Bouwbreed krijgt gereedschap Waardebon theaterspektakel Nordic Walking als pilotproject op de Holterberg Holtens Nieuwsblad 9 Raad van Elf krijgt andere bezetting Gerben Grave mag zich een jaarlang Adjudant noemen Sint en Piet op bezoek? Preuverieje Ouderwetse winterse gerechten uitproberen HOLTEN-De officiële kaartverkoop begint pas op 1 februari. Maar wie nu al verzekerd wil zijn van een plaatsje bij het Theaterspektakel David, kan zich opgeven als Vriend van David. HOLTEN - André Schuchard werd afgelo pen zaterdag in Bonte Paard gekozen tot Prins Carnaval van de Fienp- reuvers. Gerben Grave gaat hem begeleiden als adjudant. HOLTEN - Er komt een nordic walking-route over de Holterberg. Een samenwerkingsverband geeft de afdeling Bouwbreed van de Waerdenborch gereedschap foto: harry broeze Dinsdag 20 november 2007 André Schuchard HOLTEN - Om de financiële drempel weg te halen een oplei ding in de bouwtechniek te vol gen, heeft het samenwerkings verband BouwBasic in Deven ter, OCT in Rijssen en bouwop leiding Berkelstreek in Borciio gereedschap en bedrijfskleding ter beschikking gesteld aan scholengemeenschap De Waer- denborch. Leerlingen van de vmbo-afdeling Bouwbreed kunnen vanaf het derde jaar hier gebruik van maken, zodat ze zelf niet in de buidel hoeven te tasten. Volgens Hans ter Haar van BouwBasic, Henry Meinjan van Opleiding Centrum Twente (OCT) en Richard Tibben van bouwopleiding Berkelstreek is het erg moeilijk om leerlingen te krijgen voor een opleiding in de bouw. "Dat begint eigenlijk al op de basisschool", weet Henry. "Hier wordt naar iemands ni- HOLTEN - Sinterklaas heeft zijn persoonlijke goedkeuring gege ven aan de hulpsinterklaas van de Holtense toneelclub OCH. Wie ook een bezoekje van Sin terklaas en zijn Piet wil, kan even bellen. Voor meer informatie wil, kan kijken op de website van OCHwww.toneelcluboch.nl of bellen met telefoon 0548- 363207. veau gekeken en niet naar waar de interesses liggen". Verder zorgen ouders ervoor dat hun kinderen toch maar afzien om bijvoorbeeld timmerman of metselaar te worden. "Het is ze ker niet zo dat er geen carrière mogelijkheden in de bouw zit. Ik ken er genoeg die als timmer man zijn begonnen en door stromen", benadrukt Henry. Om ervoor te zorgen dat finan ciën voor ouders geen drempel hoeft te zijn om hun kinderen naar de opleiding bouwbreed te sturen, betaalt het samenwer kingsverband voor het gereed schap en de overalls. En dat is nog niet alles, want zij zorgt er ook voor dat de leerlingen een stageplek vinden en dat ze uit eindelijk werk krijgen bij een bedrijf. "Ze komen na de oplei ding bij ons terecht en krijgen een tweejarige opleiding aange boden waarbij ze vier dagen gaan werken en een dag naar school gaan", legt Richard uit. Hans: "Ze vallen dan onder de bouw CAO en dat is 40 procent hoger dan het wettelijk mini mumloon. Daarnaast wordt de schooldag ook uitbetaald." Ook is het mogelijk om iemand een waardebon cadeau te doen. Deze bonnen zijn te koop bij VW Holten en boekhandel Heusinkveld. "Een heel leuk idee als Sinter klaascadeau of met kerst", vindt Hendri Markvoort. "Voor 25 eu ro krijg je dan niet alleen een entreekaartje, maar ook een kussen om op te zitten tijdens de voorstelling, een T-shirt met het logo van het theaterspekta kel, een unieke tas, een pro grammaboekje én enkéle con sumptiebonnen". Voor hetzelfde geld en verras singspakket is het mogelijk je zelf op te geven als Vriend van David. Dit kan op de website www.theaterspektakelholten.nl Wel moet daarbij meteen wor den opgegeven voor welke voorstelling wordt gereser veerd: die van 25 of 26 april. Bei de voorstellingen op Kalfster- mansweide beginnen om 20.30 uur. Prins Met cryptische hints werden de aanwezigen op het spoor van de nieuwe prins gebracht. Telkens kwamen twee narren de zaal in om hints te geven. "Geen woorden maar daden, le ve Feyenoord 1", klonk het als aanwijzing. President Teun De- ijk vulde aan: "Zou dit prachtige lied straks ons nieuwe prinsen lied worden?" Andere aanwijzingen waren een supergrote fotocamera en een tuinbank. Maar ook glazen Oranjeboom. Het bleef voor velen nog steeds een raadsel. Zou het Jan Her man ten Velde zijn? Of Plakkie, want hij zet vaak veel foto's op z'n website. Maar komt hij uit Rotterdam? Laurens-Jan Stam en Robert Akkermans hielpen de bezoe- Wel zal worden geprobeerd om de route zoveel mogelijk over bestaande paden te laten lopen. Hiermee wordt voorko men dat er een woud aan weg- wijsbordjes in het bos komt. Ondertussen zijn er immers al behoorlijk wat wandel-, fiets en ruiterroutes in dat gebied. Sinds 2003 is de populariteit van deze wandelsport explo sief groeiende. Tegenwoordig lijkt het wel of bijna iedereen met langlaufstokken wandelt. Lopen met stokken zorgt er dan ook voor dat het hele li chaam in beweging is, in plaats van alleen de benen en armen. Een tijdje geleden heeft het landelijke Nordicwalkingnet Nederland bij de gemeente ge vraagd of er een route kon worden aangelegd. Daarna werd verzocht dit in samen werking met de gemeente Hel- lendoorn te gaan doen, zodat er een mooie route over de Sal- landse Heuvelrug zou kunnen komen. Er wordt echter gewerkt aan het structureren van verschil lende routes. De gemeente vindt het daarom beter om de aanleg van een Nordic Wal- king-route niet op gemeente lijk niveau uit te voeren, maar dat breder te trekken naar Re gio Twente. Ook omdat de route deel uit gaat maken van het bestaande wandelnetwerk. Er wordt nu een route uitge stippeld in de gemeenten Hel- lendoorn en Rijssen-Holten over de Sallandse Heuvelrug om te kijken of er belangstel ling voor is om het daarna mis schien breder te trekken. De gemeente wordt gevraagd hiervoor 75 procent van de kosten te dragen. Onderne mers betalen dan de overige 25 procent van de aanleg. Nordic Walkingnet Nederland zal dan met plaatselijke ondernemers zorgen voor de promotie van de route. De recreatieonderne mers willen best meewerken, maar dan moet de route wel langs hun bedrijven lopen. De kosten van de gemeente wor den geraamd op zo'n 10 dui zend euro. kers uiteindelijk uit de droom met het spel Van het kastje naar de Prins. Drie kasten stonden klaar met daarin kandidaatprin sen. Telkens bij een goed ant woord, mocht Robert een vakje kiezen dat open werd gemaakt. Er werd een supergroot cognac glas neergezet voor Robert. "Oh, da's een cognacje met een visje van Dick Zanting!", zegt hij gek scherend. "Wie was Prins in 2001?", stelt Stam als vraag. "Samir A, Mo hammed B of G van E." Robert hoefde hier niet lang over na te denken en koos voor de derde. Als aanwijzing achter een deurtje kwamen dartbor den tevoorschijn. Stukje bij beetje kwam de puz zel compleet en kwam uiteinde lijk André Schuchard als Prins en Gerben Grave als zijn Adju dant uit 'Café De Liezen', dat onderdeel was van het decor. Na zich bekend te hebben ge maakt, mocht het duo de vele felicitaties in ontvangst nemen van de aanwezigen. Ondertus sen zorgde DJ Botox voor mu ziek op de dansvloer en kon er in het voorcafé een hapje wor den genuttigd. ESPELO - Kinderboerderij Dondertman hield afgelopen zaterdag een Preuverieje. Bezoekers konden proeven aan ambachtelijke winterse kost. Zoals balkenbrij, naegelholt en skroamkes. Maar ook verschillende maaltijdsoepen. Wegens het weer werd er deze keer voor gekozen om de Preuverieje binnen te houden. FOTO: SANDER SCHEPERMAN HOLTEN - De Raad van Elf is van samenstelling veranderd. Zo heeft Marco Spekreyse de 'boys' vaarwel gezegd, maar blijft hij wel bij de Versierders. Deze club is verantwoordelijk voor de bouw van de Prinsen wagen en het versieren van de feestzaal bij bijeenkomsten van de Fienpreuvers. Daarnaast ver sieren zij het huis van de Prins tijdens het carnaval. Yke de Veer en Stefan Koopman werden opgenomen in de Raad van Elf, terwijl Micheal Schrap pers ook bij de Versierders ging.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9