Veilig ondernemen in Holten r" Spectrum Wonen scoort goed bij architectuurdebat Holtens Nieuwsblad paadje toch terug Holtens Nieuwsblad 19 Chinees Nog een Holtenaar nodig voor nieuwe sportraad Rijssen Boekje Beuseberg Bijeenkomst Passage Reeperbahner Stimmungsmacher doet Normaal MisSChiCIl komt HOLTEN - De Holtense Ondernemers Vereniging HW staat positief ten opzichte van het project 'Keurmerk Veilig Onder nemen' (KVO), zoals dat al ongeveer een jaar in het centrum van Rijssen wordt gevoerd. Muziek - M Dinsdag 27 november 2007 "In principe is het een goed plan", zegt Jan-Herman ten Velde van het HW dat zich nog aan het beraden is over hun stellingname. Vanuit de ge meente zou Henk Nijen-Twil- haar graag zien dat ook de win keliers in Holten mee gaan doen aan het KVO-systeem. Zestig procent van de winkeliers moet zich bereid verklaren de over eenkomst met de gemeente, politie en brandweer te onder tekenen. In de Rijssense bin nenstad doet zo'n tachtig prachtig van de winkeliers mee aan het project dat er op gericht is het aantal winkeldiefstallen te verminderen. De winkeliers die het vignet van het KVO aan de deur mogen plakken hebben allemaal workshops gevolgd en zijn aan gesloten op een telefoonketen. De KVO-middenstanders heb ben afspraken gemaakt over hoe er gehandeld dient te wor den als een winkeldief wordt betrapt en hoe de pakkans te vergroten is. De dieven krijgen eerst een gele kaart uitgereikt en bij herhaling een rode. De laat ste kaart houdt een winkelver bod in bij de KVO-deelnemers en levert bij het negeren ervan direct lokaalvredebreuk op. Jeroen Temmink, bedrijfsleider van de Albert Heijn van Bert Wansink in Holten, vindt het een goed plan dat het probleem van winkeldiefstal wordt aange pakt. Volgens Temmink zijn het vooral Polen die van de Al afko men, die de diefstallen plegen, terwijl ook de schooljeugd zich niet onbetuigd laat. "Als ze met zestig kinderen tegelijk de win kel in komen, dan is het moeilijk om iemand aan te wijzen. Maar gelukkig is het dit jaar rustiger dan vorig jaar. Toen kwam je er opeens achter dat er 240 tubes tandpasta weg waren." In de AH van Temmink zijn ook maatregelen genomen om het aantal diefstallen terug te drin gen. Zo is de schooljeugd ver plicht om met een mandje te winkelen en wordt er extra per soneel in de winkel gezet. "We laten ons dan zien", zegt Tem mink die de laatste maand geen winkeldief heeft kunnen be trappen. "En over het hele jaar kom ik niet verder dan vier, vijf gevallen. Het is op dit moment dus weinig, maar je moet het ze ker niet onderschatten, want je mist altijd wel wat." De tele foonketen die bij het KVO-pro- ject wordt gebruikt, blijkt in Holten al gedeeltelijk te be staan. Temmink: "Als we een verdacht persoon zien dan bel len we altijd de C1000 en de kapsalon en die bellen dan ver der." HOLTEN - De geplande soosmiddag voor de veteranen bij restaurant Vosman in Holten op dinsdag 4 december, kan wegens omstandigheden niet doorgaan. De eerstvolgende soosmiddag voor de veteranen is nu gepland op dinsdag 11 december. Dan gaan de veteranen naar Chinees restaurant Kwok Shing, Dorpsstraat 48 in Holten voor een Indisch etentje. Opgeven voor deelname op dinsdag 11 december kan bij H.J. Hulsman, Langestraat 16 in Wierden. Telefoon: 0548- 361864. DIJKERHOEK - Even gingen de Duitstalige rockers bij de Reeperbahner Stimmungsmacher de kast in. Deze werden afgelopen zon dag in Het Bonte Paard ingeruild voor hits van Normaal. Vorig jaar trok de Dijkerhoekse band voor het eerst de stoute schoenen aan en nu dus in de herhaling. De bezoekers genoten met volle teugen van dit intieme concert. Want er konden maximaal tweehonderd toeschouwers naar binnen. FOTO: IOHAN BOLINK HOLTEN - Het boekje dat buurtvereniging Beuseberg heeft uitgebracht verkoopt zeer goed. Inmiddels zijn er bijna 750 verkocht en worden de laat ste 50 aan de man gebracht. Er komen dagelijks bestellingen binnen. Wie nog een exemplaar wil hebben, moet snel zijn want een herdruk zit er niet in. Be stellen kan bij Erve Wiegman- nink 8, telefoon 0548-366765. HOLTEN - De christelijk-maat- schappelijke vrouwenbeweging Passage Holten houdt donder dag 29 november een bijeen komst in de Kandelaar. De avond begint om 20.00 uur. Te gast is ds. Buitenhuis uit IJs- selstein met: "Een lach en een traan in de zorg". Belangstellenden en ook nieu we leden zijn zeker van harte welkom. HOLTEN - De appartementen complexen in de regio staan er goed op. Bij het regionale archi tectuurdebat in De Reggehof in Goor kregen twee complexen gisteravond een eervolle ver melding. Het appartementencomplex aan de Dorpsstraat in Holten van Spectrum Wonen en Staete Capia aan de Rijssensestraat in Nijverdal van Sprengenberg Ontwikkeling. Winnaar werd complex Het Spinnewiel in Wierden van de woningstich ting Wierden/ Enter. Dat complex kwam zowel bij de vakjury als de publieksjury als beste uit de bus. In totaal don gen twaalf complexen mee uit de gemeenten Hellendoorn, Rijssen-Holten, Wierden en de Hof van Twente. Ook het com plex van Spectrum Wonen aan de Dorpsstraat in Holten kon de jury zeer bekoren. "Het pand is een eigenwijs, statig, grootscha lig en toch rustgevend object", HOLTEN - De heren Aanstoot, Beldsnijder, Brinkman, Gruijters, Hagedoom, Leppink en Meijer zijn vanaf 1 december de nieuwe le den van de Sportraad Rijssen-Holten. Deze sportraad heeft een nieuwe structuur gekregen. Sportvereni gingen werden in de gelegenheid gesteld om gegadigden voor te dragen. In oktober werd een kandidatenlijst vastgesteld. Hieruit bleek dat er niet meer kandidaten waren voorgedragen dan het aantal dat nodig was. Daarom zijn er ook geen verkiezingen ge houden. Voor Holten is echter nog een plaats vrij. De Sportraad krijgt als taak om gevraagd en ongevraagd advies uit te brengen aan het college van burgemeester en wethouders. De heren Meijer en Hagedoom waren al lid van de Sportraad en hadden zich herkiesbaar gesteld. De andere leden, mevrouw Eg- gink en de heren Vermaas, Westerik, Klein Nagelvoort, Markvoort en Oosthoek, hebben aangegeven te willen stoppen. Als nieuwe leden werden voor de kern Rijssen de heren Leppink en Brinkman voorgedragen. En voor de kern Holten de heren Aan stoot, Beldsnijder en Gruijters. Omdat er per kem vier vertegen woordigers in de sportraad zitting kunnen nemen, is er nog een plek voor holten open. De Sportraad zal proberen dit gat zo snel mogelijk te vullen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenweriang met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: (tot donderdags.) Tel. 053 - 4842 446 of Advertentie-adviseur verspreidklachten@whk.wegener.nl Brenda Zieleman Abonnementen: Tel: 0548-597350 tel. 053-4842 383 of e-mail: Mobiel: 06-51198351 abonnementen@whk.wegener.nl Fax: 0548-597359 Abonnementen worden na 15 december Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur: Peter Bulthuis Commercieel regiodirecteur Tel: 0548-597 370 C.j.M. ter Hedde Fax: 0548-597 369 Directie: Mail: J.V. Munsterman p.bulthuis@whk.wegener.nl Algemeen hoofdredacteur: Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat M.G.J. Jochemsen 100, 7462 AT Rijssen. Druk: Persberichten: Wegener Nieuwsdruk Twente holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Algemene voorwaarden Smidsbelt 7, 7451 BL Holten www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Van Beek sluit de mogelijkheid niet uif dat er be woners zijn die 'het paadje niet door hun tuin willen hebben'. De groepering waarvan Van Beek de woordvoerder is, is een groep Holtenaren die zich inzet voor de belangen van Holten. Van Beek: "Een groep geboren en getogen Holtenaren die het buitengebied als hun broekzak kennen." Het informele comité dat geen stichting of vereniging is, houdt zich onder meer bezig met het organiseren-van wan deltochten. "Wij kennen de kleinste paad jes", aldus Van Beek die er nog op wijst dat de naam Toeristen- weg in de volksmond wordt ge bruikt, maar dat er geen enkel naambordje is met die naam. "Iedereen heeft het over de Toe- ristenweg, maar je komt er geen enkel bordje van tegen." Eigen lijk heet de weg dan ook Holter- bergweg. Het pand aan de Gaardenstraat van Spectrum Wonen werd tweede bij de publieksprij s. foto: johan bolink meldt het juryrapport. En: "Hier is op knappe wijze ingespeeld op een zeer diverse omgeving". Manager projectontwikkeling, Gerrit Schepers, nam de eervol le vermelding met blijdschap in ontvangst. Hij gaf aan dat zowel Spectrum Wonen als de huur ders trots kunnen zijn op dit mooie appartementencomplex. Bij de publieksprijs was Spec trum Wonen tweede met het appartementencomplex aan de Gaardenstraat.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19