer 100.000 euro. "En ze staan op hete royale plaatsen", aldus de campingbaas. Met de bouw van de chalets is al begonnen, terwijl momenteel ook hard wordt gewerkt aan de infrast ructuur op het terrein. Zo is de riolering aan een vernieuwing toe en worden er paden van as falt aangebracht. Met de ver koop van de nieuwe chalets kan naar de schatting van Van der Maat in februari 2008 een aan vang worden gemaakt. In fase 2 van de plannen gaat het om een identiek idee aan fase 1 op stuk ken grond van het campingge- bied van drie hectare dat nog niet in gebruik is. "Maar dat hangt natuurlijk ook af van de ontwikkelingen", stelt Van der Maat. Bij fase 3 is het idee dat er chalets komen op de plekken waar nu nog toeristisch wordt gekampeerd. Voor de bezitters van de veertig stacaravans die er nu staan, wordt het óf stoppen óf verhuizen een andere plek, zo laat Van der Maat weten. "Een aantal van de gasten heeft al aangegeven te willen stop pen. Voor de anderen zullen we uiteraard een oplossing zoeken. Maar al met al zal het nog wel een aantal jaren duren", aldus Van der Maat die aangeeft dat de twintig gewone kampeer- plekken voor tenten ook in de toekomst zullen blijven be staan. Van der Maat is ook eigenaar van camping Het Mölke, waar 150 chalets staan en ook nog eens 150 andere plaatsen be schikbaarzijn voor onder ande ren caravans. Aan het plan om de Keizer ook van een restau rant als dat van het Mölke te voorzien, denkt Van der Maat niet. "We denken voor de Keizer aan een publiek dat komt voor rust en ruimte en dat geniet van na tuur en cultuur." Lichte bouwaanvragen Borkeldsweg 69,67, 65, 63, 61A, 37, 45 en 47 en Vtanenweg 9, bouwen 9 tuinhuisjes. Schut- tersweg 15, plaatsen dakkapel. Vianenweg 234, bouwen bijge bouwen overkapping. Reguliere bouwaanvragen Keizersweg 79, plaatsen van een portcabine. Meester Bosweg 5, het vernieu wen van een knuffelhok. Oude Diepenveenseweg 13, bouwen van een ligboxenstal; Wildweg 75, vergroten recre atiewoning. Winkelbergweg 37, verbouwen recreatiewoning. den zijn oorsprong in Cuba en is onder meer in het Caribische gebied en de VS verder ontwik keld tot de huidige salsa. Later is het ritme en het salsadansen ook overgewaaid naar Europa. De lessen Salsa zullen plaats vinden op de vrijdagavond, van 19.00 tot 21.00 uur. HOLTEN - Ongeveer anderhalf jaar geleden ontvingen diverse kaderleden van Blauw Wit '66 een onderscheiding in de vorm van de Zilveren KNVB speld met oorkonde. Op zaterdag 17 november viel die eer ook te beurt aan Wim Klein Nagelvoort. Wim is nog maar net enkele weken voorzitter af, maar de KNVB was hem nog niet vergeten. Henk Roverts, districtsbestuurder, was na afloop van de thuiswedstrijd tegen Sp. Eefde aanwezig om Wim toe te spreken over zijn verdiensten voor de vereniging, maar ook voor zijn be trokkenheid bij de vrijwilliger. Wim speelde al vroeg bij Blauw Wit '66. Eerst in de jeugd, waar hij als spits opviel door regelmatig te scoren, maar ook later scoorde hij veel als spits in het eerste elftal. Later toen hij bij de vereniging terugkeerde heeft hij nog enkele seizoen gespeeld. Hij werd kampioen met het derde en werd toen voorzitter. Na bijna tien jaar heeft hij die functie doorgegeven aan Egbert Rietberg. Voor de KNVB reden om Wim te onderscheiden met de zilveren speld van de KNVB en bijbehorende oorkonde. FOTO: JOHAN BOLJNK HOLTEN - Natuurdiorama Hol terberg houdt van zondag 23 tot en met zaterdag 27 januari het festival voor niet-professionele kunstschilders. Dit jaar is het thema 'Vogels en zoogdieren in Europese Natio nale Parken'gekozen. Naast amateurschilders kun nen nu ook beeldende (ama- teurjkunstenaars meedoen en worden de werken in plaats van twee gedurende vier weken ten toongesteld. Een deskundige jury, bestaande uit Johan Meijerink van Art gal lery Meijerink-Frohn in Deven ter en Henk van derVen, profes sioneel schilder, zal donderdag avond 20 december de drie prijswinnaars bekend maken. Het Holtens Mannenkoor verzorgde een korenavond in de Kandelaar. Velen kwam luisteren naar de koren, foto: johan boi.ink HOLTEN - Het Holtens Man- Naast het mannenkoor zelf, uit honderdtwintig leden, nenkoor heeft afgelopen vrijdag zong ook de christelijke ge- Veten genoten dan ook van de 23 november een korenavond mengde zangvereniging Looft prachtige zang van de koren in in de Kandelaar gehouden. den Heer uit Notter, bestaande de Kandelaar. HOLTEN - Evenementen die bijdragen aan een duidelijk po sitief beeld van de gemeente Rijssen-Holten kunnen subsi die krijgen. Instanties die denken hiervoor in aanmerking te kunnen ko men, kunnen een verzoek om subsidie indienen bij de ge meente. Dit moet dan wel vóór zaterdag 1 december gebeuren voor evenementen die in 2008 worden gehouden. Alle aanvra gen die daarna binnenkomen worden afgewezen. Voor het in dienen van een subsidieverzoek gebmikt men het aanvraagfor mulier evenementensubsidie 2008. Dit kan men aanvragen bij de afdeling Mens Werk van de gemeente Rijssen-Holten. Ook is het formulier te vinden op de gemeentelijke website www.rijssen-holten.nl het kappen van acht bomen; Meester Bosweg 5, het kappen van drie bomen. Nagelhout straat 18, het kappen van een boom: Postweg 40, het kappen van 15 bomen. Rijssenseweg 8, kappen van een boom. Lichte bouwvergunningen Oude Stationsweg 13, plaatsen toegangspoort Bouwvergunning met vrijstel ling van het bestemmingsplan Artikel 19, lid 3 Wet op de Ruim telijke Ordening Holten Schoolstraat 9, uitbreiden school. Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende ver gunningen te verlenen: maat schap D. en G.W. ten Dam, Vale- weg 3 in Holten, wijzigingsver gunning voor uitbreiding van de melknindveehouderij met plaat sen voor melkrundvee en jong vee. HOLTEN - Schoolkinderen zul ten maandag 24 december om 16.30 uur bijna bijna 1400 kaar sen neerzetten bij de graven op de Canadese Begraafplaats. Dit is volgens een Finse traditie. Het is een indrukwekkend gezicht al deze kaarsen in de schemer te zien branden. Tevens zijn er een doedelzakspeler en twee mid winterhoornblazers bij aanwe zig.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 27