II jeugdzorg. Overijssel, nl WÊÊÊ Alles over jeugdzorg op B'Oost: netwerkbijeenkomst voor ondernemers Innovatie van Xsens zet Overijssel op de kaart Winnaar Productiefonds Kunst en Cultuur Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel. Zie ook provincie.overijssel.nl jeugdzorg Overijssei.nl v i 2^rdi|ehg1faidi Jeugdzbtg De informatiesite met alles over de Overijsselse instellingen voor jeugdzorg is in de lucht. Tijdens de Week van de Jeugdzorg werd deze zogenaam de portalsite gelanceerd. De site biedt informatie aan iedereen die belangstelling heeft voor jeugd zorg in Overijssel: ouders, jongeren, verwijzers, professionals en werkzoekenden. 1 miljoen euro voor opknappen bedrijventerrein Kampen De Overijssel Innovation Award 2007 is gewonnen door Xsens Technologies. Het bedrijf uit Enschede won deze prijs voor hun motion capturing systeem 'Moven'. Dit is een soort pak vol met sensoren waardoor anima tiespecialisten in de game- en filmindustrie snel en makkelijk hun karakters 'tot leven kun nen brengen'. Gedeputeerde Carry Abbenhues in gesprek met Casper Peeters, directeur van Xsens: Allereerst nogmaals gefeliciteerd. Hoe verklaren jullie je succes "Hard werken aan unieke pro ducten. We werken met een dui delijke strategie en focus en laten ons niet afleiden. Daardoor kun nen we in hoog tempo techno logische producten ontwikkelen, waaronder 'Moven'." Innovatie in Overijssel, hoe doen we het volgens jou? "Er is een goede kennisomge ving. De provincie stimuleert ondernemerschap en maakt werk van samenwerking. We kijken daarom uit naar de ontwikke ling van Kennispark Twente. Als wetenschap, onderwijs en ondernemers samenkomen, dan moet dit ongetwijfeld tot nieuwe diensten en producten leiden en dus werkgelegenheid." Kunnen we van elkaar leren in Oost-Nederland? "Het is altijd interessant om met andere hightech-bedrijven kennis en ervaring te delen. Zo ben ik wel benieuwd naar B'Oost (14 februari 2008, www.boost-event.nl, red.). Als er een moment is om te netwerken en inspireren dan is het daar wel!" Overijssel. O i-r-hin IllH. ui 'K-1 22 r=hv'en'isjef ,2£8- welkom *oekIn jeugd?orgaanbod -t r. Overijss iraSBPSÜ®»:: I MBUHBHUHUU Oere webtht geeft toegang tot de Ovenjsseke mstedUngen voor jeugdrorg. in deze poftatate vindt u meuws, actualiteiten en activiteiten van de jeugdzorgpartners De instellingen die jeugdzorg aanbieden zijn: Commujon Jeugdzorg; Jarabee, Jeugdzorg in Twente; Trias Jeogdhutp; ündenhout; Pactum en De KD. Het bureau Jeugdzorg Overijssel ovarfcoepeft deze instellingen week van de JeugdZorj 2007 lUtuwouaij r vacatures pactum Ambulant hulpverlener A te Lochem 3k Gezinsmaatschappelijk werker te Deventer Begeleider pleee Deventer Ambulant hu' Harderwijk Statenleden lopen stage Lanceren jeugdzorgplein Symposium Samen werken Theatervoorstelling I Roodkapje 8portdinic FC Zwolle 8t Fc Twente Opening servicepunt pieegzorg Roodkapje voor pleegkinderen Werken bij de diverse Overijsselse jeugdzorgMstelltngen. de deltamethode Week van de Jeugdzorg start J4 n«v«mb«r 200? óren; Provir.; Overuse! Het verhaal van de jeugdzorg centraal in de week van de jeugdzorg, die vanaf 17 tot er 24 november is In de week d het om de verhalen van jong en om medewerkers in de vv-* ""fzor De inhoud van de site wordt samengesteld door Informatie van het Bureau Jeugdzorg Overijssel en de jeugdzorgaanbieders. Dat de acht instellingen voor jeugd zorg in een provincie op deze manier de digitale krachten bun delen, is uniek voor Nederland. Organisaties als Trias Jeugdhulp, Commujon, Jarabee, Lindenhout, Pactum en De Kij sloegen onder leiding van de webredactie van het provinciehuis de handen ineen. Stel je eigen site samen De werking van de portalsite is gebaseerd op de persoonlijke invul ling van een individuele bezoeker van de site. Bezoekers kunnen via de 'login'-knop bovenin de site een persoonlijk profiel aanmaken op de website. Dat betekent dat je zelf kunt bepalen welke zaken direct in beeld staan. Of je bijvoorbeeld direct vacatures wilt zien van de instellingen of webvideo's over bijvoorbeeld de kindertelefoon wilt terugkijken: het is zelf in te delen. Onderdelen die je niet interessant vindt, klik je weg via het 'kruisje' in elke bovenbalk. Via de knop 'voeg inhoud toe' rechtsbovenin is van allerlei extra informatie direct de site in te slepen. Ga eenvoudigweg met je muis op een term staan en trek het item met ingedrukte muis 'naar binnen'. Laatste nieuws De diverse instellingen hebben bovendien een nieuwsbakje in de site zitten: hun actualiteiten komen via een zogenaamde RSS-feed direct door naar de jeugdzorgsite. Zo kunnen bezoekers met één oog opslag direct de laatste stand van zaken bij de instellingen 'koppen snellen'. Ben je daar niet in geïnte resseerd, ben je er met één druk op de knop ook weer van af. Wat is er te vinden De bezoeker kan informatie vinden over het hulpaanbod en hoe deze hulp toegankelijk is. De site bevat ook informatie over cliëntenparticipatie, klachtenregeling, wachtlijstoverzich ten, vacatures in de jeugdzorg, actu eel nieuws en nieuwe ontwikkelingen en verschillende thema's rond de jeugdzorg. Via deze site kan gemak kelijk worden doorgeklikt naar de sites van de verschillende jeugdzorg organisaties zelf. Zoeken met woordwolk Uniek is de geavanceerde zoekma chine in de vorm van een woord wolk in het jeugdzorgaanbod. De bezoeker typt een woord in waarop de zoekmachine gaat zoeken, en er verschijnt naast de tekst een 'wolk' van woorden die aan het zoekwoord verwant zijn. Deze zogenaamde Aquabrowser helpt bezoekers om intuïtief te zoeken binnen het enorm gevarieerde aanbod van verschil lende vormen van jeugdzorg. Via de woorden in de wolk in de linkerkolom kan de bezoeker verder klikken naar de pagina's waarop het diverse aanbod staat (er zijn meer dan 25 categorieën met vaak meer dan zes producten). Het brengt je als bezoeker soms op een spoor waaraan je in eerste instantie niet zou hebben gedacht. De tekst naast de woordwolk bestaat uit een overzicht en korte toelichting van hulpvarianten in de provincie Overijssel. Met een klik op een van deze hulp varianten verschijnt uitgebreide informatie, zoals door wie en waar de hulp geboden wordt en hoe deze toegankelijk is. Informatie De site is mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de pro vincie Overijssel. Meer weten? Bezoek de website jeugdzorg.overijssel.nl. Vragen of opmerkingen kunnen via de site worden gesteld aan de eindredac teur: klik onderin het blokje 'wel kom' op 'vragen over deze site'. De hoofdprijs (56.400-euro) van het Productiefónds Kunst en Cultuur 2007 voor het beste cultuurproject voor jongeren is gegaan naar de Stichting Meer Innovatie voor Kunst en Cultuur uit Delden voor het project 'Waste Not, Want Not' over de impact van het dagelijkse leven op de omgeving. De gemeente Kampen ontvangt 1 miljoen euro subsidie van de provincie voor een grootschalige opknapbeurt van het bedrijven terrein Haatland. In drie fasen zal ongeveer 24 ha van de totale oppervlakte van Haatland wor den geherstructureerd en her- ontwikkeld. Gedeputeerde Abbenhues licht het besluit toe: "Als provincie willen we zorg dragen voor een goed vestigingsklimaat voor onderne mers en behoud van werkgelegen heid in een mooie, groene provin cie Overijssel. Daarom investeren we fors in het opknappen van verouderde bedrijventerreinen. Haatland is zo'n terrein. Op enkele delen na maakt het een romme lige indruk met veel verouderde en leegstaande bedrijfshallen en braakliggende grond. Onze bijdra ge komt bovenop een subsidie van het Ministerie van Economische Zaken van 2,5 miljoen euro. Met een totale bijdrage van 3,5 miljoen euro kan de gemeente Kampen nu een flinke verbete ringsslag maken." Zie voor meer informatie over dit project ook www.overijssel.nl/ bedrijventerreinen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 22